61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #53171
    Ez világos, alább rosszul fogalmaztam: nem feltétlen kihangsúlyozod, hanem túlhangsúlyozod. Távoli analógiával élve egy kicsit úgy tűnik, mintha meghívnának egy operatőrt egy filmes előadásra, ahol a rendezőt és a forgatókönyvírót másodlagosnak venné, a saját munkáját és szempontjait pedig a legmeghatározóbbnak.

    De tényleg nem a topikos tevékenységedet kívánom ezzel ekézni, csak akaratlanul is így hat, és talán nekem jön le rosszul, de nem, ez nem PC kérdése a szememben. Amúgy sok mindenben többé-kevésbé egyetértünk a témában, a bíró- vagy ellenőrküldést, vagy kár más egyebet is tekintve, a gyakran ördögi részleteket rejtő hangsúlyokban viszont már nem mindig.
  • primavis
    #53170
    pont a múltam okán! én ebből a szemszögből is nézem a dolgokat! Pl. nyilvánvaló volt ezen az EB-n a pánszláv hozzáállás minden olyan meccsen, ahol egy szláv csapat nem szláv ellen játszott, szláv birók vezetésével!
    Pár éve ez a tendencia skandináv változatban létezett.
    Ami látható, azt miért is tilos észrevenni? PC?
  • Zóanagyvarázsló
    #53169
    Ebbe természetesen már bele sem megyek, és nem egyetértés vagy egyet nem értés okán. Viszont egy félreértést tisztáznék: nem a mostani vereségeinkre céloztam, hanem arra, hogy rendre kihangsúlyozod a játékvezetőket, mint rosszindulatú okait az eredménynek, még semleges meccseken is, és nem csupán mostanában.

    Ne érts félre, nem támadni akarlak, és nem azt mondom, hogy ne érdekelne a véleményed a játékvezetésről, de szerintem általánosságban véve is rendre felnagyítod ezt a - természetesen jelentős - faktort.
  • SomogyiG
    #53168
    Ez mind OK, csak nekem úgy tűnik, hogy félre értelmezed.
    Az, hogy nem tehetsz ellene semmit, az nem azt jelenti, hogy nem befolyásolhatják kisebb-nagyobb mértékben az eredményt, s ne lenne szabad az okok között megemlíteni.
  • [HUN]FaTaL
    #53167
    Azért az szégyen, hogy egyik adó sem adja élőben a döntőt.
  • primavis
    #53166
    igen, tökéletes játékvezetés nincs, de törekedni lehet rá, de hogy mi a fészkes fenéért nem akarjátok elfogadni, hogy a franciák sunyik voltak az érthetetlen! mazochizmus?
  • primavis
    #53165
    mivel Szekeres kiállitásokor és az utána következő 5-10 percben forditoták meg a meccs sorsát, le van szarva, hogy mi történt a második félidőben. le merem fogadni, ha feljövünk, akkor ahogy a cseh birók is tették, rögtön aktivizálták volna magukat afranciák is!
    Ami meg a szerbek elleni mecscet illeti, itt nyilvánvaló hogy lesz nyomás, s nyílt nem alattomos! Erre lehet készülni s kivédni, de az előbbire/t nem!
  • primavis
    #53164
    bocsi a 4 vereségből három múlt rajtuk. kettő nyilvánvalóan, ez meg sunyin!
    Játékvezető koromban is azokat utáltam mindig akik bár tudtak bíráskodni, de tudtak sunyin ártani ha akartak! A két francia csaj ebbe a kategóriába tartozik!
  • Gabess8
    #53163
    Ez így van, könnyű. Tudod nekem még régebben egy világ klasszis az mondta, nem a bírókkal kell foglalkozni, úgy sem tudsz mit csinálni. Úgy kell játszani, ne tudjanak bele kötni.
    Egyébként szerintem te több játékossal, edzővel beszélsz, nyugodtan mondhatod nekik, van a pályának két széle, jó lenne, ha végre rájönnének.
    De ha szerinted is a bírókon menet el a meccs akkor nem tudom milyen meccset néztetek és melyik adón!!
    Inkább a mai meccsre készüljetek, csak szólok szerintem nem nekünk fognak fújni, esetleg fújolni a Szerbek ezerrel!!! Részemről OFF!!
  • Zóanagyvarázsló
    #53162
    Amiket írsz, az létező dolog, de a tegnapi játékvezetés kapcsán erős túlzás, és hidd el, ez éppen kívülről látszik jobban. És ez nem azt jelenti, hogy nem voltak azokban szituációkban ítéletek a kárunkra. Szerintem az elhangzottak a meccs ismeretében inkább a csapat mentális állapotát minősítik inkább - értsd: ennyi nyomást sem viseltek el -, nem a játékvezetést. És igen, ha a tegnapit nem bírtuk, akkor a szerbek ellen fölösleges is kiállni.

    Ez nem egyenlő azzal, hogy kétségbe vonnám Zizi szavait azt illetően (vagy neheztelnék rá a nyilatkozat miatt, mert a legkevésbé sem), hogyan is élték meg belülről, de hogy egy ilyen - vagy kár másmilyen - meccs után az efféle dolgokat gyakran felnagyítva látja és tálalja az ember önmagának is, azzal bárkinek tisztában kell lennie, aki legalább pöttyös labdát fogott életében.

    A játékvezetők értékelésével és a vitatott ítéletekkel egyébként szerintem érdemes internetes fórumokon (is) foglalkozni, de jóformán minden egyes meccs esetében kijelenteni, hogy az túlnyomórészt a játékvezetőkön múlt, több mint erős. (Igen, túloztam, de nem olyan sokat, mint amilyennek tűnik.)

    De alighanem Isthynek van igaza: több szócséplést kapott mindez, mint amennyit érdemel.
  • SomogyiG
    #53161
    TV elől nagyon könnyű okosnak lenni!
  • Gabess8
    #53160
    Szerintem meg baromira nem kellene a sporikra fogni a vereséget, amikor a második félidő jó részében közünk nem volt a meccshez. Inkább el kell felejteni az egészet, és a mai meccsre készülni. Mert ahogy előttem szóló is mondta ugye nem gondolod, hogy nekünk fognak fújni.
    De nyugodtan folytathatod, az okoskodást és a bírók szidását egyéb fórumokon ahol hasonló okoskodok vannak!
  • kaloz174
    #53159
    Tedd azt. Én pedig abban hiszek, hogy 23 eladott labda, az elkövetett egyéb hibák után talán nem a játékvezetés az fő oka a megalázó vereségnek. Amivel azt, amit a csapat eddig felépített, miszerint mentálisan mégsem olyan gyengék, erősen rombolja.
    Ennél sokkal gyengébb játékvezetés is volt már ezen az EB-n is. Tökéletes pedig sosem lesz, bármilyen nehéz ezt megérteni.
  • primavis
    #53158
    nem, azt akarom mondani, hogy belülről az is látszik ami ko ivülről nem! amugy egy irányitó jobban belátja a pályát meg a helyzeteket mint egy szélső. Vértennek sokkal kirikusabbnak kellene lennie magával szemben, hiszen mellőle lődözte Koren a gólokat!

    Tudomásul kellene vennetek, hogy mig a nyilvánvaló, kivűlről is jól látható birói hibák daccot, addig a sunyi biráskodás magatehetetlenséget szül! Amikor minden kétes helyzete az ellenfél javára fújnak le, miközben a nyilvánvaló nagy dolgokat egyformán itélik meg, kicsúszik a csapat alól a talaj, mert nem tud támadást szőni, a beálló nem tudja, hogy ami az amit csinálhat, a hatosra betörő, hogy mikor fújnak ellene vagy miért nem kap hetest, stb.! Ezt a sunyi módszert kiválóan alkalmazták a franciák és ti is bevettétek! De belülről - s nem a szélről - másképpen látszott! S ezért Zizinek hiszek!
  • Zóanagyvarázsló
    #53157
    ők kevésbé engedhetik maguknak a csalódottságot a bronzmeccs után,

    Mármint az elődöntő után. Remélem, hogy a bronzmeccs után mi megengedjük nekik :)
  • kaloz174
    #53156
    Van, aki reálisan látja, a játékosok közül:
    "Vérten Orsolya: - Az első húsz percben kiválóan játszottunk, és akkor úgy éreztük, hogy akár meg is nyerhetjük a meccset. Sajnos ezt követően nem tudtuk megoldani a visszarendeződést, és rengeteg technikai hibát is elkövettük. Ezért aztán elúszott a döntőbe jutás lehetősége, de összeszedjük magunkat, és megnyerjük a bronzérmet."

    Vele értek egyet.
  • kaloz174
    #53155
    Ugye, azt azért nem akarod mondani, hogy aki érintett, az elfogulatlan véleményt tud mondani...
    23 eladott labda! Ez egy megcáfolhatatlan, objektív tény. Ezt kellene inkább megmagyarázni, nem külső körülményekben keresni a hibát. Azt sosem várhatjuk, hogy 100 %-osan hibátlanul bíráskodjon bármelyik bíró páros. Ha ez az alapállás, akkor ne is induljunk világversenyeken.
    Holnap pedig ne is számítsunk arra, hogy a szerbek nem kapják meg a hazai pályát. Nem mi voltunk az ellenfél, mégis megkapták az utolsó 2 meccsükön.

    Inkább azon kellene gondolkodni, hogy mi (a csapat) miben hibázott, mi az, amin javítani lehetne a rendelkezésre álló rövid időben is.
    Pl. minél előbb túl kellene lépni ezen a demoralizáló (magunknak köszönhetjük) vereségen.
  • Zóanagyvarázsló
    #53154
    Na igen, ők kevésbé engedhetik maguknak a csalódottságot a bronzmeccs után, bár szerintem Montenegró sem az a csapat, amely félvállról venne egy amúgy is szinte a szomszédban játszó helyosztót.

    Összességében mi sokkal többet tudtunk tartalékolni az Európa-bajnokság hajrájában, ma is, így ha nem is volt kétszeri hosszabbítás, az esélyeink nem rosszak.
  • [HUN]FaTaL
    #53153
    Szerbia 26 - 27 Montenegro

    A szerbekkel játszunk a bronzmeccsen. Ez nem lesz egyszerű idegenben.
  • primavis
    #53152
    amikor a bíró a hibás akkor nem lehet a jegyszedőre fogni! s passz...A birók is emberek és tévedhetnek, de ha ez tendenciózusan egy csapat ellen történik s egy prekoncepciót sejtet,akkor már kell tiltakozni!
  • Zóanagyvarázsló
    #53151
    Rengeteg olyan labdaeladásunk is volt, amely során egy levegőt sem szívtunk a skandináv játékosokkal. Nyilván bizonyos dolgokat ők éreznek belülről, pláne hogy meccs közben mit hogyan reagáltak le, de ez nem jelenti azt, hogy tételesen igazuk van, és ne a felfokozott hangulat miatt reagálnának le meccs közben nem jogosan bizonyos helyzeteket, vagy utána ne futna félre hasonló okokból a "magyarázkodás". (Az alábbi szöveggel a focistákat is lehetett volna, lehetne mentegetni amúgy sok - még több - évtizedig.)

    Én nem haragszom a lányokra, de hogy nem sikerült tisztes helytállással lehozni a meccset, az elsősorban magunkban keresendő, akkor is, ha ehhez el kellett volna tudni viselni vélt vagy valós nyomást, összeszokottabbnak kellett volna lenni stb. Bízom benne, hogy lesz még jobb, újra kiderült, hogy hiányzóktól erősen sújtott csapattal is tudunk hozni pár jó meccset, ez biztató.
  • Isthy
    #53150
    Nekem meg az a jó magyar "farkasvakság" nem tetszik, hogy szinte mindig a bírókra fogjuk a kudarcainkat...
    Azt hiszem ebből mára nekem elég is ennyi, most inkább figyelek a másik elődöntőre és az úszásra.
  • primavis
    #53149
    nem mindegy, hogy mikor érik ilyen hatások a csapatot, ráadásul távolról sem mondható, hogy ez egy olyan összecsiszolódott társaság lenne mint a Fradi! Könnyű kintról kritizálni a labdaeladásokat, ha közben nem akarjuk észrevenni, hogy a labdát adó vagy a kapó játékost ellökték minden szankció nélkül! S miért ne lenen hozzá joga? hiszen őt súlytják az itéletek s nem az asztalnál ülőket!
  • primavis
    #53148
    tipikusan magyar szurkolói hozzáállás! ki a fene tudja/érzi jobban a helyzetet mint a pályán levők? Ők az okokat is érzik, a nézők csak a lereagált eredményt!
  • [HUN]FaTaL
    #53147
    Remélem döntetlen lesz ez a meccs és egy fáradt, lassú ellenfelet látunk holnap a bronzmeccsen.
  • Zóanagyvarázsló
    #53146
    Nem hiszem, hogy közvetlenül egy ilyen meccs után ő tud a leghitelesebben játékvezető-ellenőrt játszani. Ezen az alapon Dabason a Fradinak 30-cal kellett volna kikapnia, ha a fújások közötti különbséget nézzük, mégis mentünk előre, mint a gép. Ha egy csapat ez teszi, az sokat tud kompenzálni a hátrányából, és előbb-utóbb olyan eredményeket fog elérni, hogy egyre kevésbé fogják őket sújtani. Voltak rossz ítéletek, de túlzás erre kihegyezni, akárki is mondja.

    Mellesleg érdekes a KEB által a valóban rosszul vezetett horvát meccsről összevágott videó is, még abban is van több pont, ahol nem jogos a reklamációnk (ahogy olyan is több van, ahol persze igen), pedig az elvileg hidegebb fejjel, visszajátszások nézése után készült.
  • primavis
    #53145
    de látom ez a fajta farkasvakság a másik honlapon is tombol!
  • primavis
    #53144
    igen, mert a a lavina sem indul magétól, mindig van kiváltó oka! a franciák nermcsak kiállitották Szekerest de akadályozták a pakliban maradást is jó 5 percen keresztül. Utána meg már lehet megint jó lánynak lenni! No így csinálja egy fifikás birópár!
  • primavis
    #53143
    szünet után nem hiszem hogy hittek volna már a lányok a lehetőségben! feljöttek 3-ra, de hit nélkül nem ment...
    nem értem miért nem fogadjátok el azt amit Zizi mond?
  • Isthy
    #53142
    Nem azt mondtam, hogy egy rossz ítéletük volt, de fórumtársunk erre hegyezte ki, arra válaszoltam. Olvasd el a #53131-et...
  • [HUN]FaTaL
    #53141
    Elnézve ezt a szerb-montenegró meccset, fogalmam sincs melyiknek örülnék jobban a bronzmeccsen. Egyik se kéne :D
  • Isthy
    #53140
    A szünet után visszajöttünk és 17-14-nél támadtunk emberelőnyben, még ott is simán megvolt az esély. Tehát nem volt még összezuhanva a csapat. De sikerült eladni a labdát, mert megint a norvégok hasán keresztül akartuk középen Pirosnak bejátszani... És ez így ment folyamatosan utána is... Sorban elszórt labdák és elléptek a norvégok. Ezután lett vége a csapatnak.
  • primavis
    #53139
    pont azt mondja amit én is eddig!
  • primavis
    #53138
    igen, sajnos ez jellemző erre a társaságra. Úgy gondolhatták, hogy ellenszélben nem lehet esélyük s akkor minek strapálják magukat, inkább holnap.
  • [HUN]FaTaL
    #53137
    *Szucsánszki
  • [HUN]FaTaL
    #53136
    A baj az, hogy nem egy volt. És Szucsánkszi is így látta, belülről talán méginkább neki adok igazat.

    [URL=http://handball.hu/2012/12/15/a_francia_birok_ellen_is_kuzdottunk/]"A francia bírók ellen is kűzdöttünk"[/URL]
  • Isthy
    #53135
    És egy rossz bírói ítélettől összezuhan a csapat? Na ez a nagy baj...
  • kaloz174
    #53134
    Ez elég baj, hogy egy ilyen eset ilyen mértékben tudja megzavarni a magyar válogatottat. (Nem egy amatőr csapatról lenne szó...)
  • primavis
    #53133
    igen, de annyira nem vagyunk jók, hogy egy emberfölényt adjunk a norvégoknak! A kiállitásig mindkét csapat sokat hibázott, utána már csak mi! Amúgy szintén még rögtön a kiállitás után volt pár olyan helyzet a norvég 6-son amit ellenünk fújtak, minden ok nélkül! Ezt nem birta elviselni a csapat és összeesett. nem mentegetem őket, de ami történt az történt s nem kellene minimalizálni a hatását!
  • Isthy
    #53132
    Amíg nem leszünk képesek rendesen használni a széleket és csak középen erőlködünk addig ez így lesz a norvégok ellen.