61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #54533
    "A riválisokat illetően a nemzetközi porondon pedig szerintem a Skopje, a Ljubljana, a Larvik és az FTC lesz a legerősebb a BL-mezőnyben."

    Meg a Buducnost, de vastagon.
  • Breki33
    #54532

    Görbicz: Engem lehetetlenség elcsábítani Győrből


    Ujjsérülése tipikus, 3-4 hét alatt gyógyul, de ő már jövő héten edzésre jelentkezik: Görbicz Anita, a Győri Audi ETO KC válogatott kézilabdázója szerint csapata erősödött a következő BL-szezonra, védekezésben nő majd a játékvariációik száma. A DIGI Sport Reggeli Start című műsorában az irányító elmondta: a Skopje-Lujbljana-Larvik-Fradi négyest érzi fő ellenfélnek; nincs olyan ajánlat, ami kimozdíthatná Győrből, a vébén pedig Böhn kapitányért is játszanak és cél akár az aranyérem.






    „Már egyre jobban van az ujjam, tipikus sérülés volt ez a törés, bár ennyire komoly kézsérülésem még nem volt. Annyira azért nem vagyok elkeseredve, mert szerencsére a balkezemmel van a baj és csak 3-4 hetet kell kihagynom, bár én már jövő héten edzésre fogok jelentkezni, mert a labdaéhségem azonnal kialakul. Pályafutásom során egyébként rengeteg másfajta sérülésem volt, ugyanakkor a térdgépet már csak kabalából hordom” - mondta a Skopje ellen szerzett sérüléséről Görbicz.

    „A csapat felkészülése nagyszerűen sikerült, jó formában vagyunk, amit bizonyít legutóbbi tornagyőzelmünk is. A játékstílus marad, főleg támadásban, inkább a védekezésben lesznek még újabb taktikai variációink. A csapat erősödött, a kevés számú igazolás könnyen beilleszkedett” - jelezte a nyárról.

    Hozzátette: „Az évem eddig tökéletesre sikerült, a május volt életem, pályafutásom csúcsa. A láng még lobog bennem a felemelő BL-győzelem okán; ismételni idén nehéz lesz, de már ismerjük a siker receptjét. Nem lesz egyszerűbb, viszont jóval nyugodtabbak leszünk ebben a szezonban, a lelki gátat áttörtük.”

    Latolgatta a BL-erőviszonyokat is: „hogy a Fradi erősödött-e? Idén szerintem nagyon sokat, remélem, most nem sújtják őket sérülések, jók lesznek a BL-ben, viszont remélem, a bajnokságban még nem fognak legyőzni minket. A hazai bajnokság erősödik, ebben biztos vagyok. A riválisokat illetően a nemzetközi porondon pedig szerintem a Skopje, a Ljubljana, a Larvik és az FTC lesz a legerősebb a BL-mezőnyben.”

    „Ambros Martin minden meccs előtt megszabja, hány gólt kaphatunk, nagyon szigorú ember. A védekezés a legfontosabb nála, más az ő stílusa, mint a korábbi kiváló edzőimnek” - mondta el spanyol trénerükről.

    Szóba került a nemzeti csapat is: „A vébére készülő válogatott sokra hivatott: ha tudunk egymásért küzdeni, akkor még az Eb-bronznál is jobb eredményt leszünk képesek elérni. Egy vb-aranyam ugyanis még hiányzik. Plusz motivációt jelent majd az, hogy beteg kapitányunkért, Karl-Erik Böhnnért is küzdünk majd, akit visszavárunk a kispadra.”

    „Korábban Totti, most Messi a kedvenc focistám. Tetszik a játékuk, ahogy látnak a pályán, érzem magammal a hasonlóságot. Abban is, hogy erős bennük a klubhűség, ilyen vagyok én is. Talán meglepő, de karrierem során túl sok helyre nem próbáltak csábítani - szerintem korán elterjedt rólam, hogy mindig is a Győrben fogok játszani. Volt azért ajánlatom, csábítottak külföldre nagyon komoly szerződéssel, de ott napi egy edzés lett volna, amit kevésnek találtam. Nincs olyan ajánlat a világon, ami engem el tudna mozdítani Győrből” - jelentette ki saját karrierjéről Görbicz Anita.


  • Isthy
    #54531
    Csak az első negyedórát tudtam nézni (7-6-ig), utána más program volt. Elnézve a második félidei eredményt lehet én jártam jól. Minden esetre vasárnap a visszavágónak semmi tétje, marad az EHF Kupa szereplés a szegedieknek.
  • primavis
    #54530
    nézem, nézem ezt a végtelenül gyenge Szegedet. Úgy néz ki, hogy kizárólag az MKB ellen tudják felszívni magukat 2-3x egy évben.
  • Breki33
    #54529
    FÉRFI KÉZILABDA EHF BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS

    19.00 Metalurg Szkopje-Pick Szeged

    http://banok.myfreeforum.org/about18.html
  • kaloz174
    #54528
    Különleges ajánlat a cunder.hu részéről, ha valaki esetleg nem látta volna, vagy újra szeretné nézni a meccseket.
  • kaloz174
    #54527
    Ez azért komolyabbnak tűnik, mint ahogy eddig olvasni lehetett.
    Fejlemények

  • kaloz174
    #54526
    Áll a bál :)

    Állást nem nagyon lehet foglalni.:) Egy azonban biztos: az elért eredmény elég szerény...Ennek ellenére tényleg elég elkapkodott döntésnek tűnik mindez.
  • kaloz174
    #54525
    Péntektől újra pattog a labda!
    Előzetes a bajnoksághoz
    "Már csak kettőt kell aludni és Indul a bajnokság"
  • Isthy
    #54524
    Meccsajánló holnapra:

    Metalurg Szkopje - Pick Szeged
    EHF férfi Bajnokok Ligája, selejtező, 1. mérkőzés - Szkopje
    2013.08.28. 19:00 DigiSport2
  • Isthy
    #54523
    Halason időben megtették amit meg kellett, Egerben ez nem sikerült... Kíváncsi leszek a végkifejletre, hogy az MKSZ mit fog "előadni".
  • Gabess8
    #54522
    De főleg a vezetőség részéről, miért akarnak elindulni egy olyan bajnokságban ahol valószínűleg az anyagi lehetőségeik köszönő viszonyban sincsenek a szükséges összeggel.
    Pár napja azon gondolkodtam és beszélgettünk kollégákkal mennyire nem tudnak gazdálkodni az emberek, talán mégsem volt akkor pofon a válság...
  • kaloz174
    #54521
    Elképesztő egri történet
    Azt mondom, ennek alapján, hogy mindez felelőtlenség - több oldalról.
  • Isthy
    #54520
    Majd tavaszra érhetnek össze és akkor a BL-ben harcolhatnak a 4 közé jutásért. Bár én a Budot és a Krimet is erősebbnek érzem náluk. Sztem most bejutnak az első körbe és októbertől is meg fogják oldani a 8 közé kerülést a Larvik mögött a Bera Bera és Podravka ellenében.
  • Isthy
    #54519
    Csak a döntőt láttam, az ETO nagyon simán behúzta a meccset, végig uralva a játékot. A Vardarban lesz ennél jóval több is, de nem tudom elképzelni, hogy veszélyesek legyenek a győriekre. A riporter eszméletlen módon ajnározta a szkopjeieket, de hogy mire fel azt nem tudom elképzelni.
    Azért az a tartaléksor Lundéval a kapuban 3-8-ra bukta az utolsó 12-13 percet, messze nem volt egyenrangú velük. Mondjuk ilyen összetételben se voltak még pályán (lehet nem is nagyon lesznek) de legalább ők is kaptak lehetőséget.
  • kaloz174
    #54518
    Az utolsó 2 meccset láttam. A Vardar még messzi van attól, a döntőben látottak alapján, hogy igazi csapat legyen, véleményem szerint.
  • kaloz174
    #54517
    Kicsit részletesebben
    Mielőbbi gyógyulást!
  • Breki33
    #54516
    Görbicz Anita ujjtörést szenvedett
  • primavis
    #54515
    megvolt ez a torna is, legalább láthattuk a két tornán a várható ellenfelek nagyrészét (+ a Hypot Vácot). Bár még igen korai a találgatás, de látható, hogy az ETO kerete magasan jobb mindegyiknél, még a sokat ígérő Vardar-nál is. A teljes tartaléksor is szinte egyenrangú volt velük. Remélem Görbénél még sincs törés, bár szerencsére a bal keze sérült.
  • Isthy
    #54514
    Hétvégén a DigiSport közvetíti a győri torna minden összecsapását péntek-szombat-vasárnap délután.

    Augusztus 23. – péntek
    15:00: HC Leipzig–Rosztov-Don (DigiSport 1)
    17:00: Krim Ljubljana–Vardar Szkopje (DigiSport 1)
    19:00: Győri Audi ETO KC–Metz HB (DigiSport 1)
    Augusztus 24. – szombat
    13:00: Krim Ljubljana–Rosztov-Don (DigiSport 2 felv. 18:50)
    15:00: Vardar Szkopje–Metz (DigiSport 2 felv. 20:20)
    17:00: Győri Audi ETO KC–HC Leipzig (DigiSport 2)
    Augusztus 25. – vasárnap
    14:00: mérkőzés az 5. helyért (DigiSport 2)
    16:00: bronzmérkőzés (DigiSport 1)
    18:00: döntő (DigiSport 1)
  • Isthy
    #54513
    Sok volt a beállós a keretben (ha jól tudom 4-5), várható volt, hogy lesz szűkítés.
  • Isthy
    #54512
    Végül a 10. helyen végzett az U19-es vb-n a csapat, miután 35-29-re kikaptak a braziloktól.
  • kaloz174
    #54511
    Veszprémi hír
    Az okokról nem írnak semmit, de kicsit meglepő. Legalábbis számomra, aki csak felületesen vagyok képben a ffi csapatokat illetően.
  • Isthy
    #54510
    Egy bővebb válasz a kérdésedre.
  • Isthy
    #54509
    Ősszel a közvetlen vetélytársakat tekintve szinte mindenkihez idegenbe megyünk, kivéve a Vácot. Ezért örvendetes dolog, hogy most - a tavalyival ellentétben - sikerült egy normális, teljes felkészülést végigcsinálni.
  • Isthy
    #54508
    A 9-16. helyért vívott helyosztókon eddig 2 győzelmet arattak (Katar és Románia ellen) így holnap este 8-tól a brazilokkal játszanak a 9. helyért. Azt gondolom reálisan nézve a játékukat kb. valahol itt is a helyük jelenleg a világban.
  • kaloz174
    #54507
    Szemben a tavalyi szezonnal, a felkészülés teljes értékűnek mondható, így a csapat, időarányosan, rendben elvégezte azt a - Mátéfi Esztert ismerve nem kevés - munkát, amit ilyenkor szükséges. A keret sokkal komplexebb, nagyobb variációs lehetőségekre ad lehetőséget. Az "új" játékosok visszatérők, nem akármilyen rutinnal, akik jól ismerik a régi iskolát, így - bár vannak még hibák, természetesen - valamivel egyszerűbb a csapat élete. (Ez a Vác elleni felkészülési meccsen markánsan érezhető is volt.)
    Mivel a többi középházas csapat is elég szépen erősített, szinte lehetetlen megmondani esélyeinket a végső sorrendet illetően. Bár még jó lett volna jobb oldalon is rutinos erősítés, de ne legyünk telhetetlenek. Ha a csapattagok hoznak egy jó átlagot, akkor az jó meccseket és szép győzelmeket is hozhat.
    Reméljük a legjobbakat.
  • smith09 #54506
    Én picit többet vártam Hammersengtől ill. számomra Sulland legemlékezetesebb momentuma h könyökkel odavágott Szucsánszky-nak.
    Tét meccsen azért nem lesznek rosszak.
  • Zóanagyvarázsló
    #54505
    Én már akkor meglepődtem Léna védésein, amikor a szombat déli meccsen Varga Niki eszén sikerült túljárnia párszor :)

    KMJ-vel amúgy azért nem számoltam, mert ő ugye szülni fog, szóval nem is játszhatott volna. Stange meg itt volt, csak nem játszott.
  • Isthy
    #54504
    Valóban sokban javultatok vasárnapra és ez egy szép győzelmet ért, még ha tartalékosak és a 2. félidő közepétől nem is annyira motiváltak voltak a norvégok.
    Ami nagyon feltűnt, hogy nem tudtatok hátul középen mit kezdeni a beállókkal, a norvég gólok fele onnan született. Kell még gyakorolni és összehangolni ezt mindenképpen, de még idő is van rá a legnagyobb feladatokig.
    Laurával sztem jól jártatok elöl és hátul is használható lesz, ami nagyon nem mindegy. Talán jobb is hogy ő érkezett és nem Klivinyi, mert ő cserére szorulna védekezésben. Vasárnap már valóban passzolt is rendesen, bár néha már túl sokat is, ahelyett, hogy bement volna a hatosra.
    Szani valóban fejlődőképesnek tűnik hátul, csak így javuljon továbbra is. Léna ihletett formában védett a norvégok ellen, főleg szélről volt ez feltűnő, ami nem volt az erőssége eddig.
    Ha teljessé válik a csapat a 2 hiányzóval, jó kis ellenfél lesznek bárkinek a BL-ben.
  • Isthy
    #54503
    Ahogy hallottam tőle a telefonos beszámolóban (mivel én a "Viharsarokban" voltam 3 napig ünnepelni), igencsak jól nyomták mindketten
    A 4-10. hely között én óriási harcra számítok és azt gondolom talán ott lehetünk ennek az első felében.
    A Fradi torna meccseit felvettem - szerencsére a TV-m PVR-es - ma délután meg is nézem mindkettőt. Ahogy olvastam a norvégok durván tartalékosak voltak kapusposzton és KMJ, Larsen és Stange is hiányzott. De azért így is gratulálok ehhez a szép tornagyőzelemhez a Fradinak!
  • Zóanagyvarázsló
    #54502
    Hogy produkáltak a nagy visszatérők? Egyáltalán a Kohász hogy szuperál? Ismét érdekes lehet, hogy ki fog bejelentkezni vagy legalábbis ijesztgetni a felsőházért zajló helyekért folyó versenyfutásban. (Bár az első három elvileg már "eldőlt", de tavaly is kevésen múlt, hogy az Érd helyett a Fehérvár legyen ott.)
  • Zóanagyvarázsló
    #54501
    Önmagában a kapusteljesítmények között is sok gólban mérhető volt a különbség, ráadásul a ziccereiket nem is használták ki kellő hatásfokkal. Egy teljes csapattal felálló, csak ránk koncentráló Larvik annyira más lenne, hogy szinte nem is tűnik soknak a 12 gól. Persze amúgy az, és örömteli, hogy sokat javultunk vasárnapra minden szempontból.

    Én annak örülök a legjobban, hogy Szani és Laura is egyre inkább tűnik elöl-hátul használható embernek. Mindkettejüknek sokat kell javulniuk védekezésben, de már jó úton járnak. Persze a német átlövőt nem véletlenül igazoltuk, de amikor megnéztem néhány Bundesliga-meccsét, akkor megijesztett a védelemben mutatott produkciójával. A Fradiban pedig a hétvégén láttam először, vasárnap meg először passzolni :)
  • smith09 #54500
    A lelátón mögöttem beszélgetett valakivel elek Gábor és kérdzték tőle h na összeállt a csapat. Ő meg azt mondta h nem teljesen, ez inkább befektetés nekik. Ahoz képest simán verték a Larvikot. Bár a norvégok sem adtak bele mindent.
    - elszórakozták a helyzeteket, játékban sem törekedteg ziccernél a gólnál, inkább figurát csináltak.
  • kaloz174
    #54499
    Köszi, hogy pár szóban érintettétek a Fradi-tornát. Természetesen nem láttam belőle semmit, mivel egyidőben rendezték a Kohász-kupával, ami szintén jól sikerült felkészülési tornának bizonyult.
    Úgy tűnt, mindegyik csapat sokat profitált belőle ebben az időszakban.
  • smith09 #54498
    Én csak a vasárnapi napra tudtam kimenni.
    A Siófok szerintem jól helytált a Rosztov ellen, mondjuk most a Siófoknak van egy jó kapusa, ráadásul tényleg jó napot fogott ki.
    Nekem a Larvik látványa nagyon élmény volt, annak ellenére h kikaptak.
    Örültem h láthattam Edin-t és a többi játékost akit eddig csak tv ben láthattam.

    Az hogy az ftc mutatott játéka mire lesz elég a győr ellen de az majd kiderül, de remélem jó kis szezon lesz.
  • primavis
    #54497
    ahhoz képest csak két góllal kaptak ki a spanyoloktól s akár meg is lehetett volna a meccs több koncentrációval és kevesebb hibával.
  • Zóanagyvarázsló
    #54496
    Szép volt, 12-vel vertük a Larvikot, ez még kapusok - és az eltérő "motivációs bázis" :) - közötti különbség mellett is szép volt. Tegnap óta sok ponton javultunk, látszott, hogy a norvégokat komolyabban vettük, ha nem is a találkozó elejétől.

    Jó volt ma is látni Piros megbízhatóságát, Léna kiváló teljesítményét, na meg Szani védekezését, de még lehetne sorolni.

    Egyébként remélem nem hangzottak túl negatívan vagy falra festősen az alább említettek, én bízom Szani és Zsuzsi jobb karjában, csak tudom, hogy ők még tudnak sokat előrelépni. Kell is, mert a "játéknak", felkészülésnek lassan vége, és nagyon nehéz feladatok várnak ránk.
  • Zóanagyvarázsló
    #54495
    Voltam. Mire vagy kíváncsi? Mondjuk inkább sörözős, beszélgetős hangulatban teltek számomra a meccsek, semmint kőkeményen strigulázva, de azért igyekeztem odafigyelni a pályán zajló eseményekre is.

    Pár gondolat, ha már felmerült:

    - Steinbach tölt és tüzel, tegnap ennek a hatékonysága igen vegyes képet mutatott, a kiszámíthatósága viszont sajnos nem
    - Szani és Zsuzsi is valamelyest óvatosabban lő, mint korábban, előbbi egyik gólja után fájlalta is a vállát - karját? - az első meccsen
    - a Fradi-Siófokon Szikora csak az első 15 percben kapott lehetőséget, játékidőben és mutatott játékban is a két tavalyi kapusunk dominált
    - sokat rotáltuk a heteslövőket, okkal
    - Piros ugye eddig nem játszhatott, ehhez képest elég hatékony tudott lenni
    - Bogdanovics mindkét meccsen csinált szép dolgokat, szórt bombákat
    - a Siófok a második félidő elején fordított, és annak derekáig vezetett is a Larvik ellen, de győzött a rutin, és ahogy elkezdték kihagyni a ziccereket, a norvégok szanaszéjjel indították őket
    - jó kis csapat ez a Siófok
    - a Larvik a "szenior" játékosait nem hozta el, legalábbis a két rutinos kapust és Tonje Larsent én civilben sem láttam
    - többé-kevésbé minden meccs legalább annyira éles és szórakoztató volt, amennyire elvárható volt, és mindig a jobb csapat nyert

    Sajnos eddig nem jutottam ki felkészülésikre, és ma is csak tévézni tudok, már csak ezért is fontos volt feljutni, látni végre a csapatot. Már várom szeptember 1-jét.
  • smith09 #54494
    Volt ma kint valaki a ftc kéz tornán ?