61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #52689
    Köszi! Mondjuk én nem tudtam megnézni, mivel a helyi meccsen voltam, egyébként pedig nincs is sk. nálunk.
    Annyira azért nem bántam, mert nem az első meccs szokta hozni a nagy izgalmakat a két csapat között.
  • Zóanagyvarázsló
    #52688
    Még annyit, hogy meglepően jó és részrehajlásmentes volt a játékvezetés, kellemes meglepetés volt ez a legutóbbi "szuperrangadó" fényében.
  • Zóanagyvarázsló
    #52687
    Nincs sok írnivaló róla: gondolom mindenki látta, én az eredeti tervvel ellentétben nem jutottam el Győrbe, a meccs pedig már az előzmények ismeretében sem lehetett két csúcson pörgő csapat összecsapása (ahogy a bajnoki döntő sem lehetett az tavaly, ott nekünk kedveztek a körülmények, ha mi meg fáradtak voltunk is).

    Ennek ellenére a védekezést és a kapusteljesítményt leszámítva elégedett voltam a látottakkal már meccs közben is, a tavalyi alapszakaszbeli meccsekkel ellentétben ezúttal szépen helytálltunk. A fiatalok közül pedig többen mutattak biztató dolgokat. Ebből lehet meríteni a későbbiekre nézve, sőt a hétvégi meccs előtt is jó előjel. Azt sajnálom a legjobban, hogy hármas védők híján a fantasztikus napot kifogó Tomori Zsuzsinak gyakorlatilag végig kellett játszania a meccset, ha ez kellett is a tízen belül maradáshoz.

    Penezicről pedig kösz az infót, jó tudni.
  • Isthy
    #52686
    Kicsit meglepő számomra, hogy Zó semmit nem ír itt a tegnapi meccsről.

    Egyébként Penezics már játszott a Krimben és 6 gólt szerzett a mostani hétközi fordulóban.
  • Isthy
    #52685
    Köszi!
  • kaloz174
    #52684
    Jelenleg nem a bajnoki meccseken van a hangsúly, érthetően.

    (Az előbb azt írtam: Vác-Siófok...:) Természetesen: "Siófok-Vác"!:)
  • kaloz174
    #52683
    A tegnap esti Vác-Siófok összecsapásról:

    Mester és tanítványa
  • Isthy
    #52682
    A helyes végeredmény: 36-28

    Gyanús volt nekem egyszer közben a meccs vége felé, hogy valami helytelenül jelenik meg az eredményjelzésnél...
  • Isthy
    #52681
    ETO-Fradi 37-28 (19-14)

    Kb. az az eredmény született, ami az előzmények után várható volt. Az ETO teljes kerettel állhatott fel, a Fradi 2 komoly hiányzóval. A fiatalok kaptak is lehetőséget bőven. Mónit is gyorsan cserélnie kellett Elek Gábornak így még tovább szűkült a csapata. A fiatalok az első félidőben jól megállták a helyüket, a szünet után már nem tudták ezt megismételni.
    A kapuban komoly kontraszt volt a két csapatot tekintve. Lunde jól védett, míg a Fradi kapusai elég haloványan.
    A hazaiak a legelejét kivéve uralták a meccset, a Fradi pedig kb. 40 percig jól tartotta magát (22-19). Ezután az ETO fokozatosan növelte az előnyét egészen 10 gólig. A Fradi küzdött és végül sikerült 10 gólon belül maradniuk.
  • [HUN]FaTaL
    #52680
    ZH-t írok, szóval esélytelen a stream is sajna. :D
  • Isthy
    #52679
    "Banok" lehet tud majd segíteni neked, ő szokott ide betenni elérhetőségeket a meccsekről.
  • [HUN]FaTaL
    #52678
    Jó neked, én nem látom ezt a meccset sajna. :(

    Remélem valaki felveszi és kipakolja a netre, de nem tartom valószínűnek.
  • Isthy
    #52677
    Nem értem haza, így nem tudtam nézni. Köszi!

    Ma este szerencsére nem lesz ilyen problémám

    Győri Audi ETO - FTC
    Női NB I 9. forduló - Győr
    2012.11.07. 18:45 SportKlub
  • kaloz174
    #52676
    Ez a mai meccs nem igazolta várakozásaimat. A Veszprém, egyik legjobbjuk, Palkó Fruzsina betegség miatti kényszerű távolmaradását erősen megérezve (mielőbbi gyógyulást), messzi elmaradt attól, amit pl. azon a meccsen láttam tőlük, amikor az Újváros volt a vendégük.
    Hasonlóan ahhoz, hogy Fehérváron mi is esélyesek voltunk akár a győzelemre is, most ők kaptak ki nagyon simán az Érdtől.
    Talán még az ok is emlékeztet. A fiataloknak hiányzik a rutin ahhoz, hogy több meccsen keresztül viszonylag kiegyensúlyozottan, jól játszanak.
    A végén az Érd már elég lazán vette, de így is biztosan, 5 góllal nyert.
  • Gabess8
    #52675
    " Összességében szélen nem jók az előjelek,"

    Azért ebben szerintem vastagon benne vannak a "szakemberek" akinek megkérdőjelezhető elég sűrűn, hogy ismerik e a pályát..., annak ugyanis van két széle is...
  • Zóanagyvarázsló
    #52674
    Idén még nem láttam, de az elmúlt tavaly szinte folyamatosan válogatott szintet nyújtott, és előtte is jó volt. A rutinja mondjuk még kevés, és éppen a korábban borzasztó stabil teljesítményt nyújtó, remek lövőrepertorárral rendelkező Szepesi Ivett esete bizonyítja, hogy nem könnyű egyből új szintre lépni egy új csapatban. Ezzel együtt ha érthető módon rutinos játékosokat is erőltetünk, a verseny kedvéért egy harmadik balszélsőnek az egyikük befért volna. Sajnos Orsi és Vincze Meli mellett is főleg a rutin szól, és nem az, hogy hétről-hétre klasszis teljesítménnyel állnának elő, így még csak lefutott se lenne egy efféle párharc. Összességében szélen nem jók az előjelek, és mostanában a túloldalt Móni is csak közepesen teljesít, de ő képes lehet magát bármikor megrázni.

    Ami Szűcs Gabit illeti, legalább a 2007-es vb-n igencsak emlékezetes teljesítményt nyújtott ország-világ előtt. Nem volt ugyan sziporkázó a védelmünk, de ő volt hátul a legjobb játékosunk (számomra ő volt a torna meglepetésembere, ha nem is számított ismeretlen játékosnak), és én akkor elöl is több esélyt adtam volna neki. (Ha világéletében is úgy szerezte a góljait, hogy neki kellett nagyon sokat lőnie a csapatában, tehát a lövőszázaléka nem volt sose kiemelkedő.)
  • Isthy
    #52673
    Na igen, a balszélre nem ártott volna vagy ő vagy Szepesi beválogatása.
  • Isthy
    #52672
    Azt írják a külföldi oldalakon, hogy Zilahon jól játszik. Nem csak védekezik, hanem támad is rendszeresen és nem is rossz eredménnyel. Mint ahogyan Zó, én is örülök az ő bekerülésének. Ráadásul őt nem kellene cserélni, nem úgy mint Szekerest...
  • kaloz174
    #52671
    Érdekes, nekem Szűcs Gabi teljesítményéről sosem volt nagy véleményem.
    Amikor én láttam őt, általában nagyon "langyosan" játszott.
    (Vannak olyan játékosok, akik mintha egyszerűen nem tudnának kellőképpen felpörögni. Pl. ilyen volt, szerintem, Lala is. Szűcs Gabit is ebbe a körbe sorolnám. Mert egyébként adottságai révén nem csak védekeznie, hanem támadnia is kiválóan kellene.)
  • Isthy
    #52670
    Az első bekezdést akár én is írhattam volna.
  • kaloz174
    #52669
    Ami azt illeti, 1 valaki biztos megérdemelte volna a behívást ebbe a keretbe, ahogy én láttam a mezőnyt. Ő pedig Erdősi Ildi...Igaz, nem láttam mindig mindenkit...
  • Isthy
    #52668
    Sztem érik az edzőcsere a dánoknál.

    Az valóban "takarékos" BL főcsoport kört jelentene nektek.
  • Zóanagyvarázsló
    #52667
    Sajnos amióta újra a románokhoz igazolt, csak perceket láttam belőle. Mindazonáltal ismerjük a képességeit annyira - a csapatában pedig alapember -, hogy egy efféle bő keretbe és a Turcsin-kupára muszáj legyen behívni, és megnézni, hogy mire mennénk vele. Ha beválik, ugye éppen Szekerest tudná kiváltani, Tomori és Cifra mellett pedig nagyon jól csengene hármas védőként a neve. Szabó Valit úgyis csak sérülés esetén vinnénk.

    Ha már válogatott: Penezic mikor fog játszani? Én a korábbi hírek alapján azt hittem, hogy legfeljebb az első két BL-meccset hagyja ki. Gondolom, az EB-re rendben lesz, Tatari már így is nagy veszteség nekik. Mindenesetre pikáns lenne, ha a BL-8-ról döntő Krim-Podravka meccsen ő már játszhatna. Különben meg a horvát válogatott, mind a Koprovnica szimpatikus küzdős csapat mostanában, sajnálom az őket ért sérüléseket.
  • Isthy
    #52666
    Hogy finoman és költőien fogalmazzak: "Ismét jót húztam a humor butykosából"...
  • Isthy
    #52665

    Ha hazaérek megnézem.
  • kaloz174
    #52664
    Szűcs Gabi aktuális formájáról tudsz valamit?
    2 kirívó kakukktojás van ebben a keretben, véleményem szerint. Szekeres és Deáki...(Szerintem.:))
  • Zóanagyvarázsló
    #52663
    Hogy valami jót is mondjak, Szűcs Gabi behívásának örülök, bár az EB-re aligha visszük.
  • Zóanagyvarázsló
    #52662
    Nincs jó üzenete annak, ha behívnak olyan játékost, aki tényszerűen nem válogatott szint, illetve olyat, aki valószínűleg tavasszal se tud játszania klubjában sem, és ezt hónapok óta lehetett tudni. (Miért ne hívnánk be olyat, aki megszolgálta azt a teljesítményével, na meg vészhelyzetben tényleg beugorhat, ha baj van?) Nem szeretem kritizálni a szakemberek válogatási elveit, de ez a norvég egyszerűen nem normális. Sajnálom szegény Siti Beát.

    Pedig ettől eltekintve jó lenne ez a keret, de ezt a kapitányi hozzáállást nem vagyok hajlandó elfogadni. Kapusposzton mondjuk örülnék, ha lassan elkezdenénk számításba venni Szikorát és Oguntoyét, már most is jók, közép- és hosszú távon pedig úgyis velük kell számolni.
  • Zóanagyvarázsló
    #52661
    Bevallom, a titokban a Viborg és a Thüringer továbbjutását vártam, és nem számítottam arra, hogy két fordulóval a vége előtt már csak a titkos BL-8-as favoritomnak lesz erre esélye. Amit a Viborgból láttam az eddigi BL-szezonban, az egyszerűen kiábrándító, sérülések ide vagy oda. A védekezést tavaly sem sikerült összerakniuk. Nem értem, hogy mit keres ott az az Albertsen, de végül is nekem mindegy, csak Magyarországra ne hozzuk el őt is megélhetési skandináv edzőnek...

    Mindenesetre a Buducnost-Thüringer tandem továbbjutása jól jönne, akkor szinte csak szomszédbeli csapatokat kaphatnánk. (A Randers jó benyomást tett rám, de aligha fogják 7-8 góllal verni a Hypót.)
  • Breki33
    #52660
    Női kézilabda: Böhn bő keretet hirdetett az Eb-re


    Karl Erik Böhn szövetségi kapitány kijelölte a magyar női kézilabda-válogatott 28 fős bő keretét a szerbiai Európa-bajnokságra (2012. december 4-16.). A listán szereplő játékosok közül kerül ki az a tizenhat kézilabdázó, akik helyet kaphatnak a decemberi kontinensviadalom részt vevő nemzeti csapatban. A torna előtt a szűkített keret november végén Kijevben szerepel a Turcsin-kupán.


    A BŐ MAGYAR EB-KERET Kapusok: Herr Orsolya (Győri Audi ETO KC), Kiss Éva (Siófok KC Galérius Fürdő), Pastrovics Melinda (FTC Rail Cargo Hungaria), Triffa Ágnes (Váci NKSE)
    Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia), Kovacsicz Mónika (FTC Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO KC),
    Jobbátlövők: Kovács Anna (ÉTV Érdi VSE), Planéta Szimonetta (Veszprém Barabás Duna Takarék KC), Rédei-Soós Viktória (Győri Audi ETO KC)
    Irányítók: Bogdanovics Annamária (Siófok KC Galérius Fürdő), Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC Rail Cargo Hungaria), Temes Bernadett (Hypo Niederösterreich, osztrák), Triscsuk Krisztina (Fehérvár KC)
    Beállók: Cifra Anita (FTC Rail Cargo Hungaria), Szabó Valéria (Zvezda Zvenyigorod, orosz), Szamoránsky Piroska (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Balátlövők: Bulath Anita (Viborg HK, dán), Deáki Dóra (FTC Rail Cargo Hungaria), Klivinyi Kinga (Váci NKSE), Szekeres Klára (ÉTV Érdi VSE), Szűcs Gabriella (HC Zalau, román), Tomori Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria), Zácsik Szandra (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Balszélsők: Vérten Orsolya (FTC Rail Cargo Hungaria), Vincze Melinda (ÉTV Érdi VSE)
  • kaloz174
    #52659
    A cunder.hu mai közvetítése:

    17:50 ÉTV Érdi VSE - Veszprém Barabás Duna Takarék KC

    Érdekes meccsnek ígérkezik.
  • kaloz174
    #52658
    A "ffi közönség" biztos hálás lesz ezekért a képekért, de nekem van egy kevésbé hízelgő megjegyzésem.
    Jobb lenne, ha az illető hölgy inkább a kézilabdázó tudásával tűnne ki...
  • Breki33
    #52657


  • kaloz174
    #52656
    Természetesen, ez egyértelmű. Én arra céloztam, hogy pár hónapja még megvolt a Dunaferr ffi csapata. (nem számolva utána, hogy mennyi is pontosan a "pár hónap", de az biztos, hogy a közelmúltban...)
  • Isthy
    #52655
    Vasárnapi BL eredmények:

    Zvezda-Viborg 20-17 (8-9)
    Buducnost-Thüringer 23-15 (11-8)
    Podravka - Cluj 28-21 (16-13)
    Valcea-Randers 27-23 (10-10)

    Az ETO, a Fradi, a Valcea és a Larvik már a 8 közé jutott. A Viborg továbbra is 0 pontos, nagyon úgy fest a KEK is elúszott nekik. Nem vagyok szomorú emiatt
  • Isthy
    #52654
    Azért több az mint pár hónap az együtt játszást tekintve.
  • kaloz174
    #52653
    Gratulálok a Fradinak, valamint a válogatott ffi csapatnak is a sikeres idegenbeli csatához!:) (SZLOVÁKIA-MAGYARORSZÁG 24-28 (12-13))
    Fazekas Nándi az elején azért hiányzott.
    Érdekes-szomorú momentum volt, hogy hányan mondhatták el magukról a pályára lépők közül, hogy egy egykori csapatban játszottak - együtt pár hónapja még.
    A lényeg azonban ma természetesen a győzelem.
  • Isthy
    #52652
    Én sem vagyok optimista, azért is hoztam szóba...
  • Isthy
    #52651
    Savehof -FTC 32-34 (15-13)

    Gratulálok a Fradinak a 8 közé jutáshoz!

    Ugyanolyan nyögvenyelős meccs volt, mint a dabasi. Határozatlan, lassú védekezés hátul, sok elszórt labda elöl, rengeteg kihagyott ziccerrel. Megint nagyon nehézzé tette magának a meccset a Fradi. A végén szerencsére ismét sikerült fordítani és nyerni. Zizi volt a csapat vezére illetve Tomori a szünet után felnőtt mellé.
    Ezzel a győzelemmel a BL-re kitűzött cél elérve, a továbbiak már a bónuszt jelentik majd.
  • banok
    #52650
    Sävehof-FTC 32-34
    Hatalmas csatában, a svédek az első félidőben végig vezettek!