61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #53692
    Néha nekem is lehet sikerélményem
  • kaloz174
    #53691
    Bár az is lehet, hogy más jön helyette? Bulatovicsot emlegetik...
  • kaloz174
    #53690
    Boglári akadémia:
    Felvételi után

    "...Szeretnénk ősszel tizenharmadik csapatként junior csapatot indítani az első osztályban,..." ez érdekes. Vajon ennek a csapatnak az eredményei beleszámítanak-e a bajnokságba?
  • kaloz174
    #53689
    Természetesen: Dalby. :)
  • kaloz174
    #53688
    Kisebb meglepetés számomra, bár túlzás, hogy annyira jártas lennék ezen a téren:
    Daby...
    (Azt hittem, ha az ETO - aki jelenleg egyértelmű esélyese a BL-győzelemnek, úgy gondolom - hívja, akkor az mindent felülír. Úgy tűnik, nem így volt.)
  • kaloz174
    #53687

    Most Te nyertél, kellett nekem annyira ügyelni a helységnév helyesírására!
  • kaloz174
    #53686
    Valceai hírek:
    Mégis maradnak...
  • Isthy
    #53685
    Úgy fest a románok teljes csapattal jön Dabasra, megegyeztek a "renitensekkel" hogy játszanak tovább.

    Valcea

    Azért az nem semmi, hogy már ismét a döntőről beszélnek. Ezek soha nem tanulnak...
  • Isthy
    #53684
    Köszi!
  • kaloz174
    #53683
    Ajánlom figyelmetekbe egyébként a többi hírt, írást is. Különös tekintettel a Felhívásra a Kanyó családért.
  • kaloz174
    #53682
    Végül felkerült a szokott helyre a bővebb beszámoló is.
  • Isthy
    #53681
    Most néztem az EHF oldalát és azt látom, hogy a francia ikerpár fújja a szombati meccset Dabason. Sztem a legjobban fújó női páros, az utóbbi időben nem volt gond velük. Meglátjuk tartják-e ezt a jó szokásukat.
  • Isthy
    #53680
    Reméljük a többség képes lesz így felfogni a dolgot.

    Na igen, a tartalékolás dolog tényleg elég szűkre szabottá vált. Mert ugyan szélen és beállóban megoldható, de igazából 4 játékos maradt a 3 hátsó posztra. Azok közül is (ha jól tudom) Luca még nem teljes értékűen gyógyult meg. Nagyon úgy fest, hogy Kocsis Ági és Németh Lilla is kaphat jelentősebb szerepet. A lényeg, hogy "esemény" nélkül menjen le a meccs, a szombat ezerszer fontosabb.

    Ebben a csarnokban én nem jártam, csak a régiben (Tivoli, 4000 fős) és ott akkoriban nem ment annyira ez a zenélős hangoskodás.
  • Zóanagyvarázsló
    #53679
    Nem ismerem minden szurkoló véleményét, nyilván a kevésbé reguláris legénység hozzáállását pláne nem, de mindenki, akivel Ljubljanába menet vagy jövet beszéltem, azon az állásponton volt (tehát már a meccs előtt is), hogy az ETO elleni meccset a szombatra való pihenés jegyében kell lejátszani, a -20 ugyan nem üdvös, de az se számít. Mondjuk szerintem, ha mi tartalékolunk, akkor a győriek is (bár a sérülések miatt erre is csak elég érdekes lehetőségeink vannak), hacsak nem akarnának valamiféle lélektani hadviselésbe belemenni az ellen a csapat ellen, amellyel legalább kettő, de jó eséllyel akár mindhárom fronton is össze kell csapniuk.

    Persze nyilván muszáj lesz kőkeményen szurkolni is szerdán, szóval szurkolói szemmel is tudathasadásos lesz ez állapot, de a remélhetőleg sok lehetőséget kapó fiatalok megérdemlik a buzdítást.

    Először jártam amúgy a Krim csarnokában, eléggé idegesítő volt, hogy az üvöltős zenés performanszaikkal megnehezítették az amúgy is jóformán stadionnyi létesítményben a szurkolást. Az viszont a legkevésbé sem lepett meg, hogy végül mégsem volt belépő, se személyit, se semmit nem kértek. Egyébként sem úgy jött le, hogy nagyon izgultak volna a vendégszurkolók miatt.
  • Isthy
    #53678
    Ha már MKSZ és Vetési került szóba: elég "komoly" hogy Siti Beát nem engedik el szakkomentátornak a DigiSporthoz a Győr meccseire. Mint az óvodában...
  • Breki33
    #53677
    Budapestre érkezik az IHF elnöke

    A Magyar Kézilabda Szövetség meghívására 2013. április 8-10. között Budapestre látogat Hasszan Musztafa, a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) elnöke.

    Augusztusban Magyarország rendezi a férfi ifjúsági világbajnokságot, 2013 őszén pedig Katarban kerül kor az IHF kongresszusára, így az elnöki látogatás megfelelő alkalom az MKSZ számára a rövid-, közép- és hosszú távú tervek áttekintésére.

    - Nagyon örülök, hogy Musztafa úr elfogadta meghívásunkat, hiszen a látogatás során áttekinthetjük a nyári ifi világbajnokság legfőbb kérdéseit, bemutathatjuk neki a helyszíneket, és természetesen beszámolunk neki terveinkről és stratégiánkról - hangsúlyozta Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke. - Fontos esemény a sportág életében az őszi IHF-kongresszus, így erről is egyeztetünk majd elnök úrral, de már 2015-re is előretekintünk, hiszen az MKSZ pályázik a 2015-ös kongresszus megrendezésére.
  • Isthy
    #53676
    Nem csoda, hogy el vannak fáradva mentálisan...
    Lesz bajnokijuk, az ETO ellen szerdán otthon. Ez az a meccs, amit Dabason akartak játszani, hogy a helyszínen készüljenek a szombatra és ne kelljen utazgatniuk. A szurkolók megtorpedózták a tervet, így a meccs a Népligetben lesz. Sztem minél kevesebbet játszatva a kulcsembereket, keveset kockáztatva egyszerűen "túl kell lenni" a meccsen. Faramuci helyzet, pont a nagy ellenfél ellen esetleg beleszaladni hazai pályán egy csúnya verésbe... Mondjuk tétje nincs a meccsnek számukra, csak hát a közönségnek biztosan nem tetszene egy komoly zakó otthon... Talán a szurkolóknak is fel kellene nőni a dolgok jelenlegi állásáshoz és toleránsabbnak lenni.

    Egyébként kicsit csodálkozom, hogy nem szóltál semmit a két lett sporira
  • Isthy
    #53675
    Zsuga Gyula interjú a BL-ről

    Egyetértek vele azzal kapcsolatban amit a szombati meccsről mondott.
  • primavis
    #53674
    Igen, szerintem fejben vannak rettenetesen elfáradva. Kérdés, hogy szombatra menyire tudnak regenerálódni. Bajnokijuk ha van, azt fel kell adni s pihenni.
  • Isthy
    #53673
    Persze, de attól még játékban mutathatnak ugyanannyit.
  • Isthy
    #53672
    Ezen cikk utolsó képe alapján nagyjából képet alkothatsz róluk.
  • kaloz174
    #53671
    A hazai pálya azért más!
  • Isthy
    #53670
    Nem ártana, ha a Loki a köv. meccsen se mutatna sokkal többet
  • Isthy
    #53669
    31-25-re nyert a Krim

    Sajnos a 2. félidő első 5 percét nagyon elrontotta a Fradi, ott 7 gólra nőtt a hátrány. Még sikerült 4 gólra visszajönni 4 perccel a vége előtt, de a végjáték a szlovénoknak sikerült jobban.
    Halovány védekezés, gyenge kapusteljesítmény és a szélsőjáték szinte teljes hiánya, ez így már sok volt. Meg egy újabb sérülés, ami még tovább csökkentette a lehetőségeket...

    Ahogy EG korábban mondta, a románok elleni lesz a kulcsmeccs szombaton.
  • [HUN]FaTaL
    #53668
    Meg azért, mert nem nagyon használjuk a széleket sajnos.
  • Isthy
    #53667
    15-12 a félidő a Krimnek. A kapusteljesítményben komoly különbség van a szlovénok javára, ezért vezetnek.
  • [HUN]FaTaL
    #53666
    HAJRÁ FRADI!!
  • Gabess8
    #53665
    Azt tudja valaki, hogy az istenített Akadémiában Mocsain és joker Janin kívül ki dolgoznak, mert így rosszul kezdődik... Bár a riport végén mintha Csoknyait véltem volna felfedezni...
  • kaloz174
    #53664
    Éreztem én, hogy el kellene jönnöd.
    Igaz, hogy a sok hiba, könnyelműség, türelmetlen megoldás (többen azt hitték, tudnak olyan jól indítani, mint Detti, pl.) gyenge támadó játékot, így kevés szerzett találatot eredményezett, de a fehérváriak, ezzel a támadó sorral, sem szereztek túl sokat. Ez ilyen meccs volt.
    (A Fradi elleni találkozón igazából egyik csapat sem volt túl szigorú a védekezés terén.)
    (Sajnos, egyébként Dettin érezni lehetett, hogy még nem teljesen egészséges. Ezt láttam is, amikor meccs után váltottam vele pár szót.)

    (Egyébként meg, valljuk be, ezen a meccsen azért a Fehérvár volt az esélyesebb, csak már várjuk a "csodát"...)

    Tegnapi bajnokik:
    Női NB I, 19. forduló:
    BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABA-VÁC 25-26 (14-11) (Ez ugye nekünk nagyon nem volt mindegy!)
    ÉTV-ÉRD-BUDAEPST SE 30-20 (16-10)
    SIÓFOK GALERIUS FÜRDŐ-DVSC-FÓRUM 28-19 (14-9)

    Az utóbbiról annyit, hogy egy nagyon hitehagyott, meggyőződés nélküli csapatot láttam a Lokiban. Nem is értem, hogyan tudtak -5-ös eredményt elérni a Fehérvár ellen, idegenben, valamint hogyan tudott a Fehérvárnak, ahol kimondottan jók a kapusok, olyan sok gólt dobni Herr Anita, aki tegnap egyszerűen szinte alibizett, nem tudok rá jobb szót mondani.
    A Siófoknak nagyon meg kellett mutatni ezen a meccsen, igyekeztek is, bár Erdősi Ildinek pl., különösen az elején egyáltalán nem ment, később is voltak hibái.
  • primavis
    #53663
    No igen, csak hát két hete Valcean pont Paula védett többet - ha jól emlékszem ő kezdett - s ott nem voltak betojva tőle.
  • Isthy
    #53662
    Randers - Buducnost 20-20 (11-8)
    Győri Audi ETO - Larvik 30-24 (15-13)

    Grat az ETO-nak a csoport elsőséghez és a továbbjutáshoz!

    Igazából megint az 50. perc után hagyták állva a norvégokat (23-20 és 29-21) és döntötték el végleg a meccset. Bár most előtte is volt már 6 gól előnyük, de visszajöttek a norvégok 3 gólra. Az utolsó 3 percben már a cseresor játszott, így kicsit feljebb jöhetett a Larvik. Még az is belefért a győrieknek, hogy Tervel egyetlen másodpercet sem volt pályán. Mondjuk lehet emiatt is kaptak most 20 gól felett.
  • Isthy
    #53661
    A kapuscsere okozta inkább a "leállásukat"... Paula bejött és sorra védte a lövéseiket, így a csapata szép lassan kiegyenlített és átvehette a vezetést.
  • primavis
    #53660
    Amúgy, meg az oroszok sokkal kevésbé "haraptak" mint pl. a fradi ellen Dabason! Sőt, mintha leálltak volna a 4 gólos vezetésnél.Nehogy véletlenül nyerjenek!-:)))
  • primavis
    #53659
    Igen, de elsősorban abból a szempontból, hogy egyáltalán életben maradtak! Ha nem nyertek volna, akkor nem igen tudom, kivel jöttek volna a fradival játszani! Amúgy, ha a fradi nyerne (sőt döntetlennél is) holnap, akkor már megvan az elődöntő, ha meg nem akkor mindenképpen meg kell verni a Valceat.
  • Isthy
    #53658
    Zvezda Zvenyigorod - Oltchim Valcea 23-26 (15-13)

    A szünet után 17-13-ra elment a Zvezda, utána sorban rontották el és a románok kiegyenlítettek 19-19-re. Majd fordítottak is 20-23-ra és eldöntötték a meccset. Ez az eredmény azt jelenti, hogy a románok versenyben maradtak.
  • Isthy
    #53657
    TV-s program:

    Győri Audi ETO KC - Larvik (norvég)
    Női Bajnokok Ligája, I-es középdöntő - Győr
    2013.03.02. szombat 16:00 DigiSport1

    RK Krim Mercator (szlovén) - FTC Rail Cargo Hungaria
    Női Bajnokok Ligája, II-es középdöntő - Ljubljana
    2013.03.03. vasárnap 19:30 DigiSport1

    Illetve ma 14:00-tól adja élőben a DigiSport1 a Zvezda-Valcea meccset is.
  • Isthy
    #53656
    Sajnos tegnap megszakadt egy szép otthoni sorozatunk... Ahogy olvasom a kevesebbet hibázó csapat nyert, egy nem igazán jó színvonalú meccsen. Hihetetlen, hogy mennyire bénák vagyunk elöl a fehérváriak ellen ebben az idényben (19 és 18 gól). Messze a legkevesebb gólt nekik lőttük.
    Kíváncsian várom a beszámolót, hogy mi és hogyan történt.
  • Isthy
    #53655
    Ebbe nem akarok és nem is igazán tudok érdemben beleszólni, ti ott biztosan jól tudjátok. Bizonyos háttérinfokat persze olvastam némely szereplőről és a "politika" bizony benne lehet a dologban.
  • Isthy
    #53654
    Sajnos ez a helyzet, el is felejtettem hogy a két időpont ütközik. Kedden este szembesültem vele, amikor megkaptam a meghívókat.
  • Isthy
    #53653
    MKSZ tervek

    "Ezen együttes ülést is tart az EHF és a magyar szövetség vezetősége, hogy közelebb kerüljön a Bajnokok Ligája magyarországi tévéközvetítési jogai kapcsán kialakult kérdések megnyugtató rendezéséhez. Erre a magyar fél több javaslattal készül, hogy minél többen nézhessék a meccseket (Vetési Iván szerint jelenleg nagyon kevés nézőhöz jutnak el BL-közvetítések)."

    Egyszerű a dolog, fizetni kell érte. Aki anno a nagy érdektelenségben megvette a jogokat, az nem fogja sz*rért átadni.