61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #53332
    Mai tv-s program:

    Veszprém KC - Siófok KC
    Női NB I 13. forduló
    2013.01.12. 16:15 SportKlub

    Magyarország - Egyiptom
    Férfi VB csoportmérkőzés
    2013.01.12. 17:30 Sport1 (a meccs 19:00-tól kezdődik, előtte felvezetés lesz)
  • Isthy
    #53331
    Ez a francia csapat nem lesz szakmailag visszalépés neki, hiszen nem semmi keretet vásároltak össze az arabok. Ha ismered a férfi szakágat is, akkor nem értem, miért nem lenne ez szakmailag önmegvalósítás egy jó és eredményes kihívás lehetőségeként. Legalább annyira esélyes lehet a PSG jövőre a Final Fourra mint a Veszprém. Ráadásul az edzővel már dolgozott korábban és pont Franciaországban. Egyedül az lehet negatív, hogy nem itthon játszik. Ezzel szemben viszont úgy döntött, hogy megy a párjával, mert neki menni kellett. Ez nem a döntő érv, hanem egy fontos dolog ami szerepet játszhatott. Sztem szó nincs itt semmiféle pénzért "levezetésről" amire te esetleg gondolhatsz ezzel az 5-10 év múlva dologgal. De ez csak az én véleményem, ami nem egyezik a tiéddel, van ilyen

    Csaszi nyilatkozata:

    "Nyáron lejár a szerződésem Veszprémben, a klubban szerették volna, ha maradok, hiszen a világ legjobb csapata formálódik az MKB-nál. Ha valaki Veszprémből igazol el, nem sok csapat jöhet szóba, úgy gondolom azonban, a Paris St. Germain együttese ezek közé tartozik. Számomra mindig fontos volt a tanulás, a fejlődés. Az életemben most döntést kellett hoznom, amit nem anyagi megfontolásból, de meghoztam. 28 éves vagyok, és úgy érzem, nyitott egy újabb kalandra, kihívásra. Jelenlegi klubomban azonban nagy feladatok várnak ránk nyárig, szeretném a legjobb tudásomat adni a szezon végéig is. Szombaton számunkra is elkezdődik a világbajnokság, jelenleg ez a legfontosabb, éppen ezért a válogatottra koncentrálok, így a torna végéig nem szeretnék mással foglalkozni."
  • kaloz174
    #53330
    Gondolod, ha jól érzi magát Veszprémben, ha látja a megvalósítható nagy célokat maga előtt, akkor ez lenne a döntő érv? Valahol azt gondolom, egy Csaszi szintű sportolónak addig kell megvalósítania önmagát, amíg annak az ideje van. (lehet, hogy anyagilag jobban jár, de Veszprémben mégis magyar környezetben van) Nem tudom, biztos van igazságod, de valahol mégsem tudom ezt elfogadni ezt igazán. 5-10 év múlva inkább el tudnám képzelni ezt.
    Lehet, hogy naiv vagyok. Mindenesetre sajnálom. Ez van.
  • Isthy
    #53329
    Sajnos ez várható volt azóta, mióta a párja kapott egy francia lehetőséget az élete tovább folytatására. Minden bizonnyal vastagon bejátszott a döntésébe.
  • kaloz174
    #53328
    Az egyik legszimpatikusabb fiatal kézis. Mielőbbi, de tökéletes gyógyulást kívánok!

    Csaszi mégis megy íme :(
    Sok sikert neki, sajnálom.
  • Isthy
    #53327
    Klivinyi Kinga interjú

    Tetszik, hogy jól beszél és fogalmaz, tud nyilatkozni. Nem nyökög, ööö-zik és hasonlók. Mihamarabbi gyógyulást neki!
  • Isthy
    #53326
    Ha jól emlékszem eddig a fiúk meccsei az m1-en voltak, a többi csapaté a Sport1-en. Eddig tartott a nagy lelkesedés a köztévétől, meg a fontosság... Bár annyiból jobb, hogy DHP-től megszabadultunk.

    Férfi VB előtt - Kovács Péter interjú

    A negyeddöntőt én is elérhető célnak tartom.
  • Isthy
    #53325
    A sokadik edzőváltás Békéscsabán...
  • Breki33
    #53324
    http://comment.blog.hu/2013/01/10/csak_a_sport_tv-n_megy_majd_a_ferfi_kezilabda_vb
  • kaloz174
    #53323
    "Sokan sokféleképpen magyarázzák az eredményt, az alábbi interjúban a kapitány véleményét és még néhány más gondolatát is olvashatjátok."

    KEB
    A cunder.hu (Fekete Anikó) beszélgetése a szöv.kapitánnyal.
  • kaloz174
    #53322
    Csabai változások:
    Bakó Botond érkezik. Érdekes váltás. (Valamiért eddig nem nagyon töltötte ki az idejét sehol sem.)
  • Isthy
    #53321
    Köszi!
    Ma volt meló este, így nem láttam semmit a mai fordulóból.
  • kaloz174
    #53320
    Mint látni, a Vác-Fradimár fent van a neten.
  • kaloz174
    #53319
    Nem lehet mondani, hogy nem születtek érdekes eredmények a szerdai fordulóban.
    A magam részéről megnéztem a Győr-Újváros első félidejét, amikor a vendégcsapat szépen tartotta magát, ha kicsit bátrabban játszanak a csajok és jobban hisznek magukban, akkor akár a vezetést is átvehették volna az első félidő közepén. A BL-re készülő hazaiak azzal tiszteltek meg bennünket, hogy több klasszisuk is játszott ebben az időszakban. Ennek ellenére egészen elfogadhatóan alakult az eredmény, Detti szépen megszórta magát és Lunde kapuját. Remélem, a második félidőben inkább pihenősre vették a figurát, és inkább a fiatalabb korosztály kapott lehetőséget, mert lesz még egy feladatunk, hazai pályán, ezen a héten, az Érd ellen. Az eredmény (34-22 (19-14)) alapján akár így is lehetett.
    Vasárnapi ellenfelünk kiütötte a Lokit, ez elég meglepő, miután az előző meccsen kikaptak a Fehérvár ellen, hazai pályán: ÉTV-ÉRD-DVSC-FÓRUM 36-16 (15-7)
    Az egyik meglepő eredmény a BSE pontszerzése a Veszprém ellen. 23-23 (11-12). A másik, talán kisebb, meglepetés a B.csaba veresége a Fehérvár ellen. (24-25 (16-12))
    Mint írtam, a Siófok-Halas összecsapásnak láttam a második félidejét. A szünetben is már a hazaiak álltak jobban, igaz, csak 1 gól volt az előnyük. A második félidő alapján arra gondoltam: kipukkadt a halasi lufi? Rá sem lehetett ismerni a vendégekre. Határozatlan támadójáték, gyenge védekezés, ennek megfelelően közepes kapusteljesítmény jellemezte játékukat. Ezzel szemben a Siófok, megérezve, hogy esélyük van, megtáltosodott. Bátran játszottak, nagy akarattal. Bogdanovic nem mutatta, hogy sérült lenne. Pályára lépett Léránt Vivien is, aki nagyon hasznosan játszott, ezzel bővítve a hazai csapat repertoárját. (32-29 (14-13)) Az előzetesek alapján igen, de a mutatott játék alapján egyáltalán nem volt meglepő a Siófok győzelme? A meccs utáni beszélgetésekből kiderült, hogy a Halasnak azért volt annyi magyarázata a gyengébb teljesítményre, hogy többen voltak betegek a csapatból a héten, így pl. Barna Éva is, aki messzi elmaradt eddig mutatott teljesítményétől.
    A következő fordulókban fog eldőlni, hogy ez csak egy kisiklás volt-e a meglepetés csapattól, vagy őket is elkezdte nyomni esélyesség terhe...Már mindenki várja tőlük a jó eredményeket, nyilván ők is önmaguktól...
    A Vác végül nem tudta meglepni a Fradit, bár a -2 gól szintén elég érdekes eredmény az egyik nk. kupacsapatunk ellen. (25-27 (11-14))
  • Gabess8
    #53318
    Éppen itt volt már az ideje, bár ha rosszindulatú akarnék lenni az jut eszembe: 2014...
  • [HUN]FaTaL
    #53317
    Lehet, hogy nem a brazilok, hanem az osztrákok szavaztak egy Hypo játékosra. :)
  • Isthy
    #53316
    MKSZ pályázat

    Végre egy üdvözlendő kezdeményezés
  • Isthy
    #53315
    Voltak nála jobbak idén, sztem többen is a jelöltek közül. De ugye netes szavazás volt és úgy fest most a brazilok aktivizálták magukat. Bár, ott nem igazán népszerű a kézilabda, így nem tudom ez most hogy jött össze nekik. A montenegróiak pedig megosztottak voltak a két jelölt között, ez is besegíthetett.
  • kaloz174
    #53314
    A világ legjobbja 2012.

    Vele kapcsolatban nem vagyok képben annyira, de gratulálok.
  • Isthy
    #53313
    Helyes! Épp ideje volt már, hogy az utánpótlás fiúk is kezdjenek visszatérni a kézi világ vérkeringésébe.
  • Breki33
    #53312
    Kijutott a világbajnokságra a férfi junior válogatott!
    MAGYARORSZÁG - BELGIUM 29-19 (13-9)
  • Isthy
    #53311
    Hoffmann interjú

    "Én hosszú távon működő klubmodellben gondolkodom, olyan klubban, amely értéket teremt, saját utánpótlással bír, ahol nem kell politikusokhoz dörgölőzni és hozzánk csapódott kalandorokkal dolgozni."

    Sajnos ez az ami nem annyira egyszerű ma nálunk...

    " A Nemzeti Kézilabda Akadémia is jó elképzelés, de sok buktatót látok benne. Olyan szűk az utánpótlás elitje, hogy a kluboknak nem lesz érdekük elengedni a legjobbakat. Hiszen az a tizenéves, aki már most a felnőttek között játszik, miért választaná ezt?"

    Ebben bizony sok igazság van, ahogy mi is értekeztünk itt is erről.
  • Isthy
    #53310
    Én is Halast tartottam esélyesnek, főleg, hogy otthon játszottak, de bíztam egy jó eredményben a vasárnapi meccs alapján. Nos, borzasztó volt a kontraszt...
    Pedig a hazaiak sem játszottak jól, meg lehetett volna lepni őket. De kapus nélkül ezt a játékot nem lehet normális eredménnyel játszani... Nagyon gyengén állunk ezen a poszton és ez sajnos komoly hátrány nekünk. Elöl meg nagyon hiányzott a koncentráció a befejezéseknél. Úgy láttam a fizikai kondícióval nincs baj, nem fáradtunk el a végére. De fejben volt gond rendesen. Ahogy hallottam sokat dolgozott a csapat a kondin, lehet túl sokat is és most ez ütközött ki mentálisan... De ezen lehet javítani, viszont a kapuban tényleg elég reménytelennek tűnik a helyzet. Pedig ha itt nem lesz javulás akkor a kiesés szélén fogunk egyensúlyozni végig.
  • kaloz174
    #53309
    Mivel Halasra nem tudtam elmenni, így maradt nekem a siófoki meccs.
    A hazai csapatban, hogy úgy mondjam, benne maradt az ütés, amit éppen Újvárosban szenvedtek el.
    Annak ellenére, hogy az elején elmentek talán 4 góllal is, nagyon nyögve nyelősen tudták csak hozni a meccset a szerény képességű ellenféllel szemben. Ehhez feltétlenül kellettek a végén Kiss Éva bravúrjai is.
    Kiss Szilárd nem engedhette meg magának, hogy a sérülten pályára lépő Bogdanovic Annát pihentesse. A végén azért, amikor már biztosnak tűnt a győzelem, pályára küldte a szintén sérülés miatt sokat kihagyó Léránt Vivient.
    A győzelem nem forgott veszélyben a hazaiak számára, a mutatott játék azonban elég gyengécske volt, amit elsősorban pár jó egyéni teljesítménynek köszönhettek leginkább. (Erdősi Ildi, Bogdanovic, Kiss Éva, Németh Csilla, pl.) A BSE heteseket hibázott, a végén számolatlanul hagyta ki a ziccereket.
    Végül is a Siófok a kötelező győzelmet begyűjtötte.
  • kaloz174
    #53308
    Az eredményt látva vártam nagyon a beszámolódat. Sejtettem, hogy nem sikerült átmenteni azt a formát, amit a Siófok ellen mutattunk, sajnos.
    Bár igazából a Halast tartottam esélyesnek, ennek ellenére sokkal szorosabb meccsre, főleg jobb játékra számítottam. Ez így csalódás.
    Olyan erős jelenleg a mezőny, hogy csak akkor van esélyünk jobb helyezésre, ha mi is tudunk pontokat szerezni jobbnak tartott gárdáktól, de erre így kevés esélyt látok.
    A kapusgond pedig egyszerűen krónikus. Nem csak a kapusok teljesítménye, hanem a kapusok felkészítése sem látszik számomra elfogadhatónak.
    Ez a meccs akkor megint lerántott bennünket a földre.
    Mondom, nem a vereség, hanem a mutatott teljesítmény az, ami elszomorít.
  • Isthy
    #53307
    Kiskunhalas-Dunaújvárosi KKA 29-21 (16-10)

    Ez nem a mi napunk volt, pedig a halasiak sem alkottak nagyot, lehetett volna keresnivalónk.

    A meccs elején fej-fej mellett haladtak a csapatok (15. perc: 7-6), azután a félidő második fele borzalmasra sikeredett. Sorra hagytuk ki a ziccereket a hazaiak pedig belőtték a helyzeteiket és a 25. percre 13-7 lett az eredmény. A záró 5 percben mindkét oldalon esett még 3-3 gól. Sajnos a kapusaink teljesítménye kritikán aluli volt, összesen 2 védést tudtak összehozni a félidőben és nem a rossz védekezés miatt. A félidő legvégén a halasiak utolsó gólja volt a "korona", kb. olyan volt mint Kiss Éváé az EB-n csak átlövés után "sikeredett" összehozni... Persze elöl sem volt sokkal jobb a helyzet, 6 tiszta ziccert hagytunk ki a szünetig. Ebből 5-öt a 15-25. perc között, amivel tulajdonképpen el is dőlt a meccs. Egyedül Fruzsi volt dicsérhető a csapatból, aki 4 gólt szerzett a félidőig.
    A szünet után sajnos nem változott a helyzet, a hazaiak még tovább növelték az előnyt 7-8 gólra, amit a lefújásig meg is tartottak. Sajnos elöl megint hagytuk ki sorra a ziccereket, hátul pedig a kapusaink teljesítménye sem változott. A legvégén Kyrának volt 3 védése, de ez már nem jelentett sokat. Fruzsi "jegelését" és Sánta Dóri erőltetését abszolút nem értettem a szünet után... Dóri sorra rossz megoldásokat választott, de csak jó 15 perc után jöhetett vissza Fruzsi, aki az első játékrészben a legjobbunk volt. Lőtt is még vagy 3 szép gólt, meg adott vagy 3 gólpasszt. Sajnos rajta kívül mindenki sokat rontott illetve Bódit megint nem játszattuk eleget, alig jutott el hozzá labda. Ez borzasztó luxus... Miközben balszélről legalább 6 helyzetet rontottunk el. Plusz 2 vonalra lépéssel megtoldva... De középről is sokat hibáztunk a vonalról (fölé és mellé is lőttünk ziccert).
    Kapusaink összesen 6 védést tudtak összehozni a meccsen, elöl meg kihagytunk 12 ziccert, így nem is lehetett esélyünk. Pedig amúgy a védekezésünk nem volt rossz, de sajnos ma legalább 6-7 egészen borzasztó "levente" gólt is kaptunk átlövésekből.

    A két spori megfújta a hazai pályát, néha egészen elképesztő dolgokkal fűszerezve a ténykedésüket, de nem rajtuk múlott a vereség.
  • banok
    #53306
    Fordított a Fradi :)
  • [HUN]FaTaL
    #53305
    Egyetértek, remélem felébrednek a második félidőben.
  • kaloz174
    #53304
    B.Csaba-Fradi, félidő: 16-13!

    Nagyon gyengén játszik a Fradi!
  • Isthy
    #53303
    Az utolsó válasza különösen biztató lehet azon Fradi szurkolók számára, akik közül már többen aggódtak a játékosok hosszabbításai miatt.
  • Isthy
    #53302
    Lunde esetében a focista új pasija miatt nagyobb az esélye a maradásnak. Löke viszont elég kétséges eset... Egyrészt már nincs KEB mint itt tartó tényező, másrészt a gyereke ősszel megy iskolába és sztem nagyobb a valószínűsége, hogy inkább norvég iskolában akarja taníttatni. Meg a gyerek apja is Norvégiában van ha jól tudom. Nem lepődnék meg, ha ő nem hosszabbítana hanem menne vissza a Larvikba.
  • Grenzjager
    #53301
    Tomori: Tökéletes évem volt(topliga.hu)
  • Breki33
    #53300
    A norvégok elvinnék a Győr két kézisét

    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20130104-a-norvegok-elvinnek-a-gyor-ket-keziset.html
  • Isthy
    #53299
    Azért én nem varrnám az egészet az Audi nyakába... Sokkal több tényező játszik ebben szerepet.
  • Isthy
    #53298
    Igen, ezek sajnos valóban egymásra épülő okok, ezt az okozatot is vonva maguk után.
  • Isthy
    #53297
    Nicsak, ismerősök a nézőtéren
  • Isthy
    #53296
    KEB tervei

    Az a 2 hetes norvégiai felkészülés érdekes elem. Kérdés, hogy az idény végén mennyire lehet eredményes.
  • Gabess8
    #53295
    "Ráadásul el sem jutnak saját csapatuk élvonalába...Ez ugyan az ő gondjuk, de a magyar válogatott megfelelő utánpótlása mégsem."

    Nem is fognak, míg nem változik Győrben egy két dolog. Nem tudom Győrben hány nagyobb illetve közepes cég van, de egy biztos ott a jelenleg szerintem telj hatalommal rendelkező, gyakorlatilag idehaza azt csináló Audi amit csak akar. Hiszen a kormány bizalmát is élvezi...,
    Az Audit pedig csak egy dolog érdekli, sztárokat a csapatban, hogy nyerjék már meg végre a Bl-t, kitudja mikor sikerül nekik, ha..., pedig itthon van egy másik remek példa is.
  • kaloz174
    #53294
    Nem is kell visszakérdezned, mert ezek egymásra épülő okok, sajnos. Valóban mindkettő igaz. Ezzel együtt nem kellene idő előtt kikészíteni a fiatal tehetségeket, mint ami már évek óta tapasztalható egyébként etos vonalon.
    Ráadásul el sem jutnak saját csapatuk élvonalába...Ez ugyan az ő gondjuk, de a magyar válogatott megfelelő utánpótlása mégsem.
  • Gabess8
    #53293
    Én pedig szintén laikusként, már vissza is kérdezek. A túlzott terheléstől is lehet, de nem lehet, hogy a fiatal sortolók nem megfelelő fizikai felkészítésével van a probléma..., mert elnézve egy két mai fiatalt, hát eléggé hiányzik az a bizonyos tesi óra. Persze a mostani minden napi óra is sok.
    Én például emlékszem arra mit mondott nekünk a tesi tanár: mi még nem tudjuk milyen fontos a rendszeres testmozgás...
    Illetve szerintem még felmerülhet a megfelelő étkezés is. Az biztos, sokat durvult a sport, és erre nem biztos, hogy a fiatal generáció fel van készítve.