61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #54253
    Az újabb hírek szerint Managarova is csatlakozik Neaguhoz és a Buducnosthoz igazol.

    Másik hír: a Bera Bera (spanyol bajnok) támogatót keres a BL induláshoz. Amennyiben június 10-ig nem sikerül szerezniük, úgy visszalépnek a BL-től és másik nk-i kupába fognak nevezni. Ezzel máris borulna az alap főtáblás kiemelés, mert megüresedik az ő helyük is a Valcea mellett.
  • kaloz174
    #54252
    Ezt ma olvastam. Kérlek, tippeljétek meg, melyik sportágról van szó!...

    "a teljes 2012/13-as bajnokságot tekintve az élvonalbeli látogatottsága 2728 főre csökkent."
    Elkészült az nb-I-es szezon nézőszám elemzése

    Mindig is aránytalannak éreztem és éltem meg azt a támogatást, amit ők kaptak. Még akkor is, ha elismerem magam is, hogy Magyarországon a legnépszerűbb sportágról van szó.
  • kaloz174
    #54251
    Az M1 élőben közvetíti Csárli búcsúmeccsét
    Június 9-én, vasárnap 16:30-kor
    Méltó gálának ígérkezik.
  • Isthy
    #54250
    Ráadásul nemsokára követi a hírek szerint a mostani hiányposztjukra Lazarov. Ezzel a jövő évi BL egyik fő esélyesévé válnak.
  • kaloz174
    #54249
    Én is azt gondoltam, talán túl későn van, így biztosan csak nem értek valamit pontosan.

    Egy érdekes, talán kicsit pikáns nk. átigazolási hír.
  • Isthy
    #54248
    Nekem inkább Sulics jutott eszembe, hogy a sportágban maradjunk. De ha a focit nézzük lehet igazad van.
  • Isthy
    #54247
    A magyar női kézilabdának a határ sem akadály:

    London Angels

    Nem lennék meglepve, ha tényleg az elején végeznének a bajnokságban.
  • [HUN]FaTaL
    #54246
    Igen már olvastam.

    #54244: Vori sztem a kézilabda Ibrahimovica.
  • Isthy
    #54245
    Miután egyből lecsapott rá Zó is, így éppen előtted korrigáltam.
  • Isthy
    #54244
    Én meg Vori ámokfutását az első félidőben, amin elég nagyvonalúan túlléptek a sporik. Tehát mindkét oldalon van mit felemlegetni.
  • [HUN]FaTaL
    #54243
    "idén a Vác lesz."

    Jó lesz az Érdnek. :)
  • Isthy
    #54242
    Ki tudja? Borsost már mindenhonnan kipaterolták, lehet az csak a kezdet Viccet félretéve, természetesen az Érdre gondoltam, mint harmadik magyar csapatra, de úgy fest még korán volt és az árvízhírek olvasása miatt élt bennem Vác
    Nálam is csak, mint második lehetőség merült fel ez a Wild Card torna dolog az érdieknél, ha netán túl kevesen lennének a jelentkezők.
    Van igazságod, lehet hogy inkább a 2. kalap lenne az esélyesebb nekik a selejtezőben.
  • Zóanagyvarázsló
    #54241
    Vác? Valamiről lemaradtam, bedőlt teljes titokban az Érd?

    Egyébként nem hiszem, hogy a magyar bronzérmes a szabadkártyás tornára menne, ők az ETO BL-győzelme miatt kapnának indulási jogot, nem "külön" meghívást.

    Az Érd első alapja szerintem szintén nem lehetséges, eddigi gyakorlat szerint a BL-ben két csapatot indító nemzetek második gárdája elé nem tették be a sorba a plusz csapatot. Mivel az első 7 nemzetről van szó, és egy kalapban 4-en vannak, a főtáblás üresedéseket pedig inkább harmadik kalapos bajnokokkal vagy külön tornáról töltik fel, a 2. kalap fixnek tűnik.
  • Isthy
    #54240
    Ha már szóba került a BL, akkor egy kicsit bővebben 2013/14-ről, mi várható:

    Az országok rangsora már megvan és hogy ez alapján ki és mennyi csapatot indíthat (ez egyben sorrend is).
    DEN, HUN, RUS, ESP, NOR, ROU, GER = 2 csapat
    FRA, MNE, SLO, SRB, TUR, AUT, POL, SWE, NED, MKD, CRO, UKR, GRE, POR, ITA, SUI, BLR = 1 csapat
    Ez így 31 csapat és hozzá jön a címvédő országának plusz 1 csapata (2 éve a norvég Tertnes, tavaly a montenegrói Biseri, idén a Vác lesz).

    A kiemelés a főtáblára (12 csapat) ez alapján illetve a korábbi BL szereplés alapján valószínűleg az lenne, amit tegnap este leírtam. A Valcea (ROU1) helyére lenne a Wild Card Qualification (mondjuk a DEN3 (Viborg), a RUS3 és a GER3 között, ha jelentkeznek) a második selejtező körrel egy időben.

    A 32 csapatból elvileg először lenne az első selejtező kör, amin 8 csapat indul, 2 db 4-es csoportban. Elvileg ezek a legalacsonyabban besorolt országok csapatai, a BL korábbi szereplést is figyelembe véve (pl. főtáblás helynél). Így elvileg most ez lehetne: BLR, SUI, ITA, POR, GRE, UKR, MKD, NED bajnoka (ugye itt kiesik CRO, a Podravka miatt). A csoportokból az első 2 csapat jutna a második selejtező körbe (4 csapat).

    Ez a 4 csapat csatlakozna a második selejtező kör 12 csapatához (DEN2, HUN2-3, RUS2, ESP2, NOR2, ROU2, GER2, SRB, TUR, POL, SWE) és így kialakulna a 4 db 4 csapatos csoport. A csoportokból a csoport győztesek jutnának az első csoportkörbe.

    A 4 csoportgyőztes csatlakozna a 12 főtáblás csapathoz és így lenne meg az első csoportkör 16 csapata, akik 4 db 4-es csoportban játszanának. Innen már gondolom mindenkinek ismerős a dolog.

    Ez az elv, de ugye előfordulhat, hogy a kisebb országokból nem vállalja a bajnokcsapat a szereplést (akár több is lehet), akkor változhat a selejtezős rendszer, kevesebb csoportra a kevesebb résztvevő miatt.

    A Fradi szinte biztosan a második selejtező körben kezd játszani és az első kalapba kap besorolást. A Vác is ugyancsak a második selejtező körben kezd és minden bizonnyal szintén az első kalapban lesz (bár sztem lehet a második kalap is).
    Ami még érdekes lehet, az a Vardar Szkopje besorolása, mert elvileg már az első selejtező körben játszania kellene, ha minden csapat vállalná az indulást. De ha nem is lesz első selejtező kör, mert kevés csapat nevez, akkor is nagy valószínűséggel a 3. kalapba kapnak besorolást a második körre, ami akár selejtező rendezési jogot is jelent a korábbi gyakorlat alapján. Na akkor jó lenne, ha a magyar csapatok elkerülnék az ő csoportjukat. A Vác ez esetben sztem nem jutna tovább Szkopjéból és a Fradinak is igen kemény dolga lenne.
    Mondjuk azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a Vácot besorolják a Wild Card Qualification csoportba, ez is egy lehetőség az EHF-nél a jelentkezők számától függően.

    Ennyi, amit én egyelőre ki tudtam hámozni a jelenleg rendelkezésre álló információkból. Ha esetleg valakinek van eltérő véleménye akkor lehet neki van igaza és írja le, megvitatjuk. Illetve kiegészítéseket is lehet nyugodtan írni hozzá.
  • Isthy
    #54239
    Ahogy mondod, a tavalyi alapján tuti, hogy Wild Card Qualification lesz a Valcea főtáblás helyéért. Most csak egy hely marad a 12-ből, nem lesz több variálás, mint ahogy tavaly kellett. A Viborgról és erről is már írtam a #54197-ben

    Sztem így valószínű a kialakítás a főtáblán:

    1.: Győr, Larvik, Buducnost, Krim
    2.: Bera Bera, Dinamo, FCM, Thüringen
    3.: Metz, Hypo, Podravka, Wild Card Qualification győztese (Viborg?)



  • Zóanagyvarázsló
    #54238
    Csak címvédő és bajnok kerülhet az EHF szokásjoga szerint a főtáblára, szóval a selejtező kör legelőkelőbb helyen kiemelt bajnoka kerülhet fel főtáblára (az elmúlt szezonban a Sävehof került fel így), ha nem inkább wild card tournament lesz. Mindenesetre a svédek szerintem a Biseri visszalépése miatt léptek előre, a wild card touros szituáció inkább a románhoz hasonló bajnoki visszalépések (Arvor, Itxako) miatt volt. Majd a létszám alapján kialakítják, de lesz torna a dán harmadik Viborgnak, én érzem. (És nem lenne ostoba döntés.)

    Egyébként az elmúlt három év BL-szereplései alapján valószínűleg meglenne az első hely a selejtezőben a Fradinak. (Ugye kiemeléses listáknál az aktuális kupa számít, és a legutóbbi szezon is, szemben a koefficienses kupaindulós listával.)
  • primavis
    #54237
    Arra nagyon kiváncsi vagyok, hogy ha az Oltchim (ma már Chimistul) tényleg nem fog indulni a BL-ben, kinek adja az EHF a helyüket selejtező nélkül! Igazság szerint (ha lenne ilyen a leltárban!) a fradi kellene kapja.
  • primavis
    #54236
    az utolsó Hamburg támadásoknál nem tudom elfelejteni azt amikor 15-20 másodperc után már passzívat jeleztek a sporik! -:)))
  • Isthy
    #54235
    Szükség is lesz a harcos játékra, mert ha összejön a kért BL Wild Card torna lehetőség, akkor ott kőkemény csapatok lesznek.
  • Isthy
    #54234
    Gratulálok a Hamburgnak a BL győzelemhez!

    Megérdemelték a sikert, végig pörögtek, égtek ezer fokon és harcoltak érte. Jobban, mint a spanyolok, ők mintha kicsit lagymatagabbak lettek volna. Sztem nem volt komoly támogatás a Barcelona felé, tévedtek ide-oda a sporik, de nem fújtak egyik csapat felé sem igazán.

    A lengyeleknek is gratulálok, örülök, hogy a Kiel lett az utolsó. Még így sem kerültek a helyükre, mert ugye már el sem kellett volna jutniuk ide.
  • Breki33
    #54233
    A Digi Sport Reggeli Start című műsorának vendége volt az FTC Kézilabda Szakosztály három neves szakembere.

    A műsor vendégei Novák András, az FTC Kézilabda Szakosztály utánpótlás-igazgatója, valamint Fiedler Erika és Kovács Attila edzők voltak.



  • Breki33
    #54232
    Ilyés Ferenc: Harcolunk!

    Ilyés Ferenc hat év után tér vissza a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatába. Fiatal, ifista korú játékosként érkezett Székelyudvarhelyről a Tisza-parti városba. A közönség nagyon szerette, a pályán harcolt, nem ismert elveszett meccset, az életben pedig egy jószívű, őszinte székely ember.
    A válogatott balátlövő hároméves szerződést kötött a kétszeres magyar bajnokkal, a napokban már járt Szegeden, ekkor beszélgettünk vele.

    http://www.delmagyar.hu/sport/ilyes_ferenc_harcolunk/2335913/
  • kaloz174
    #54231
    Nem akármilyen izgalmas meccs volt ez a BL-döntő. Többet vártam a spanyoloktól. Mintha a Hamburg jobban pörgött volna.
  • Gabess8
    #54230
    Hamburg - EHF, Norvégia, Barcelona 3-0

    Teljesen megérdemelten megnyerte a Hamburg a BL-t, de azért az félelmetes, hogy Németországban ha már a Kielt nem tudták befújni a döntőben akkor a Barcelonát akarták győztesnek...
  • primavis
    #54229
    a végén megvolt a Hamburgnak a Barcelona skalpja is, szintén némi ellenszélben!
  • primavis
    #54228
    pedig a sporik most sem voltak hozzájuk mostohák!
  • primavis
    #54227
    no a Kiel ma is leszerepelt! Nem ver a fentvaló bottal! -:)))
  • Gabess8
    #54226
    EHF, Kiel, sporik - Hamburg, Kielce 0-2

    Jó volt látni a Kiel játékosainak arcát ma is a végén, két nap alatt kétszer győzött az igazság!
  • primavis
    #54225
    igen, róla sem tudok semmi újat
  • Isthy
    #54224
    Plusz Managarova is.
  • Isthy
    #54223
    Sztem még Navarro is csapatra vár.
  • primavis
    #54222
    Faecau Brailaba igazolt, de ott van még Barbosa, Bradeanu,Vadineanu mig Meirosu kb. befejezi
  • Isthy
    #54221
    Közben úgy fest Neagu a Buducnosthoz kerül. Paula és Nechita pedig a Baia Mare játékosa lesz.
  • primavis
    #54220
    de akkor alaposan, gondolj arra gólra amelyet két lábbal a 6-oson belülről dobtak, a 20-30 másodperc utáni passzívokra, stb.
  • Isthy
    #54219
    Így van, a végjátékban már a francia sporik sem strapálták magukat.

    Ahogy látom senki sem szomorú az események ilyetén alakulása miatt
  • Isthy
    #54218
    Sztem csak a 2. félidő közepén (42-47. perc) nyúltak bele, akkor fel is jött a Kiel 6 gólról 3 gólra. De a hamburgiak átvészelték és az utolsó 7-8 percben már nem segítették a Kielt a sporik.
  • Gabess8
    #54217
    A Hamburg buktatta az EHF és a Franciák tervét, avagy kevés volt az Euró a nokiás dobozban... Amikor minden bejön és csiga zabálók is beletörődnek hogy nem tudják tovább fújni az atyaúristen Kielt!!!
  • Isthy
    #54216
    Gyönyörű volt Hamburg!

    Annyira szurkoltam nekik, nagyon megérdemelték. A végét is bírták, nem tudott felzárkózni a Kiel. Győzött az igazság, a Kiel megérdemelte
  • primavis
    #54215
    na sikerült kiszurkolni a hamburgi győzelmet! pedig a mocsok franciák nagyon megpróbáltak segíteni a kielieken.
  • banok
    #54214
    streamek