Kézi és az Olimpia

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kaloz174
#50445
Heti mûsor a Cunderen.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#50444
Az Ervinnek mégis sikerült az élvonalba kerülnie:

Új edzõ a Halasnál.

Nem egészen világos még a történet. Bár Siófokon látszólag megbukott Varga Józsi, de utóbb beláttam, az itteni csapatot és a Halast is nagyon eredményesen tudta motiválni. Siófokon nagyon visszaütött a nagy elvárás a csapattal szemben a hangulatra, így az õ viselkedésére is.
Aztán megnyerte a fõsulis VB-t, az aktuális gárdával, majd elszegõdött a Halashoz, ahol gyakorlatilag amatõr feltételek mellett dolgozott. Érezni is lehetett, hogy azon a tájon nem a bajnoki cím az elvárás, na és nincs is a csapaton az a nyomás, mint máshol.
Legutóbb személyesen is beszélgettem vele, megmondom õszintén, kellemesen csalódtam benne, felülbírálva eddigi fenntartásaim jó részét.
Nem értem, mi történhetett. Sajnálom is a szintén kis csapatot. (Feltételezem, hogy többen a távozó edzõ személye miatt vállaltak ott szerepet.)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#50443
Sikerekben és örömteli eseményekben gazdag, boldog új évet kívánok minden fórumozó társamnak! <#eljen><#wave>

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#50442
Békés, boldog új évet kívánok mindenkinek!😊 <#pias><#felkialtas>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

SomogyiG
#50441
Sikerekben és Eredményekben Gazdag Boldog Új Évet Kivánok Minden Kedves Fórumtársnak!

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

kaloz174
#50440
Végül felkerült a Fradi elleni meccs beszámolója, szokott helyére, részemrõl is.
(Így a krónika teljes, a kedvem viszont egyértelmûen nem kerek, ahogy a blog el is árulja. <#schmoll2>)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#50439
Csatlakozom! Én is sok-sok boldogságot kívánok!<#eljen><#pias>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#50438
Köszönöm! <#worship>

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#50437
Úgy volt, hogy megyek de azután két nagyon ifjú hölgy elcsábított <#wink> Rájuk kellett vigyáznom amíg a szüleiknek dolguk volt.

DUNAFERR FOREVER!!!

Breki33
#50436
Kellemes ünnepeket mindnyájatoknak és Isthy-nek boldog Névnapot !
kaloz174
#50435
Békés, boldog karácsonyt mindenkinek, de különösen a kézikedvelõknek! <#kacsint>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

SomogyiG
#50434
Boldog és Békés Karácsonyt Kivánok Mindenkinek!

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

#50433
[/szin]
Békés, Nyugodalmas Ünnepeket Minden Kedves fórum lakónak![/szin]

Üdv: Payer Tamás

kaloz174
#50432
Köszi! <#worship>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#50431
Na jó, mûködik, de hogy miért bénázok mostanában?😊
Ez van.😊

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#50430
Leginkább nagyon lehangolt voltam meccs után, azért nem írtam. (Egyébként nem úgy volt, hogy jössz meccsre?😊)
Végül pótoltam, de még nem jelent meg a Cunderen, viszont [url=http://www.cunder.hu/hu/blogok/ftc-szurkoloi-blog/blog/archive/2011/december/article/ket-sima-de-sokgolos-gyozelem/?tx_ttnews=22&tx_ttnews=147&cHash=8ca29b630750c9d7ca6ab267de375746] ITT[/url] egy másik, Fradi szemmel szintén.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#50429
Békés, Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumozónak!

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#50428
Köszi! <#worship>

DUNAFERR FOREVER!!!

#50427
Pár szót szívesen írok róla, de ugye én is csak Cunderen láttam. Szóval az elején gyors gólváltás után (2-2) sikerült a Fradinak elhúznia, ha jól rémlik, 3-8 vagy 3-9-nél volt hazai idõkérés (egy éve ugye még a Népligetben ugyanekkora újvárosi elõny), ezután az Újváros fegyelmezettebbek, a vendégek pedig az elõnyük birtokában könnyelmûbbek lettek, de az eredmény tartásához kellettek a vendéghátrányok is (Cifra hamar begyûjtött két büntetést, utána már nem nagyon kapott lehetõséget, Tomori és Deka védekezett hármast). Ennek ellenére a félidõ vége elõtt meglett a tíz közte, viszont a játékrész utolsó három gólját ismét csak hazaiak szerezték. Természetesen a legerõsebb összeállításunkban egy fékidõt sem játszottunk összesen, sem támadásban, sem védekezésben. (Ezúttal a kérdéses posztokon Léna és Szarka Adri volt a kezdõ.)

A folytatás hasonlóképp alakult, mármint elõször tudott élni házigazda is, faragott a hátrányából, de ez csak pár gólig tartott, utána a vendégelõny vált egyre nyomasztóbbá, amin a hazai idõkérés megint csak tudott oldani, így Elek Gábornak is ki "kellett" kérnie az idõt az 54. percben. Ezután ismét sikerült pár gólt közé tenni, majd a hajrában mindenki lõtt gólt, aki megfordult valamely kapu elõtt, és végül lefújták a meccset.

A hazai csapatból körülbelül azok játszottak jól, akik sokat is lõttek, Ferlinget kelleténél többet hagytuk lõni, az elbénázott támadásaink után pedig indulásból is sikerült komoly mennyiségû gólt kapni, Erdõsi 8 góljából 5 vagy 6 született így, és Sári 7 góljából is 2 vagy 3. A túloldalon Móni ezúttal is gólerõs volt, de a jobb meccseinél gyengébb lövõszázalékot hozott, és a kezdeti sikerek után Tomori is sok labdát lõtt el. Zizi és Jelena volt sikeresebb lövésekben, de az utóbbinak elég sok labdaeladást köszönhettünk, még mindig gyakran lepõdik meg, ha kap egy váratlanabb passzt. Such Nelli dicsérhetõ, hiszen a hajrában, illetve afelé közeledve a fonalat elkapva három gólt is vágott. Mind a négy kapusnak voltak védései, de közepesnél jobbnak egyikük teljesítményét sem mondanám, jóindulattal sem. Összességében a színvonal igencsak alacsonynak tûnt (a hazaiak sajnos egy kiesõjelölt szintjét hozták, de legalább végig keményen, becsülettel küzdve), valóban kiemelkedõ egyéni teljesítményekrõl hiba is lenne beszélni.
Isthy
#50426
Mivel nem voltam itthon, így szerdán nem láthattam a meccset. Kár, hogy még nem olvashatok róla itt semmit. A csapat oldalon szerencsére Tomi írt róla, így van némi képem a meccsrõl. A papírforma igazolódott, a jobbik csapat nyert. Nekünk nem itt kellett (volna) pontokat szereznünk...

Tegnap a Loki legyõzte az Alcoát, amihez jár a gratuláció nekik. Januárban eldõl, hogy mi lesz a csapat sorsa.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#50425
Egy szavazás és annak aktuális állása.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#50424
Na igen, bizonyos hogy ehhez olimpiai bajnoki cím kell. Van rá esélyes.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#50423
Naná, hogy segítettünk. Van aki már egy évvel elõtte megjósolta <#wink>

DUNAFERR FOREVER!!!

#50422
Mindkét hír nagyon örömteli, eddig sajnos ezen a rendezvényen egy kissé alárendelt szerepet játszott a kézilabda, talán inkább az edzõk értek el jó eredményeket (Elek Gábor most 4. lett, az is szép, megérdemelt eredmény, jár neki is a gratuláció). Ebben persze benne van az is - és ez az üröm az örömben -, hogy korábban rendre voltak olyan eredményeink a csapatsportokban, hogy nagyon nehéz volt odaférni.

Azt viszont remélem, hogy "bizonyos" okok miatt jövõre sem BL-, sem KEK-gyõzelem nem lehet elég ehhez a címhez.
kaloz174
#50421
Csatlakozom!😊 Örülök, hogy így történt. Fontos ez, a sportág szempontjából is, úgy gondolom.
(Öntelten még arra is gondolok, hogy a KEK-gyõzelem kiharcolásában mi is segítettük szurkolásunkkal a Fradinak.😊)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#50420
Gratulálok a Fradi nõi kézilabda csapatának az "Év csapata" díjhoz! <#taps>

Zó!
Reményeid valóra váltak, a Cunder adja holnap élõben az Újváros-Fradi meccset.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#50419
<#eljen><#worship>

"Szerénytelenül hangzik, de az egy extra generáció volt, a nemzetközi mezõnyben is topkategóriás lövõkkel, erõs kapusokkal, nagyon komoly klubélettel, kiegyenlítettebb magyar mezõnnyel. Ma a Gyõrrel senki nem versenghet. Sokkal több jó játékos volt akkor, akik technikailag és taktikailag is sokat tudtak. Ami ma viszont már biztosan nem lenne elég, mert annyira felgyorsult a játék, hogy szinte atlétákat képzel, akik a labdát is ügyesen dobálják."

"Mert hiába vagyunk nagyon kreatívak és cselezünk tök jól, futó- és gyorsasági állóképesség nélkül varázsolhatunk a labdával, azért ez mégiscsak egy dinamikus sportág, amiben baromira mami vagy, ha nincs mögötted tempó."

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#50418

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#50417
Igazából inkább Gro szervezõ játékának hiányára gondoltam elöl, de valahogy az átlövések hangsúlyozottabban jöttek ki. Nem jól fogalmaztam <#wink>
Sztem Montenegró simán túl fog lépni a horvátokon, az õ játékuk fekszik nekik, ezért is írtam, hogy inkább Angola ellen fognak szurkolni.
Ejnye, kóstolgatsz engem a dánokkal? <#wink><#vigyor> Inkább ne õk váltsák õket, ha lehet. Igen, azzal messzire jutnának. A koronát a 2 lengyel spori párját ritkító teljesítménye tette fel a döntõben.

DUNAFERR FOREVER!!!

#50416
Persze, de ha mondjuk az EB-n átgázoló kerethez nézzük õket, akkor visszatért a jókor jól játszó és gólokat lövõ Kristine Lunde és kezdettõl fogva a csapatban volt Sulland is, de szerintem ha a szükség úgy hozza, Kurtovic is be tudott volna robbanni lövõként. Szóval szerintem annyit nem gyengültek átlövések terén (amiben úgysem lennének világelsõk, de mai kézilabda már egyre kevésbé szól arról, szerintem kissé sajnos), bár az tény, hogy az õ keretük is lehetett volna tökéletesebb.

Montenegrónak mindenképp nehéz dolga lesz, a komoly európai csapatok közül nekik okozhat a leginkább gondot a selejtezõ, bármelyik csoportba is kerülnek.

Bár igazából már kezd unalmas lenni ez a norvég-orosz hegemónia:

Hátha beérnek végre a dánok, és behúznak megint három olimpiát zsinórban <#smile> Mondjuk 2004-es fújással talán már Londonban is lenne esélyük <#whatever>
Isthy
#50415
A hollandok gondolom piszokul szurkolnak majd Angolának a minden bizonnyal Tunézia elleni döntõben. Mert így még akár az olimpia is összejöhet nekik, ha a horvátokat megverik a spanyolországi selejtezõben. Nem is tartom annyira lehetetlennek, hogy esetleg ne sikerüljön ez nekik.
A montenegróiak meg valszeg inkább a spanyoloknál selejteznének a horvátok ellen, mint a románok ellen a franciáknál. Õk lehet pont a tunéziaiaknak fognak szurkolni.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#50414
Nem csak a védelmük dadogott nélkülük, hanem sztem a támadó gépezetük is. Tonje jól jött volna B2-ben átlövõként, Gro irányító-átlövõ játékáról nem is beszélve.
Nem is mondtam, hogy kiegyenlítette volna. A norvégok már eleve így készültek fel és gyakoroltak, míg a franciáknak a VB közben kellett reagálniuk. Komoly különbség! De ennek fényében sem tudok a franciákkal rokonszenvezni, nekem jó, hogy a norvégok nyertek.

Bár igazából már kezd unalmas lenni ez a norvég-orosz hegemónia:

2004 EC Norway
2005 WC Russia
2006 EC Norway
2007 WC Russia
2008 O Norway
2008 EC Norway
2009 WC Russia
2010 EC Norway
2011 WC Norway

DUNAFERR FOREVER!!!

#50413
OLIMPIAI HELYZET
A világbajnokság elején magyar szemüvegen át végigkövettük az olimpiai kvóták alakulását, Spanyolország nyolc közé jutásával azonban elszállt a mieink minden reménye. A világbajnoki finálé arról is döntött, hogy Franciaország helyett Svédországé lett a harmadik, Európának kiosztott londoni hely a rendezõ Nagy-Britannia és Norvégia után. A norvégok gyõzelmével az Eb-gyõztesnek járó kvóta továbbszállt a svédekre. A kontinenstornák gyõztesei közül már csak Afrikáé kérdéses: januárban a marokkói tornán dõl el, hogy ki követi még az ötkarikás játékokra Nagy-Britanniát, Norvégiát, Svédországot, Brazíliát és Dél-Koreát.

Az olimpiai kvalifikációs tornákkal – amelyeken összesen hat londoni helyet osztanak ki – kapcsolatban is sokkal tisztább a kép, igaz, két kérdõjel még van. Ha Angola megnyeri az Afrika-kupát, kijut az olimpiára, és emellett Hollandia is selejtezhet Londonért; ha nem, akkor Angola is selejtezik, Montenegró pedig a francia, román, japán trió helyett a spanyol, horvát, argentin trióra készülhet, míg Hollandia búcsút inthet Londonnak.


AZ OLIMPIAI SELEJTEZÕK CSOPORTJAI (idõpont: május 25–27.)
1. CSOPORT: Franciaország (vb-2.), Angola (vb-8., ha nem nyeri meg az Afrika-kupát) vagy Montenegró (vb-10.), Románia (Eb-3.), Japán (Ázsia-bajnokság 2.)
2. CSOPORT: Spanyolország (vb-3.), Horvátország (vb-7.), Argentína (pánamerikai bajnokság 2.), Montenegró (Eb-6.) vagy Hollandia (Eb-8.)
3. CSOPORT: Dánia (vb-4.), Oroszország (vb-6.), Afrika-kupa-2., Dominikai Köztársaság (pánamerikai bajnokság 3.)
A csoportokból az elsõ kettõ jut ki az olimpiára, a rendezõk: Franciaország, Spanyolország és Dánia.
#50412
na, Szûcs Gabi Zilahra igazol a héten!
#50411
Na igen, a norvégok esélyeit elõzetesen meg is nyirbáltam magamban a két kulcsjátékosuk hiánya miatt (Mørk nagyon jó játékos, de abból a merítésbõl simán pótolható), és bár valóban kellemes csalódást okoztak, azért a döntõig látott meccseken dadogott is nélkülük a védelmük - legalábbis a megszokotthoz képest.

Ugyanakkor azt nem álíltanám, hogy a sors kiegyenlítette az esélyeket, hiszen a frasnciák mégiscsak menetközben veszítették ela két legmeghatározóbb játékosukat, egy eleve relatíve szûkebb keretbõl. Így a norvég sztároknak nemzetközi élmezõnyhöz tartozó irányító és nehéztüzérség (hab a tortán, Signate mellett éppen Pineau produkált néhány meccsen komoly átlövõ-teljesítményt) nélkül mehettek neki. Mintha mi Zizi és Szani nélkül álltunk volna ki tavaly a Viborg ellen - persze a mi keretünk még szûkebb, mint a francia válogatotté (sajnos😊, de aligha kell magyarázni, hogy mire gondolok. Vagy említhetném a azt a bizonyos 2000-es döntõt, mely elõtt a nemzeti csapat bukott félig két játékost, és az aranyunkba került. Ha az eszembe jut, akkor különösképp nem esik nehezemre részvétet érezni a gallok irányába sem.
Isthy
#50410
Köszi! Sajnos nem az írásaid terjedelmén múlik <#wink>
Jelenleg a csapat csak idõszakosan képes jó játékra, ami most nem elég a meccsek megnyerésére.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#50409
Az tény, hogy úgy komolyabb esélyük lehetett és jobb meccsre számíthattunk volna. Persze a norvégoknál is volt ugye 2 komoly hiányzó az egész vb-n.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#50408
Íme, felkerült.
Sajnos, ez van, ugyan ez több, de az eredmény nem változott.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#50407
Bár magam sem rajongok a franciákért, ezen a vb-n eléggé jók voltak, megnéztem volna a döntõt úgyis, ha teljes csapattal állnak fel. Több sportértéke lett volna, bár így sem volt rossz.
#50406
Több játékosunkra is az volt jellemzõ volt, hogy 2-4 rontott lövés után kezdte el érezni a kaput (Szani, Kriszta, valamint a késõbb beálló Deka is)

Ehhez még a teljesség kedvéért annyit, hogy 2-1-nél sikerült csak megérkeznem, mert eléggé sûrû napom volt, és óriási dugót is sikerült kifogni, tehát az elsõ két említett játékos végül is szerezhetett az elején gólt. Annyira nem számoltam menetközben, hogy utólag vissza tudjam fejteni.
#50405
Na igen, a spanyolok most tényleg nagyon jól és többnyire még számorma is tetszõen játszottak. Valóban számolni kell velük a jövõben is, de a közvetítés során õket érõ dicséretek már-már túlzóak voltak számomra. Egy kulcsjátékosait alapból nélkülözõ, meccsen belül vezéregyéniséget nem találó dán válogatottat végül is úgy vertek meg, hogy hiába hatott simának, mégis a kapusok közötti különbség döntött. Persze a dánok tényleg nem érdemeltek volna most semmit, és harmatgyengék voltak, ezt nem vitatom.
Isthy
#50404
Igen, szinte most játszottak a legjobban. Felállt fal ellen mindenképpen, fõleg az elsõ félidõben. Teljesen megérdemelten nyerték meg a döntõt. Õk már olyan szintû csapat voltak, amely ellen a franciák nem tudták pótolni a 2 sérültjüket.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#50403
Nagyon egyértelmû volt a VB-döntõ. A norgéknak nagyon jól sikerült a formaidõzítésük. Gratulálok nekik.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#50402
Gratulálok a Picknek a franciaországi helytálláshoz! <#taps>
Ahogy hallottam a franciáknak kellett a 2 portugál spori segítsége is a gyõzelemhez.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#50401
Ahogy az eredménybõl látom az oroszok nagy ívben tojtak a mai meccsükre, így a brazilok simán lettek ötödikek. A bronzmeccset már láttam és örülök, hogy a spanyolok nyertek, megérdemelték. Nekik szurkoltam, mert ugye nálam a dánok ott vannak ahol... (a franciákkal együtt). A világ csúfsága lett volna ha ez a dán csapat érmet nyer. Mákos ágon, nem kevés mázlival jutottak idáig is el.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#50400
Köszi ezt a rövidebb értékelést is <#worship> Természetesen majd a hosszabbat is elolvasom, ha fenn lesz.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#50399
Na, ekkora reklámot nem akartam csinálni! <#vigyor2><#nevetes1>

Kérlek, Breki töröld ki ezt az óvatlan, béna próbálkozást!😊)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#50398
Mai meccsek:

2011.12.18. 12:00
Oroszország-Brazília
Nõi vb, az 5. helyért

2011.12.18. 17:00
Montpellier-Pick Szeged
Férfi BL-csoportmérkõzés

2011.12.18. 17:30
Dánia-Spanyolország
Nõi vb, a 3. helyért

2011.12.18. 20:15
Franciaország-Norvégia
Nõi vb-döntõ

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#50397
Beszámoló az lesz. (Kicsit hosszabb a szokott helyen is, pár óra múlva.) Sajnos, meglepetésrõl azonban nem tudok beszámolni, érvényesült a papírforma. <#shakehead>
Elöljáróban annyit, hogy jó kezdés után (elsõ 10 perc) érthetetlenül elbizonytalanodott a csapat. Következett 20 perc az elsõ félidõben, aztán 15 a másodikban, amikor futottunk az eredmény után.
A második félidõ második felére találtuk meg a játékunkat, amikor 3 gólra meg is közelítettük a hazaiakat. Ha azt a lendületet végig tudjuk vinni, akkor most más az eredmény. Nem tudom, nyerhettünk volna-e (lejtett rendesen a hazai pálya), de a történetben az a lehetõség is benne volt. Az viszont azért kicsit erõs, hogy a meccs 2/3 részét kell kiegyenlíteni a maradék harmadban. Nem is sikerült, sajnos.
Most is voltak pozitív jelek a csapat játékában. Csak azok a meccs kisebbik részén voltak tapinthatók. Az sem fért bele, hogy pont annak a 2 játékosnak nem ment, akik eddig többnyire kiemelkedõ teljesítményt nyújtottak, Dettinek és Erdõsi Ildinek.
Röviden ennyi.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#50396
Úgy értettem, hogy utolsó hazai meccs. Korábban amúgy terveztem, hogy lemegyek az újvárosi meccsre is, de jelenleg ez meghiúsulni látszik, így alighanem számomra is az utolsó volt. A helyszínen legalábbis, abban még bízom, hátha a Cunder esetleg adja a jövõ szerdai találkozót.