61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #54693
    Minek is kell még egy kollégium és még egy csarnok, ami ráadásul 3 pályás? Annyian lesznek ott, hogy csak ekkora helyen férnek majd el?

    Ez nekem megint valami "elitképző" helynek néz ki... Majd szépen "lefölözik" a többi utánpótlás nevelő csapatot. Akiknek azután marha sok értelme lesz dolgozni a fiatalokkal, mert nem építhetik be őket a saját csapataikba. Gratulálok!

    Idézet az akadémia honlapjáról, az akadémia funkciói részből:

    "Bázis a közvetlen utánpótlás számára:

    - a középiskolás korosztály számára önállóan, az egyesületektől független versenyhelyzetben lévő korosztályos képzés kialakítása,
    - a junioroknál az Akadémia és az egyesületek közötti konszenzusos együttműködéssel (HAHAHAHA!!!) a kiemelkedő tehetségek képzése.

    Az Akadémia idővel a férfi és női junior-válogatottak képzési központjává, a legtehetségesebb junior korú kézilabdázók képzési színterévé válik, amelyben lehetőség nyílik folyamatos szakmai képzésre, illetve egyetemi oktatásra, a 14-18 évesekhez hasonlóan bentlakásos rendszerben. Az Akadémián tanulók és képzésben részt vevők számára teljesítményüktől függően lehetőség nyílik a junior válogatottakban való szereplésre."

    Nincs is mit hozzátenni...
  • kaloz174
    #54692
    Én meg naív módon azt gondoltam, legalább csarnokra nem lesz gond...
    (Bogláron, egyébként, van egy másik csarnok is. Edzésre alkalmas lehetne. + Fonyód sincs messzi...Igaz, egyik létesítmény sem zsír új.)
  • Breki33
    #54691
    Énis ezen gondolkoztam
  • kaloz174
    #54690
    Bizony, örülnék neki én is...
  • Isthy
    #54689
    Nem vitatkozom veled...
  • Isthy
    #54688


    Vajon mi lehet Dubyval? Jó lenne újra találkozni vele... Talán most, hogy kezd a csapat és a hangulat a régire hasonlítani ismét összefuthatunk vele.
  • kaloz174
    #54687
    Bármennyire szeretem a kézilabdát, bármennyire jó szakembernek tartom "motívációs bázis" Lajost, elismerve eredményeit, ez valóságtól elrugaszkodott, agyament dolognak tűnik, a jelenlegi magyarországi helyzetben. Ráadásul, mint már írtam, értelmét sem látom.
  • Isthy
    #54686
    Az NB I/B-ben tök utolsók voltak, teljesen ismeretlen fiatal játékosokkal. Halason majdnem mindig probléma volt a sportág finanszírozása, most be is fejezték egyelőre.
  • Isthy
    #54685
    Itt olvasható hogy mire tervezik felhasználni.

    Tehát 2 év alatt összesen 3,8 milliárd van tervezve. Ezek szerint kell még kollégium és egy 3 pályás csarnok is. Nem semmi...
  • Breki33
    #54684


  • kaloz174
    #54683
    Úgy tűnik, a halasi csapat végleg befejezte.
    Sajnálom a játékosokat, valamint azokat, akik sportszerűen segítették a dolgukat a klubnál és a klub körül.
  • kaloz174
    #54682
    Szerencs, 1976. október 2.
    Ekkor született egy nagyszerű ember, egy csodálatos kézis, akit sosem feledünk.

    Duby videója

  • kaloz174
    #54681
    Nem látom át a költségvetést, így az összegekhez nem tudok és nem is akarok hozzászólni. (földi halandó szemével hatalmasak) Inkább az a gondom, hogy valahol azt érzem, amit a foci esetében. Félek, hogy ablakon kidobott pénz lesz ez a szép összeg, amiből egyébként nagyon sok - "valós" - klub szépen tudna profitálni, élni.
    Talán kicsit erőltetett a párhuzam, talán csak részben fedi le a 2 dolog egymást, de ott van a szintén mesterségesen létrehozott veszprémi női csapat. (3 éves projekt.) Éppen most panaszkodott RK arra, hogy nincsenek szurkolóik. Egyszerűen gyökértelenek (vagy inkább a gyökereik nem ott vannak, ahova elvileg tartoznak). A boglári mutatvány is ilyen lesz, véleményem szerint. (Pedig Veszprémben legalább van hagyománya az élvonalbeli női kézinek, szemben Boglárral, ahol ugyan megépítették a szép sportcsarnokot, de a sportág az NB/II-nél feljebb még nem jutott, saját erejéből.)

    Sajnálom a kidobott pénzt, az az igazság.
  • Isthy
    #54680
    Én is most olvastam, megelőztél a beírásban
    Mondjuk én csak az utolsó bekezdésben leírtakra akartam felhívni a figyelmet. Nem semmi, az eddigi összeg 10-szerese az akadémiának. Elég érdekes...
  • kaloz174
    #54679
    Az illető "hölgy" nagyon megérdemelte, szerintem. Pl. azért, ahogy arról beszélt, milyen is volt Újvárosban játszania. Sajnos, nem találkoztam vele. Pedig jó lett volna beszélni pár szót.
  • Isthy
    #54678
    Igen, ezt egészen közelről láthattam, szép gesztus volt tőlük. Mondjuk én is pacsiztam az egyik ETO játékossal, sőt még is volt. Sztem gyanítod hogy ki lehetett az illető
  • kaloz174
    #54677
    Igazából ben tudom, hova tenni ezt a hírt.Sport-költségvetés 2014
    Enyhén szólva is vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, még akkor is, ha a részleteket nem ismerem.
  • kaloz174
    #54676
    Nézegetem a képeket a csapatoldalon. Azért az nekem nagyon kedves jelenet volt, hogy nem csak az újvárosi közönség, szurkolók maradtak és ünnepeltek vastapssal - egy vesztes meccs után, hanem az ETO szurkolói is lepacsiztak a mieinkkel is. Így is elismerve a Kohász teljesítményét.
  • Isthy
    #54675
    Részletek ebben a cikkben.

    A norvégok ugye EB selejtezőket játszanak 23-án és 27-én a románokkal, ezért lesz "csak" a második vonal (liga válogatott) itt tőlük a tornán.
  • Breki33
    #54674
  • kaloz174
    #54673
    Köszi a kiegészítést. Több szem többet lát. Igen, a minőségi cserék meghozták a várt eredményt az ETO-nak. A nagyszerű dolog ebben az, számomra, hogy ettől sem ment el a mieink kedve, és újra fordítani tudtak. Akkor még tartott az erő.
    Sajnos, valóban, a francia ott tornyosult a mieink előtt, az ő szempontjukból nagyon is hatékonyan. (Ezért tűnthetett úgy, leginkább, hogy megállt a góllövő tudományunk.
    A 2 "outsider" spori pedig ebben az időszakban tévedgetett, szubjektív véleményem szerint úgy, hogy az inkább minket sújtott.

    Mindez persze csak ebben a meccsben volt így. Remélem azonban, hogy az általános tanulságokat sikerül mégis levonni. Előre kell néznünk.
  • Isthy
    #54672
    Reményeid valóra váltak

    Reagálnék egy dologra az írásodban:

    "Sajnos, itt volt egy olyan szakasz, amikor támadásaink kevésbé voltak sikeresek. Hogy ennek mi volt az oka, az ellenfél jobb védekezése, vagy mieink több hibája, türelmetlenkedése, ezt a videó tudná eldönteni. Valószínűleg mindkettő közrejátszott. Egészen a 23. percig kellett híveiknek várni, hogy a BL-győztes ellenfél átvegye a vezetést. Sajnos, én úgy láttam, hogy Kovacsics Anikó pályára lépése, mozgékonysága meglepte kicsit a mieinket, aminek következtében az addig nagyon koncentrált védekezésbe hibák csúsztak. (Tanulság: jobban kell figyelni, előbb kell reagálni az ellenfél váltásaira.)"

    Ugye ez a szakasz a 8-3-as vezetésünk után volt, aminek a végén 11-13 lett az eredmény a 12. és 24. perc között. A dolognak sztem - és mások szerint is, akikkel a szünetben beszélgettem - 2 oka volt: az egyik, hogy ebben a 12 percben kaptunk 3 kiállítást, tehát az időszak felét emberhátrányban kellett lejátszanunk. A másik, hogy az ETO felhozta a jelenlegi legjobb sorát a pályára. Hornyák Ágit Kovacsics váltotta, RSV-t Bulatovics, Bódit pedig Orbán és védekezésben bejött Tervel is.

    Azután kapott az ETO is egy kiállítást és azt a 2 percet mi is kihasználtuk, fordítottunk 12-13-ról 14-13-ra.
  • kaloz174
    #54671
    Remélem.
  • Isthy
    #54670
    Akkor holnap már olvashatom?
  • Isthy
    #54669
    Ezt én is észrevettem és dőltem a röhögéstől
  • kaloz174
    #54668
    Lefoglalt az előző esti meccs.
  • Grenzjager
    #54667
    a nap poénja Érdről, zöld-fehér szemmel
  • primavis
    #54666
    nem, mert reggelente beveszem a bogyót! de amúgy morogtam ellenük az fix. Elfogadok bármilyen birói felfogáést, csak legyen mindkét csapatra azonosan alkalmazva. Az már a csapatok dolga , hogy miként alkalmazkodnak hozzá. Most , nem ez volt. Ami az MKB-nál 2 perc, vagy 7-es, az a másik oldalon ejnye-bejnye, jobb esetben szabaddobáűs, a karjuk meg érdekesen lendül fel és igen gyorsan fáradt az egyik oldalon (MKB támadások) s akár két percig is kibirták ha a németek támadtak.
  • Isthy
    #54665
    A tiédről a két francia spori gondoskodott...
  • Isthy
    #54664
    Na ezért érdemes beírogatnom állandóan ide az aktuális tv-s meccsközvetítéseket...
  • Isthy
    #54663
    Az volt, még van fejleszteni való a veszprémiek játékán. De nekik sem most kell csúcsformában lenni, ahogyan az ETO-nak sem. Most szerencsére így is meglett a győzelem, még ha nagyon szűkösen is. Van 3 pont előny a németekkel szemben, ezzel be lehet sétálni a csoport elsőségre.

    A szünetben volt beszélgetés Hornyák Dórával és Szepesivel. Ebben a riporter előadta, hogy az ETO nagyon simán nyert Újvárosban... Azt hittem leesek az ágyról... Hogy lehet ilyen fogalmatlanokat odaengedni a mikrofonhoz kézimeccsen??? Dodó a válaszában finoman helyre is rakta.
  • kaloz174
    #54662

    Lehet, jobban jártam volna vele, mint az Érd-Fradival...
  • primavis
    #54661
    legalább nem volt ugráló vérnyomásod! -:))
  • kaloz174
    #54660
    Na, ezt jól elfelejtettem. A lényeg a győzelem.
  • primavis
    #54659
    Nehéz szülés volt az MKB-é de fő hogy nyertek, a csigaevők minden ellenállása ellenére is! kézilabdában nem lehet bírókat megvétózni mostanában?
  • Isthy
    #54658
    Igen, fikarcnyi esélye nem volt az érdieknek.
    A meccs elején odafigyelve és eredményesen játszott az első sor, majd a félidő közepén a szinte teljes sorcsere sem okozott komoly visszaesést. Ebben mondjuk komoly szerepe volt Steinbachnak. Egyébként is sokat cserélt EG az egész meccsen. Zácsik pl. alig volt pályán és Zizi sem fáradhatott el nagyon. Biztató volt a mai meccs a BL kezdetére tekintettel. Talán még a beállók megjátszását kellene sokkal jobban megoldani, ott még van bőven javítani való.
  • primavis
    #54657
    na simán nyert a fradi Érden! 33-25.
  • Gabess8
    #54656
    Így van szép volt csajok, eszt nem gondoltam volna!!
  • Isthy
    #54655
    Dunaújvárosi KKA - Győri Audi ETO 24-27 (14-14)

    Gratulálok, szép volt csajok!

    50 percig méltó ellenfelei voltunk a BL címvédőjének, a végére sajnos elfáradtunk és az ETO megérdemelten nyerte meg a meccset. A csapatot így is hatalmas dicséret illeti, nagyon szépen helyt álltak és megszorongatták a győrieket.
    Igazából nekünk nem ezt a meccset kellett megnyerni, hanem majd a versenytársaink ellenieket. Remélem még kitart ez a forma és akkor nagyon szép őszt zárhatunk.
  • kaloz174
    #54654
    Na és a mai bajnokik , kit hol érnek.