61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Maximus4
    #54133
    Kezdődik!
    Én már most idegroncs vagyok :P
  • Zóanagyvarázsló
    #54132
    Engem aztán nem lehet azzal vádolni, hogy ne lennék kellőképpen konzervatív ebből a szempontból, nagyra tartom, ah egy csapat a helyi hagyományokat ápolja. A Siófok nekem azért is nem volt az utóbbi években különösebben szimpatikus a az élmezőny vége, illetve az azután következő csapatokból, mert csak a jövés-menést láttam, a hirtelen rájuk szakadt pénzt (látszódott szerintem, hogy hol fog elfogyni a nagyra nyújtózkodó csapatok közül), de NB I-es tradíció se (egy egykori nagycsapatnak jobban elnézem a bevásárlásokat is, mint egy "újgazdagnak"). Ehhez képest nálam nyilván előrelépett a csapat, csak ugye nyilván egészen más szempontból.

    Szóval köszönöm a fórum kereteit tekintve rendkívül alapos összefoglalót, éppen erre voltam kíváncsi Remélem, hogy a Siófokon is lesz még siófoki a kézilabda, nem csupán helyrajzi értelemben. (Mondjuk a Loki helyzete is érdekelne, rokonszenves volt, hogy a saját fiataljaikra építenek, de a tavalyi szép szereplés után Körstner nélkül idén csak nyűglődtek. Nem lenne jó, ha egy nagy keleti fellegvár háttérbe szorulna.)
  • Gabess8
    #54131
    Tejesen értem amit írtál és tényleg azt mondjuk ez a világ... De kicsit gondolj bele, még így is lehet egy picit "helyi" a csapat, mert azt mondjuk jól játszott a Veszprém, a Győr, a Kiel, a Barcelona, a Dunaújváros..., nem tudom érted e mire szeretnék kilyukadni.
    Ettől egyébként a helyi utánpótlás bármely csapatnál működhetne, ami nem csak pénz kérdése...
  • Gabess8
    #54130
    Pont az MTK-nak ne lenne, az meglepi lenne szerintem.
  • kaloz174
    #54129
    Régen is voltak hasonló történetek, ha más okokból is, talán...
    (Csak velem egy korosztály ismerheti pl: MTK-VM Egyetértés. )
    BSE: nekem mindig a kosárcsapatuk jut eszembe, egyébként, na és Szabó Ödi bácsi, aki "annakidején" a szexárdi gimicsapat edzője volt, ritka "válogatott" szókinccsel irányítva a lányokat. Hogy jó szakember volt mellette, azt a későbbi BSE-s tevékenysége nagyon szépen bizonyítja.

    Valaki írta, hogy az MTK-nak így lesz TAO-ra jogosult kézicsapata.
  • Isthy
    #54128
    Köszi a történelmi kitekintést

    Én már előtted le is írtam, amit vártál. Persze nekem sem tetszik - mint annyi más sem - de együtt kell élni vele.

    BSE-MTK

    Azt gondolom a női kézi az NB I/B-ben folytatja majd.
  • kaloz174
    #54127
    Kérdezted. Én pedig most végiggondoltam. Bocs, kicsit hosszúra sikerült:

    Siófoki kézitörténelem:

    Volt egyszer egy csapat, melybe én is igazoltam, nagyon régen.:) Az valamikor, amikor még osztályozós időszak volt, sikeresen feljutott a másodosztályba. (Ami akkor, hogy kicsit fényezzem a társaságot, elég nagy szó volt, mert sokkal több volt a csapatok és az igazolt játékosok száma.) Sajnos, sérülések és egyéb gondok miatt szinte azonnal ki is esett, de pár év múlva követte egy szintén nagyon jó generáció, mely szinte kizárólag siófoki játékosokra alapozott. Nagyon szerencsés korosztály volt, mert 2 csapatnyi hasonló tehetségű játékossal is bírt. (Ebben még ott voltam, amikor feljutottak újra a másodosztályba.) Az utolsó igazolásom 1992-es keltezésű.
    Sajnos, ez a társaság sem tudott igazán megkapaszkodni, olyannyira, hogy az ÖTYÉ-nek, tehát a hobbiból játékban lévő régi csapattársaimnak kellett őket kisegíteni. A Városi SE azonban megmaradt. Ahogy változott a világ, egyre több, egészen jó egyesület lehetetlenült el, na és itt kezdődött az, hogy sokan Siófokon kötöttek ki a környező települések csapataiból. (Fonyód, Szemes, Szárszó, Zamárdi. Jöttek még Fejér megyéből is.)
    Ez a generáció megint elindult felfelé. Róluk már találok adatokat a Szövetség statjában is. (2004-től kezdődik ezt a szakasz.) Ha nem is siófokiak voltak mind, de Siófok környékiek. Ebben az időszakban csatlakoztak azok a játékosok is, akik Dunaújvárosban jártak iskolába, a Dunaferr utánpótlás képzésében vettek részt, de egyébként Siófokról kerültek oda. Valamint visszatért Kiss Olci is, aki arról nevezetes, hogy utolsó mohikánként őt tették ki a helyi játékosok közül. (Előző szezonban még játszott, nem is akárhogy. )
    2007-től a csapat NB I/B-ben szerepelt. A játékosállomány gyakorlatilag változatlan, kettős igazolással nálunk védett pl. Pisák Reni. Eddig tart a Siófoki VSE története. (8.-ak lettek.)
    2008-tól Siófok KK. Ekkor jelentek meg nagyobb számban más csapatokból kikopott, vagy egyéb okból váltó, első osztályból érkező játékosok, mint pl. Scholcz Andi, Bloj Teo, vagy a most nagyon szerencsésen átigazoló Szepesi Ivett, pl. Egyébként még a viszonylag régi keretből is sokan maradtak.
    Talán ekkor került a csapat közelébe a jelenlegi tulajdonos, mint a Gropius nevű, azóta csődbe ment, nk. építőipari cég egyik képviselője. Ez a cég névadó szponzora is volt annakidején a csapatnak. Mivel más nem vállalta, így a 4. helyük jó volt arra, hogy felkerüljenek az első osztályba.
    A következő szezonban történt a legnagyobb jövés-menés. De ez talán már ismert...A régiek közül hírmondó is alig maradt. 2011-től válogatott, v válogatott közeli játékosok érkeztek...

    (Miközben akkor, amikor a jelenlegi vezető átvette a csapatot, akkor azt ígérte, hogy össze fogja gyűjteni a szomszéd települések tehetséges gyerekeit, hogy ők alkossák a siófoki kézilabda magját...Ez a gyakorlatban jelenleg azt jelenti, hogy az egészen picik, Pintér Karcsi vezetése alatt, tényleg helybeliek. A következő csapatok azonban már nagyon vegyes képet mutatnak, siófoki nincs közöttük. A junior keretre pl. azt az egyszerű megoldást sikerült kitalálni, hogy megvettek egy egész gárdát...edzőstől.
    Egyébként minden elismerésem Zámbó Tibornak, az edzőjüknek.)

    Íme, egy kis siófoki kézis történet, szubjektív kiemelésekkel. Amikhez még jönnek, nem egészen a kézilabdához kötődő, de mégis kapcsolódó - egyéb - "hangulati elemek", amelyek ezzel együtt mégis kiegészítik, árnyalják ezt a képet...

    Azt fogjátok mondani, ez a mai világ, nincs benne semmi meglepő...talán. Pedig jó lenne, ha nem csak a pénz, hanem a helyi hagyományok, a helyi érdekek is érvényesülnének. Végül is nem egy cirkuszi mutatványról van szó. Vagy mégis?
  • Zóanagyvarázsló
    #54126
    Egyébként mennyire, illetve mikor volt siófoki, somogyi korábban a csapat? Mert az elmúlt években kívülről csak az látott, hogy máshonnan ismert - gyakran volt válogatott - játékosok jönnek-mennek, komplett korosztályos csapatot igazolnak a felnőtt mögé stb. Szóval a közelmúlthoz képest én nagy változást nem látok.
  • Isthy
    #54125
    Manapság ilyen világot élünk, sok helyen ez a helyzet.
  • Isthy
    #54124
    Ez most így sikerült, de az egész évi szereplésért jár a gratuláció. Szép volt csajok!
  • kaloz174
    #54123
    Azt írja valaki, hogy "jó kis Siófok lesz jövőre". Lehet, hogy jó csapat lesz, de hogy semmi köze nem lesz Siófokhoz, az biztos. A működési helyet leszámítva.
  • kaloz174
    #54122
    Követve a példát, alakul a Fradi II. Siófokon.
    Végül csak megírta a csapatoldal, hogy Golovin lesz az edző. (Még alig tudták páran.:)) Azt még majd, gondolom, egyenként hozzák nyilvánosságra, hogy Halasról játékosok is érkeznek. (Szamoránszky Anikó és Drávai Gyöngyi, a mindenki által tudott, de hivatalosan még meg nem erősített hírek szerint. )
  • kaloz174
    #54121
    Amint látom, nem csak nekünk volt csalódás a mai bajnoki, sőt.
    A fehérváriaknak nagyon kellemetlen meglepetést szerzett a csapatuk.
    ("Illetékes" helyről tudom, hogy nagyon nem erre számítottak. Még akkor sem, ha a helyezést ez nem befolyásolta az esetükben.) Természetesen mi, újvárosi szurkolók sem. Gáspár Gabi és Bódi Berni szebb utolsó meccset érdemelt volna. Még akkor is igaz ez, ha az egész szezonnal tulajdonképpen elégedettek lehetünk, ahhoz képest, ahogy indultunk.
  • [HUN]FaTaL
    #54120
    Ja látom már írtad te is :)
  • [HUN]FaTaL
    #54119
    Az Érd lassan elkezdhetne foglalkozni a csarnokával is, mert ez a mostani tornaterem valami vicc.
  • Isthy
    #54118
    Amint az előzőekben leírtuk elbírnák simán és a megerősített keretük sem lenne esélytelen a BL selejtezőre. Sztem az első csoportkörbe bejuthatnának és onnan esetleg a KEK-be kiesve elérhetnének ott egy jó eredményt. Mondjuk azt a nevetséges tornatermet el kellene felejteniük és végre beköltözniük az évek óta kihasználatlan sportcsarnokba.
  • Isthy
    #54117
    Minden szavaddal egyetértek ezzel a "látszatsemmivel" kapcsolatban. Meg az érdiekről írottakkal is. Ők nem véletlenül erősítik tovább a keretüket pl. Triscsukkal és Klivinyivel. Nem kicsit szurkolhatnak az ETO-nak, hogy összejöhessen nekik is a BL indulás, amit anyagilag is simán bírnának ezzel a hátterükkel (háromágú csillag és egyebek). Mondjuk sztem Fehérváron is szurkolnak az ETO BL győzelméért, mert akkor nekik is megvan az EHF indulás.
  • Zóanagyvarázsló
    #54116
    Ez nagyon átlátszó pótcselekvés, hogy látszódjon, mennyire végzik a munkájukat, holott ezzel az erővel akár engem is megkérdezhettek volna, az is ennyit ér.

    Az Érd amúgy már dédelgeti egy ideje a BL-t, pénzük az van, éppen arra várnak, hogy végre ne csak NB I-re és EHF-kupára költhessék.
  • Gabess8
    #54115
    BL 2 vagy 3? ez itt a kérdés

    Nem tudom én ezt feleslegesnek tartom most. Más kérdés, szerintetek az Érd van olyan állapotban, hogy egy szerencsés sorsolás estén, anyagilag is stabil maradna, persze ha nyer a Győr.
  • Gabess8
    #54114
    Nagyon nem ide való, de szerintem sokakat érdekelhet, hiszen nem akármilyen karrier van mögötte. Én például arra 1999-es Bl döntőre a ma napig emlékszem, jött Ole Gunnar Solkjaer, és nem volt kérdés, fordít és trófeát nyer a MU!
    Egy korszak vége: Ferguson visszavonul
  • Isthy
    #54113
    Ha az ETO nyer, akkor szinte biztos, hogy az Érd indulhat a BL selejtezőben plusz egy (3. számú) magyar csapatként. Anno a Larvik jogán a norvégok is megkapták a 3. BL helyet a nekik járó 2 helyett. Tavaly is megkapta a Buducnost jogán a Biseri Pljevlja a plusz egy helyet, de nem élt vele, mert nem tudta vállalni a BL szereplést. Most is biztosan így lesz és tuti az Érd vállalni fogja a BL-t.
  • Isthy
    #54112
    A selejtezők sorsolását az MK meccsek között tartják a Veszprém Arénában május 26-án.
    Most már a címvédő (Montenegró) sem élvez védettséget, nekik is selejtezniük kell. Csak a 2 rendező ország van ott az EB-n alanyi jogon.
  • banok
    #54111
    Triscsuk (is) megy Érdre - nagy dolgok készülnek ott.
    És lehet, hogy a női BL-ben 3 magyar csapat indulhat ha szombaton a Győr emeli fel a kupát.
  • Breki33
    #54110
    jó lenne pedig, legalábbis nekem :)
  • Breki33
    #54109
    Elindult az Eb-honlap!

    Több mint másfél évvel a 2014-es magyar-horvát közös rendezésű női Európa-bajnokság rajtja előtt már elérhető az esemény hivatalos honlapja az Európai Kézilabda Szövetség weboldalán keresztül a www.ehf-euro.com címen.

    A weboldalra látogatók a friss hírek, információk mellett a selejtezősorozat lebonyolításáról, a rendező országokról, az Eb helyszíneiről, Budapestről, Debrecenről és Győrről, valamint Zágrábról, Varazdinról és Porec-ről olvashatnak részletes leírásokat. Az esemény közeledtével egyre több hírrel, információval várják az oldal szerkesztői a kézilabdabarátokat.
    Az esemény hivatalos logója, sajtóinformációk és a szükséges elérhetőségek már letölthetők az oldalról.
  • Isthy
    #54108
    Nem vennék rá mérget, hogy a Szekszárdnak lesz háttere az NB I-hez és gyanítom az Egernek sem. A Budaörsnél meg már megy a "leválás" és mire eljön a nevezés ideje már önállósodnak és simán nevezni fognak.
  • Isthy
    #54107
    A felvezetést megnézzük a Digin és ha időben odaér az M1, akkor a meccset már azon. Mivel ugye a kábelszolgáltatónk az M1-et rendesen full HD-ban adja, a Digit meg "leveszi" 576-ra, hiába adják ők is 1080-ban. A szünetben meg a végén majd visszakapcsolunk, mert gondolom az M1-nél nem lesz megfelelő háttérműsor.
  • kaloz174
    #54106
    A teljes hír minden feljutásra jogosultról.
  • kaloz174
    #54105
    "MKSZ:
    A budaörsiek az ÉTV Érdi VSE fiókcsapata lévén nem indulhatnak az érdiekkel azonos osztályban. A Kézilabdázás Szabálykönyve Bajnoki Rendszabályok alapján (3. Szabály 4. §) a feljutás joga a soron következő helyezetté adta hírül a Magyar Kézilabda-szövetség."

    Jöhetne a Szekszárd. Kérdés, vállalja-e újra?
  • Gabess8
    #54104
    Szerintem várjuk még vele, mert a Port.hu-n már 15:15 van írva..
    #54102 legalább kiderül mi a fontos a MAGYAR KÖZTELEVÍZIÓNAK...
  • Isthy
    #54103
    Sztem ott fogod nézni valós időben
  • Isthy
    #54102
    Van még egy dolog. A Forma 1-es időmérő edzéseken nem egyszer történtek már olyan "események" amelyek miatt borult az időrend és meg kellett hosszabbítani a közvetítést. Na az lenne majd érdekes...
  • Gabess8
    #54101
    Másutt is jobbat ad, bár szerintem nem rajtam fog múlni, de én inkább a digin nézném valós időben...
  • Gabess8
    #54100
    Nem biztos hogy kellene oda külön kamera, szerintem közvetítenek annyi kamerával, hogy minden szögben lát. Nyilván lesz e célra egy kamera, a rögzítése szerintem a mai technikával nem lehet gond, max rövid életű kamera lesz
  • Gabess8
    #54099
    Már amikor a legfelsőbb érdekek megengedik..., nekem alapból nincs vele gondom, nem tudom mennyire volt jellemző, inkább meccsek végén lehet döntő jelentőségű szerintem.
  • Isthy
    #54098
    Nem is akarják ezzel megoldani (különben hogyan lehetne majd érdekeket képviseltetni a sporikkal), egy technikai lehetőséget használnak ki, egy dologgal kapcsolatban. Gondolom elég masszívan lesz rögzítve ez a kamera a felső lécre, mert van ott igénybevétel.
  • kaloz174
    #54097
    [URL=http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/kezilabda-az-ehf-is-bevezetia-a-golbiro-technologiat-2242631]Kéziben is "gólbíró" technika[/URL]

    Ettől, sajnos, nem oldódnak meg a bíráskodásban jelenleg meglévő "anomáliák". Sokkal fontosabb lenne egyértelműsíteni a felfogást, a szabályok alkalmazását, számon kérni a következetességet, véleményem szerint.
  • kaloz174
    #54096
    Jó, jó...De melyik nap? Kinyomoztam: szombat! (Kicsit sok a program, feladat.:))

    DIGI műsor:
    (2013. május 11., szombat)
    14:45 Kézilabda
    EHF női Bajnokok Ligája, döntő, visszavágó, Győri Audi ETO-Larvik

    Így valóban úgy lehet igaz, ahogy gondolod. (Nálunk a köztv jobb minőségű követítést ad...)
  • Isthy
    #54095
    Most látom az EHF oldalán, hogy az M1 is adni fogja a BL döntő visszavágóját. A "szemét" Digi ismét átadja nekik a közvetítési jogot. A közvetítésük kezdési időpontja 15:20 (a Forma 1 edzés miatt), így minden bizonnyal 5 perccel csúsztatva adják le, mivel a meccs 15:15-kor kezdődik.
  • Isthy
    #54094
    A fiúknál vannak a nagyobb problémák, kell is, hogy edződjenek éles meccseken. Meglátjuk mennyire lesz hasznos ezzel a hetente egy közös edzéssel... A lányokról sehol egy szó nincs, de gondolom az ő akadémiai junior osztályuk indulása is 2014 őszére csúszik.