61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #53251
    Az egyik portálon megjelent róla egy írás. Elég sokan leírták a véleményüket. Általában nem a dicséret volt jellemző. Ennek ellenére nem emlékszem minősíthetetlen, durva hozzászólásra.
    Mégis: az összes véleményt eltüntették, a hozzászólás lehetőségét megszüntették...
    No commment...
  • kaloz174
    #53250
    Kivételesen NSO

    (Azok közé tartozom, akik szerint Kicsinek (Siti Bea) kulcsszerepe volt a sikeres EB-szereplésben.)
  • Breki33
    #53249
    Jövőre a vb-döntő is elérhető női kéziben

    http://sportgeza.hu/kezilabda/2012/12/17/jovore_mar_a_vb-donto_is_elerheto/
  • Breki33
    #53248
    Megműtötték Ilyés Ferencet
    Megoperálták Ilyés Ferencet, a magyar válogatott balátlövőjét, így a játékos nem lehet ott a világbajnokságon. A kézilabdázó április elején elszenvedett bokatörésekor behelyezett lemezeket és csavarokat műtétileg kellett eltávolítani műtétileg, azok ugyanis folyamatosan zavarták Ilyést a játékban. A Dr. Béres György által elvégzett operáció sikeres volt, a lengyel Plock játékosa január közepén kezdheti újra az edzéseket.
  • kaloz174
    #53247
    természetesen "Ajándékozás" szeretett volna lenni :)
  • kaloz174
    #53246
    Segítsünk!
    Ajéndokázás a kupameccsen
  • kaloz174
    #53245
    Azt gondolom és remélem, hogy ez a módszer azért nem ismeretlen a magyar szakemberek számára sem...Fontos összetevő, de nem ebben látom a válogatott eredményességének legfontosabb okát, okait.
    Mint ahogy az írás végén erre célzás is történik.
  • Isthy
    #53244
    Egy kis érdekesség
  • Breki33
    #53243
  • Breki33
    #53242
    Video - Böhn egységet tudott teremteni
    A házigazdákat hosszabbításban legyőzve szerzett bronzérmet női kézilabda-válogatottunk az Európa-bajnokságon! Sugár Tímea, a nemzeti csapat korábbi kapusa a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban elemezte az elért eredményt, saját posztján lévő utódait, illetve a norvég szövetségi kapitány munkáját.

    http://www.digisport.hu/video/12304
  • Breki33
    #53241
  • Isthy
    #53240
    Mondhatjuk.
  • Isthy
    #53239
    MKSZ kezdeményezés

    Ritka az ilyen de ezzel egyet tudok érteni.
  • kaloz174
    #53238
    Értékelés a legilletékesebb szeménytől. (KEB)
    Végül is - az ő szemszögéből - elég reálisan látja.
  • kaloz174
    #53237
    Megérkezett a válogatott
    Nem sokat kellett utazniuk, bár gondolom, azért most jól esik majd a pihenés...
  • Mse
    #53236
    Mocsainak elvette az eszét a hatalom, meg a mögötte álló politikai erő, kár érte mert valaha a -hibáival együtt-, tiszteletreméltó, kiváló szaktudású edző volt... (bár a korrektségről tudnának mesélni a játékosai)
  • Mse
    #53235
    gratulálok a CSAPATNAK! SZÉP VOLT CSAJOK!!
  • Isthy
    #53234
    Nem vagy itt egyedül az ellenérzéseiddel, de sajnos mi már semmin sem tudunk igazán meglepődni...
  • Isthy
    #53233
    Lesz még alkalom bőven. Ráadásul jövőre a női világverseny ismét Szerbiában lesz.
    Ha ugyanarra a személyre gondolunk meg fogsz lepődni. Se az odaúton, se a visszaúton egy percet se aludt hátul a kocsiban. Pedig ismerve őt, figyeltem rendesen, a többiek meg röhögtek is
  • kaloz174
    #53232
    Érdemes elolvasni a hozzászólásokat is...(Az újságíró egyébként régebben Siófokon dolgozott, amúgy.
    A cím mindenesetre bicskanyitogató egy olyan megyében, ahol a munkanélküliség az egyik legmagasabb, ahol kevés településen lehet jövőképe az embereknek.
    Ma hallottam a helyi TV-ben egy beszélgetést Mocsaival és egy másik munkatárssal. Állítólag holnap várható egy újabb nyilvános bemutató a dologról. Változatlanul nem értem az Akadémia ilyen formájú megvalósítását. Ismerve a helyi viszonyokat, nem érzem létjogosultságát. (Boglár sosem volt a déli part sportközpontja, különösen nem kézilabda tekintetében.)
    Az mindenesetre elképesztő, hogy nyíltan megpróbálják lenyúlni a legtehetségesebb fiatalokat, felhasználva Szövetség beli kapcsolataikat. (Ez elhangzott...) Az biztos, hogy nem versenyhelyzetben lesznek, hanem domináns szerepet kapnak, annak az összegnek a révén, ami várhatóan rendelkezésükre áll...
    Nem csodálom, hogy ez az ötlet egyértelmű ellenállást, ellenérzést vált ki azoknak az egyesületeknek a körében, akik eddig a maguk lehetőségeivel megpróbálták az utánpótlás nevelést megszervezni.

    Elvileg ez a tervezett elit-képzés a sportág érdekeit szolgálná. De valójában szolgálja-e?

    (Szomorúan írom mindezt, mert egyébként szakmai tudását, eredményeit tekintve sokra becsülöm Mocsai Lajost.)
  • Gabess8
    #53231
    Kicsit szomorúan olvasom a beszámolódat, de ez van így alakult. Talán majd legközelebb....
    Gratulálok a csajoknak a győzelemhez, nem volt egyszerű de sikerült!!!! Azért kíváncsi lennék a csapat egyik tagja, hogy bírta...
  • Gabess8
    #53230
    Huhuh... az nagyon ott van. Én mondtam, hogy pályát tévesztett.
  • Isthy
    #53229
    Ma beszélgettem egy haverommal, aki pénzben fogadott arra, hogy bronzérmesek leszünk. Nyert is vele nem kevés pénzt. Azt mondta, hogy ezt ő már tavaly is megfogadta volna.
    Az indokai? Hát elég érdekes... Azt mondta, hogy a múltat végiggondolva döntött így. Azután felhívta a figyelmemet pár múltbéli tényre:

    1996-os dániai rendezésű EB: a 10. helyen végeztünk
    1998-as hollandiai EB: a 3. helyen végeztünk

    2010-es dániai-norvég EB: a 10. helyen végeztünk
    2012-es szerbiai - eredetileg holland - rendezésű EB: a 3. helyen végeztünk

    Erre megkérdeztem tőle, hogy akkor 2014-ben itthon a győzelmünkre fogsz tenni? Azt mondta, hogy nem elvetélt ötlet, hiszen Románia nagy része tulajdonképpen Magyarország... Persze ha ez csak így menne...
  • Zóanagyvarázsló
    #53228
    Eddig még nem ismertem Mocsainak ezt a tréfamester oldalát, de most majd' kicsordult a könnyem is.
  • Isthy
    #53227
    Kézi akadémia

    Jujjjj, az az utolsó mondat...
  • [HUN]FaTaL
    #53226
    A döntőben nem, de előtte igen. Aztán majd a következő világversenyen meglátjuk, hogy megtartják-e a normális védekezésüket.
  • Isthy
    #53225
    Úgy látom nem csak nekem tűnt fel, hogy a mi meccsünk után sokkal normálisabb lett a védekezésük. Na igen, a két spori nem volt a barátjuk...
  • Isthy
    #53224
    Köszi, igyekeztünk! Remélem hallatszott is belőle valami a közvetítésben. Ez a dolgunk, ezért voltunk ott
  • Isthy
    #53223
    Sztem meg a mi meccsünk után sokat szelídült a védekezésük és nem volt semmivel durvább mint a norvégoké a döntőben.
  • Isthy
    #53222
    "Itt azért tényleg számíthat, hogy most van 2 Európa élmezőnyébe tartozó klubcsapatunk, amelyeknek játékosai hasznosítani tudták azt a rutint, amit a kupaküzdelmekben szereztek."

    Ez sztem is számított.
  • Isthy
    #53221
    Kicsit hosszabban a tegnapról:

    Az odaút nem volt piskóta, lévén, hogy végig ködben kellett mennünk, de számoltunk ezzel és korábban (fél 8) indultunk. Délre oda is értünk a csarnokhoz a lassabb tempó ellenére is. Rögtön átvettük a lefoglalt jegyeket és 1-kor (kapunyitáskor) be is mentünk megkeresni a helyünket a lelátón. Ez egy brutálisan nagy csarnok, a helyszínen még megdöbbentőbb, mint a tv-n keresztül. Mozgólépcsők visznek fel a felsőbb szintekre, persze aki akar gyalogolhat is normál lépcsőkön.

    A meccsünk nem a védekezésről és kapusokról szólt... A mérkőzés nagyobb részében nekünk állt a zászló, de a végén elbutáskodtuk, hagytuk Lekicset besétálni a kapunkig, kb. 20 m-en át csak figyelve, pedig nyilvánvaló volt, hogy ezt akarja csinálni. A hosszabbítás is szoros volt, de a második 5 percben Kiss Éva 3 védése eldöntötte a dolgot. (Előtte a kapusainknak 7 védést sikerült összehozni 66 perc alatt...) Ezt kihasználva sikerült meglépni a végén és megnyerni a bronzérmet. Nagyon jó dolog, hogy sikerült egy jó végjátékot csinálni! RSV nagyon sokat tett hozzá, Tomori is jól teljesített, valamint Szekeres és Meli játékát dicsérném még.
    A lelátón igyekeztük mi is hozzátenni a magunkét, bár kevesebben voltunk mint vártam. Nem tudom mennyire hallatszott a közvetítésben, de ott nem tűnt rossznak. Szerencsére (nekem kisebb meglepetésre) a szerbek érdeklődése nem volt nagy a bronzmeccs iránt, így nem volt nagyon erős ellentábor.

    Gratulálok a csapatnak, szép küzdés volt lányok!

    A döntőt úgy kezdtem, hogy a norvégoknak szurkolok, mert a montenegróiak ellenünk rendezett "mészárlása" után nagyon a bögyömben voltak. A végére megfordult a dolog és örültem, hogy ők nyertek. Egyébként a többiek is így voltak vele, akikkel együtt mentünk. Sokkal korrektebben védekeztek, mint anno ellenünk és nem tűntek durvábbnak a norvégoknál. A két spanyol spori tartotta a norvégokat életben a rendes játékidőben és az első hosszabbításban is. A végén azután Löke kiállításával nem nekik kedveztek, mert az nem volt jó ítélet. Igaz, előtte pár másodperccel Edint le kellett volna zavarni, de nem tették...
    Azt gondolom megérdemelten nyertek a montenegróiak, mert ők voltak szinte végig közelebb a győzelemhez. Azért a norvégok most nem nagyon tudtak vigyorogni a meccs után... Löke például egyből a lefújás után a spanyol bírókhoz ment reklamálni és nem éppen finoman adta elő neki a mondanivalóját egészen közelről... Talán inkább azzal kellett volna foglalkoznia, hogy a meccsen legalább 4-5 abszolút ziccert rontott el, ami neki nem szokása.
    A montenegrói szurkolótábor nagyon durván nyomta, ők többen voltak, mint mi, kitöltötték a szektorokat, amit kaptak. Dobjaik is voltak (vajon, hogy vihették be őket?) és nagyon jól szóltak. Mondjuk nekem, aki már átélte párszor a Moracsát, ez nem volt újdonság. Bár a hosszabbításokban eléggé leültek és már sokszor csak a norvégok támadásainak fújjolására és fütyülésére futotta tőlük a szurkolás helyett. De az eredményhirdetéskor ismét jól szóltak.

    Megvártuk az eredményhirdetést, még egy kicsit megéljeneztük a csajokat, azután este 8 előtt indultunk haza. Szerencsére visszafelé egészen a magyar határ közeléig tiszta este volt, jól haladtunk. Azután hazaérve a határnál megkaptuk a ködöt, de így is "eseménytelenül" hazaértünk negyed 12-re.

    Jó kis túra volt, ismét megérte időt és pénzt áldozni rá!
  • Zóanagyvarázsló
    #53220
    Köszönöm, az eredményhirdetést nagyon szerettem volna megnézni! (Eddig mondjuk nem is kerestem, de hát aki idejár, annak nem is kell :)
  • Zóanagyvarázsló
    #53219
    Én is így voltam vele, de az EB alatt sokat tisztult a montenegróiak védekezése, és nem biztos, hogy a döntő után a norvégoknál jobban ketrecharcosnak bizonyultak. Mindenesetre a játékvezetők egyértelművé tették számomra, hogy kinek szurkoljak, ha addig esetleg kétségeim is lettek volna.
  • Breki33
    #53218


  • Breki33
    #53217
    jól szurkoltatok
  • Breki33
    #53216
  • Isthy
    #53215
    Gratulálok a csapatnak a bronzéremhez!

    Idegtépő élmény volt, de kiszurkoltuk Részletek majd holnap, most ránk fér a pihenés.
  • kaloz174
    #53214
    Szerintem Itt is egészen jó képek vannak.

  • Breki33
    #53213






  • Breki33
    #53212