61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #52809
    Újabb Elek Gábor interjú

    "Szükség is van a fiatalokra, főleg miután Zácsik Szandra kiesett. Mikor térhet vissza a sérült játékos?
    Szerintem legközelebb jövő szeptemberben fog játszani.
    Hogyan tudják pótolni?
    Nem fogjuk tudni pótolni. Nem lehet.
    Egy téli igazolással sem?
    Nem igazolunk a helyére senkit."

    Ezzel asszem végleg lezárt minden pletykát.
  • kaloz174
    #52808
    Igen, én is így gondolom, remélem, igazunk lesz.
    Sajnos, sokszor az volt a véleményem még nekem is, aki szinte mindig a kapusok pártján áll, hogy inkább védene valamelyik junior kapus, de Kiss Szilárd idejében Pisák Reni is meghálálta a bizalmat...
    Igazolni kellene, ahogy Isthy írja, viszont nem könnyű dolog ez akkor, amikor szezon közben vagyunk, valamint nagyon fontos megtalálni az ár-érték arányt.
  • kaloz174
    #52807
    Íme egy másik lehetőség. Állítólag ez jobb...:)
  • Zóanagyvarázsló
    #52806
    Nem láttam sok FKC-meccset, így én sem értettem az azon a kevésen tapasztalt háttérbe szorulását. Tavaly nagyjából felezték a beállósok játékidejét (ehhez talán kellett, hogy Horváth Betti nem hozta a korábbi teljesítményét), és akkor jól is játszott. Nekem úgy tűnik, hogy ezzel a "cserével" csak erősödik a Kohász.
  • kaloz174
    #52805
    Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült a közös álom, vagyis Sanela nem tudott újra régi önmaga lenni, nekünk pedig mégsem lett egy rutinos, megbízható kapusunk.
    Az, hogy miért történt így, nem tudom megfejteni. (Bár, mint megírtam máshol, pl. nem tartom szerencsésnek, hogy a kapusedző nincs ott a meccseken.) Mert ennyi idő alatt, azzal a tehetséggel és rutinnal, ami neki volt, véleményem szerint formába kellett volna lendülnie, még akkor is, ha voltak esetleg hátráltató körülmények.
    Szerintem egyébként voltak még jó periódusai, pl. mindjárt a Kohász kupán, a Siófok ellen. Fehérváron is, az első félidőben. Nem értem, ebből miért nem tudott építkezni.
    Mindenesetre szorítok neki, mert egyébként egy nagyon szimpatikus ember, hogy legalább hazai környezetben magára találjon.

    Örülök, természetesen, az újabb igazolásnak. Szerintem Rádl Timi a Fehérvárban méltatlanul kevés lehetőséget kapott, talán ez is a váltás oka. (Inkább ezt tartom valószínűnek, másokkal szemben.)
  • Isthy
    #52804
    Elek Gábor interjú

    Egyetértek azzal amit mondott, mind az elmúlt meccsek, mind a tavaszi esélyek tekintetében.
  • Isthy
    #52803
    újvárosi hírek

    Sajnos Sanela a Fradi meccs kivételével nem sokat tett hozzá, jogos a döntés. Timi remélem gyorsan beilleszkedik a csapatba, szükség lesz rá. A felszabaduló fizetésből remélem telik egy kapusra és egy lövőre.
  • kaloz174
    #52802
    Az a hír járja, hogy lehet majd nézni itt a Turcsin kupát.
  • Gabess8
    #52801
    Csapatsportok, pénzügyek

    Elgondolkodtató cikk, és nem mondom, hogy mindenben egyet értek. Szerintem nem lehet kis pénzből jó csapatot csinálni (persze min a mérték, nálam 1 millió euró már az), és az is látszik, hogy sztár csapatot sem érdemes itthon csinálni, úgy sem nyer semmit (Győr, Veszprém).
    Szerintem azt az utat kellene követni amit a Fradi is csinál, egy két sztárral szívvel összerakni egy csapatot. Persze ehhez olyan tulajdonosi háttér szükséges amelyik nem lenyúlja a pénzt, illetve nem csak tisztításra használja a lóvét, (fradi foci bl főtábla, Dunaferr...)
    De szerintem az sem valós, hogy egy 1-3 millió eurót egy közepesen jól menő cég rá tud áldozni a sportra. Kevés ilyen cég van szerintem.
  • Zóanagyvarázsló
    #52800
    Egyértelmű, hogy a Larvik nagyon erős lehet, de szerintem az ETO mindkét meccsen esélyesként fog pályára lépni (persze az esélyek szoktak borulni...), a norvégoknak pedig még lehet nehéz meccse. Tud a Randers jól játszani egy-egy meccsen nagyon is, és Podgoricában ritkán mehetnek a riválisok biztosra, szóval nehéz lesz a csoport két gyengébb csapata ellen is hozni az összes, 8 pontot. Akkor pedig akár még izgulniuk is lehet (pláne ha az ETO éppen rossz helyen hullajt pontot), ha egyértelműen esélyesek is az elődöntőre.
  • Isthy
    #52799
    Kicsit utánanéztem, hogy mennyire ritka az, hogy a BL elődöntőben a nőknél egy ország két csapattal is képviselteti magát. Azt gondoltam eléggé ritka, de már 3x is volt rá példa az 1996/97-es sorozat óta (azóta van elődöntős rendszer).

    2002/03: Dánia (Ikast és Viborg, mindketten kiestek)
    2005/06: Dánia (Aalborg és Viborg, utóbbi továbbjutott és meg is nyerte)
    2007/08: Oroszország (Lada és Zvezda, utóbbi továbbjutott és meg is nyerte)
  • Isthy
    #52798
    Egyelőre inkább az elődöntőben esélyes nekik a találkozás. Már az is gyönyörű eredmény lenne a Fraditól.
  • Isthy
    #52797
    Bocsánat, tévedtem... Féltávnál lesz egy hétvégényi szünet, így nem 6 hét alatt kell a meccseket lejátszani.
  • banok
    #52796
    Szerintem a Valcea is üthető. Én hiszek a Fradi-Győr álomdöntőben! :)
  • Isthy
    #52795
    Nagyon nehéz lesz az a 2. hely a tavaszra teljessé váló és összeszokó Krim ellen. Szani nélkül nagyon nagy bravúrnak tartanám az elődöntőt. Ne felejtsük el, ez is egy ugyanolyan 6 hetes sorozat mint a mostani volt és a csapatok sem könnyebbek...

    Elvileg így néz ki a meccsek sorrendje:

    1. forduló (tervezett időpont: 2013. február 2–3.)
    Oltchim Valcea–FERENCVÁROS

    2. forduló (tervezett időpont: 2013. február 9–10.)
    FERENCVÁROS–Zvezda Zvenyigorod

    3. forduló (tervezett időpont: 2013. február 16–17.)
    FERENCVÁROS–Krim Ljubljana

    4. forduló (tervezett időpont: 2013. március 2–3.)
    Krim Ljubljana–FERENCVÁROS

    5. forduló (tervezett időpont: 2013. március 9–10.)
    FERENCVÁROS–Oltchim Valcea

    6. forduló (tervezett időpont: 2013. március 16–17.)
    Zvezda Zvenyigorod–FERENCVÁROS
  • Isthy
    #52794
    Én inkább Martinnal értek egyet. A visszatérőkkel együtt és összeszokva nagyon kemény ellenfél lesz a Larvik február-márciusban. Norvégiában sztem nem fognak kikapni a Győrtől.
  • [HUN]FaTaL
    #52793
    Ebből tovább lehet jutni a Valcea mellett. Az ETO is hozza a csoportját, csak akkor sajnos FTC-ETO elődöntő lesz. :(
  • Zóanagyvarázsló
    #52792
    A Larviknak nem lesz könnyű dolga, ha a papírformának megfelelően oda-vissza kikap az ETO-tól, jó eséllyel veszít pontokat a többi ellenfél ellen is.
  • Isthy
    #52791
    Néztem is, hogy mit írtál...
  • Isthy
    #52790
    Szerencsére az orosz hagyomány folytatódott így a halálcsoport nem jött össze

    Fradi, Zvezda, Valcea, Krim
    ETO, Larvik, Randers, Buducnost
  • Zóanagyvarázsló
    #52789
    Vagyis nem, ezt nagyon benéztem, megszoktam, hogy páros meccsek sorsolását nézem :)

    Szóval:

    I. csoport

    Győri Audi ETO KC
    Larvik HK
    ®RK Buduænost
    Randers HK

    II. csoport

    HK Zvezda Zvenyigorod
    CS Oltchim Rm. Vâlcea
    RK Krim Mercator
    FTC-Rail Cargo Hungaria

    Ez így egy fokkal nehezebbnek tűnik, de legalább olcsóbb. Jobban jártunk volna a Podravkával, tavasszal erős lehet a Krim, de nem legyőzhetetlen távolról sem.
  • Zóanagyvarázsló
    #52788
    most könnyen összejöhet egy orosz és egy dán ellenfél, ráadásnak pedig a sorozat favoritja, az ETO.

    Azt hiszem prófétának kellett volna mennem. Kemény csoport lesz, ha jobban bírnánk Szani nélkül a sorozatterhelést (ami azért nem lenen semmi), akkor meg lehetne az elődöntő, mert pusztán az egymeccses játéktudás meglenne a második helyhez.
  • Isthy
    #52787
    Annyira jó, hogy most várhatunk délig, nem értem miért kell a szünet. Netán a golyók hőmérsékletét állítják be?
  • Isthy
    #52786
    Sztem is a Podravka az esélyesebb, mondjuk 65-35 arányban.
  • Zóanagyvarázsló
    #52785
    A Gdynia és a Bera Bera pedig kifogta egymást
  • Zóanagyvarázsló
    #52784
    A Vác folytathatja a horvátországi hadjáratát. Mondjuk Tatari akkor még aligha lesz, és idegenben kezdhetnek, szóval egyáltalán nem lefutott a párharc, de nem a magyar csapat tűnik a favoritnak.
  • kaloz174
    #52783
    "Női KEK-nyolcaddöntő, kiemelés:

    1. kalap: Hypo Niederösterreich (osztrák), Podravka Koprivnica (horvát), Dinamo Volgográd (orosz), Thüringer HC (német), Byasen Trondheim (norvég), Stabaek (norvég), Vistal Laczpol Gdynia (lengyel), Rosztov Don (orosz)
    2. kalap: Vác, Esbjerg (dán), BM Bera Bera (spanyol), Issy Paris (francia), HC Leipzig (német), Bayer Leverkusen (német), Metalurg Szkopje (macedón), Zajecsar (szerb)

    A nyolcaddöntő sorsolására november 20-án, kedden 11 órától kerül sor Bécsben.

    A nyolcaddöntő időpontjai: 2013. február 2-3. és február 9-10."

    Ez még azért odébb van, bár a sorsolás már holnap lesz.
  • kaloz174
    #52782
    Túl komoly meccsünk nem lesz...Vagyis megint nem jutottunk előre.
    A válogatott gyakorlatilag igazi felkészülés nélkül megy az egyik legnehezebb nemzetközi megmérettetésre.
  • Zóanagyvarázsló
    #52781
    Túl sok komoly meccsünk nem lesz Ukrajnában, nincs értelme mindenkit vinni 5 percenként sort cserélni, aki pedig eddig sem kapott lehetőséget, azt pedig már most is késő lenne beépíteni.

    Ez amúgy nem a Turcsin-kupa kerete, hanem a most együtt készüléseké, elvileg Cifrával és Triscsukkal bővülhet még addig a csapatunk. Velük együtt 20-an lennénk, az már kimondottan bőségesnek tűnik. Hogy érdemes lett-e volna legalább Tatán megnézni, és utána válogatni, azt meg rábízom a kapitányra, ha nem is a szívem csücske.
  • kaloz174
    #52780
    Biztos igazad van. Azonban már elég kevés idő van az EB-ig, tehát valakit esetleg a csapatba építeni azért nem sok lehetőség marad így. Vagy nem jól látom?
    Vajon a tornára maximálva van a keret létszáma? (Én úgy gondolom, nem valószínű.)
  • Zóanagyvarázsló
    #52779
    Lényegtelen, hogy csak egy fő van odaírva, amellett, hogy a mai kézilabdában forognia kell a belső embereknek, eleve Tomori és Bulath is rendszeresen játszik ezen a poszton.

    Egyszerűen csak az EB-re nevezett 28 fős keretből két balkezes (Kovács Anna, Planéta Szimonetta) nem számolunk ezen a tornán, ezek a több poszton is bevethető játékosok pedig - a balkezesek miatt - eredetileg balátlövőként voltak felírva.
  • [HUN]FaTaL
    #52778
    Egyetlen jobbátlövő? Ez vicc?
  • kaloz174
    #52777
    Fura, vagy én vagyok tájékozatlan(), hogy 1 jobbátlövő van a keretben csak...
  • kaloz174
    #52776
    "A Tatán készülő magyar keret:
    Kapusok: Herr Orsolya (Győri Audi ETO), Kiss Éva (Siófok Galérius Fürdő), Pastrovics Melinda (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia), Kovacsicz Mónika (FTC Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO)
    Jobbátlövő: Rédei-Soós Viktória (Győri Audi ETO)
    Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Beállók: Szabó Valéria (Zvezda Zvenyigorod, orosz), Szamoránsky Piroska (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Balátlövők: Bulath Anita (Viborg, dán), Klivinyi Kinga (Vác), Szekeres Klára (ÉTV Érd), Tomori Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Balszélsők: Vérten Orsolya (FTC Rail Cargo Hungaria), Vincze Melinda (ÉTV Érd)"
  • kaloz174
    #52775
    Célegyenesben az EB:
    Rajtol a felkészülés
  • [HUN]FaTaL
    #52774
    Köszi. :)
  • Isthy
    #52773
    Kedden (holnap) lesz a sorsolás.
  • kaloz174
    #52772
    A Csaba sokat javulhatott az itthoni teljesítményéhez képest.
  • kaloz174
    #52771
    Mondjuk az eredmények magukért beszélnek, ez mindenképpen elismerésre méltó. De én úgy láttam, hogy már eleve egy jó közösség volt Halason, akik már máskor is képesek voltak a maximumot kihozni magukból.
    Erre a szezonra nem csak új edző érkezett, hanem + jó képességű játékosok, akik, szerintem, + segítséget is jelenthetnek.

    Ezzel együtt is kellett a Loki ehhez az eredményhez, úgy gondolom. Mert itt azért nem egy szoros vereségről van szó...(Mint ahogy a mi csapatunk is kellett ahhoz, hogy +8-ról sikerüljön döntetlent "elérni".)
  • [HUN]FaTaL
    #52770
    Mikor sorsolnak?