61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #53412
    no igen, de ezt felülírta a kis-antantbeliek örökös komplexusa velünk szemben. No meg érdekükben is állt az erősebb "kutya" segítése. Azért nem fognak letolást kapni az IHF-től.
  • Isthy
    #53411
    Ezen a VB-n 3 vereséget szenvedtünk, sztem a 3 érmes csapattól. A nagy négyes után valóban a középmezőny eleje szélesebb spektrum, de az utóbbi 3 világverseny alapján mi benne vagyunk ezek közül az első négyben. Így is szerepeltünk. Ezért írtam én is 1-2 napja, hogy sztem a csapatnak az 5-8. hely reális.
  • Zóanagyvarázsló
    #53410
    Szerintem az ő érdekük inkább a mi segítésünk lett volna a dánokkal szemben, legalábbis az utóbbiakat mindenképpen többre taksálják nálunk, és ez a tisztelet érződött a meccsen is. Ezzel együtt tényleg érdekes a játékvezető-küldés éppúgy, ahogy a tegnapi teljesítményük is az volt. Szerencsére tévedtek mindkét csapat kárára.
  • Zóanagyvarázsló
    #53409
    Egyetértek a nagy négyesben, és abban, hogy játékerőben utánuk jövünk. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy az 5-6. hely nem egyértelmű, mert ez elég sok csapatra igaz: a szűk értelemben vett élmezőny után a középmezőny eleje is igen széles.

    Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy a németek mikor térnek magukhoz, az ő bajnokságukkal és kézilabdás alapjaikkal illene újra előrébb lenniük. (Ezen a vb-n nem láttam a meccseiket, szóval ez játékban akár sikerülhetett is.)
  • primavis
    #53408
    Azért a bíróküldésben egy kicsit furcsa az, hogy olyan párost küldenek amelynek a csapata még versenyben van és ellenfél lehet. (Amúgy, szlovén bírókat még sohasem láttam jól vezetni ellenünk!) Ez nemcsak nálunk, hanem a francia-horvát meccsre is érvényes volt. Miből gondolják az IHF-nél, hogy ez nem számít? Erre a négy meccsre igazon lehetett volna tényleg semleges bíró párokat találni.
  • primavis
    #53407
    Mivel mazochista nem vagyok az első félidő elején elkapcsoltam, s csak a második félidő közepén tértem vissza. Szwrintwm, jó így ahogy van. Sok let volna még két meccs a csapatnak, a horvátok meg várhatóan a szlovénok ellen. Az utóbbiak ritka mázlisták, egy rendkivül könnyű ágon jutottak el az elődöntig. Igaz, az oroszok ellen a német bírók alaposan támogatták őket. Ha igaz amit Borsos mondott a bevezetésben, akkor a virusfertőzés is lehet egyik oka a rossz kezdésnek. Azt el kell fogadni, hogy a nagy négyes után következünk (ebben a szlovénok helyett a most gyengén szereplő franciákat értem)a kb 5-6-ik helyen. Ez a realitás.
  • kaloz174
    #53406
    Fájó vereség...
    Azért van pár elgondolkodtató mondat ebben a cikkben.
  • Isthy
    #53405
    Persze, hogy volt több hiba, de anélkül nem lehet játszani egy félidőt sem. Főleg, úgy, hogy folyamatosan zárkózni kell. Azért egy 11-18 és egy 15-10 között óriási a különbség...
  • kaloz174
    #53404
    Nekem az a véleményem, hogy a második félidőben is sok volt a hiba, sajnos. Ahhoz képest javult a csapat, amit az első félidőben láttunk tőlük. Mert az nagy csalódás volt.
  • Isthy
    #53403
    Ez a meccs az első 20 perc gyalázatosan gyenge támadójátékán ment el...

    A szünet után nagyot játszott a csapat és visszakapaszkodott, de a végén egy szélről lőtt gól megpecsételte a sorsunkat. Nagyot küzdöttek a fiúk és minden dicséretet megérdemelnek a 2. félidei játékért.
  • kaloz174
    #53402
    Na de mit csináltunk az első félidőben, különösen az elején?? Ilyen gyáva játékkal magunkat jelöltük ki vesztesnek. Hogy ezért mennyire kár volt, azt a második félidő mutatta meg.
  • Isthy
    #53401
    Az addig rendben van, hogy felépítjük a stratégiánkat, de a meccs közben rugalmasan reagálni is kell az előkerülő dolgokra. Remélem ebben is tud majd alkotni Mocsai, mert ez nem szokott az erőssége lenni.
    A dánok nagyon gyorsan játszanak előrefelé és a fal előtt is, jók a szélsőik is a lövőikkel együtt. Landin is nagyon jó kapus, méretes feladat előtt állunk, jó lenne felnőni hozzá és egy jó meccset játszani.
  • Isthy
    #53400
    Az IHF a tv társaságokkal egyeztetve szinte mindig módosít az eredeti kiíráshoz képest.
  • Breki33
    #53399
    Várjuk a dánokat, nekik ugrunk

    http://sportgeza.hu/kezilabda/2013/01/22/varjuk_a_danokat_nekik_ugrunk/

    Ez a csapat igazi arca

    http://sportgeza.hu/kezilabda/2013/01/22/ivancsik_ez_a_valogatott_igazi_arca/
  • Breki33
    #53398
  • Breki33
    #53397
  • Breki33
    #53396
    Mocsai Lajos, szövetségi kapitány:
    "Nagyon boldogok és büszkék vagyunk, hogy ismét ott vagyunk a világ legjobb nyolc csapata között. A lengyelek támadójátékát, és a nagy lövőerejű játékosait sikerült nagyon jól semlegesítenünk. Emiatt a lengyelek beállója kicsit több teret kapott, de ellene is igyekeztünk koncentráltan védekezni. A szervezett védekezésünknek és Mikler kiváló teljesítményének köszönhetjük, hogy sikerült legyőzni a lengyeleket. Sokat cseréltünk, forgattuk a játékosokat és így mindig maradt erőnk. Labdákat tudtunk szerezni és gyors gólokat is lőttünk, a második félidőben kimondottan jól ment a játék a csapatnak. A kitűzött célt elértük, mostantól Dánia ellen készülünk. A dán válogatott a világbajnokság egyik esélyese, de nem félünk senkitől, és soha egy meccset sem adunk fel."
  • [HUN]FaTaL
    #53395
    Na, eddig 18.15-re volt kiírva, ez az időpont jobban tetszik :)
  • kaloz174
    #53394
    Negyedöntő: párosítás és időpontok

    Kialakult a spanyolországi világbajnokság legjobb nyolc csapatának párosítása, miután hétfőn este véget értek a nyolcaddöntők.
    2013.01.23.

    18:15 Oroszország-Szlovénia (Negyeddöntő 4.)
    19:00 Spanyolország-Németország (Negyeddöntő 3.)
    20:45 Dánia-Magyarország (Negyeddöntő 1.)
    21:30 Horvátország-Franciaország (Negyeddöntő 2.)
  • kaloz174
    #53393
    Tóth Timea befejezte
    Pedig az újvárosi meccsen még láttam bemelegíteni.
  • Isthy
    #53392
    Azért ők már egy jóval magasabb szint. A célkitűzés teljesítve és igazából reálisan a fiúk valóban valahol az 5-8. hely között vannak jelenleg. Meg kell próbálni a bravúrt, mert ugye a labda gömbölyű
  • [HUN]FaTaL
    #53391
    Óriásit játszott a CSAPAT. :) Igazából mindent leírtatok már :)


    Jó lenne elcsípni a dánokat, utána úgy gondolom reális esélyünk lehet(ne) egy bronzéremre.
  • primavis
    #53390
    Szép volt fiuk! S tényleg ma jók voltak a cserék, főleg a Szöllősi beállitása, de Putics és Mocsai is jól teljesitett támadásban.Iváncsik meg
    a legjobb meccsét játszotta. Császár külön dicséretet érdemel. Miklerről már nem is szólva, bár az első félidőben volt pár ügyetlenkedése. No de Szmall mit mondjon akkor....
  • Isthy
    #53389
    Csatlakozom hozzád, a "Mester" is kivette a részét a szép győzelemből, ma tényleg mert cserélni és jól is alkalmazta a cseréket.
  • kaloz174
    #53388
    Gratulálok a válogatottnak!:) A mai győzelem igazi csapatmunka volt. Többször kritikus vagyok Mocsaival szemben, ma azonban kimondottan jól meccselt, azt gondolom. (Megmondom őszintén, én lehoztam volna Mikler Rolit a félidőben. Milyen jó, hogy maradhatott.)
    Szép volt fiúk!
  • Isthy
    #53387
    Szép volt fiúk!

    A védekezés mindkét félidőben jó volt és Mikler a szünet után még jobban védett. A támadás az első félidőben még nem volt jó, a szünet után azonban ez is feljavult. Mertünk végre indítani, jöttek is a könnyű gólok. A beállós játékunk is eredményessé vált Szőllősi beállásával. Igazából mindenki hozzátette a magáét, a csapat együtt nyerte meg ilyen biztosan ezt a meccset.
  • [HUN]FaTaL
    #53386
    Remek...

    Azért HAJRÁ MAGYAROK!!!
  • MitsuMishi
    #53385
    Jó volt a himnusz... Köszönjük szervezők... >.>
  • Isthy
    #53384
    A brazilok majdnem meglepetést okoztak az elég visszafogottan játszó oroszok ellen.

    Ma este nagyon nehéz meccs lesz a lengyelek ellen, főleg ha Csaszi nem tud játszani. A média már megint hozza a formáját, mintha mi lennénk az esélyesek és már a dánok elleni meccsről elmélkedik... Pedig sztem a mai meccsen 50-50 % az esély a továbbjutásra.
  • Breki33
    #53383
    Franciaország-Izland 30-28 (15-14)
    Dánia-Tunézia 30-23 (16-11)
    Németország-Macedónia 28-23 (13-9)
    Oroszország-Brazília 27-26 (14-14)

    A nyolcaddöntő hétfői programja:
    Spanyolország-Szerbia 19.00
    Egyiptom-Szlovénia 19.00
    Horvátország-Fehéroroszország 21.30
    MAGYARORSZÁG-Lengyelország 21.30
  • kaloz174
    #53382
    Titkon én is reménykedtem ebben.
  • Isthy
    #53381
    Csabára mi nyerni járunk mostanában
    A tavalyi idényben is nyertünk náluk és utána kezdett szépen szerepelni a csapat tavasszal.
  • Isthy
    #53380
    A fiúk tegnap hozták a kötelezőt Algéria ellen, így jöhetnek hétfőn este a lengyelek.
  • kaloz174
    #53379
    BEOLbeszámoló, természetesen hazai szemszögből.
    A lényeg azonban a győzelem - idegenben, na és a +2 pont.
  • kaloz174
    #53378
    Méltó módon emlékezett a csapat Kulcsira...
    Nagyon kellett ez a siker, több szempontból is. Leginkább azért tartottam a meccstől, mert eddig idegenben valamiért nem tudtuk azt hozni, amit hazai pályán már többször.
    Kicsit izgalmas volt a dolog. Különösen, mert Bódi Berni megsérült az eslő félidőben, de szerencsére a másodikban visszatért és nagyon szépen hozzátett a győzelemhez. Mint ahogy - gondolom - az egész csapat.

    A Fehérvár veresége azért is meglepő, mert kimondottan jó formát mutattak mostanában. Mindenesetre figyelmeztető számunkra.

    A Halasról volt egy megérzésem. Ez az eredmény azt látszik igazolni.
    Belenéztem a Fradi vendégjátékába. Úgy tűnik, szeretik kicentizni a győzelmeiket. Volt ez már így, más BL-csapattal is, úgy emlékszem. Mások a kiemelt célok.
  • Isthy
    #53377
    Békéscsabai ENKSE - Dunaújvárosi KKA 25-26 (14-16)

    Ez nagyon kellett, az őszi otthoni vereségért sikerült visszavágni. Az első félidő végén és a második elején 7 perc alatt eladtuk az 5 gólos előnyt, de szerencsére a hazaiak nem tudták átvenni a vezetést. Végül is szinte végig vezetve sikerült nyerni, így helyrehozta a csapat az ősszel otthon elvesztett 2 pontot. Szép volt csajok!

    BSE - Fehérvár KC 28-26 (16-14)

    Ez komoly meglepetés... A fehérváriak is képesek durván szélsőséges teljesítményre.

    Érdi VSE - Kiskunhalasi NKSE 34-22 (15-11)

    Nagyon sima hazai győzelem. A halasi "csodacsapat" a tavaszi idényben eddig 3-ból 3 vereség.
  • Isthy
    #53376


    Most is olyan rossz idő volt, mint anno...
  • Isthy
    #53375
    Jééééé, te még hallatsz magadról?

    Voltak aggódó szurkolótársaid, olvastam fórumokon.
  • kaloz174
    #53374
    Sosem feledjük őt, nagyon hiányzik!
    Az idő múlhat, az emléke szívünkben nem halványul.
  • Breki33
    #53373