61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #52969
  • Breki33
    #52968
    Spanyol mecset meg lehet valahol újra nézni, letölteni magyar közvetítéssel?



  • Isthy
    #52967
    A középdöntő csoportunk programja:

    2012.12.09.
    16:15 Spanyolország-Románia
    18:15 Magyarország-Montenegró
    20:15 Németország-Oroszország
    2012.12.11.
    16:15 Spanyolország-Oroszország
    18:15 Németország-Montenegró
    20:15 Magyarország-Románia
    2012.12.13.
    16:15 Spanyolország-Montenegró
    18:15 Németország-Románia
    20:15 Magyarország-Oroszország

    Nem rossz, hogy mi játsszuk az utolsó meccset.
  • Isthy
    #52966
    Ha ki is kapnánk tőlük, akkor csak 1 góllal. Mert a végén esetleges hármas holtversenynél (magyar, spanyol, montenegrói) az utolsó fordulós egymás elleni meccsükön nem tudnának kigolyózni minket az elődöntőből. Hacsak nem úgy hogy 1 góllal nyernek majd a spanyolok és akkor az összesített gólkülönbség számítana. Azért az már nagyon gyanús lenne...
    Ugye az is előfordulhat, hogy három 8 pontos csapat lesz és az egyik kiesik közülük. Ami azért elég durva eset lenne, nem tudom volt-e már ilyen.
  • [HUN]FaTaL
    #52965
    Ez igaz. Ha Montenegrot elcsípnénk vasárnap (erre nem sok az esély szerintem), akkor jóeséllyel még az elődöntő is megvan.
  • Isthy
    #52964
    Az a meccs lesz az utolsó és ki tudja milyen állapotba kerülünk oda.
  • Isthy
    #52963
    Azért ennyire ne vesd el a sulykot...
    Mondjuk a franciáktól én már azt vártam amit nyújtottak is. De a két szerben én is meglepődtem ma.
  • Zóanagyvarázsló
    #52962
    Jut eszembe, az utóbbi két meccsünkön korrekt volt a játékvezetés, lassan már Bonaventuraékon meg sem lepődöm, de a Maric, Masic páros szinte mellbe vágott. Valószínűleg akkor ébredek fel ebből az álomból, amikor eljutunk odáig, hogy Pech Katáék is jól fújnak.
  • [HUN]FaTaL
    #52961
    Mivel a válogatott gerincét a Fradi adja, így az oroszokat elverjük :D A többit majd meglátjuk.
  • Isthy
    #52960
    Persze ez is benne van. A nőknél minden előfordulhat... Mondjuk vasárnap egy döntetlen lehet mindkét csapatnak jó lenne...
  • Breki33
    #52959
    A II-es középdöntő csoport programja:
    2012.12.09.
    Németország-Oroszország
    Spanyolország-Románia
    Magyarország-Montenegró
    2012.12.11.
    Németország-Montenegró
    Magyarország-Románia
    Spanyolország-Oroszország
    2012.12.13.
    Magyarország-Oroszország
    Spanyolország-Montenegró
    Németország-Románia
    A középdöntő pontos menetrendje a csoportmérkőzések után válik véglegessé. A napi mérkőzés-kezdési időpontok: 16:10, 18:10, 20:10
  • Zóanagyvarázsló
    #52958
    Amennyiben viszont körbeverés lesz, és úgy érnek be a spanyolok (ez bőven benne van a pakliban), akkor ez az egygólos előny nem éppen biztató kiindulási alap.

    De ez a legkevesebb, egyelőre jól állunk, szinte álomszerűen, szóval emiatt biztos nem fogok neki keseregni, majd elválik, hogy ez tényező lesz-e.
  • Isthy
    #52957
    Nagyon remélem én is, hogy most már Kovacsics és Klivinyi is kapnak nagyobb szerepet, mert tényleg szükség lesz rájuk.
    Illetve jó lenne Cifra is Vali helyett, tehermentesíteni Pirit elöl és hátul is jó lenne egy jó 3-as védő.
  • Isthy
    #52956
    A spanyolokkal szemben valójában 3 pont előnyünk van, mert ugye egymás elleniben mi vagyunk a jobbak. A többiekkel szemben pedig 4 pont és így valóban jó esélyeink vannak 1 győzelemmel is.
    Az a vasárnapi meccs nagyon kemény lesz!
  • [HUN]FaTaL
    #52955
    Óriási meccs, sajnos csak most tudtam megnézni felvételről.

    Remek játék, gratulálok a csapatnak

    Viszont keveslem a cserét.
  • Zóanagyvarázsló
    #52954
    Szerencsére a horvátok eléggé elkészültek az erejükkel, ami igencsak benne volt pakliban, bár meglepődtem, hogy ennyire. Ehhez képest szépen végigküzdötték ezt a meccset is, előttük is le kalappal! A németek viszont kis híján elszórakozták ezt is, de szerencsére végül nem így alakult, Schülke óriásit nyújtott.

    A továbbiakban én nem az ellenfelektől tartok, hanem attól, hogy mi is elfogyunk majd, ma is alig cseréltünk. Nagyon rossz pozícióban persze már nem végezhetünk.
  • primavis
    #52953
    Az a büdös helyzet, hogy jó esetben egy nyert meccsel is elődöntősök lehetünk, kettővel meg 100%! Vasárnap jön a montenegróiak elleni meccs! No az nem lesz semmi!
  • Isthy
    #52952
    Nyertek a montenegróiak 23-20-ra. Igaz, így se rossz, hogy van két 4 pontos csapat (egyik mi vagyunk), utána 2, 1 és 0 pontos csapatok.
  • Isthy
    #52951
    Köszi Schülke!
  • primavis
    #52950
    na minden jól alakult! Szerintem jó, ha nyer a montnegró mert akkor a románok és oroszok egy ponton maradnak!
  • primavis
    #52949
    köszi! remélem én is, hogy a második félidőben a románok szokás szerint leülnek....egy újabb döntetlenig.
    A németek meg nagyon sokat hibáznak ma is.
  • Isthy
    #52948
    Pedig jó lenne, ha a németek összekapnák magukat és nyernének. Nem szeretném csütörtökön azt mondani, hogy a Kiss Éva "alakítása" miatti horvátok elleni pontvesztés az elődöntőnkbe került...
  • Isthy
    #52947
    Itt nézheted, én is ezen nézem. Remélem döntetlen lesz vagy a románok nyernek. Ne legyen 4 pontos csapat abból a csoportból.
  • primavis
    #52946
    lehet nézni a neten valahol a román-montenegró meccset?
  • Isthy
    #52945
    Magyarország-Spanyolország 32-31 (17-14)

    Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

    A szünet után jól kezdtünk és még növeltük is az előnyt. A spanyolok végig futottak az eredmény után és igazából esélyük sem volt a győzelemre. 3,5 perccel a vége előtt 4 volt közte és a végjátékban csak közelebb jönni tudtak a spanyolok.
    Tomori ismét klasszis teljesítményt nyújtott, de mindenki hozzátette a magáét.
  • primavis
    #52944
    no ez nem volt semmi! 32-31! Gratula!
  • Breki33
    #52943
    ezaz VAN CSAPATUNK !
  • Isthy
    #52942
    17-14 ide a félidő

    Kiválóan kezdtük a meccset elöl és hátul is. A félidő közepétől sajnos a védekezés visszaesett, Piros kihagyott 3 ziccert és kiegyenlítettek a spanyolok. Szerencsére a végjátékban ismét jobbak voltunk elöl és hátul is, így 3 gólos előnnyel vonulhattunk a szünetre. Eddig nagyon szépen megoldottuk a spanyolok védekezése elleni játékot, nem szoktak ők 17 gólt kapni egy félidő alatt.
  • Zóanagyvarázsló
    #52941
    Persze, nem is egyértelmű horvát diadalmenetet jósolok, csak úgy gondolom, hogy ha ez a faktor dönt, lélekben, fejben erősebbek lehetnek a horvátok.
  • Grenzjager
    #52940
    szurkolói helyzetkép Újvidékről, ultrasliberi: Botrányos szervezés Újvidéken - Sajnos a szervezők alaposan alulmúlják a januárban saját maguk által magasra rakott mércét.
  • Isthy
    #52939
    A mai tv-s menü:

    Magyarország-Spanyolország 18:15 (m2)
    Oroszország-Izland 18:05 (Sport2)
    Horvátország-Németország 20:15 (Sport2)

    Ahogy hétfőn elmélkedtem róla, úgy ma be is jött az amit sejtettem: megkaptuk mára a 2 szerb hölgyet, akik eddig nem nagyon voltak a barátaink sem Fradi, sem válogatott meccsen.
  • Breki33
    #52938
    Mit tilos az Eb-re vinni?
    A szerbiai Európa-bajnokság szervezői felhívták valamennyi Újvidékre érkező magyar szurkoló figyelmét, hogy a csarnokba szigorúan tilos fémpénzt, öngyújtót, tollat, rúzst, szájfényt, kulcscsomót és minden nehezebb, eldobható tárgyat bevinni. A biztonsági őrök a bejáratnál elkobozzák a tiltott tárgyakat.
    A szigorított beléptetést a szervezők a januári, szintén szerbiai fér
    fi Európa-bajnokságon történtekkel indokolják, amikor a szerb-horvát elődöntőn szerb szurkolók fémpénzzel dobták szemen saját játékosukat, Zsarko Sesumot. A szigor azonban nem mindig indokolt, a magyar-horvát mérkőzés előtt például a találkozóra tanulmányútra érkező magyar edzőcsoporttól vették el tollaikat, így a szakemberek nem tudtak jegyzetelni a csarnokban.
  • Isthy
    #52937
    Naja! Sztem Sullandot sokan szeretnék hasonlóan megszabadítani a ruhadarabjaitól
    Ettől függetlenül ez nagyon sportszerűtlen dolog. Persze Prokopétól még messze van, de akkor is.
  • Isthy
    #52936
    Azért a horvátokon eddig nem volt teher az EB-n, most erre a németek elleni meccsre már lesz rajtuk is nyomás. Ezt se hagyd figyelmen kívül, meglátjuk, hogy ezzel mit kezdenek majd.
  • Isthy
    #52935
    Fejlődtek kedd óta és lesz még legalább 4 meccsük, hogy elfogadhatóbb és összeszokottabb legyen a játékuk. A védekezés a szünet után már jó volt és elöl is voltak hosszabb lefolyású támadások amelyeknek végén szépen megtaláltuk a beállót és a szélsőt is. Jó útra kerültek, reméljük ezen is maradnak.
    A klasszikus szerint is nem az elején kell jól játszani hanem a végén Ez igaz egy meccsen belül is - ezt tegnap láthattuk - és egy tornán belül is. Egyetlen csapat sem érkezik úgy a felkészülésből, hogy rendben vannak. A múltban ezt már sokszor láthattuk az oroszoknál és a norvégoknál is.
    A padról történő támogatás meg Beától jött, ahogy ezt KEB beismerte. Na erről lehetne egy szép kis esszét kerekíteni KEB-bel kapcsolatban, de most inkább kihagynám
  • Zóanagyvarázsló
    #52934
    Örömteli a tegnapi siker, minden sokkal biztatóbb volt - főleg ami a második félidőt illeti. Ettől függetlenül az alább is említett ötletszerű támadásvezetések gondolata bennem is felmerült többször.

    Izgalmas lesz a horvát-német meccs, de hiába tűnnek az utóbbiak egy kicsivel erősebbnek, erősen félek tőle, az fog dönteni, hogy fejben a horvátok tűnnek erősebbnek, ennél az utóbbi években különösen rapszodikus germán válogatottnál. Nem is tudom, hogy a 2007-es vb bronzmeccse óta nyertek-e világversenyen komoly ki-ki meccset (ráadásul ott hátrányból kellett felállniuk). A világversenyes kikötéshez is csak azért ragaszkodtam, mert a selejtezőkön az utóbbi időben rendre megverték egy bizonyos nagy kézilabdanemzet visszafogottan muzsikáló válogatottját.
  • ReszegKoldus
    #52933
    Én meg tudom érteni.
  • Grenzjager
    #52932
    A szerb kapitány elemében van a norvégok kárára :)))
  • kaloz174
    #52931
    Részemről is gratuláció a csapatnak!
    Eléggé riadtan gondoltam arra az első percekben, hogy képesek leszünk esetleg még a továbbjutást is elbukni.
    Szerencsére most végre sikerült igazán csapatként játszani, és nem lett nagy akarásnak nyögés a vége. Hosszú idő után először éreztem úgy, hogy a közös érdek végre a fejekben is felülírta az egyéb szempontokat...
    A győzelemhez feltétlenül kellett, hogy a padról is megérkezzen a szükséges támogatás. Megmondom őszintén, ebben hittem a legkevésbé.

    Hogy ünneprontó legyek kicsit azért: a válogatott játékát most is eléggé ötletszerűnek gondolom. Változatlanul azt gondolom, laikus szurkolóként, hogy alaposabb felkészülésre lenne szükség ahhoz a jelenlegi feltételek mellett, hogy ne csak véletlenszerűen sikerüljön megfelelő eredményt elérni, elfogadható játékot nyújtani.
  • Breki33
    #52930