61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #54373
    Nem gyenge csoport az - inkább az ETO túl erős -, bár a Thüringer helyett az FCM talán erősebb lenne, ha a dán selejtezőcsoport helyett a Rosztov-Vardart kapta volna mellé.
  • Gabess8
    #54372
    Szerintem semmi okuk nincs rá, hogy induljanak. Ki kellene nekik mondani, hogy meghaladja a város erejét az első osztály, sőt...
    Konkrétan semmi lóvé nincs vannak olyan játékosok aki több hónapja semmi lóvét nem kaptak.
  • banok
    #54371
    A Győr rohadt könnyű sorsolást kapott.
  • Isthy
    #54370
    A veszprémiek most nem panaszkodhatnak a sorsolásra, a csoport első helye simán elérhető számukra.

    Az A csoport:

    MKB Veszprém
    Croatia Zagreb
    St. Petersburg
    Rhein Neckar Löwen
    Celje
    (Banja Luka, Vojvodina, Alpla Hard, Zaporizsja)
  • Isthy
    #54369
    Női BL, ami minket érint:

    A csoport:
    ETO
    Thüringer
    Hypo
    (Baia Mare, Holstebro, Dalfsen-Muratpasa, Viborg)

    B csoport:
    Buducnost
    FCM
    Lublin
    (Fradi, Érd, Zug, Lok. Zagreb)

    A Fradi megoldhatja a továbbjutást, de nem lesz egyszerű dolga a dánokkal és a montenegróiakkal.
    Az ETO számára a csoport első helye sem lehet probléma.
  • Isthy
    #54368
    Délben elfelejtettem beírni:

    Siti Bea

    Nem tudok vitatkozni vele.
  • Isthy
    #54367
    Számomra elég lutrinak tűnik ez a halasi indulási szándék...
  • Gabess8
    #54366
    Avagy az #54364-et lefordítva, akkor mi lenne a nokiás dobozokkal és az össze vissza, de mindig célba érő borítékokkal és utalásokkal. jaj már megint milyen vagyok...
  • kaloz174
    #54365
    Kicsit elvesztettem a fonalat. Na de nem gond, remélem, a lényeget majd sikerül bepótolnom.
    Olvasom, hogy a Halas mégis indulni szándékozik az első osztályban, biztosan jó okuk van rá...
    Ehhez képest elég kevés játékosuk marad az előző szezonból:
    Többen Szegedre távoznak. Mások abbahagyják, pl. Lengyel Edit is, azt olvastam. (aki valaha Dunaújvárosban is játszott)
  • Isthy
    #54364
    Ej-ej, nem látod a lényeget. Így elmondhatják, hogy minden alkalommal rugalmasan reagálva a pillanatnyi helyzetre, a felmerülő problémákra, sokat dolgozva gyorsan kialakítják a megoldást. Vagyis megdolgoznak a pénzükért, nem csak lebzselnek...
    Akár elmehetnék a marketingesüknek is nem?
  • Zóanagyvarázsló
    #54363
    Azért jól látszik, amiről eddig nem esett szó, hogy tavalyhoz hasonlóan a főtábla mai sorsolásánál megint csak sok megkötés lesz, ha különböző csoportokba tették volna azonos nemzetek csapatait, akkor gyakorlatilag meg kellett volna szüntetni a főtáblás azonos nemzet csapatait érintő szabályt. Vagy később sorsolni őket hozzájuk, csak hát az sem az igazi.

    Jó lenne eljutni oda, hogy nem minden szezon eleje a eszkábálással indul, mint mostanában.
  • Isthy
    #54362
    Ha a Szkopje megoldja a főtáblára jutást, akkor a Fradinak hiányérzete támadhat, mert nem lesz orosz csapat a BL-ben. Vajon hogyan fogják kibírni orosz túra nélkül?
  • Isthy
    #54361
    Úgy fest a Fradi rendezheti a selejtezőt

    Ezek szerint - ahogyan várható volt - a svájciak nem vállalták a rendezést, így Fradi rendezheti Dabason a selejtezőtornát.
  • primavis
    #54360
    A tornákat a szeptember 14–15-i hétvégén rendezik, a „magyar” csoportban első körben a Zug kapta meg a rendezés lehetőségét (ezt is sorsolták), ha nem élnek vele, akkor második körben a zöld-fehéreket kérik fel. Végleges döntés – az EHF által kiadott rendezési feltételek megismerését követően – a jövő héten születhet.
  • primavis
    #54359
    2.selejtezőkör:
    2. SELEJTEZŐKÖR
    1. csoport: Byasen (norvég), HC Leipzig (német), BNTU-BelAZ Minszk (fehérorosz), Tertnes (norvég)
    2. csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria, ÉTV-Érdi VSE, Zug (svájci), Lokomotiva Zagreb (horvát)
    3. csoport: HCM Baia Mare (román), Tvis Holstebro (dán), a Dalfsen (holland)–Muratpasa (török) párharc győztese, Viborg (dán)
    4. csoport: Rosztov-Don (orosz), Vardar Szkopje (macedón), Salerno (olasz), Fleury Loiret (francia)
    Az FTC a Zagrebbel, mig az Érd a Zuggal kezd majd egymásközt döntik el a továbbjutást.
  • Gabess8
    #54358
    Tudod minek örülnék, ha tényleg számítana a nézettség, hogy menyien vannak a csarnokban, de továbbra is azt mondom érdektelen, sajnos...
    Én továbbra sem látok okot a tűzoltásra, én ezt inkább kapkodásnak nevezném, a létszámmal pedig lehetne másként is játszani, mint ahogy a játékos bérekkel és kluboknak járó lóvékkal is.
    Abban egyet értünk, hogy sok munka kellett, hogy ilyen szintre kerüljön a sportág, és gazdasági fellendülés nélkül soká lesz a régi sajna...
    EHF bérenc pedig nem te, hanem a komplett MKSZ vezetés, mert ha nem az lenne akkor ezt is meg tudták volna lobbival oldani.
  • Isthy
    #54357
    Azért gyanítom nem történne ilyen az általad megemlített esetben.

    Ha meglátom a főtitkárt, nekem mindig Törpapa jut az eszembe róla, sztem tisztára olyan
  • Zóanagyvarázsló
    #54356
    Számomra éppen az a fárasztó, hogy a vélemények közötti távolság eléggé csekély, mégis hangsúlyozni kell - bár te ritkán szoktál félreérteni -, hogy egy más nézőpontból összegzem (ha az EHF döntését bírálom, csak megnézem, hogy a mutyi és egyebek mellett, mi szól mellettük sportszakmailag), de nem sokban eltérő konklúzióval.

    Most lényegében abban nem értünk egyet, hogy én a sportág, a nemzetközi kupák - EHF-nek is köszönhető - szükségszerűnek, sőt támogatandónak tartom a meghívást, te meg nem. De mivel én is külön tornán képzelném el őket az Érd - más magyar csapat által - kiharcolt helyével szemben. Az én problémám az, hogy látom, hogy miféle veszteségminimalizálás szempontjából érthető a döntés, illetve biztos vagyok benne, hogy ha a selejtezőben fura dolgok jönnek össze, sokkal nagyobb felzúdulás lenne tematikus magyar fórumokon is, mint most az Érd miatt. A Fradinak kedvezményezést azért is hangsúlyoztam, hogy magyar szempontból látszódjon: a két lehetségesből (egy erősen valószínűből és egy nem esélytelenből) gyakorlatilag egy 99%-ig biztos feljutónk lett a selejtezőből.

    Nem áll szándékomban mindezt kihagyni a helyzetértékelésemből csak azért, mert összességében és legtöbb részletében ellenzem a döntésüket. (Azért érdekes lenne megnézni úgy a helyi véleményeket, ha ez egy dán BL-győzelem után történik. Feltéve, hogy utána történne ilyen.)

    A névválasztást tekintve igazad lehet. Pedig én már elkezdtem szakállt növeszteni, és gyakorolni az új aláírásomat
  • Isthy
    #54355
    Az EHF valóban muszájnak érezhette, bizonyára megkapták rá az ösztönzést. Tűzoltani talán nem így kellett volna. Ha már behívják a plusz csapatokat, akkor ne más - jogosan odakerült - csapat kárára tegyék. Nekem ezzel van elsősorban komoly problémám. Nem kellett volna ez az "országosdi" külön kitétel.
    Nem lesz belőled "EHF bérenc", még ha most a te csapatodnak talán kedveztek is és próbálod megérteni és valahogyan magyarázni ezt a húzásukat. Van amit sztem nem lehet, ezt fentebb írtam is. De nem kell egyetértenünk, ez most egy ilyen helyzet.
    Ha már regelni akarsz, akkor ne a főtitkár nevével, mert abból még bajod is lehet. Akkor már inkább használd az általad is említett, idézőjelbe tett nicket
  • Zóanagyvarázsló
    #54354
    Erősen vis maior az a helyzet, hogy még a román és az orosz bajnok is visszalépett a korábbi évek után. Mivel még az is összejöhetett volna, hogy a Vardar és a Fradi közül az egyik elvérezzen a selejtezőben (plusz még egy hozzájuk csapott benyomott, pl. a Viborg), az EHF simán muszájnak érezhette, hogy belenyúljon (meglepő lett volna, ha nem lépnek valamit, az más kérdés, hogy a húzásaik végül maguk is gyakran meglepőek). Azért ez rengeteg nemzetközi bedőlés után az elit mögött egyre inkább vicc a sportág, a többi kupa le van sajnálva, így érthető, hogy próbáltak kedvezni azoknak, akik vállalták volna az indulást. Igen, én úgy ítélem meg, hogy tűzoltásra szükség volt, mert ott tart a női kézi. Hogy idejutottunk, ahhoz persze az EHF sokéves rombolása is kellett, ez sose volt kérdés.

    Nézett és erős csapat alatt a Viborg mellett a Vardart és a Fradit értettem (lásd fent és korábban: ez az egész machináció arra is a jó, hogy ne nyúljunk a szkopjeiekkel egymásba), legalábbis nem hinném, hogy Macedóniában nézőgondok lennének, az anyagiakról nem is beszélve. (Mármint egyelőre, láttunk már karón varjút.)

    A más országok harmadikjainak rosszabbodó esélyét arra értettem, hogy tavaly az oroszok és a németek kaptak reális esélyt harmadik csapat főtáblára juttatására (illetve ugye a Viborgnak is kibulizták korábban az ukránok helyét), ez a mostani "meghívottak" (dánok, norvégok) kapcsán nem áll.

    Persze én akárhogy is hangsúlyozom, hogy nem értek egyet a döntésük mögött húzódó ideológiával, vagy csináltam volna máshogy, ha megpróbálom akár egyetértés nélkül is értelmezni a logikájukat (engem elszomorított a döntésük, de tény: az én csapatomnak éppen kedvez), nyilván "EHF-bérenc" lesz itt belőlem. Valahol marhára unom, amikor már amiatt is magyarázkodnom kell, mert nem szerepel minden mondatomban a mocskos EHF egy hozzászóláson belül. Majd lelépek és újraregelek Jean Brihault néven, akkor legalább eleve fölösleges lesz mentegetőznöm :)
  • smith09 #54353
    igen - igen. azaz időpont jó !

    bár még elégmessze van, de ha tudtok jegyvásárlásról infót akkor kérlek szóljatok.
  • Gabess8
    #54352
    Na itt a pont. Én azért csendeben még egy tényezőt megemlítenék. Ismét kiderült, hogy az MKSZ a seggnyaláson kívül semmihez nem ért, mert ezt egy jól felépített sport diplomáciával lehetne orvosolni.

    Egyébként tényleg a Fradi a torony magas esélyes, de láttam én már kupa döntőt ahol az esélytelen csapat szarrá verte az esélyesebbet...
  • Gabess8
    #54351
    Nem hiszek a szememnek, hogy tőled ekkora marhaságot olvasok, (bár úgy látom már Isty leírta), milyen erős csapat, milyen kevés néző????? A lőtéri kutyát nem érdeklin pláne nem az EHF-t.
  • Isthy
    #54350
    Miért is volt muszáj? Nem volt muszáj, egyszerűen így döntöttek. Semmilyen szabály nem kötelezte az EHF-et rá, nyugodtan lebonyolíthatták volna a BL-t úgy ahogyan leírtam, a 25 ténylegesen jogot szerzett és benevezett csapattal. Máskor is volt már, hogy nem volt meg az elméleti 32 résztvevő. Inkább dolgozniuk kellene azon, hogy a csapatoknak megérje szerepelni a BL-ben és akkor minden bizonnyal nem lesz ennyire kevés jogosultan nevező. Nem pedig élősködni a sportágon... Még az egyre fogyatkozó csapatokon is...
    Ehelyett megcsinálták ezt "beprotezsálást", amivel egy teljesen szabályosan jogot szerzett csapattal (HUN3) tették egyenlővé a sehonnai módon "benyomott" csapatokat (DEN3, NOR3). Ráadásul pont emiatt kreáltak egy a szabályosan jogosult csapatot hátrányosan érintő kitételt. Ha nem csinálják meg ezt a "trükköt" akkor ugyanúgy csak egyetlen országnak lett volna 3 csapata, mint előzőleg és ugyanolyan módon küzdhetett volna az Érd is, mint anno a 3 norvég és dán csapat, akiknek lehetett nyugodtan szerepelni a selejtezőben mindenfajta kitétel nélkül. Na ezért gyomorforgató számomra ez a húzásuk.
    Az ő (NOR3, DEN3) esélyeik is csökkentek? Mi csökkent? Az a NULLA, ami eredetileg volt, hiszen itt sem lenne a helyük, hanem az EHF kupában kellene lenniük. Tehát ők valamennyi esélyt kaptak a NULLÁVAL szemben, míg az érdiek esélyei csökkentek emiatt az egész "művelet" miatt.
    Nézett és erős csapatokat a főtáblára? Na ezt ebben az esetben max. a Viborgra lehetne mondani, a többire aligha. Tehát ezzel sztem meg is érkeztünk az egész lényegéhez... Remélem valaki eltakarítja őket és visszakerülnek a jog szerinti helyükre, ami a dán bajnoki 3. helyükkel jár nekik.
  • Zóanagyvarázsló
    #54349
    Bevenni őket muszáj volt, a kevés nevező miatt, és az is teljesen jogos, hogy éppen őket (bajnokságok erősorrendje, bajnoki helyezésük, de múltjuk és erejük alapján is). Ha úgy tetszik, az ő esélyeik is csökkennek ezzel a megoldással, norvég csapat tán nem is lesz a főtáblán a Larvikon kívül. A plusz csapatoknak külön torna kellett volna, mint tavaly, de én annak nem számoltam utána, hogy számszakilag hogy jönne ki, nyilván szándék kérdése, hogy kijöjjön.

    Az EHF döntése abból a szempontból teljesen logikus, hogy nézett és erős csapatokat akar a főtáblán tudni, ezt ezzel megoldotta, a veretes nemzetközi múlttal nem rendelkező gazdag Érdet viszont látszólag beáldozva ezzel. Ezzel együtt nagyon nem értek egyet velük, és elég nehéz lehet úgy építkezni Érden, ha tudhatják, hogy a Fradi - vagy az ETO - megelőzése nélkül nem érhetik el soha a főtáblát. De lássuk be, magyar BL-győzelmekre sem lehet alapítani, ha várhatóak a jövőben is.
  • Isthy
    #54348
    Ezen nem csodálkozom Az időpont az lehet amit írtam?
  • Isthy
    #54347
    A helyzet az, hogy jól kibabráltak az érdiekkel. Eddig nem volt probléma az azonos nemzet harmadik csapatával.
    Igazság szerint a 25 jogosultan nevezett csapattal kellett volna foglalkozni. A 12-es főtáblán kívül maradt volna 13 csapat, akiket 4 csoportba sorsolva lehetett volna selejteztetni. Mondjuk egy 4-es és három 3-as csoportban. A négyesben elődöntő-döntő rendszerben, a hármasokban körmérkőzéssel. Így mind a 4 főtáblára feljutó 2 meccset játszott volna a feljutásért. A dán és a norvég 3. csapatnak semmi keresnivalója a BL-ben... De ugye mindenképpen be kellett venni őket, kibabrálva ezzel az érdiekkel. Már megint a dánok és a Viborg... Hogy rühellem őket...
  • Isthy
    #54346
    Ahogy látom a férfi válogatott 2014-es EB sorsolása kimaradt:

    A csoport: Dánia, Csehország, Macedónia, Ausztria
    B csoport: Spanyolország, Izland, Magyarország, Norvégia
    C csoport: Szerbia, Franciaország, Lengyelország, Oroszország
    D csoport: Horvátország, Svédország, Fehéroroszország, Montenegró

    Nem könnyű csoport, de sztem megoldható a 2. hely megszerzése és utána az A csoportból könnyebb ellenfelek jöhetnek a dánokon kívül. A csapat simán játszhat akár az 5. helyért is a végjátékban.
  • SomogyiG
    #54345
    A Siófok és a Fradi részvétele már 100%. :)
  • smith09 #54344
    köszi!

    Remélem összejön. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #54343
    Biztosra mentek, azt akarták, hogy legyen második dán csapat a főtáblán, és a Vardar meg a Fradi is legyen ott, ne üssék ki egymást. Ehhez most találtak is - balfék - ideológiát, melynek az Érd a kárvallottja (legalábbis az EHF így nézheti, és valóban mi vagyunk az esélyesebbek).
  • Isthy
    #54342
    Ahogy látom az EHF megint alkotott a 2013/14-es BL küzdelmek besorolásánál...
  • Isthy
    #54341
    A Larvik weboldalán van szó erről, augusztus 16-18. közötti időponttal.

    HK Larvik felkészülési menetrend


  • SomogyiG
    #54340
    Még bizonytalan a dolog, mármint a részletek. A negyedik csapat a Zagreb lesz, nagy valószínűséggel.
  • smith09 #54339
    köszönöm azért h megnézted. köszi a linket majd figyelem !!
    Fradi, Larvik, Siófok, meg egy román csapatra emlékszem a cikkből.

    Én norvég nyelven nem tudok, a google fordító, meg hagy kívánni való maga után.
  • kaloz174
    #54338
    Szia!
    Azt hittem, tudok neked segíteni, de sajnos, nem.
    Pedig, miután rémlett valami, még az etos csapatoldalra is ellátogattam. (Nem sűrűn teszek ilyet. )
    Ott ezt találtam: " A ... SportConcept Kft. által szervezett nemzetközi kézilabda torna, amelyre augusztus 23-25...részt vesz az RK Krim Mercator, a Vardar Skopje, a Metz, a HC Lipcse, a Rostov-Don és a Győri Audi ETO." Ebben az írásban van.

    Időnként érdemesitt körülnézni. Ha valami véglegessé válik, a handball.hu biztosan beleveszi a naptárjába.
  • smith09 #54337
    A Larvik honlapján olvastam h ez év augusztusában jön a norvég csapat mo.-ra egy tornára. ti tudtok valamit erről pontosabban ?
  • kaloz174
    #54336
    Friss fejlemények?

    Bajnokok Ligája: indulhat az Érd és a Szeged a selejtezőn.
  • kaloz174
    #54335
    Teljesen igazad van. Sajnos.
    Ehhez csatlakoznék:
    "Természetesen sikeres műtétet és gyógyulást kívánok neki!!"
  • Gabess8
    #54334
    Igazából nem is értem miért számoltak eddig a lehetőséggel, mikor tudva levő, hogy ez nem egy nátha... Sajnos én már láttam hasonlót testközelből, nem lehet előre megjósolni szerintem a felépülés pontos időpontját hónapokban mérhető csak, és nem tudjuk mit hoz a műtét.

    Természetesen sikeres műtétet és gyógyulást kívánok neki!!

    A szappan operáról amit a drága MKSZ művelni fog...