61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #60824
    Földindulás Érden. Fura, hogy sokmindenki távozik, de Szabó Edina nem.
    Személyes tapasztalatom szerint, egyébként, a háttérben dolgozók kimondottan jól tevékenykedtek. Kicsit fura ez az egész, így messziről.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2018.06.29. 18:06:37
  • Isthy
    #60823
    A veszprémiek csoportja tűnik nehezebbnek.
  • Isthy
    #60822
    Az ETO esetében nincs kérdés. A Fradi a második csoportkörben elcsípheti a 3. helyet és akkor a negyeddöntőben olyan csapattal találkozhat amelyik ellen lehetnek esélyei a FF-ra.
  • primavis
    #60821
    FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2018–2019
    A-CSOPORT: Vardar Szkopje (macedón), Kielce (lengyel), Barcelona (spanyol), Meskov Breszt (fehérorosz), TELEKOM VESZPRÉM, Montpellier (francia), Kristianstad (svéd), Rhein-Neckar Löwen (német)
    B-CSOPORT: Paris Saint-Germain (francia), MOL-PICK SZEGED, Flensburg (német), Skjern (dán), PPD Zagreb (horvát), Motor Zaporizzsja (ukrán), Celje (szlovén), Nantes (francia)
    C-CSOPORT: Metalurg (macedón), Silkeborg (dán), Sporting CP (portugál), Besiktas (török), Csehovszkije Medvegyi (orosz), Tatran Presov (szlovák)
    D-CSOPORT: Wisla Plock (lengyel), Ademar León (spanyol), Elverum (norvég), Thun (svájci), Dinamo Bucuresti (román), Riihimäen Cocks (finn)
    Itt a Veszprém van olyan helyzetben mint az FTC.
  • primavis
    #60820
    NŐI KÉZILABDA BL, 2018–2019
    A CSOPORTBEOSZTÁS
    A-CSOPORT: Buducsnoszt (montenegrói), Metz (francia), Odense (dán), Larvik (norvég)
    B-CSOPORT: Rosztov-Don (orosz), Köbenhavn (dán), Sävehof (svéd), Brest (francia)
    C-CSOPORT: GYŐRI AUDI ETO KC, Thüringer HC (német), Krim Ljubljana (szlovén), a második selejtezőcsoport győztese
    D-CSOPORT: CSM Bucuresti (román), Kristiansand (norvég), FTC-RAIL CARGO HUNGARIA, az első selejtezőcsoport győztese
    (a selejtező csoportok várható nyertesei: másodiké a Craiova, elsőé a Bietingheim)
    A z ETO csoportja könnyű, az FTC-é nehéz, de utána már könnyebb a 8-ba kerülés s az ág is jobb innen mint a felső ág, amely könnyebnek tűnik.
  • Isthy
    #60819
    Férfi VB sorsolás

    Egészen kedvezőnek tűnik, tényleg nem lehetetlen a 8-ba kerülés.
  • kaloz174
    #60818
    Ma a női junior válogatott segített, hogy elvonási tüneteim kicsit enyhüljenek, a kézis nyári szünetben, ugyanis Siófokon szerepeltek
    Egy kicsit álmos kezdés után magabiztosan verték Szlovénia hasonló együttesét. Golovin és stábja (Piga és Bartalos Béla) határozottan jó munkát végzett. Remélem, ezt majd Debrecenben is sikerül bizonyítani.
    Az első félidőben, gondolom, a kezdőnek szánt csapat szerepelt, a második félidőben főleg az addig kispadosok, kivéve Háfrát, akinek eddig, úgy tudom, érettségi miatt, felmentése volt, így most többet volt pályán.
    A meccs gyakorlásnak tökéletesen megfelelt, ráadásul közönség szórakoztató is volt, plusz több kedves ismerőssel is találkoztam.
  • Isthy
    #60817
    Akkor ezzel bebiztosítottuk a részvételünket

    BL kalapbeosztások
  • kaloz174
    #60816
    Szlovákiával közösen 2022-ben ffi EB-t rendezünk
  • Isthy
    #60815
    A Bundesliga szereplésük meghatározta, hogy esélyük sem volt a BL-be kerülni.
  • primavis
    #60814
    hacsak a Kiel hiánya nem az!
  • Isthy
    #60813
    Női és férfi BL kiemelések

    Különösebb meglepetés nincs benne.
  • kaloz174
    #60812
    Ritkán látni ilyen örömtáncot, több gólos vereség után. Viszont az is kiderült, hogy sok munka van még a csapattal.
  • Isthy
    #60811
    A csoportbeosztás a női eb-re vonatkozik, sztem te férfi csapatokra gondoltál. A holland és a spanyol az erős, a horvátoknál vagyunk jobbak.
  • smith09 #60810
    Gratula a férfi válogatottnak.Spanyol horvát tuti erősnek tünik, a hllandokról fogalmam sincs.
  • Isthy
    #60809
    Sikerült a végét izgalmassá tenni, de megvan a vb szereplés, gratuláció a csapatnak!
  • Isthy
    #60808
    Na a vége már nem lett ilyen jó, megkaptuk a spanyolokat a csoportba és a románokat az ágra.

    A mi csoportunk:
    Magyar-Spanyol-Holland-Horvát
    A D csoport:
    Norvég-Román-Német-Cseh
  • Isthy
    #60807
    Ismét jó, Solberg a horvátokat húzta a csoportunkba. Az águnkra még a csehek kerültek.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.06.12. 12:26:14
  • Isthy
    #60806
    Eddig jó, szerencsére az oroszok nem a mi águnkra kerültek, a németeket kaptuk meg helyettük.
  • Isthy
    #60805
    Finoman fogalmaztál, inkább nagyon komoly bravúr!
    Ha valaki azt mondja nekem a meccs előtt, hogy 5-el nyerünk a szlovénoknál kinevettem volna. Ez egy nagyon szép győzelem volt. Átvészeltük a rengeteg kiállítást, védekezésben és a kapuban is sokkal jobbak voltunk. Leginkább ennek köszönhető ez a szép eredmény. Vujovics szerencsére többet foglalkozott a bírókkal a meccs záró 10 percében, mint a csapatával (pedig 12 perccel a vége előtt a kiállítási arány 11-6 volt a mi kárunkra, megkapták a szlovénok az előnyöket, de nem tudtak élni vele). Ebben az időszakban sikerült is egy 5-0-ás szériát csinálni a mivel eldöntöttük a meccset. A legvégén az az egy szlovén gól csak egy szépségtapasz volt, remélem nem lesz majd jelentősége.
  • kaloz174
    #60804
    Szép volt fiúk! Szerintem, bár voltak hibák, fegyelmezetlenségek, összességében bravúr az 5 gólos győzelem idegenben a magyar ffi válogatottól.
    Egy beszámoló
  • smith09 #60803
    Decemberi vb - n harmadik lett Hollandia mi pedig 15.
    Margit, noooormlis ?! :-)
  • Isthy
    #60802
    A női BL következő idényére a nevezések

    Ahogyan várható volt, a Vardar nem nevezett.
  • Isthy
    #60801
    Egyszerűen a legutóbbi eb szereplés alapján csinálták anno a beosztást, ahogyan szokták. Most előfordult az, hogy a hollandok nem nyerték a csoportjukat, így lett ez a megoldás (már korábban is volt ilyen).
    Azért ha a szivünkre tesszük a kezünket akkor el kell ismerni, a hollandok reálisan jobbak mint mi, főleg egy tornát tekintve.
  • Isthy
    #60800
    Ahogy az előbb írtam, sztem nem is úgy értette. Ráadásul a győrieknek kevesebb játékost kell beépítenie mint a Fradinak és nekik sztem komolyabb rutinjuk van már ebben.
  • Isthy
    #60799
    Sztem nem jutott hirtelen eszébe, hogy változás lesz, hiszen az előző mondatban a bajnoki ezüstről beszél. Utána rögtön BL-t érő helyezést mond, de a kettő nem egyenlő a változás miatt. Mert nem ér BL-t az ezüstérem, csak pályázati lehetőséget a szabad kártyára. Ahogyan megteheti ezt majd az Érd és a Siófok is akár. Az EHF döntésében meg ugye a "zsebeknek" komoly szerepe van. Mindezektől függetlenül nagyon nagy az esélye, hogy a Fradi kapná meg, hiszen a marketing értéke illetve a BL múltja nagyságrenddel komolyabb.
  • smith09 #60798
    Értem, akkor ez olyan mint a fociban a világranglista.
    Ott is olyan szabályokkal számolják ki helyezéseket aminek a realitáshoz sok köze nincs.
  • Isthy
    #60797
    A hollandok helyét kaptuk meg, mert megelőztük őket a selejtező csoportban.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.06.07. 10:35:14
  • smith09 #60796
    Azt egyébként hogy találták ki hogy a decemberi tornán a magyar csapat első kalapba került?
  • Zóanagyvarázsló
    #60795
    Szerintem egyszerűen csak arra gondol, hogy a második hellyel valószínűleg mi kapnánk a szabadkártyát (azt nem merem feltételezni, hogy a változásról nem tud). Egyelőre én is ezt tartanám a valószínűbbnek a nemzetközi szinten bukott riválisok mellett, de ugye az EHF-maffiánál sosem tudni.

    Abban biztos vagyok, hogy a bajnoki cím nem lesz kitűzött cél.
  • Gabess8
    #60794
    Ez már csak azért is érdekes mert a Fradinak reális céljai szoktak lenni. Én a következő bajnoki címet nem tartom reálisnak a Győr mellet, persze a sok össze vásárolt egyéből csapatot kell csinálni, de ez a fradinál is igaz.
  • Isthy
    #60793
    Idézet a cikkből:

    "Most sem szeretnék itt szájkaratézni, egyértelmű célunk, hogy a Bajnokok Ligáját érő helyezést megszerezzünk, az előző években inkább óvatos voltam, de most én is azt gondolom, hogy reális a veszély.”

    Úgy látom senkinek nem tűnt fel ez a mondat. A 2018/19-es idényben a BL-t érő helyezés az a bajnoki cím (ez tehát az egyértelmű cél???). Ugyanis 2019/20-tól már csak egy csapatot indíthat minden ország a BL-ben. Lehet majd szabad kártyát kérni egy másik csapatnak is, amiről majd az EHF dönt, hogy mely csapatok kaphatják.
  • Isthy
    #60792
    Elek a Fradiról

    Lehet reális a veszély, de azt gondolom a Fradi megoldja az ezüstérmet. Nálam még mindig ők az esélyesebek rá, mint a Siófok és főleg az Érd.
  • Isthy
    #60791
    A franciák "véletlenül" nagyon jól jártak ezzel, könnyű útjuk lehet az elődöntőbe. Ha még "valahogyan" az oroszok is a C-D ágra kerülnek akkor meg főleg.
  • Isthy
    #60790
    Kalapbeosztás

    Az első kalapba kerültünk, megkaptuk a hollandok helyét. Viszont velük biztosan egy csoportban (C jelű négyes) leszünk és ráadásul a norvégok ágán (C-D ág).
  • Isthy
    #60789
    Abban az első 20 percben a védekezés egészen kritikán aluli volt, a záró 10 percre jobb lett, meg is látszott az eredményen. A meccs végi 10 percre meg a fehéroroszok teljesen elfáradtak, így tudtunk sorozatban gólokat szerezni.
    Elvileg a második kalapba kerülünk, de így is lehet egészen brutális csoportunk (pl. norvég, magyar, orosz és lengyel).
  • smith09 #60788
    Az első félidő nézhetetlen volt, aztán kijött a különbség. :)
    Kíváncsi vagyok kit kapunk majd a sorsoláson.
  • kaloz174
    #60787
    Köszi!
    Elvileg ez jó pozíció. Meglátjuk, mit jelent valójában. Azt pedig majd később, mire jut a gárda Rasmussen módszereivel. Néha nehéz érteni őt, de tény, ő van több infó birtokában...Reméljük, eredményes lesz.
  • primavis
    #60786
    Az első 20 perc katasztrófális (7-2 a fehéroroszoknak!), félidőre feljöttünk 12-13-ra, második félidő első felében átvettük a vezetést de csak minimális arányban, az utolsó tízpercben viszont henger s nagyarányú győzelem! De ez nem lesz elég az EB-n!
    Kiváncsi vagyok a sorsolásra így, hogy csoportelsők lettünk!
  • kaloz174
    #60785
    Más programom volt, nem láttam a mai meccset. Milyen volt?