Kézi és az Olimpia
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Új edzõ a Halasnál.
Nem egészen világos még a történet. Bár Siófokon látszólag megbukott Varga Józsi, de utóbb beláttam, az itteni csapatot és a Halast is nagyon eredményesen tudta motiválni. Siófokon nagyon visszaütött a nagy elvárás a csapattal szemben a hangulatra, így az õ viselkedésére is.
Aztán megnyerte a fõsulis VB-t, az aktuális gárdával, majd elszegõdött a Halashoz, ahol gyakorlatilag amatõr feltételek mellett dolgozott. Érezni is lehetett, hogy azon a tájon nem a bajnoki cím az elvárás, na és nincs is a csapaton az a nyomás, mint máshol.
Legutóbb személyesen is beszélgettem vele, megmondom õszintén, kellemesen csalódtam benne, felülbírálva eddigi fenntartásaim jó részét.
Nem értem, mi történhetett. Sajnálom is a szintén kis csapatot. (Feltételezem, hogy többen a távozó edzõ személye miatt vállaltak ott szerepet.)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.
(Így a krónika teljes, a kedvem viszont egyértelmûen nem kerek, ahogy a blog el is árulja. <#schmoll2>#schmoll2>)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.
Békés, Nyugodalmas Ünnepeket Minden Kedves fórum lakónak![/szin]
Üdv: Payer Tamás
Ez van.😊
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Végül pótoltam, de még nem jelent meg a Cunderen, viszont [url=http://www.cunder.hu/hu/blogok/ftc-szurkoloi-blog/blog/archive/2011/december/article/ket-sima-de-sokgolos-gyozelem/?tx_ttnews
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
A folytatás hasonlóképp alakult, mármint elõször tudott élni házigazda is, faragott a hátrányából, de ez csak pár gólig tartott, utána a vendégelõny vált egyre nyomasztóbbá, amin a hazai idõkérés megint csak tudott oldani, így Elek Gábornak is ki "kellett" kérnie az idõt az 54. percben. Ezután ismét sikerült pár gólt közé tenni, majd a hajrában mindenki lõtt gólt, aki megfordult valamely kapu elõtt, és végül lefújták a meccset.
A hazai csapatból körülbelül azok játszottak jól, akik sokat is lõttek, Ferlinget kelleténél többet hagytuk lõni, az elbénázott támadásaink után pedig indulásból is sikerült komoly mennyiségû gólt kapni, Erdõsi 8 góljából 5 vagy 6 született így, és Sári 7 góljából is 2 vagy 3. A túloldalon Móni ezúttal is gólerõs volt, de a jobb meccseinél gyengébb lövõszázalékot hozott, és a kezdeti sikerek után Tomori is sok labdát lõtt el. Zizi és Jelena volt sikeresebb lövésekben, de az utóbbinak elég sok labdaeladást köszönhettünk, még mindig gyakran lepõdik meg, ha kap egy váratlanabb passzt. Such Nelli dicsérhetõ, hiszen a hajrában, illetve afelé közeledve a fonalat elkapva három gólt is vágott. Mind a négy kapusnak voltak védései, de közepesnél jobbnak egyikük teljesítményét sem mondanám, jóindulattal sem. Összességében a színvonal igencsak alacsonynak tûnt (a hazaiak sajnos egy kiesõjelölt szintjét hozták, de legalább végig keményen, becsülettel küzdve), valóban kiemelkedõ egyéni teljesítményekrõl hiba is lenne beszélni.
Tegnap a Loki legyõzte az Alcoát, amihez jár a gratuláció nekik. Januárban eldõl, hogy mi lesz a csapat sorsa.
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Azt viszont remélem, hogy "bizonyos" okok miatt jövõre sem BL-, sem KEK-gyõzelem nem lehet elég ehhez a címhez.
(Öntelten még arra is gondolok, hogy a KEK-gyõzelem kiharcolásában mi is segítettük szurkolásunkkal a Fradinak.😊)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Zó!
Reményeid valóra váltak, a Cunder adja holnap élõben az Újváros-Fradi meccset.
DUNAFERR FOREVER!!!
"Szerénytelenül hangzik, de az egy extra generáció volt, a nemzetközi mezõnyben is topkategóriás lövõkkel, erõs kapusokkal, nagyon komoly klubélettel, kiegyenlítettebb magyar mezõnnyel. Ma a Gyõrrel senki nem versenghet. Sokkal több jó játékos volt akkor, akik technikailag és taktikailag is sokat tudtak. Ami ma viszont már biztosan nem lenne elég, mert annyira felgyorsult a játék, hogy szinte atlétákat képzel, akik a labdát is ügyesen dobálják."
"Mert hiába vagyunk nagyon kreatívak és cselezünk tök jól, futó- és gyorsasági állóképesség nélkül varázsolhatunk a labdával, azért ez mégiscsak egy dinamikus sportág, amiben baromira mami vagy, ha nincs mögötted tempó."
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Sztem Montenegró simán túl fog lépni a horvátokon, az õ játékuk fekszik nekik, ezért is írtam, hogy inkább Angola ellen fognak szurkolni.
Ejnye, kóstolgatsz engem a dánokkal? <#wink>#wink><#vigyor>#vigyor> Inkább ne õk váltsák õket, ha lehet. Igen, azzal messzire jutnának. A koronát a 2 lengyel spori párját ritkító teljesítménye tette fel a döntõben.
DUNAFERR FOREVER!!!
Montenegrónak mindenképp nehéz dolga lesz, a komoly európai csapatok közül nekik okozhat a leginkább gondot a selejtezõ, bármelyik csoportba is kerülnek.
Bár igazából már kezd unalmas lenni ez a norvég-orosz hegemónia:
Hátha beérnek végre a dánok, és behúznak megint három olimpiát zsinórban <#smile>#smile> Mondjuk 2004-es fújással talán már Londonban is lenne esélyük <#whatever>#whatever>
A montenegróiak meg valszeg inkább a spanyoloknál selejteznének a horvátok ellen, mint a románok ellen a franciáknál. Õk lehet pont a tunéziaiaknak fognak szurkolni.
DUNAFERR FOREVER!!!
Nem is mondtam, hogy kiegyenlítette volna. A norvégok már eleve így készültek fel és gyakoroltak, míg a franciáknak a VB közben kellett reagálniuk. Komoly különbség! De ennek fényében sem tudok a franciákkal rokonszenvezni, nekem jó, hogy a norvégok nyertek.
Bár igazából már kezd unalmas lenni ez a norvég-orosz hegemónia:
2004 EC Norway
2005 WC Russia
2006 EC Norway
2007 WC Russia
2008 O Norway
2008 EC Norway
2009 WC Russia
2010 EC Norway
2011 WC Norway
DUNAFERR FOREVER!!!
A világbajnokság elején magyar szemüvegen át végigkövettük az olimpiai kvóták alakulását, Spanyolország nyolc közé jutásával azonban elszállt a mieink minden reménye. A világbajnoki finálé arról is döntött, hogy Franciaország helyett Svédországé lett a harmadik, Európának kiosztott londoni hely a rendezõ Nagy-Britannia és Norvégia után. A norvégok gyõzelmével az Eb-gyõztesnek járó kvóta továbbszállt a svédekre. A kontinenstornák gyõztesei közül már csak Afrikáé kérdéses: januárban a marokkói tornán dõl el, hogy ki követi még az ötkarikás játékokra Nagy-Britanniát, Norvégiát, Svédországot, Brazíliát és Dél-Koreát.
Az olimpiai kvalifikációs tornákkal – amelyeken összesen hat londoni helyet osztanak ki – kapcsolatban is sokkal tisztább a kép, igaz, két kérdõjel még van. Ha Angola megnyeri az Afrika-kupát, kijut az olimpiára, és emellett Hollandia is selejtezhet Londonért; ha nem, akkor Angola is selejtezik, Montenegró pedig a francia, román, japán trió helyett a spanyol, horvát, argentin trióra készülhet, míg Hollandia búcsút inthet Londonnak.
AZ OLIMPIAI SELEJTEZÕK CSOPORTJAI (idõpont: május 25–27.)
1. CSOPORT: Franciaország (vb-2.), Angola (vb-8., ha nem nyeri meg az Afrika-kupát) vagy Montenegró (vb-10.), Románia (Eb-3.), Japán (Ázsia-bajnokság 2.)
2. CSOPORT: Spanyolország (vb-3.), Horvátország (vb-7.), Argentína (pánamerikai bajnokság 2.), Montenegró (Eb-6.) vagy Hollandia (Eb-8.)
3. CSOPORT: Dánia (vb-4.), Oroszország (vb-6.), Afrika-kupa-2., Dominikai Köztársaság (pánamerikai bajnokság 3.)
A csoportokból az elsõ kettõ jut ki az olimpiára, a rendezõk: Franciaország, Spanyolország és Dánia.
Ugyanakkor azt nem álíltanám, hogy a sors kiegyenlítette az esélyeket, hiszen a frasnciák mégiscsak menetközben veszítették ela két legmeghatározóbb játékosukat, egy eleve relatíve szûkebb keretbõl. Így a norvég sztároknak nemzetközi élmezõnyhöz tartozó irányító és nehéztüzérség (hab a tortán, Signate mellett éppen Pineau produkált néhány meccsen komoly átlövõ-teljesítményt) nélkül mehettek neki. Mintha mi Zizi és Szani nélkül álltunk volna ki tavaly a Viborg ellen - persze a mi keretünk még szûkebb, mint a francia válogatotté (sajnos😊, de aligha kell magyarázni, hogy mire gondolok. Vagy említhetném a azt a bizonyos 2000-es döntõt, mely elõtt a nemzeti csapat bukott félig két játékost, és az aranyunkba került. Ha az eszembe jut, akkor különösképp nem esik nehezemre részvétet érezni a gallok irányába sem.
Jelenleg a csapat csak idõszakosan képes jó játékra, ami most nem elég a meccsek megnyerésére.
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Sajnos, ez van, ugyan ez több, de az eredmény nem változott.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Ehhez még a teljesség kedvéért annyit, hogy 2-1-nél sikerült csak megérkeznem, mert eléggé sûrû napom volt, és óriási dugót is sikerült kifogni, tehát az elsõ két említett játékos végül is szerezhetett az elején gólt. Annyira nem számoltam menetközben, hogy utólag vissza tudjam fejteni.
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Ahogy hallottam a franciáknak kellett a 2 portugál spori segítsége is a gyõzelemhez.
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Kérlek, Breki töröld ki ezt az óvatlan, béna próbálkozást!😊)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
2011.12.18. 12:00
Oroszország-Brazília
Nõi vb, az 5. helyért
2011.12.18. 17:00
Montpellier-Pick Szeged
Férfi BL-csoportmérkõzés
2011.12.18. 17:30
Dánia-Spanyolország
Nõi vb, a 3. helyért
2011.12.18. 20:15
Franciaország-Norvégia
Nõi vb-döntõ
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Elöljáróban annyit, hogy jó kezdés után (elsõ 10 perc) érthetetlenül elbizonytalanodott a csapat. Következett 20 perc az elsõ félidõben, aztán 15 a másodikban, amikor futottunk az eredmény után.
A második félidõ második felére találtuk meg a játékunkat, amikor 3 gólra meg is közelítettük a hazaiakat. Ha azt a lendületet végig tudjuk vinni, akkor most más az eredmény. Nem tudom, nyerhettünk volna-e (lejtett rendesen a hazai pálya), de a történetben az a lehetõség is benne volt. Az viszont azért kicsit erõs, hogy a meccs 2/3 részét kell kiegyenlíteni a maradék harmadban. Nem is sikerült, sajnos.
Most is voltak pozitív jelek a csapat játékában. Csak azok a meccs kisebbik részén voltak tapinthatók. Az sem fért bele, hogy pont annak a 2 játékosnak nem ment, akik eddig többnyire kiemelkedõ teljesítményt nyújtottak, Dettinek és Erdõsi Ildinek.
Röviden ennyi.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!