61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #54613
    a probléma nem a talpról lövéssel van, hanem a magasságbeli különbséggel!
    itt nem lehet az amúgy is természetes irányba lendülő kezet visszahúzni, nem engedi a biomechanika! Ugyanaz mint a magas/távolugrásnál: az elkezdett mozgást már nem lehet korrigálni!
    Amúgy, a dán birók jól ismerhették a Holstebro-t ahhoz hogy tudhasaák, hogy egy olyan csapat ellen amelyik megveri a Viborgot, ott nekik sincs esélyük! Nem is volt, méghozzá alapos verést kaptak (23-36!).
    Szerinted csak egy hat perc kiállitást kellett volna az érdieknek kapnia?
  • Isthy
    #54612
    Azt a bírók még nem tudhatták, hogy egyetlen csapat marad, mert a Holstebro meccse később kezdődött 45 perccel.
    Persze az egyértelmű, hogy talpról lövésnél ennek nagyobb a veszélye, de meg lehet ezt oldani. Mások is vannak akik talpról lövöldöznek és nincsen ennyi esetük. Nyilvánvaló, hogy ilyen előfordulhat, de törekedni kellene rá minden eszközzel, hogy ne nagyon legyen.

    Közben a Vardar simán verte a franciákat és bejutott a BL főtáblára.
  • primavis
    #54611
    nehéz lesz, illetve akkor nem tud talpról lőne majd! pont azért mert majd egy fejjel magasabb a védekező játékosnál, aki rendszerint beugrik a karja alá, ahogy ma Triscsuk is. lefékezni pedig a lendülő ülő kezet csak izomrándulás át árán lehetne.
    Amúgy a tegnap imádkoztam, hogy ne ezt a két tekergő dánt küldjék, de nem olt szerencsém. Mindenképpen megakarták veretni a fradit, hiszen az egyetlen dán csapattal kerültek egy csoportba.
  • Isthy
    #54610
    Nem véletlen volt az a tegnapi Viborg verés...

    HCM Baia Mare - Team Tvis Holstebro 36-23 (20-10)

    Nagyon durva, hogy a dánoknak esélyük sem volt. Ezt azért nem gondoltam volna, hogy a románok mindkét dán csapatot verik 2 nap alatt. Gratulálok Pauláéknak, jöhetnek a BL győzteshez játszani Győrbe.
  • Isthy
    #54609
    Gratulálok a Fradinak a győzelemhez és a BL főtáblára jutáshoz!

    Nagyon nem ment nekik a játék a hétvégén, mintha valami kötelező nyűgnek érezték volna a játékosok ezt a hétvégét. Ennél nagyságrendekkel jobb játék kell majd október elejétől. Azért nem lennék nagyon szomorú, ha szerdán még ezt a formát hoznák amit a két első félidőben De gyanítom nem így lesz, EG nagyon sokat emlegeti a tavalyi meccset, idén nem fog engedni hasonló lazaságot.

    Gratulálok az érdieknek, nagyon szépen helyt álltak! A sérülésig jobbak is voltak az esélyeik, utána eléggé megfogta őket Triscsuk kiválása. Sztem ha játszhat tovább, akkor is a végére megfordítja a Fradi, csak sokkal nehezebb dolguk lett volna egy nagyon szoros végjátékban.
    Mihamarabbi gyógyulást Triscsuknak!

    Tomorinak valahogy változtatni kellene már ezen a lövőmozdulaton, hogy ne menjen el ennyire a keze. Már sokadik eset, hogy ilyet látunk, eddig még nem volt súlyosabb gond belőle, de most sajnos lett. Remélem sikerül valamit kitalálni rá.
  • kaloz174
    #54608
    A BL-selejtezőn végül is érvényesült a papírforma. Nagyon sajnálom, hogy ilyen áron.
    Mielőbbi gyógyulást Triscsuk Krisztinának.

    (Tomorinak, sajnos, nem ez volt az első ilyen szerencsétlen mozdulata.)
  • kaloz174
    #54607
    A BL-selejtező árnyékában zajlik a bajnokság. Mint ismert, a Loki az Újvárost fogadta. Sajnos, 1 gólos vereséget szenvedtünk.
    A meccsen Ferling Dettit még az első félidőben kizárták. Sokan mondják, hogy jogosan, sokan, hogy ez lehetett volna akár 2 perc is.
    Nem mennék már a részletekbe, én az utóbbiak közé tartozom. Különös tekintettel arra, hogy Detti nem az a "vérengző" alkatú játékos, ezen a meccsen sem volt, amíg pályán volt.

    Azt azonban szeretném, ha akkor most ez etalon lenne. Tehát hasonló súlyú szabálytalanság esetén zárjanak ki mindenkit!...

    Az eset felvétele: íme.
  • Isthy
    #54606
    Mindkét csapatunknak ma az volt a fontos, hogy nyerjenek és továbbjussanak a döntőbe. Ez meg is látszott a mai játékukon, gyanítom holnap jóval motiváltabbak lesznek.
  • primavis
    #54605
    a fradi felejthető első félidő után azért mégis bedarálta a horvátokat. De remélem nem ez két unszimpatikus dán vezeti a döntőt!
  • Isthy
    #54604
    HC Baia Mare - Viborg HK 26-25 (11-12)

    Gyorsan befejezte a BL szereplést a Viborg Gratulálok Pauláéknak a győzelemhez!
  • Isthy
    #54603
    Hétvégi tv-s program:

    Érd - LK Zug
    BL selejtező elődöntő - Budapest
    2013.09.14. 15:00 DigiSport1

    FTC - Lokomotiv Zagreb
    BL selejtező elődöntő - Budapest
    2013.09.14. 18:00 DigiSport1

    BL selejtező bronzmérkőzés - Budapest
    2013.09.15. 14:00 DigiSport1

    BL selejtező döntő - Budapest
    2013.09.15. 16:15 DigiSport1
  • Isthy
    #54602
    Hogyne tudna új színt hozni, az elnökség dekorativitása például legalább 5 szinttel emelkedett
    Viccet félretéve, egyet kell értenem a #54599-ben leírtakkal. Sztem sem lesz olyan szerepe, hogy érdemben javíthatna a meghatározó dolgokon. Viszont lehet vele a PR-t javítani, hogy lám van női tagja is az elnökségnek, aki ráadásul kiváló kézilabdázó volt.
  • [HUN]FaTaL
    #54601
    Beleolvastam, ilyen kreténnel még foglalkozni is kár (pedig én szeretem a focit és nézem is).
  • Narusco
    #54600
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    itt kialakult egy kis vita, mondjátok már el ennek a retardnak légyszi hogy miért jó a kézi
  • kaloz174
    #54599
    Ez jó kérdés. Nyilván, mint játékos, na és mint jelenlegi szakvezető, rengeteg tapasztalattal rendelkezik. Azt viszont nem gondolom, őszintén szólva, hogy egy olyan tagnak, mint ő, domináns szerepe lehet. Bár az igazat megvallva, nem vagyok nagyon tisztában a leosztással, feladatokkal, ebben a körben.
  • Gabess8
    #54598
    Azt gondolom, ha valakinek akkor neki helye van az elnökségben. Szerintetek tud új színt hozni az MKSZ-be?
  • Isthy
    #54597
    Csatlakozom, gratulálok Bokinak!
  • kaloz174
    #54596
    Rendkívüli küldöttgyűlés

    Gratulálok!
  • Isthy
    #54595
    Közben felkerült az EHF oldalára a pályázatok listája:

    4 pályázat

    A 3 magyar pályázaton kívül még a Krim akar rendezni.
  • Gabess8
    #54594
    Ez nekem tűnik csak ismét magyaros történetnek, ezt az egészet kezdem nem érteni. Gyakorlatilag van három vagy kettő cég aminek köze nincs a sportághoz, és mégis pályázik...
  • Isthy
    #54593
    Még áldozol ezekre a falábú senkikre időt és energiát? Csak nem vagy mazochista?
  • Isthy
    #54592
    Mindhárom pályázat az Arénában rendezné.

    Részletek
  • banok
    #54591
    Az Arénán kívűl a másik kettő micsoda?
  • Gabess8
    #54590
    Dzsudzsák

    Még neki áll feljebb, hogy nem sül le a pofájáról a bőr!
    Azt hiszem ez minden határon túl megy, OFF
  • Isthy
    #54589
    A mai "papírsport" szerint HÁROM (!!!) magyar pályázat készült. Kíváncsian várom az eredményt.
  • Gabess8
    #54588
    Igaz magyar mentalitás, kérdés mennyire csapták össze...
  • Isthy
    #54587
    Magyar pályázat a női BL Final Four megrendezésére

    Nem sietik el... Ma jár le a határidő a pályázatok beadására. Meglátjuk mit dönt az EHF, lesz-e egyáltalán már az idén. Esélyünk van, az nem kétséges.
  • Isthy
    #54586
    Tovább szűkül a veszprémi keret:

    Laluska távozott

    Laci helyettesítésére 10-15 percre elöl elvileg szóba jöhet Ruesga vagy netán Gulyás is esetleg. Hátul már nem igazán tudom ki fogja pótolni a falban amíg pihen. Érdekes a cikk végén látható táblázat...
  • Zóanagyvarázsló
    #54585
    Nem mondom, hogy nem tapasztaltam még szurkolói elfogultságot a lelátón, akár a saját, akár a túlsó oldalon, de a váci kéziszurkolók 1-1,5 éve, vagy kicsit több, már a kezdősíp miatt is panaszkodnak. Amúgy nincs sem velük, sem a csapatukkal bajom, de konkrétan ebből a szempontból messze idegesítőbbnek tartom őket bárkinél, pedig amióta ráálltak erre, azóta velünk éppen nem is játszottak éles meccset, vagy talán egyet, amin ott sem voltam.
  • Isthy
    #54584
    Ez biztató, reméljük így is lesz.
  • Isthy
    #54583
    Én már csak jót mosolygok az erőlködésükön Nem vártam mást tőlük, ismerve a munkásságukat. Aki látta a meccset az tudja mi történt, esélyük nem volt. De szinte minden vesztes meccsük után ezt adják elő, hogy minden és mindenki összefogott ellenük, hogy ne nyerhessenek.
    Tegnap is a lelátón folyamatosan mocskolták a játékosainkat - leginkább Bulit - és a bírókat. A meccs után meg hívták oda Bulit, hogy pacsizzon velük...
  • primavis
    #54582
    most olvasom, hogy csak megrándult a válla, szerinte edz már holnap...
  • primavis
    #54581
    sajna, nagyon kulcscsont-töréses gyanúsnak nézett ki.....
  • kaloz174
    #54580
    Eddig eléggé tiszteltem a váci drukkereket. Az egyik legsportszerűbb csapat volt ott. Most azonban mintha ez a kör háttérbe szorult volna.
    Egyes reakciókból lassan kiderül, hogy nem is mi nyertük a meccset. Azt persze nem említik meg - fő az objektivitásra való törekvés - hogy Buli sajnálatos sérülése miatt szinte teljesen felborult a "veszprémi" játékunk... (Sajnos, ehhez az is hozzájárult, hogy a nyitómeccs formáját nem mindenki tudta erre a hétvégére átmenteni.)
  • CnSportsnews
    #54579
    Azért ha már kézilabda... gratuláljunk a Tatabányának... bár azért az kérdés, hogy mire lesz ez elég egy komolyabb csapat ellen...

    nyolvgólos előnyt szerzett a Tatabánya az EHF-Kupában
  • kaloz174
    #54578
    Szerintem nem most kezdem...:) (Ha elolvasod, amit eddig írtam.)
  • Gabess8
    #54577
    Ezek szerint kezded kapizsgálni a lényeget. Szerintem sincs semmi köze a klasszikus szponzori tevékenységhez.
  • kaloz174
    #54576
    Na és mit reklámoz?:)
    (Lényegtelen, egyébként, de ez, szerintem, nem az a klasszikus szponzori tevékenység...)
  • Isthy
    #54575
    Grat az újvárosi lányoknak!

    Dunaújvárosi KKA - Ipress Center Vác 26-22 (15-8)

    Az első negyedórában parádézott a csapat (1-1 után, 7-1 majd 10-2). Jött egy 10 perces hullámvölgy (12-7), de az utolsó 5 perc ismét a miénk volt (15-8). A szünet után 3 perc alatt 3 gól és számolt az újvárosi tábor (18-8). Sajnos 2 perc múlva Buli megsérült - aki addig a legjobb és legeredményesebb játékosunk volt - és már nem tudott visszajönni a pályára. Ez megzavarta a csapatot elül és hátul is, így kezdett feljönni és zárkózni a jól küzdő váci csapat. Sorban hagytuk ki a ziccereket (39 és 52 perc között 6 tiszta ziccert sikerült elrontani) és 24-20-nál ért legközelebb a Vác. Az utolsó 5 percben tartottuk a 4 gólos előnyt, ami több is lehetett volna, ha a záró 2 percben nem kapkodunk.
    A meccs után beszéltem Misivel, azt mondta Buli a combjára kapott egy jókora "medvepuszit" és remélik nem szakadt be a combizma...

    Hallottam, hogy Vérten Orsi is megsérült Békéscsabán... Remélem nem komoly, mihamarabbi gyógyulást neki!
  • primavis
    #54574
    remélem, nem súlyos - bár annak tűnik - Vérten sérülése, ami egy buta esés miatt következett be. Még jó, hogy a bal válla az....
    amúgy a meccs sima volt és Pena is játszott pár percnyit. A bírók próbálták egy ideig játékban tartani a csabaiakat, sikertelenül.