61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #53973
    Ferencvárosi felajánlás a Bajnokok Ligája-döntős, győri kézilabdacsapat felé.
    Hajrá magyarok!

    A bajnoki fináléra esélyes két együttes vezetése már korábban egyeztetett a nemzeti bajnokság döntőjének lehetséges időpontjairól.

    Szombaton este az FTC-Rail Cargo Hungaria érdi győzelmével bebiztosította helyét a bajnoki döntőben. Amennyiben kedden az ETO győzni tud Vácott, úgy a tavalyihoz hasonlóan ismételten FTC-ETO párharcot láthatnak a kézilabdát kedvelők a nemzeti liga fináléjában.

    A Rába-partiak Bajnokok Ligája döntőjében való szereplésének okán, a Ferencváros női kézilabdacsapata felajánlotta, hogy a magyar bajnokság döntőjének időpontjait és a helyszínek sorrendjét az ETO határozza meg. A Ferencvárosi Torna Club ezzel kíván hozzájárulni a nemzetközi kupasiker eléréséhez.

    Bízunk benne, hogy 2013-ban ismét egy magyar csapat ülhet fel Európa trónjára!

    az FTC Kézilabda Szakosztálya
  • Isthy
    #53972
    Úgy látszik a többi nk-i kupában nem volt szerencséje a sorsolással a magyar csapatoknak. A KEK-ben a Vácot búcsúztató Issy döntőt játszik, ugyanúgy ahogyan az Érdet kiverő Metz is. Ugye az érdiek csak idegenben lőtt kevesebb góllal maradtak alul, a váciak pedig 3 góllal estek ki.
  • kaloz174
    #53971
    megbánította=megbénította
  • kaloz174
    #53970
    Én belenéztem ebbe a meccsbe. A Krim egy béna kacsa volt a Larvikhoz képest, úgy láttam. Egyszerűen megbánította őket a tét. A Larviknak nagyon jól sikerült a formaidőzítése erre az összecsapásra. Valóban kérdés, szerintem is, hogy ezt ismételni tudják-e.
  • primavis
    #53969
    na ja, de remélem nem fogják ezt a formát konzerválni erre a két meccsre!
  • Zóanagyvarázsló
    #53968
    Én sem úgy gondoltam, hogy Norvégiában fán teremnek az índításgólok.
  • primavis
    #53967
    na jó, de annak a fő oka az volt, hogy főleg Amorim és Görbe nagyon sok labdát adott el, lőtt a kapusba, vagy nem tudták megjátszani Lökét. Innen jöttek az ellentámadások. ha ezt kiküszöbölik, mint az első két meccsükön,akkor nem lehet baj.
  • Zóanagyvarázsló
    #53966
    Nagyon szurkolok az ETO-nak, hogy 24 gól alatt tartsák Rieglhuthöt :)

    A Valcea elleni nyögvenyelős, szerencsés, de hősies továbbjutásból lehet erőt meríteni, akár még jól is elsülhet. (Bár tavaly is lehetett azt gondolni, hogy romániai pofon jót tesz.) Játszani nyilván csak jobban fognak. Viszont amennyi indításgólt lőttek a románok, az sosem hangzik jól egy norvég csapat elleni párharc előtt.
  • Isthy
    #53965
    Ahogy olvasom a Krim valami borzalmasan gyenge játékkal rukkolt elő, nem tudták elviselni a nyomást. Nevetséges "kapusteljesítmény" és eladott labdák tömkelege, a norvégok köszönték a számukra ideális játékot és nagyon simán nyertek.
    Ahogy vártam, a norvégok jönnek a döntőben, jó kis párharcnak ígérkezik. Nálam most az ETO 60-40 arányban esélyesebb a BL győzelemre.
  • Breki33
    #53964
    Női BL: a Larvik lesz a Győr ellenfele

    Hazai pályán összeomlott, így nem tudta megtartani összesítésbeli kétgólos előnyét a Krim Ljubljana a Larvikkal szemben a Bajnokok Ligája elődöntőjében. A fináléban Győr-Larvik mérkőzéseket rendeznek. A párharc első találkozója május 4-én vagy 5-én, a visszavágó május 11-én vagy 12-én lesz. Az első mérkőzés pályaválasztói jogát április 16-án Bécsben sorsolják ki.



    Női Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:

    KRIM LJUBLJANA-LARVIK 19-27 (9-13)

    Ljubljana, játékvezetők: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
  • kaloz174
    #53963
    A románokban lehetett bízni az elmúlt években, ami azt illeti, így most is. Jól mutatja ezt az eredménylistájuk, kimondottan tehetséges játékosaik ellenére. Azt gondolom, sikerült eltékozolni lehetőségeiket.
    (Annyira azért nem vagyok emiatt szomorú.:))
  • Isthy
    #53962
    Az ehfTV.com-on meg tudod nézni a teljes meccset elfogadható minőségben.
  • Isthy
    #53961
    Igazság szerint a szurkolás azért elég hullámzó volt. Az elején még viszonylag jó volt, azután nagyon elhalványodott. Az utolsó 6-8 percben volt az igazi, amilyet minden csapat kívánna magának
    Persze azt is figyelembe kell venni, hogy elég jelentős volt a csarnokban a "szalonközönség", akikre komolyabban nem lehet számítani ilyen téren. A végére közülük is sokan belelkesedtek így már megvolt az az "erő" ami kellett a csapat mögé. Egy ekkora légterű csarnokot kiválóan beszurkolni bizony "emberes" feladat, ide nem elég 3-400 tevékenyebb szurkoló.

    A belinkelt román sajtóvisszhangot tekintve hozták a szokásosat... Egyetlen józanabb van köztük amelyik a két mérkőzést tekintve fogalmazza meg az észrevételeit. Azt ne felejtsük el, az első meccsen az ETO 7 gólost előnyt adott le 2 gólra, most a románok 6 gólost 1 gólra.
  • Breki33
    #53960
    oda nekem nincs regisztrációm
  • [HUN]FaTaL
    #53959
    Magon fent van már az egész meccs HD-ban :)
  • Gabess8
    #53958
    "A végjátékra gondolok itt. A "románok" megint eltaktikázták,"

    Nem, baromi nagy tévedés, a Győr kurta el 50 percig, utána fejben is rájöttek amit az edzők és a játékosok is meglepődve tapasztalnak, hogy a pályának van két széle..., jé ezt eddig mért nem tudták...
  • Breki33
    #53957
    jó minőségben énis visszanézném digi hiányában elég érdekesen néztem

    két stream futott az oroszon néztem a képet és a magyaron ami szakadozott jött a hang :P

    A Magyar-Horvátot már megtaláltam jó minőségben





  • Breki33
    #53956












  • Isthy
    #53955
    Köszönjük!

    Még nem jutottam el az interjúk és a cikkek elolvasásáig, de délután bepótolom. Meg természetesen este majd visszanézem a felvételt, immár nyugodtabb körülmények között.

  • Breki33
    #53954
    Kovacsics Anikó. – Amikor a közönség segített nekünk, amikor ők is érezték, hogy itt valami elindult, majdnem felrobbant a csarnok. Akkor tényleg úgy éreztük: meg kell lennie, nincs olyan, hogy nem lehet meg. Akkor úgy beszállt mellénk a közönség, hogy a Valceát egyszerűen a földbe döngölték. Minket pedig felemeltek, és hatalmas erőt adtak. A szerencse is mellénk állt azzal, hogy összesítésben egy góllal mi voltunk a jobbak.
  • Breki33
    #53953
    Misi ki is emelte, hogy a végjátékban a közönség micsoda hangulatot teremtett ami szinte megbénította a románokat és amiben egyszerűen meg kellett lennie.

    Gratula érte nektek !

    „Noooltchim”, „Drámai és igazságtalan” - román sajtóvisszhang
    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/noooltchim-dramai-es-igazsagtalan-roman-sajtovisszhang-2234803
  • Isthy
    #53952
    Tegnap az ETO megmutatta, hogy egy jó csapat gyengén játszva is el tudja érni a célját és tovább tud jutni. Játszottak rendesen a szurkolók idegeivel, de végül megoldották.
    A meccs első 15-16 percében gyalázatosan gyenge támadójátékkal, eladott labdákkal, rossz visszarendeződéssel sikerült a románokat 4 gólos előnyhöz segíteni (4-8). Azután felébredt a csapat és a 25. percre felzárkóztak egy gólra (9-10). Ekkor azt gondoltuk innen jön a fordítás, de sajnos a félidő végjátéka megint gyengére sikerült és újra visszaállt a 4 gólos hátrány (10-14).
    A szünet után megint jöttek a gyors lerohanás gólok az elöl eladott labdákból, így nem csökkent igazán a Valcea előnye. Amikor visszajöhetett volna az ETO 2 gólra, mindíg sikerült rontani és a románok visszaállították a 4-5 gólt a javukra. Sőt, 10 perccel a vége előtt már 6 góllal is vezettek (18-24). Ekkor jött az amit a meccsen az elejétől vártunk, úgy játszottak a győriek ahogy láttuk őket eddig. A védekezés összeállt, elöl pedig végre megjátszották a széleket is folyamatosan, aminek meg is lett az eredménye és a végjátékot 6-1-re megnyerve kiharcolták a továbbjutást. Azt kell mondjam ebben az utolsó 8-10 percben a közönség is nagyon odatette magát, brutálisan komoly hangulatot teremtve segítette a csapatot. Vereségnek ritkán örültek így a pályán és a lelátón, de most ez egy ilyen nap volt.
    Tegnap sem a védekezés, sem a támadójáték nem működött rendesen, csak kb. 15-16 percig (első félidőben a 18-25. perc és a meccset záró 10 perc). Sikerült megint vagy 7-8 labdát eladni elöl, amiből a románok szereztek vagy 6-7 könnyű lerohanás gólt. Mindent középen erőltettek, a széleket alig használva, a románok pedig kiválóan megoldották a középső védekezésüket ezt kihasználva. Hátul sem muzsikált jól a csapat, mert azért az elég csúnyán néz ki, hogy mind a 6 emberelőnyünkben kaptunk legalább 1 gólt...
    Szerencsére a végjáték jól sült el és így lehet készülni a döntőre. Reméljük a mostani meccs tanulságait feldolgozva, ott már nem kell ilyen durva idegi terhelést elviselnie a szurkolótábornak
  • Isthy
    #53951
    Grat az ETO-nak a továbbjutáshoz!

    Ez elég meredek volt, főleg ott a helyszínen... A gyengén játszó ETO is tovább tudott jutni. Az utolsó 10 percért hatalmas gratuláció!
    Bővebbet a meccsről majd holnap.
  • [HUN]FaTaL
    #53950
    Nem, pedig ez a kétmeccses döntő szerintem egy baromság. :)
  • kaloz174
    #53949
    (1 meccs)=(1. meccs)
    Nem mindegy.
  • kaloz174
    #53948
    Sejtettem, hogy az ETO legalább annyira bízhat a románokban, mint saját magában. A végjátékra gondolok itt. A "románok" megint eltaktikázták, ahogy szokták. Pedig nem is annyira románok már...
    (A név kötelez?:))
    Annak alapján, amennyit láttam a meccsből, számomra Kovacsics, Lunde, na és a végén Radicevic voltak a nyerő emberek. Na meg Martín, többek között azzal, hogy lehozta Amorimot a végén.
    Biztosabb győri győzelemre számítottam, a Valcea erre a meccsre nagyon felszívta magát, gondolom, mégegyszer utoljára meg akarták mutatni.

    Ha jól látom, döntő május 4-én? (1 meccs)
  • Breki33
    #53947
  • Breki33
    #53946
    Ambros Martin: Nem nagyon tudok sokat mondani a mérkőzésről, gratulálni szeretnék az ellenfélnek, nem érdemelték meg, hogy ne jussanak tovább. Nincsen magyarázatom, csak a játékosokban hiszek és a munkában, de a mai nap után másban is el kell kezdenem hinni. A szívünkben hihetek, hiszen az agyunkkal azt gondoltuk, hogy veszítünk, de a szurkolókkal és a szívünkkel együtt megszereztük a győzelmet. Nem vagyok elégedett, már kint sem voltam az, tudtam, hogy eljöhet ez a pillanat. Nyomás nélkül érkeztük, és csak a győzelemre kellett koncentrálnunk. Két kulcs momentum volt, a kezdet, amikor az ellenfél a jó védelméből és a kontráikból eredményesek voltak, és kellő előnyt szereztek. Az utolsó 10 perc, itt is a védekezést emelném ki, de most a mi részünkről, ami jól működött, és utána tudtunk úgy támadni, hogy gólt szerezzünk. Köszönöm mindenkinek a támogatást, és remélem, a következő meccsen nem szenvedünk már ennyire.

    Heidi Löke: Az utolsó 10 percre nem nagyon emlékszem, csak annyira, hogy az időkérés után megnyugodtunk. Azt beszéltük meg, hogy remekül kell védekeznünk, és nagyon büszke vagyok, hogy hat gól mínuszból fel tudtunk állni.

    Jakob Vestergaard: Nagyon picit vagyok csak elégedett a győzelemmel, de ez nem volt elég. Ambrosnak és csapatának gratulálok, nagyon jól játszottak, már Bukarestben is. A végével nem vagyunk elégedettek, amikor esélyünk volt a továbbjutásra. Apró dolgok döntik el a továbbjutást, ezek ma nálunk hiányoztak.

    Oana Manea: Szeretnék gratulálni a Győrnek a győzelemhez, melyet szerintem mi adtuk nekik ajándékba. 55. percben úgy éreztük, győztünk és továbbjutottunk. Sokkban vagyunk, hogy nem jutottunk tovább.
  • Breki33
    #53945
  • primavis
    #53944
    jobb most elveszteni a "szüzességet" mint a döntőben!
  • passatgt
    #53943
    egyedül azt sajnálom, hogy nem veretlenül leszünk BL győztesek
  • primavis
    #53942
    Ez volt az Oltchim legjobb meccse az idei szezonban s lám ez is balul jött ki nekik! A 6 gólos különbségnél is reméltem még, de nem mertem volna fogadni a továbbjutásra. Gratula lányok, de legközelebb kérném kevesebb fejfájást okozni!
  • Breki33
    #53941
    öröm látni a román arcokat
  • Breki33
    #53940
    51. perc 18-24... 60. perc 24-25... az utsó 9 oerc 6-1
  • [HUN]FaTaL
    #53939
    Én meg mondván, hogy ez már elúszott, kikapcsoltam a második félidő tizenhetedik-huszadik perce között valahol. :D Na mindegy, örülök, hogy sikerült
  • Breki33
    #53938
    nemsemmi honnan hozták vissza BRAVO
  • Breki33
    #53937
    Magyar kézilabda-válogatott (hivatalos)
    Javult Karl Erik Böhn állapota

    A körülményekhez képest jobban van a Norvégiában leukémiával kezelt Karl Erik Böhn, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.
    A 48 éves szakvezető betegsége diagnosztizálását, az orvosi beavatkozás megkezdését követő időszakában rossz állapotban volt, szervezete nem reagált a kemoterápiás kezelésekre, majd tüdőgyulladást kapott, és mesterséges kómában kellett tartani. A helyzet drámai volt.
    A norvég orvosok egy új eljárással próbálkoztak, úgy tűnik, sikerrel. Böhn szervezetében kedvező változás állt be, a vértestek aránya a megfelelő módon változott. Az eljárás jelenleg is tart.
    Karl Erik Böhn elmondása szerint optimistán várja a fejleményeket, és hangsúlyozta: minden rákbeteg számára az a legfontosabb, hogy ne adja fel a betegség elleni küzdelmet.
  • Breki33
    #53936
    Győri Audi ETO KC - Oltchim Valcea mecsre mész?

    arra is jó lenne, de nincs keret, de ha bejutnak a döntőbe arra jó lenne Veszprémbe összefutni.

    Mennyi egyébként a jegy?
  • Isthy
    #53935
    Köszi a beszámolót és a képeket!

    Holnap este meglátogatom én is az Arénát!
  • Isthy
    #53934
    Gratulálok, maximális tisztelet!