61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #54173
    Ezzel még inkább azt mondom, hogy a Larvik simán elődöntőre esélyes a következő BL-ben.
  • kaloz174
    #54172
    Leganger mégis marad!
    Ráadásul +2 évet írt alá.
    (Igaz, nemrég fogadásokat kötöttünk, hogy mennyivel múlt 40, aztán kiderült, hogy még "csak" 38! Pedig nem tájékozatlan emberkék voltak a beszélgető partnerek.)
  • Breki33
    #54171
  • Breki33
    #54170
    Nem jött be a gyerekes bosszú


    A riválisok mellett a játékvezetőket is le kellett győznie a magyar női junior kézilabda-válogatottnak az Európa-bajnoki selejtezőn – mondta honlapunknak Hajdu János szövetségi edző. A kulcsemberek mellé nem tudott újakat beépíteni a csehországi tornán.

    http://www.utanpotlassport.hu/2013/05/21/nem-jott-be-a-gyerekes-bosszu/
  • Breki33
    #54169
    A magyarországi férfi U19-es kézilabda világbajnokság (2013. augusztus 9-23.) csoportbeosztása:
    A-csoport: Dánia, Egyiptom, Fehéroroszország, Japán, Szerbia, Chile
    B-csoport: Svédország, Szlovénia, Katar, Tunézia, Koreai köztársaság, Románia
    C-csoport: Spanyolország, Horvátország, Argentína, Brazília, Angola, Franciaország
    D-csoport: Németország, Ausztria, MAGYARORSZÁG, Norvégia, Venezuela, Gabon
  • Isthy
    #54168
    Grat a veszprémieknek!
    A papírforma érvényesült, most nem követték el azokat a hibákat mint ősszel az alapszakaszban.
    A Pick így alanyi jogon nem indulhat a BL-ben ősszel, szabadkártyás tornára kell majd jelentkeznie. Ott meg a német csapatokkal nehéz dolga lesz.
  • kaloz174
    #54167
    Szegeden lett bajnok a Veszprém. Gratulálok nekik!
    Kicsit sajnáltam a szegedieket, mert egyrészt nagyot küzdöttek, hogy legalább otthon nyerjenek, másrészt érezni lehetett, hogy ez egy elkeseredett küzdelem. Skaliczki szavain is lehetett érezni, hogy még saját maguk sem érezték esélyesnek a csapatukat.
  • kaloz174
    #54166
    Közben nem ezt valószínűsítik többen. Kiderül, előbb-utóbb.
  • Isthy
    #54165
    Őt lehet csak azért, mert főtitkár lesz. Bienert visszahívásának oka lehet érdekes.
  • Isthy
    #54164
    Igen, méltó megemlékezés.
  • primavis
    #54163
    most reggel olvasom, hogy az Oltchim elvesztette a negyeddöntőt a Corona Brassó ellen a román kupában! rendes játékidőben 36-36, majd a 7-métereseknél 5-4-re nyertek a brassóiak. Az egyetlen büntetőt Bulatovic rontotta el! A győri meccs utáni hisztéria, az átigazolás meg ezután a büntető után neki sem fognak szobrot állitani Valceaban!
  • kaloz174
    #54162
    Kézilabdás lányok a beteg gyerekekért:
    Nemes a cél!
    Remélem, eredményes lesz az akció.
  • kaloz174
    #54161
    Küldöttgyűlés

    Visszahívták Borsos Attilát...
  • kaloz174
    #54160
    Mint látom, Peric is...
    Nagy generáció tagjai ők.
  • kaloz174
    #54159
    Csárli búcsúzik
    Úgy tűnik, méltó módon.
  • kaloz174
    #54158
    Igen, a "titkokra" fény derült. (Sajnos, nem mindig jön be az, amit a zuhanyhíradóból lehet sejteni.)
    Meglepett, hogy Bódi Berni csak 1 éves szerződést kötött. Írja valaki, hogy "hazatalált". Valóban, bár ő nem győri eredetileg, de ott játszott már ifistaként is. Remélem, tényleg sikerül neki újra felvenni a fonalat. Mi mindenképpen sajnáljuk a távozását, de megértjük. Köszönet neki.
  • Isthy
    #54157
    ETO igazolások

    Akkor most már végre hivatalossá is vált minden amit eddig is tudtunk

    Az biztos, hogy az ETO középen szinte a lehető legjobbá vált ezzel, minden poszton szinte a világ legjobbjaival. Nem lesz egyszerű védekezni ellenük. Gyaníthatóan a védelmek jobban középre lesznek tömörítve, a szélsők erőteljesebb feladásával.
    Szerencsére nekünk is van jó hír a cikkben, visszatérnek Veszprémből játékosaink.
  • kaloz174
    #54156
    "...Újdonság, hogy a férfi NB I-ben szerepel a Kovács Péter vezette juniorválogatott (nem azonos az akadémiai válogatottal), amelynek tagjai így több játéklehetőséghez jutnak. A fiatal tehetségek hét közben klubjaikban készülnek, és csak a forduló előtt tartanak közös edzést (hazai meccseiket a tervek szerint Balatonbogláron játsszák). Hogy eredményeik beszámítanak-e a bajnokságba, arról később döntenek..."

    Akkor itt mégsem a boglári akadémiai csapatról szól a történet. Legalábbis ez.
    Mindenesetre van olyan dolog, amit én ebben nem értek, laikusként. A fiatalok akkor majd 2 csapatban - a klubjukéban és a válogatottban - szerepelnek, egy bajnokságon belül??
    Talán holnap majd kiderül, hogy gondolják a "hivatalos szervek".
  • Isthy
    #54155
    MKSZ közgyűlés

    "A következő kézilabda-bajnokságban a nőknél 12, a férfiaknál 13 csapat küzd."

    Helyes, hogy a nőknél nem bolygatták meg a dolgokat a juniorokkal.
  • Isthy
    #54154
    Vetési interjú

    Egye fene, legyen döntő decemberben, de ha lehet, én jobban szeretném ha nem a norvégokkal játszanánk
  • Gabess8
    #54153
    Erre nehéz szavak találni, ekkora örömet szerezni egy embertársnak...,
  • Isthy
    #54152
    Sztem ez max. 2 játékost érinthet ha folytatják (Larsen és Rantala). A 33 éves játékosaiknál (3-4) nem hiszem, hogy még erről lehetne komolyabban beszélni.
    Nem egyezik a véleményünk, de ez nem is baj. Meglátjuk kit igazol majd az élet kb. 1 év múltán.
  • Isthy
    #54151
    Igen, ez egy nagyon szép történet, ami igen ritka ebben a mai világban.
  • kaloz174
    #54150
    Lehet engem nem szeretni ezért, lehet velem nem egyetérteni, de számomra az egész BL-döntőben ez a történet a legnagyszerűbb dolog.
  • SomogyiG
    #54149
    Szerintem az összes poszton gyengülnek, ahol a jelenlegiek maradnak. A meghatározó játékosaiknak eltelik egy újabb év, az ő korukban törvényszerűen lassulnak a reflexek, a gondolkodás, amit a rutin már egyre kevésbé tud pótolni. Norvégiában még ki tudnak emelkedni, de az esetleges BL négybe jutásuk inkább a szerencse, mint a teljesítmény következménye lesz.
  • kaloz174
    #54148
    A dolog mentális oldalára gondoltam, elsősorban. Bármennyire skandinávok, attól azért mégsem tudtak elvonatkoztatni, azt a tényt kikapcsolni, hogy meghatározó játékostársaik az ellenfelet erősítik. Ez, szerintem, a meccs utáni nyilatkozatokból is átjön.
  • Isthy
    #54147
    Azért én úgy gondolom, hogy a Larvik nem feltétlenül fog kiesni a legjobb négyből. Jövőre visszajön Stange, lesz egy normális B2-es lövőjük és Nora Mörk is visszatért. Lehet KMJ is visszajön a balszélre, ahol azért nem voltak valami fényesek az idén. A mezőnyben erősödni fognak, főleg ha Tonje Larsen még marad egy évet védekezni. Kapuban persze gyengülnek Leganger távozásával, de Rantala még marad a hírek szerint és jön mellé egy fiatal kapus tanulni.
    Most azt gondolom, hogy az ETO mellett a Fradi, a Krim, a Larvik és a szintén erősített Buducnost lehet esélyes az elődöntőre. A Vardar akkor, ha egy jobb sorsolást kap az őszi BL csoportkörben.
  • Isthy
    #54146
    Nagyon könnyedén elfeledkezel még egy játékosról (Joka). Mert a Larvik elleni párharcban vastagon benne volt az ő keze is, klasszis teljesítményt nyújtott mindkét meccsen a jobbszélen. A 10/12-es mutató szélsőként a mindkét meccsen igazán jól védő Leganger ellen a BL döntőben önmagáért beszél.
  • Isthy
    #54145
    Ha már statisztikázol, akkor megjegyezném, hogy van egy magyar csapat amelyik a nk-i kupadöntőket tekintve 4/5-ös (80 %-os) nyerési mutatóval rendelkezik De a Fradi 4/8-as mutatója sem éppen a döntőbeli vesztes mentalitásról szól.
  • primavis
    #54144
    igen, ők hárman voltak végig jók, a többieknél voltak ingadozások. Ami Legangert illeti, lehet pont azért véd ilyen jól , mert már csak passzióból csinálja. No de ősztől már valószinüleg sehogy, ahogy Rantala sem. Pár évig a Larvik nem fog elődöntőbe jutni,, pont ahogy a Viborggal történt. Az idei négy elődöntősből kettő kiesik, s jöhet a Vardar, az FTC, Metz vagy ki tudja még ki helyükbe.
  • kaloz174
    #54143
    Szerintem addig, amíg Martín Győrben marad, márpedig most minden oka megvan rá, hogy maradjon, nem lesz gondja az ETO-nak.
    Számomra a Larvik elleni párharcban 3 ember volt a kulcs, egyébként. A spanyol szakember, Lunde és Löke. Nem azért, mintha a többiek nem játszottak volna jól...
    (A Larvik egyébként már eléggé fogatlan oroszlánnak tűnt, még azzal együtt is, hogy pl. Leganger, heti egy edzéssel is nagyon jó volt.)
  • Zóanagyvarázsló
    #54142
    Persze, hogy az ETO-n múlt a visszajövetelük, de ebben a párharcban a Larvik volt a "kiscsapat", így kijárt nekik érte a dicséret.

    Amúgy álljon itt egy tanulságos kis statisztika az állítólagos a döntőket vesztő magyar, valamint a döntőket nyerő norvég mentalitásról: a magyar csapatok 36 (!) nemzetközi kupadöntőből (csak a City- és Challenge-kupákat nem nézve) 13-at nyertek meg, ez 36,11%-os teljesítmény; a norvégok pedig 12-ből 5-öt (41,67%). És mi játszottunk jó néhányat kevésbé esélyesként, illetve volt egy magyar-magyar párharc is.
  • Zóanagyvarázsló
    #54141
    Kevesebbet láttam az idén a Kohászt, mint az utóbbi években - vagy a régebbiekben ugye -, de Bódi nekem biztos pontnak tűnik. Ő szerintem igazolni is fogja, hogy komoly nemzetközi szint, ez pedig a válogatottnak is jól jön (nagyon jó lenne, ha jövőre Móni is inkább az előző két szezonját idézné). Radicevic pedig klasszis, az utóbbi meccseken így is játszott, de neki is volt mindkét szezonjában elég sok vakfoltja, nem tartom magyar játékos által pótolhatatlannak.

    A többire én nem is reagálok, már a saját véleményemet is leírták előttem :)
  • Isthy
    #54140
    1. mivel komolyabb jobblövő lesz mellettük sztem megoldják a posztot... és nem baj ha két magyar jobbszélső edződik egy világszínvonalú csapatban a BL-ben
    2. jön
    3. kellene bizony... ma is az utolsó 16-18 percben rá jártak a norvégok gólt lőni, mert elfáradt és hátul nem tudott már úgy védekezni... meg ugye mi van ha összeszed valami sérülést... szerencsére nem sérülős fajta
    4. tavaszra lehetnek jók mint csapat... persze addigra túl kell élniük az őszi csoportkört, ami sztem nem lesz egyszerű nekik
  • Isthy
    #54139
    Abban a visszajövetelükben besegített neki az ETO rendesen. Persze dicséret illeti őket hogy ezt kihasználták és mentálisan kiválóan tartották magukat végig.
    Na igen, ezzel szinte biztosan az érdiek is BL résztvevővé váltak (a fehérváriak meg EHF kupa indulókká). Azért a macedónokat lehetőleg mindkét csapatunk kerülje el a selejtezőkben. Még ha egyet is értek veled abban, hogy ősszel még nem lesznek összerakva.
    Az nagyon tetszik, hogy a norvég élcsapat Larvik idei mérlege a BL-ben a magyar csapatok ellen 1 győzelem és 5 vereség
  • primavis
    #54138
    Gratula a csapatnak! Én is a jövőre vagyok kiváncsi!
    1. hogy sikerül Radicevics pótlása Orbán +Bódi által?
    2. Jön e balkezes átlövő (Bulatovic?) RSV mellé? Mert ma igen gyengén muzsikált, ahogy az első meccsen is.
    3. Lökenek is kellene egy ütőképes tartalék, nem lehet 60 percet játszatni minden meccsen.
    4. S az új "szupercsapatra" is persze.
  • Grenzjager
    #54137
    végre csúcssiker:))
  • Zóanagyvarázsló
    #54136
    Na igen, nagyon izgulni a rutinosabb kézilabdabarátoknak nem nagy kellett, legfeljebb a korábbi mérleg ijeszthetett meg egyes szurkolókat, de egyértelmű volt a meccs. Azért a norvégok szépen visszajöttek. Én amúgy az ETO mellett gratulálnék a Fradi játékosának, Tomori Zsuzsának is, neki is kiszúrták ma a szemét valamivel :)

    Úgy gondolom, hogy a korábban emelgetett játékvezetés korrekt és jó volt a második meccsen, az elsőn inkább korrekt még fogjuk rá, de gyenge volt.

    Várom a selejtezők sorsolását, a Fradi, az Érd és a Vardar kapcsán van izgulni valónk. Ősszel szerintem még nem lesz csapat a macedón gárda, de az esetükben nem lepődnék meg azon, ha egyes meccsekre igazolnának 2-2 plusz "megkülönböztető mezes játékost", ha azon múlna a főtáblájuk. Örülnék, ha magyar csapatokkal nem találkoznának, de ha pofont kapnának valakitől, azt díjaznám.
  • Isthy
    #54135
    Gratulálok az ETO-nak a BL győzelemhez!

    Kiváló kezdés (5-1 majd 8-2) után egy kis megtorpanás (9-6) majd újra jó félidő befejezés (13-8). A szünet utáni első 10 perc ismét jól sikerült (17-10), de utána nagyon sok lett elöl a hiba, amiből a norvégok több könnyű gólt szereztek és visszajöttek a meccsbe. Ekkor sok labdát eladtak elöl a győriek és sok ziccer maradt ki. A végjáték szorosra sikerült, de a győzelem azért meglett.
    Igazából az ETO végig vezetve egyértelművé tette az idei BL győztes kilétét. Végül kettős győzelemmel teljesen megérdemelten nyerték meg a BL serleget.
  • banok
    #54134
    :) \o/