61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #60864
    Sikerült! Brávó lányok! A norvégok a második félidőre fáradtak el.
  • primavis
    #60863
    Ettől féltem, hogy a lányok fáradtak lesznek idegileg! Az első félidőben emiatt rontottak el vagy öt ziccert, amit eddig belőttek. s a védelem is eléggé átjáróház időnként. Remélem a szünet jó tanácsadó lesz!
  • Isthy
    #60862
    Nagyon nehéz meccsre számítok. A norvégok a csoportmeccs óta lendületbe jöttek, jobbak mint akkor. Ugye vasárnap nálunk brutális kapusteljesítmény volt, náluk meg szinte semmi. Nem hiszem, hogy megint ilyen lesz. Kiegyenlítettnek tűnnek az erőviszonyok.
    Egy másikat is meg kellene törni, eddig mindkét junior vb döntőnket elveszítettük.
  • primavis
    #60861
    Ma este meg kellene törni a tendenciát, hogy a volt csoportmásodikok megverjék az elsőket (a hollandok és a koreaiak megtették, a norvégoknak nem kellene!).
  • Isthy
    #60860
    Én is nehezebbet vártam, de a csajok nagyon szépen megoldották a feladatot szinte végig a meccsen. Nagyon nagy gratuláció nekik!
  • primavis
    #60859
    S ráadásul a szerbek nem adtak hazai pályát, sőt!
  • primavis
    #60858
    Nem volt könnyű, de vártnál könnyebb! A koreaiak nem tudták ránk erőltetni a játékukat. Gratula a lányoknak!
  • primavis
    #60857
    A szoros első félidő után a másodikban hengereltek a norvégok (30-23). Többet vártam az oroszoktól. Most már nekünk kellene bekerülnünk az újabb magyar-norvégra!
  • ToCsEk
    #60856


    Orosz Norvég élő
  • primavis
    #60855
    Tadici láthatóan lehiggadt - hasonlóan orosz mintaképéhez! - fel sem vette, hogy mit művelnek a lányai, akik 9 góllal kikaptak a dánoktól.
  • primavis
    #60854
    na csak megjött az eszük, és közvetitik az ezutáni két meccset. A holland-franciát az előbbiek nyerték 29-23-ra. A csigaevők kipukkadtak. Tőlük alaposan elment a kedvem, öt afrikait látva egyszerre a csapatukban! OK, a multikulti náluk, de ennyire?
  • primavis
    #60853
    na ja, pont ez a gondom, hogy négy meccsből csak miénket láthatom, azt is a tv-ben!
  • primavis
    #60852
    Mára viszont egy meccset sem jelez internet közvetítéssel a handball.hu! Vajon pont miért most, amikor a legérdekesebb szakaszhoz érkeztünk!
  • primavis
    #60851
    Tegnap négy meccset néztem (hármat a Handball hu-n) + a foci elődöntőt!-:)
  • Isthy
    #60850
    Én is hasonlóképpen vagyok, jobb lenne többet látni a vb-ből. De a hátralévő meccseket talán már sikerül látnom (mindkét elődöntő és a helyosztók).
  • Isthy
    #60849
    A koreaiak elleni meccs érdekes lesz. Az eddig elég sokszor haloványabban muzsikáló védekezésünk jó kis teszt előtt áll. A villámléptű ázsiaiak ellen nem fog beleférni az, ami eddig igen. Talán egy zártabb fal lenne ellenük hatásos. Meg nem nagyon szabadna őket hagyni talpról ütemtelenül lövöldözni sem, tehát a kilépésekkel kelene azt kombinálni.
  • kaloz174
    #60848
    Amennyire követni tudtuk az eddigi hasonló versenyeket, ez a vb. mindenképpen színvonalasnak tűnik számomra.
    Természetesen eddig elégedett vagyok a mieink teljesítményével. Ugyanakkor többször féltem őket, mert úgy látom, az alapcsapat túl nagy terhelést kap.
    (Jó lenne többet látni a meccsekből, de a nap, sajnos, csak 24 órából áll...)
  • primavis
    #60847
    No érdekesek voltak az esti meccsek!
    - a koreaiak lemosták a fáradtnak tűnő dánokat. Nem lesz könnyű ellenük játszani, de jó szélső játékkal és átlövésekkel, no meg kemény védekezéssel menni fog;
    - a norvégok feltámadtak és hosszabbítás után egy góllal verték a sokat dicsért franciákat, akik tegnap a japán ok ellen is nehezen nyertek; a norvégok már a rendes játékidőben nyerhettek volna, de a ziccerben egyedül kapura törő norvég nem tudta mennyi ideje maradt és távolról ellőtte, amit a kapus védett. Lett volna még vagy 3 másodperce, hogy a vonalig vigye.
    Érdekes lesz az orosz-norvég elődöntő is.
    Közben szintén hosszabbitás után a horvátok is megtréfálták az angolokat s 2-1-re nyertek s játszhatnak a franciákkal a döntőben!
  • Isthy
    #60846
    A koreaiak megverték a dánokat elég simán. A norvégok pedig hosszabbításban a franciákat. Két abszolút éremesélyes csapat elköszönt az éremlehetőségtől.
  • primavis
    #60845
    Láttam az orosz-hollandot s bár az oroszoknak van egy magas támadófaluk, mégsem igazán jók az átlövőik s majdnem kitoltak velük a fürge hollandok (ha nem rontottak volna annyi ziccert és ha nem lejt a pálya az oroszok számára a két algériai fickó miatt). Kiváncsi vagyok hogy mit kezdenek majd a francia-norvég meccs győztesével. No meg a ma esti két meccsre is.
  • Isthy
    #60844
    Akkor most csak fél rossz félidőnk volt, 1,5 félidő már jó lehetett. Nem láttam semmit a meccsből, csak a végeredményt olvastam. Remélem az elődöntőben tovább fog csökkenni a rossz periódus ideje, mert akkor lesz esély a döntőre.
  • primavis
    #60843
    Te sem az első félidő második felét, amikor 10-6-os vezetésről a végére 17-14-es román vezetés lett! Főleg egy kettős emberhátrány miatt. A második félidő viszont a szokott volt, 2,5 perc alatt kiegyenlítve a hátrányt majd átvéve a vezetést! AS vége sétagalopp volt 4-6 gólos vezetéssel. Érdekes, hogy a végén megint kettős előnybe kerültek a románok, de az már nem számított (Háfra mindkét esetben "bűnös" volt).
    Kiváncsi vagyok hogy ki lesz az ellenfél, mert a koreaiak nagyon megverték a fekete hegyieket, a dánok meg kínlódtak a németekkel.
  • primavis
    #60842
    Érdekes hogy a németek vezetnek a dánok ellen félidőben (12-9), mig a franciák csak egy góllal a japánokkal szemben (14-13).
  • Isthy
    #60841
    Akkor te kihagytad az egy rossz félidőt az utóbbi négyből, ne sajnáld
  • Isthy
    #60840
    Ez az első félidő a szlovénok ellen megint nem volt rendben. Főleg a védekezés, amire lentebb utaltam is. Szerencsére a szünet után rendbejött a hátsó alakzat és szinte megszüntek a problémák. Így végül nagyon sima győzelem lett ismét belőle, akár csak a portugálok ellen.

    Holnap remélem jobb lesz az eleje is a románok ellen, végig figyelni kell és koncentráltan játszani, akkor nem lesz probléma. Sajnos a meccset nem fogom látni, mert mire hazaérek Szegedről már esélyes, hogy vége lesz.
  • primavis
    #60839
    Ma sem volt más, de az eddigi tartalékok is szóhoz jutottak. Az első félidőt nem láttam, az döcögős lehetett. A románoknál van két hiányzó, de van két jó átlövő (Badea és Tirca) és jók a kapusaik is, de remélem velük sem lesz baj. Tadici viszont biztosan cirkuszol ha nem fognak jól állni! Alig várom!-:))
  • Isthy
    #60838
    Igen, egyre jobban játszik a csapat. Valóban nem várt sima meccs volt már az első negyedórától. Kiváló kapus teljesítmény és jó támadójáték. Most már csak a védőfalnak kellene feljavulnia a többihez a végjátékra.
  • primavis
    #60837
    Na ezt a játékot és sikert nem vártam ilyen arányban! Meccsről meccsre javult a játék, remélem nem ül le a következőkön sem. Az ág jó az elődöntőig. Aztán jussunk oda s meglátjuk.
  • Isthy
    #60836
    Nem, ő jobbkezes. Nagy a lövőereje, de más tekintetben vannak problémái.
  • primavis
    #60835
    A csabai Walfischt még nem láttam játszani, balkezes?
  • Isthy
    #60834
    Na igen, ez probléma a kisebbeknél is. Mondjuk infóim szerint Ketinek a J2-es poszt lesz a jövője, olyan akar lenni mint Vjahirjeva és Mörk. Kell hozzá 2-3 év komoly és kemény munka, hogy jó szintre fejlődjön.
  • Isthy
    #60833
    Ez egy egész jó meccs volt, nagyon sima győzelemmel. Viszont az első igazi teszt majd holnap lesz.
  • primavis
    #60832
    Úgy néz ki, az utánpótlással nincs probléma, csak ne ragadjanak le felnőttként. Jobb átlövő kivételével minden poszton jó a felhozatal. Az egy Klujber is voltaképpen szélső. Vajon miért nincs már évtizedek óta jó saját nevelésű balkezes átlövőnk?
  • primavis
    #60831
    De nem tiltották el s a lányok már mindkét félidőben jól játszottak az eddigieknél erősebb ellenfél ellen is. Még úgy is, hogy az utolsó negyedórában főleg a tartalékok játszottak.
  • Isthy
    #60830
    Nagy gratuláció a nyílt eb címhez a serdülő lányoknak!
    A franciákat verték a döntőben hosszabbítás után. Fordulatos meccs volt. Sima első félidő ide (16-10) majd a franciák egyenlítettek a meccs végére (26-26). A hosszabbítás első 5 percében tovább tartott a lendületük és vezettek 30-28-ra. Azután a második 5 percet 3-0-ra nyertük és miénk lett az eb cím.
  • Isthy
    #60829
    Ha eltiltják akkor Elefántcsontpart a hibás, mert nem jöttek el, így nem tudja ellenük letölteni az esetleges eltiltását
    Meglátjuk az IHF hogyan alkalmazza a szabályokat.
  • kaloz174
    #60828
    A 2. félidő már jobb volt, remélhetőleg ez a sikerélmény jó hatású lesz.
    Vajon mikor derül ki, mi lesz Ketivel? Nagyon nem mindegy.
  • Isthy
    #60827
    A mai meccsen is döcögött a szekér a portugálok ellen az első félidőben. A szünet után összekapta magát a csapat és végül nagyon sima győzelem lett belőle.
  • Isthy
    #60826
    A juniorolnál az első meccsen megvan a győzelem a brazilok ellen. A játékban még van hova javulni bőven.
  • primavis
    #60825
    Valszeg a kirúgottakat vádolhatta az elért "eredményekért" ! Így szokott az lenni az ilyen jellegű személyiségeknél. Én biztos nem bánom, a megerősödött Siófok ismeretében....fradistaként!-:))