61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #60944
    Moen interjú a kéziről és a Siófokról
  • Isthy
    #60943
    Keti játszott tegnap "beszalagozott" combbal. Pedig nem kellene erőltetni, tegnap sem, meg majd szombaton sem. Nekünk az október 6-i kisvárdai mérkőzés a lényeg. Állítólag ő akart játszani tegnap is és nem beszélte le róla senki. Csak remélni tudom, hogy nem lesz ezekből komolyabb baj, mert más se hiányozna, mint hogy újabb játékosunk dőljön ki a már meglévők mellé.

    A tegnapi meccs első 20 percében jól tartottuk magunkat, volt védekezés és kapusteljesítmény. Azután a kettős előnyt képesek voltunk elveszíteni 0-2-re, amit elég csúnyán mutatott. Onnantól a Fradi elkezdte uralni a meccset és a szünetre már 5 gólos lett a vezetése. Az 50. percig ezt csak kicsit tudta növelni, azután az utolsó 10 percre teljesen felőrlődtünk és komoly vereség lett a vége. Jó lett volna 10 gólon belül maradni, ami a hányzókat figyelembe véve elfogadható eredmény lett volna. Sajnos a fáradtsággal párosuló sok technikai hiba és eladott labda könnyű gólokat eredményezett a Fradinak, amivel komolyra növelték a különbséget a záró 10 percben.
    Hasonlóra számíthatunk szombaton is, de az sem az a meccs ami nekünk a legfontosabb. Inkább majd az utána következők a lényegesek.
  • Isthy
    #60942
    Ha ez így folytatódik, akkor lassan már egyetlen átlövő sem lesz a csapatunkban... Erre a hétre már csak Luca maradt egyedül, Keti kiválásával. Pedig "csinos" hét áll előttünk, szerdán a Fradi jön Újvárosba, szombaton pedig az ETO.
  • smith09 #60941
    Tudom, arra gondoltam, hogy a győr ellen viszonylag szoros meccset játszott a siófok, mondták hogy a bajnokságban is bármi lehet.
    Gondolom nem arra értették hogy kikapnak a váctól. :D
  • Isthy
    #60940
    Gratulálok a váciaknak!
    A meccset nem láttam, csak olvastam róla. Nagyon szépen fordítottak a hajrában. Ha minden jól megy, akkor a két csapat októberben az EHF kupa következő fordulójában találkozni fog ismét.
  • primavis
    #60939
    Ja, de ez már bajnoki meccs volt!
  • smith09 #60938
    Ez ilyen, edzőmeccsen is lehet szorosabb meccset játszani bárkivel.
    Gratula a Vácnak! Sok ilyet.
  • primavis
    #60937
    Lebőgőtt a csodacsapat! A szinte végig vezető Vác, három gólos hátrányból felállva győzött az utolsó percben Siófokon!
  • Isthy
    #60936
    Női válogatott keretek szeptemberre

    Kim mindig meg tudja lepni az embert, Cifi az "A" keretben
  • Isthy
    #60935
    Tegnap kialakult a selejtezők után a BL teljes csoportbeosztása. A Bietigheim került a Fradi csoportjába, a Podravka pedig a győriekhez. Utóbbiaknak nem fog sokba kerülni az utazgatásuk a csoportkörben (Kapronca, Ljubljana és Nordhausen).
  • kaloz174
    #60934
    Ok, legyen neked igazad. Lehet, hogy nem fogalmaztam meg elég pontosan, mire gondoltam, de akkor sem hiszem, hogy ezt a kioktatást, kirohanást megérdemeltem. Szerintem árnyaltabban fogalmaztam annál, mint ahogy azt te kisarkítottad.
    Sajnálom. (Itt vége, részemről.)
  • Isthy
    #60933
    Szted nem olvastam és láttam az előzeteseket? Szted nem ez fedi a valóságot? Minden értelmesen gondolkodó ember tudta ezt. A csapat és a csapatvezetés is. Ettől függetlenül keményen készültek és harcoltak is a meccsen, amíg bírták és versenyben voltak a komolyabb játékerőt képviselő ellenféllel. Nem hiányzott itt semmiféle akarati tényező. Nem tudom elfogadni azt az állításodat, hogy eleve feltartott kézzel léptünk pályára. Persze ettől függetlenül lehet ez a véleményed, nem kell egyetértenünk.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.09.09. 17:04:05
  • kaloz174
    #60932
    Nem érted? Olvasd el az előzeteseket, hallgasd meg a nyilatkozatokat. Szinte mindenhol ott szerepel, hogy a Siófok a meccs esélyese, papírforma szerint. Pedig volt már ilyen, mégis nyertünk. Értem én, hogy a terhet akarta levenni a szakmai vezetés a csapatról, ez azonban így most túl jól sikerült...
  • Isthy
    #60931
    Nem értem ezt a feltartott kézzel léptünk pályára megjegyzésedet... Sztem nagyon jó mentalitással játszottunk és ennek sokáig meg is volt az eredménye, főleg az első játékrészben. Azután viszont tényleg kijött az amit írtál a meccs második felére (kevesebb játékos, kisebb lehetőségek).
    Ildi is tényleg nagyon hiányzott, mert Csibe sajnos rengeteget rontott tegnap. Igazából szinte az egész őszi szezonunk ilyen hiányos keretű lesz, ezzel kell "főzni" sajnos.
  • kaloz174
    #60930
    A női bajnokság néhány eredménye:

    Alba Fehérvár KC 23
    Kisvárda Master Good SE 23

    ÉRD 30
    GVM Europe-Vác 27

    MTK Budapest 23
    Eszterházy SC 19

    DKKA NKFT 20
    Siófok KTC KFT 26

    A magam részéről a helyszínen néztem a Kohász meccsét, ahogy az összevásárolt "légiós" gárda ellen küzdenek. Az első játékrészben még sikerrel tették, mert a hiányos keret ellenére végig versenyben voltunk. A 2. félidőben azonban elkövetkeztek az igazság pillanatai. Nem gondolom, hogy feltétlenül a 2 keret közötti minőségi különbség volt a gondunk, sokkal inkább az, hogy a relatíve szűk keret miatt kevesebb lehetőségünk volt variálni játékunkat. Ehhez jöttek a kihagyott lehetőségek (hetes, zicceek). Persze, ha a világ egyik legjobb kapusa áll velünk szemben, úgy nem egyszerű. (Azt azért nehezen éltem meg, hogy románt ünnepeljen a siófoki divatdrukker csoport, mert kifogta a bűnteőnket...)
    Kicsit több volt ebben a meccsben, úgy gondolom. Talán nem kellett volna eleve feltartott kézzel pályára lépni, a papírforma ellenére. Emlékezve az előző szezonra, akár még jelentősége is lehet a gólkülönbségnek. Ezzel együtt voltak biztató megoldásaink is. (Solberg pl.egészen biztos megemlegeti Szekerczés Luca gólját, mert kevés olyat kaphatott pályafutása során.) Az összkép nem volt rossz.
    A csapatépítés folytatódik. Nehéz sorozatunk van. Így jó volt hallani, magától az érintettől, hogy mennyire várja már a visszatérést Erdősi Ildi is. Sajnos, lesz még pár hónapunk ezzel a hiányos játékosállománnyal ősszel.


  • Isthy
    #60929
    Bohus Bea az ifi csapatról
  • Isthy
    #60928
    Keti ma reggel a Digin
  • Isthy
    #60927
    Vova a Digisporton

    Vova elég optimista ezzel az akár 10 játékossal.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.08.27. 12:23:40
  • kaloz174
    #60926
    Az új kedvenc: Háfra
  • Isthy
    #60925
    Inkább mentális problémák voltak ezen a meccsen, a rengeteg kihagyott ziccer és elszórt labda megmutatta ezt. Az oroszok atlétikussága kevés lett volna, ha fejben rendben van a csapat. A juniorok úgy is nagyon rendben voltak, nem is volt ellenfelük. De ezek a lányok még fiatalabbak és majd megtanulják ezt is. Jövőre például már feljebb lépve itthon lesz az eb-jük, mindjárt be is bizonyíthatják, hogy fejlődtek ebben is.
  • Isthy
    #60924
    Mondhatjuk, hogy marha nagy kérdés. Meg marha nagy felelősség az MKSZ szakmai vezetésének. Az elkövetkezendő 4-6 évben ezeknek a játékosoknak (junior és ifi) megfelelő hátteret kell biztosítani minden téren. Akkor akár már 2024-ben ők alkothatják a felnőtt válogatott gerincét és képeseknek lehetnek hasonló eredménnyel képviselni a hazájukat akár az olimpián is. Kiegészülve a mostani eb győztes serdülőkkel 2028-ban pedig ők lehetnek a válogatott amely visszavisz minket a világ élvonalába. Ez a 3 korosztály nagyon ígéretes, élni kell minden illetékesnek a lehetőséggel.
  • kaloz174
    #60923
    Éppen ez a megdöbbentő. Az eredmények alapján ennek a felnőtt mezőnyben is illene megmutatkozni. Kérdés, így lesz-e?? Kérdés, sikerül-e ezeket a fiatalokat megfelelően menedzselni. Azt hiszem, jó nagy kérdés ez....
  • primavis
    #60922
    Én nem is néztem, bár követtem az eredményt! nem nekem valók már ezek az izgalmak, kímélni kell a szívem....
    Várható volt, hogy a jóval atlétikusabb oroszokkal már nem bírnak a 8-ik meccsen. Szépen fénylik az ezüst is, ä kicsik meg a nagyok aranya mellett. Kiváncsi vaygok, mi lesz ezekkel az évjáratokkal a jövőben?
  • kaloz174
    #60921
    Talán nem kellett volna ezt a meccset sem néznem - kabalából.
    Mindenesetre az egész szerepléshes gratulálok Bohunak és csapatának. Igen, ott voltak a lehetőségek, különösen a szélen. Sajnos, kimaradtak. Pedig ha sikerült volna kihasználni őket, na és itt az első félidőre gondolok, akkor nem nekünk kellett volna futni az eredmény után.
    Szép ez az ezüst is, lehet belőle tanulni. Talán kicsit csalóka is lett volna, ha ezt az aranyat is begyűjtjük. (Természetesen nagyon örültem volna neki.)
  • Isthy
    #60920
    Az oroszok nyertek 29-27-re. A kapuban hatalmas volt a különbség és sajnos a mezőnyben is sok elszórt labda plusz kihagyott ziccer. Fejben nagyon nem volt rendben ma a csapat, így nem lehetett az oroszok ellen nyerni.

    Azért összességében gratula a csapatnak az ezüstéremhez!
  • Isthy
    #60919
    A félidőben 12-15 az oroszoknak. Az utolsó 4 percet nagyon elrontottuk 11-11 után. Az orosz kapus sokat véd, nálunk sajnos nincs kapusteljesítmény. Kihagyott ziccerek és eladott labdák, ezen is kellene változtatni illetve a kapusainknak találkozgatni a labdával.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.08.19. 18:41:03
  • Isthy
    #60918
    A fiúk kikaptak 26-23-ra a szlovénoktól, így a 10. helyen végeztek.

    A lányok este 6-tól az oroszokkal döntőznek. Ez az eddigi legkeményebb meccsnek ígérkezik. A döntőt élőben lehet majd követni az m4sport.hu oldalon magyar kommentátorral.
  • primavis
    #60917
    Tartalékoltak holnapra. Reméltem, de nem hittem, hogy ilyen sima lesz az ázsiai mérgezett egerek ellen.
    Az FTC nehezen, de megverte a németeket, de nagyon idén eleji a forma.
    Az ETO a félidei - 2 után simán verte a zsoldos csapatot (egy magyar sincs benne!). Nem lesz könnyű ellenfél a bajnokságban.
    Az EWTO-ban a három szerzemény nagyon jól mutatkozott be .
  • Isthy
    #60916
    A végefelé már nem koncentráltunk annyira - főleg az utolsó 2 percben - így a koreaiak kicsit feljöttek, így lett 34-29 a vége. Szép volt csajok!
  • Isthy
    #60915
    29-18 a 46. percben, egy saját térfélről lőtt üres kapus góllal. Úgy fest az ifi lányok is döntőt fognak játszani
  • Isthy
    #60914
    A félidőben 19-12-re vezetnek a lányok a koreaiak ellen. Nagyon jól játszanak, ahogyan a koreaiak ellen kell és ezzel az ázsiaiak nem tudnak mit kezdeni egyelőre. Vannak cserék is, így elvileg bírnunk kell a végéig.
  • Isthy
    #60913
    A fiúk megverték a portugálokat (24-22) és a 9. helyért játszanak a szlovénokkal. Ezzel eldőlt, hogy jövőre részt vehetnek az ifjúsági vb-n.
  • primavis
    #60912
    Korea az utolsó másodpercben nyert! 30-29, miután a németek előtte egyenlítettek. Nem lesz könnyű velük.
    Az oroszok az utolsó öt percben végeztek ki a dánokat.
  • primavis
    #60911
    igen, az első félidőben aközépső húsz perc volt problémás, az első és utolsó öt, meg a telejs második féidő már jó volt!
    A svédek meglepetésre de nagyon simán verték a hollandokat.
    A románok 7-sekkel verték a franciákat (30-29), az utolsó francia hetest háritotta a román kapus (9-16 helyért)
  • Isthy
    #60910
    Az első félidőben még döcögött a szekér, a szünet után viszont nagyon simán behúzták a csajok a meccset. Szép volt!
  • Isthy
    #60909
    Akkor ma 18:30-tól a spanyolok ellen a lányok az elődöntőért.

    Közben a fiúk 2 meccset nyertek, így a 9-12. helyért folytathatják.
  • primavis
    #60908
    Mármint a lengyelek! A koreaiak végül is simán behúzták a meccset.
  • primavis
    #60907
    Ráadásul a jóslatom sem jött be, mivel kipukkadtak, a japánok meg feltámadtak!
  • primavis
    #60906
    bocsi, a spanyolok 20-18-re nyertek, de egykutya-:) A koreaiak biztosan továbbjutónak látszanak, de a lengyel-dán szoros meccsnek igérkezik.
  • primavis
    #60905
    Egymás után a nagy meglepetések a lány ifi Vb-n! A holland-francia után a spanyolok legyőzték norvégokat, a svédek meg a románokat (egyaránt 22-20-ra), miután a vesztesek szinte végig vezettek! Mi lesz a többi meccsen?