61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • [HUN]FaTaL
    #54453
    Talán a szerbek/horvátok nem igazolnak külföldre? Dehogynem. Mégis a szerb 3. verte ki a Honvédot. A Hollandok is külföldre igazolnak mégis erősebb a bajnokságuk, nem is kevéssel.
  • primavis
    #54452
    Más lehetőség nincs semmiféle pénzes labdasportban, mint tehetségek kineveléséből és kiárusitásából megélni. Ezt csinálja Afrika, Dél-Amerika (még Brazilia is), de pl. a volt yugo államok, vagy akár Románia is.
    Ők sem érnek el különösebben jó eredményeket a klubcsapataik révén, de a válogatottjuknál már visszajön a befektetés! Ez a követendő út nálunk is, mert nem ide jönnek az orosz vagy arab multimiliárdosok csapatot venni!
  • primavis
    #54451
    bocsi, de a focink gyengülését pont az is nagyméártékben csökkentette/ti, hogy egy Pintér szintű focista 170 milliót kereshet egy év alatt!S ezt nem itthon keresi meg,a hogy a többi külföldre ment játékosunk sem. Ezért kell kevesebbel beérő légiósokat hozni, mert magyart ennyi pénzért nem lehet szerződtetni. Elmennek, a többségük kispadot koptat valahol jópénzért, majd ha méltóztatik haza jönni , mint pl. Rudolf, akkor kap 7 milliós havi fizetést szinte semmiért!
    Szerinted a spanyol kézilabdázók illetve az ottani légiósok miért rajzottak ki edzőstől? De ez a focistáikra is érvényes a két nagy csapatuk kivételével. Kis pénz, kis foci! nem én mondtam, hanem Puskás, anno.
  • primavis
    #54450
    de biza az UEFA sara! Védi az örökös tagokat a trónkövetelőkkel szemben!
    Szerinted van annyi jó csapat, ahány indulhat a BL és az EL selejtezőkön, miközben a nagyok pihennek? Ha már demokrácia , akkor az úgy néz ki, hogy mindenki indul az első körtől kezdve! S ne legyen irányitott a sorsolás!
  • primavis
    #54449
    mindenkinek pocsék, és azok a csapatok amelyek kihajtják a lelküket julius elejétől, pihenés nélkül, a következő évben rendszerint nincsenek ott az otthoni élvonalban, hacsak az nem olyan kiegyenlitetlen, hogy nem tudnak kikerülni belőle.! DE mindig vannak próbálkozók, mert a kisérletezést jól megfizeti az UEFA!
  • smith09 #54448
    Esetleg van arról információja valakinek h augusztusban a Larvik jön Mo.-ra a fradival meccset játszani? ( 08.10 körül kb. valamikor )
  • [HUN]FaTaL
    #54447
    Hagyjuk már, blablabla... :D A többi országnak nem pocsék? Hihetetlen hogy mindig van mire fogni. Én szeretem a focit, de ami itthon labdarúgás címén megy az teljesen nevetséges.
  • Gabess8
    #54446
    Ezt most komolyan írtad, vagy viccből, mert annak sem jó!!! Azért baromra nem kéne az UEFA-ra fogni. Nekem itt ne véd egyik falábút sem!!! Az itteni csapatokat hasonlítani az általad említtet nagyokkal, még egy könyvben sem szabad. Ahhoz előbb dolgozni kellene, de ezek 20 éve csak pofáznak, a munka helyett és még azt is fognak ennyi ideig legalább.
    Részemről OFF!!
  • primavis
    #54445
    Azért vegyük figyelembe, hogy pocsék az előselejtező módszere is az UEFÁ-nak. Gyakorlatilag nincs idő kipihenni az előző idényt, új játékosokat kell beépiteni és máris vérre menő meccseket vívni. Ez csak konszolidált és bő keretekkel rendelkező csapatoknak megy. Lám a rendszer a nagyokat csak majd augusztus végén -szeptemberben löki be a mélyvízbe, addig nyaralnak (ld. a Barca csapatát is a Bayern ellen a múlt héten!), nyugodtan készülnek. a mi négy kiesett csapatunk felállitását érdemes összehasonlitani a májusban a selejtező helyért küzdőével. kb. 50-60%-ban egyezik meg!
  • Gabess8
    #54444
    Nem kellett hozzá nagy jós tehetség..., mivel úgy szar az egész ahogy van. Értéktelen a hazai átlaghoz képest szerintem jól kereső "játékosokkal" és szintén értéktelen, valószínűleg jól kereső "edzőkkel"
    Nyilván vannak olyan egyesületek ahol csúszik a gázsi.
    A szomorú az,hogy szerinteM 30-40 évig nem is fog változni, mivel az illetékeseknek nem érdekük.
    Én ugyan úgy dolgoztatnám az összest mint gondolom itt sokan teszik naponta, kategóriával kevesebb pénzért..., és ez az egész még sok 100 Milliárd forintunkba fog fájni, holott ezer helyen lenne jobb kezekben.
    MAGYAR FOCI VALÓSÁG 2013-2014 SZEZON.
  • Isthy
    #54443
    Remélem idővel majd megérik a feladatra és ezt ő is így fogja érezni.
  • Isthy
    #54442
    Úgy látom a próféta szólt belőled... Gyorsan kizúgott mindegyik, miközben 10 és 100 milliárdokat ölnek beléjük. Ezért tényleg érdemes...
  • Breki33
    #54441
    a képre kattintva jön be a cikk
  • Breki33
    #54440
    Siti Bea: Még nem állok készen a kapitányi feladatra

  • Gabess8
    #54439
    Pénz, zseton, lové, kes, kavics, remélem nem hagytam ki semelyiket.
  • Gabess8
    #54438
    Nem értelek, most mért bántod őket???????????????? A nagyok még a tengerpartokon nyaralnak ezek meg már ki is estek...
  • Isthy
    #54437
    A románok elleni csoportmeccs és a negyeddöntő nálam esélyes. Messzebbre nem akarok tekinteni
  • Isthy
    #54436
    Final Four már az idén a nőknél is?

    Final Four

    Ha a Fradi és az ETO is bejutna, akkor minden bizonnyal tele lenne a Papp László Sport Aréna is.
  • kaloz174
    #54435
    VB menetrend

    A magyar csapat programjával.
  • kaloz174
    #54434
    Éppen most olvasom, hogy 7 bajnoki kerül a képernyőre...

    Nem árulom el, melyik "sport"ágban!
  • Isthy
    #54433
    Mivel az 5 kiemelt "látványsportág" egyike, biztosan benne lesz. Ugye az EB-t, VB-t szinte biztosan beleveszik, kérdés a BL sorozat közvetítéseinek sorsa. Mert ugye láthattuk, hogy csak a végjáték érdekli a "nagy közszolgálatit"...
  • Isthy
    #54432
    Ahogy olvasom az országok elkészített jegyzékeiket az Európai Bizottságnak be kell majd terjeszteni jóváhagyásra. A jegyzékeket "az uniós jog tiszteletben tartásával és bizonyos feltételeknek eleget téve" kell összeállítani az adott uniós országnak. Esetleg ezt is részletezni kellene, mert ez így egy nagy homály... 1-2 dologról később beszél a cikk, de nem hiszem, hogy ez csak annyi lenne.

    "amennyiben az ilyen közvetítés a közönség jelentős részét megfosztaná ezen eseményeknek ingyenes TV-adáson keresztül történő követésének lehetőségétől."

    Már itt eldől a dolog, hiszen ingyenesen csak néhány csatorna tekinthető meg itthon. Az utána következő a 80 %-os lefedettségről szóló szöveg csak újabb (hazai) korlátozás, nem az a meghatározó, mint ahogy a szövegkörnyezet sugallja, mert nem ez csökkenti jelentős mértékben a versenyt nálunk.

    "Ráadásul amennyiben a listázott jogot egy másik csatorna szerezné meg, köteles azt továbbadni az említett médiaszolgáltatóknak."

    Hogyan köteles átadni? Ingyenesen kell átadnia vagy valamilyen ellenszolgáltatást kérhet érte? Nem mindegy...
  • SomogyiG
    #54431
    Remélem, a kézilabda eseményeink szerepelni fognak a jegyzékben!
  • kaloz174
    #54430
    Sportesemények közvetítéséről

    Holnap elolvasom újra, mert későre jár, de elég érdekesnek tűnik, első olvasatban...
  • Isthy
    #54429
    A kérdés jó, az illetékesek nem erőltették meg magukat...
    Mindhárom csapatunknak tovább kell lépnie a következő körbe, nem kaptak nehéz ellenfeleket.
  • kaloz174
    #54428
    Azért egy ilyen hírt illene komolyabb helyen is közzé tenni, nem?
    Például ott, ahol ezt találtam, a nk. kupákról.
    Első ránézésre mindenkinek továbbjutási esélyei vannak. (Bár túl sokat nem tudok az ellenfelekről.)
  • Isthy
    #54427
    A múlt héten volt az NSO-n egy cikk, hogy az MTK fog indulni, mert azonnal neveztek a BSE jogutódaként. Lesz majd Fradi-MTK "örökrangadó"
  • kaloz174
    #54426
    Lehet, hogy csak én nem figyeltem? Úgy tűnik, hogy már hivatalos is, hogy végül a BSE, bár új néven, de maradhat az első osztályban.
  • Gabess8
    #54425
    OFF, privi ment
  • kaloz174
    #54424
    Igen, köszi!
  • Isthy
    #54423
    Láttam ezt, csak az én linkemen kicsit jobban ki van bontva az egész BL

    OFF:
    A tegnapi üzenetem megkaptad?
  • Isthy
    #54422
    Kisebbfajta csoda történt az EHF-nél:

    Pick Szeged BL selejtező párharc

    Oda-visszavágós párharc lett belőle és itthon lesz a második meccs. Így azért van komolyabb esély a főtáblára kerülésre.
  • kaloz174
    #54421
    Vegyes érzésekkel nézem ezeket a képeket. Sajnos, azt figyeltem meg, hogy elég nagyot változott a világ. Minden tiszteletem azoké a szülőké, akik ott állnak a tehetséges gyerekek mögött, nem kis áldozatot vállalva.
    Van viszont egy olyan tapasztalatom is, ami egyáltalán nem szimpatikus jelenségről szól. Mégpedig az, hogy mai világunkban egyes "jég"mamák -papák olyan szinten próbálnak belefolyni, beleszólni a csemeték csapatainak életébe, ami megnehezíti a szakmai munkát, morálisan pedig rombol. Az utánpótlás nevelésre kapott pénz (TAO) ennek még külön lendületet is adott. (Nem kell magyaráznom, gondolom, miért.)

    Természetesen nagyon jó érzés a tehetséges, ügyes gyerekeket látni. Az azonban, hogy valóban lesznek-e belőlük magyar válogatottak, egyáltalán első osztályú csapatok meghatározó játékosai, más kérdés. Visszatekintve pl. a elmúlt évekre, évtizedre, sokesélyes történet.
  • kaloz174
    #54420
    Szkopjén át...?
    Férfi BL hírek
  • kaloz174
    #54419
    Nyaralás után kézis eljegyzés
    Nyári történet:)
  • Breki33
    #54418
    A lengyelek ellen aratott győzelem után döntetlent játszott a magyar női junior válogatott a gödöllői nemzetközi torna második napján az augusztus 1-jén kezdődő U19-es Európa-bajnokság házigazdája, Dánia ellen. DÁNIA-MAGYARORSZÁG 27-27 (16-12) Játékvezetők: Heim, Janáky. DÁNIA: Folden Vind, Davidsen, Elm (kapusok), Aaskov, Hansen, Haugsted 2, Jensen 3, Kyndbol 1, Laerke Jensen 1, Meyer 2, K. Nielsen 1, Offendal 4, Sommer 1, Tranborg 5, Werngreen-Nielsen 3, Wichmann 4. Szövetségi edző: Heine Eriksen. MAGYARORSZÁG: Ferenczi, Szemerey, Bíró (kapusok), Bárány 1, Buzsáki 1, Ivanics, Korsós 3, Lukács 3, Mészáros 4, Schneider 2, Sirián, Szekerczés, Szondi, Tóth G. 10, Virág 1, Walfisch 2. Szövetségi edző: Hajdu János. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.




  • Isthy
    #54417
    Hogy a linked címéhez csatlakozzak:

    A magyar csapatok a trónra törtek az elmúlt 2 hétben strandkéziben. A Dániában megrendezett junior és felnőtt EB-n a 4 aranyéremből 3-at megnyertünk!

    Juniorban taroltunk, mind a lányoknál mind a fiúknál miénk lett az aranyérem. A felnőtteknél a fiúk a 7. helyen végeztek, a lányok pedig ismét aranyat nyertek. Ráadásul 10/10-es mutatóval, 100 %-os teljesítménnyel!
  • Gabess8
    #54416
    Magyar csapatok a tronra törnek

    Szerintem az évek óta tartó rossz gazdasági helyzetben, már régen rendbe kellene tenni a játékos béreket. Nem hiszem, hogy a játékosoknak ennyit kellene keresniük, nem reális szerintem.
  • Isthy
    #54415
    Nekem is jobban tetszett volna a rosztovi rendezés, mert otthon a Vardar ellen még komolyabb esélyük lett volna. Lehet, hogy a Vardar orosz milliárdosa "besegített" kicsit az olaszoknak a költségek elviselésében?
    Mindettől függetlenül az oroszoknak lesz egy nehéz elődöntőjük a franciák ellen, a Vardar meg játszik egy edzőmeccset. Nem kicsit kedvező ez a macedónoknak a másnapi döntő meccsére nézve...
  • Zóanagyvarázsló
    #54414
    Az olaszok rendezése nem semmi, még az egész BL-sorozat legnagyobb mneglepetése is lehet/maradhat. Sajnálom, hogy nem Rosztovban lesz a selejtező, főleg a Vardar miatt :)