61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #53051




  • Breki33
    #53050




  • primavis
    #53049
    ez a jó, hogy ismerjük már az eredményeket! Még ha Norvégia le is adná a dánoknak, arra is lehetne előre kalkulálni! S ha szerbek nem csinálnak legalább egy döntetlent a franciákkal, akkor a dán sikernek nagy az esélye!
  • Zóanagyvarázsló
    #53048
    Ennyire bízol a spanyolokban? :) Szerintem is reális esélyünk van a csoportelsőségre, de inkább 50% körül. Az viszont tény, hogy a mi meccsünk meccs kezdetekor már tudjuk, a csoportelsőségre még van-e esélyünk, és ahhoz mi kell. A másik csoport második helyére viszont még többen is befuthatnak, utánunk.
  • Breki33
    #53047
    és csütörtökön magunk eldönthetjük, hogy kivel szeretnénk játszani
  • kaloz174
    #53046
    Teljesen hasonló érzéseim vannak. Mindenképpen hatalmas gratuláció illeti az egész stábot, szakvezetőket, csapatot a mai nap kapcsán.
    A nagyarcú románok, akiket én ma esélyesebbnek gondoltam, még most is néznek, hogy is kaphattak ki... Csodálatos győzelem volt. Különösen értékes annak tükrében, hogy tulajdonképpen felkészülés nélkül, aztán meg betegségekkel, sérülésekkel küzdve, ráadásul Tomori nélkül vívta ki a csapat.
    Nem is tudok mást mondani, hogy most nagyon örülök. Azt remélem, hogy ez a siker általában is segít javítani a sportágban uralkodó állapotokon. Hogy a siker ne csak esetleges legyen!
  • primavis
    #53045
    háát az EHF furcsa hozzállása következtében mind a három durvaságért véglegesen kiállitott játszott (s mindegyik csapata ki is kapott!), mig a reklamálásért kiálitott Tomori csapata meg győzött! Biz'sten szeretném jól lefautolni, pofán vágni azokat akik döntöttek s utána megkérdezni tőlük, hogy ez esett-e jobban annál, mintha beszóltam volna nekik?
  • Breki33
    #53044
    és azt mondják két magyar volt náluk és két lengyel nálunk :)
  • primavis
    #53043
    ne reménykedj, nem jellemző a bulvár firkászokra!
    Gratula a lányoknak! Óriási volt!
    Olvasgatom a román sportujságokat, hááát...Tadici és Gatu fejét követelik....Ahhoz képest hogy mekkora képük volt még a meccs előtt is és hogy örültek Tomori eltiltásának és Görbicz betegségének....
  • Zóanagyvarázsló
    #53042
    Szenzációsan jó meccs volt! Pedig a kontinensviadalon az elvárhatót már hoztuk, az már megvolt a meccs előtt. Nagyon régen láttam magyar válogatottat ilyen jól játszani (persze hiányoztak a kiemelkedő egyéni teljesítmények túloldalon, de erről mi is tehettünk), pláne Tomori nélkül így védekezni. A két fradista szélsőnk, akiknek őszi teljesítménye okán a válogatott kapcsán is aggódtam, ma jól teljesítettek, sőt Orsi kiválóan, ma is jöttek vele az extra dolgok is, ha azok már nem is mindig sikerültek.

    Kicsit az az érzésem, hogy a sors - és Siti Bea? - ma KEB kezére játszott, mintha minden kritikát megpróbált volna cáfolni, ő is és kérdésesebb a kerettagok is. Nem kívánom most persze egyszerre mennybe meneszteni a szakmai stábot, de konkrétan mai meccs kapcsán most kivetnivalót csak rosszindulattal lehetne találni bennük.

    Tomori piros lapja pedig így végül még a hasznunkra válhat.
  • Isthy
    #53041
    Nagyon remélem hogy a szenny "SportBlikk" most is a címlapra teszi majd legalább ugyanakkora nagy képen és betűkkel Kiss Évát!
  • Isthy
    #53040
    Gyönyörű volt csajok!!! Megvan az elődöntő!!!

    Magyarország-Románia 25-19 (14-12)

    A szünet után a védekezés nagyot javult, a románok sem messziről, sem beállóból nem tudtak eredményesek lenni. Szekeres és Triscsuk nagyon jól védekeztek középen. Kiss Éva kiválóan védett, teljesen elbizonytalanította a románokat.
    Elöl mindenki hozzátette a magáét, amikor kellett mindenki tudott gólt szerezni. Kiemelném Görbét és Vérten Orsit akik talán a legtöbbet hozzátették.
    Azt gondolom ma a kispad is hozzátette a magáét.

    Gratulálok mindenkinek a mai teljesítményhez!!!
  • Breki33
    #53039
    kiütöttük őket
  • Breki33
    #53038
    MEGVAAAAAAAAAAAAAAAAN HIPIAJÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ
  • Isthy
    #53037
    14-12 a félidőben ide

    Az első 10 perc gyenge játéka (2-5) után, egy szép 20 perc jött, főleg támadásban javultunk fel. A két szélsőnk végre azt hozza amit várunk tőlük, megtaláljuk őket és ők ezt szépen kihasználják. Mindketten 4 gólt lőttek egy félidő alatt. Nagy szükség lesz erre a továbbiakban is, mert középen nagyon masszív ez a román fal. A védekezésünk is feljavult és Kiss Éva is jól véd.
  • Isthy
    #53036
    Németország-Montenegro 27-20 (14-9)

    Most nem fáradtak el, de a montenegróiak nem nagyon erőlködtek. A mai meccsen elég "lightosan" védekeztek a montenegróiak, gondolom figyelemmel a francia jv. hölgyekre illetve ez a meccs nem volt nekik élet-halál kérdés. Ők már biztosan elődöntősek, csütörtökön a spanyolok ellen dől el, hogy csoportelsőként vagy sem.

    Csehország-Franciaország 22-24 (10-14)
    Norvégia-Svédország 28-25 (12-14)

    Ezzel a norvégok már elődöntősek és ha a dánok este nyernek a szerbek ellen, akkor ők is.
  • Isthy
    #53035
    Jó lehet a csoport elsőség szempontjából. Mert így még esetleg megelőzhetjük a montenegróiakat. De várjunk még ezzel, a németek a végére szinte mindig elfáradnak...
  • Breki33
    #53034
    Ha a németek vernék a montikat az jó nekünk?

    Úgy gondolom, hogy akkor mindkét csapatnak hajtania kellene az utolsó meccsen
  • Isthy
    #53033
    Spanyolország-Oroszország 25-25 (13-14)

    Ez per pillanat a lehető legjobb eredmény nekünk. De később még jöhet rosszul a végelszámolásnál a mi ezutáni eredményeink függvényében.
  • Isthy
    #53032
    A ma esti meccsen jelen helyzetben a románok az esélyesebbek. De én bízom a csapatban, a csak azért is megmutatjuk mentalitásban. Meg a románok nagyarcúságában is. Már olvasni ennek jeleiről és ez legutóbb 2008-ban az olimpián nekünk már bejött
    Nagyon nehéz meccs lesz, Tomori nagyon fog hiányozni a védelemből, nem tudom, hogy fogjuk tudni megoldani az ő hiányát. A román beállók mindig is sok gondot okoztak nekünk. Főleg ha átállnak majd két beállós játékra... Ráadásul a kinti lövőikre is kell figyelni, mert legutóbb már Neagu is belelendült Bradeanu mellett. Nagyon kellene a jó védekezés és kapusteljesítmény. Meg nem ártana, ha Paulának ma lenne a rossz napja...
  • Isthy
    #53031
    Reméljük időben elindul, mert az út legalább 2x olyan hosszú ideig tart, mint egyébként.

    A handball.hu-n leírtam, hogy ez a durva, veszélyes védekezés Adzsics edzősködése óta honosodott meg a Budnál és a válogatottban is. Az előtte lévő 2 évben semmivel sem voltak durvábbak mint a többi csapat.
  • Isthy
    #53030
    Már rá vannak szállva, a mostani eset is ennek a következménye. Az először kapott 2 perce is ennek köszönhető. Ilyen reklamálás volt legalább 6-8 a tegnapi 3 meccsen és semmi nem járt értük. Neki viszont azonnal 2 perc járt, mert széttárta a karjait és szóvá tette, hogy mit csináltak Zizivel.

    Ezután csak még rosszabb lesz, felkészülhetünk rá. Meg sem szabad majd szólalnia és még csak rá sem nézhet a bírókra, mert utazni fognak rá.
  • kaloz174
    #53029
    Mivel nem tudom még, hogy kell egyszerre 2 helyen lenni, ezért az első meccsekből csak 1-1 félidőt látok csak, terveim szerint. Ugyanis a Siófok ma edzőmeccset játszik a Fehérvár ellen...:)
  • kaloz174
    #53028
    Mint olvasom, Tomori ugyan nem, de Görbe ott lesz a pályán a románok ellen.

    Nem akármilyen [URL=http://duol.hu/kezilabda/hatan-vannak-ok-is-1512060]"szurkoló" [/URL]szorít nekik a nézőtéren, személyesen.:)
  • Zóanagyvarázsló
    #53027
    Az a szomorú, hogy egyáltalán a pirosnak örülnünk kell, mert sok esetben nem merik meghúzni, pláne egy meccsen többször is. Illetve ütésnél még csak-csak. Pedig jó néhány műtétet, idő előtt lezárt pályafutást meg lehetne előzni. Sértő szavak miatt pedig még talán nem vonult vissza senki sem.

    Tomori viszont mostanában tényleg nehezen tartja féken magát, talán ebből tanul. Jó lenne, ha a jövőben nem szállnának rá nemzetközi szinten a bírók.
  • primavis
    #53026
    Korunk átka a sportban, hogy a sportszerütlenséget kettős mércével mérik! A mérik játékosnak szándékosan sérülést okozó kevesebben megússza mint a farizeus PC beszédmód ellen vétő! Ld. Suerez 8 fordulós eltiltását, vagy Terry esetét!
    Itt is lemerem fogadni, hogy a pirossal egyből kiállitott román Pintea vagy a montenegrói Knezevics meg a társa megúszták letiltás nélkül, vagy maximum egy meccset kaptak ők is!
    Csak éppen a tetteik nem azonos súlyúak.
  • primavis
    #53025
    a probléma csak az, hogy azok akik az egészet okozták, a büdös cseh bírók röhögnek a markukba s az egészet megúszták eltiltás nélkül!
  • Isthy
    #53024
    A mai tv-s menü:

    Spanyolország-Oroszország 16:15 (Sport1)
    Németország-Montenegro 18:15 (Sport1)
    Szerbia-Dánia 20:10 (Sport1)
    Magyarország-Románia 20:15 (m2)

    Zsuzsi nem játszhat a mai meccsen, ahogy várható volt a döntés másodfokon is érvényes.
  • [HUN]FaTaL
    #53023
    Ez is törölhető, nem engedi belinkelni :(
  • Isthy
    #53020
    A holnapi magyar-román meccset fehérorosz bírók fújják, akik a német-horvát meccset vezették. Az jó véget ért számunkra
    A montenegróiak a németek ellen megkapták a francia ikerpárt, kíváncsian fogom figyelni a meccset. Vajon Woltering fog védeni a klubtársai ellen?
  • Isthy
    #53019
    Tomori cikk

    Az "öreg" most kicsit másképp nyilatkozott Tomoriról.

    "Az első hírek még arról szóltak, hogy a vírusos megbetegedése miatt a montenegróiak elleni meccset kihagyó Görbicz Anita a románok ellen sem léphet pályára, de hétfőn már edzett a győri irányító. Böhn szövetségi kapitány ugyanakkor azt mondta, az irányító sokat fogyott az elmúlt néhány napban, így nem valószínű, hogy számíthat rá."

    Egyelőre tehát nem tudunk biztosat, sztem csak a meccs folyamán fog kiderülni, hogy Görbe pályára kerül-e.
  • Gabess8
    #53018
    Az utolsó mondatodban van a lényeg!!! Úgy nem lehet szélső játékot építeni, hogy hosszú évek óta a női edzők gyakorlatilag leszarják a szélsőt, hol beteszik az adott játékost hol nem. Eleve szerintem nem is tudják, hogy van a pályának egy olyan része, hogy balszélső.
  • [HUN]FaTaL
    #53017
    Tegnap azt nyilatkozta KEB, hogy reménytelen a holnapi játéka.
  • Isthy
    #53016
    Görbe ma már ott lesz délután az edzésen, lehet holnap a pályán is. Kérdés milyen állapotban és mennyit tud majd segíteni.
  • Isthy
    #53015
    Látszólag valóban nem tűnik jónak ez a csere. Lehet arra gondol, hogy vész esetén van még aki játsszon a balszélen. Bár Kovacsics szerepeltetése eddig a semmivel volt egyenlő nála... Bulit sztem is amiatt hagyta benn, hogy RSV-n kívül ő tud J2-ben támadni. Kíváncsi vagyok Kriszta hol fog játszani, mert ugye azt hallottuk KEB-től, hogy védekezésben számít rá elsősorban.
  • Zóanagyvarázsló
    #53014
    Vérten a második és harmadik csoportmeccsen már javuló formát mutatott (persze nem brillírozott), reméljük, hogy ez a középdöntőben is így lesz. Az szól még mellette, hogy a két topirányítónkkal egyaránt megvannak a speciálisabb figurái.

    Sajnos ez balszélső poszt elég nyűgösnek tűnik, én az őszi teljesítményük láttán örültem volna némi vérfrissítésnek akármelyikük helyett, de nehéz megmondani, hogy ki lett volna jó egy világversenyre. Eleve el kellett volna már időben kezdeni tisztességesen kipróbálni, beépíteni a jelöltet.
  • [HUN]FaTaL
    #53013
    A személyi változással semmi gondom nincs, Triscsuk bőven jó lehet a keretben. Ahogy Kovacsiccsal sem, több poszton is bevethető, de nem hiszem, hogy szélsőként megoldás lehet.

    Persze, majd kiderül :) Igazából Vincze szerintem eddig jobb volt, mint Vérten. Persze, majd meglátjuk. Mindenesetre Tomori és Görbicz nélkül nem tudom mennyi esélyünk lesz a románok ellen.
  • kaloz174
    #53012
    Szerintem nyerhető lett volna, ezt tartom most is.
    Már a horvát meccs előtt sem tetszett az a vélemény, hogy nem gond, ha esetleg nem nyerünk. (Még akkor sem, ha tényleg nem lett belőle gond.) Most is ezt olvashattam több helyen. Meg is látszott a játékosok hozzáállásán, a meccs első részén.
    Na de már mindegy. Az ellenfél azonban elképesztő volt...Nem szerettem meg őket én sem. Sőt, csalódást okoztak, egy BL-győztes játékosokhoz méltatlan hozzáállással.
    Ez, természetesen, mégsem menti fel Tomorit előttem. Mégha magyarázza is tettét. Mint látható, sokba fog ez kerülni a csapatnak. Ráadásul az eset elvonja a figyelmet a lényegtől, a köv. meccsre való felkészülésről.

    Az pedig, hogy a bajnoki formájához képest meglepően jól teljesítő Vincze Melinda marad ki a továbbiakból, érthetetlen.

    Szóval akkor sem kerek ez a történet, ha az elért eredmények alapján azt is gondolhatnánk. Nem meglepően...:(
  • Zóanagyvarázsló
    #53011
    Bulathot én ebből a keretből nem tenném ki, tekintve a sajátos lövéseit, valamint azt, hogy Tomori kiválásával Rédei-Soós mögött ő az egyetlen a keretben, aki rendre szokott és tud is jobbátlövőt játszani.

    Vincze szerintem sem volt rossz tegnap, de ha nem is rajongok Kovacsics szélsővé avanzsálásért, sem az egy szem valódi balszélsőért, ő is simán képes lehet hozni, amit eddig balszélen nyújtottunk, és több szerepkörben bevethető. Más kérdés, hogy ha eddig csak jelképes lehetőséget kapott, akkor éppen az ő cseréje tűnhetne indokoltnak, a kapitány bizalmát tekintve. Bár ő legalább biztosan nem fáradt :)

    Egyébként meg nem tudjuk, hogy ki milyen kisebb sérülést vagy betegséget szedett össze, ez is befolyásolhatja a személyi változást. Nem mintha a norvég kapitányunk eddig a racionalitásáról győzött volna, mert eddig nehezen tudtam volna ilyesmivel vádolni, de kellő információk nélkül ezen a - szerintem a megszokotthoz képest nem túl vészes - döntésen inkább nem hőbörgök.
  • [HUN]FaTaL
    #53010
    "Vincze Melinda helyett Triscsuk Krisztina került a keretbe"

    Dilettáns ez az edző nem vitás. Ki lesz Vérten cseréje? Kovacsics?:D

    Miért nem Bulathot cserélte?