61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #54853
    Ez is fontos, de Móni másfél éves formán kívülisége - amiből kijönni látszik -, vagy Orsi gyengébb formájának kezdete úgy kezdődött, hogy rengeteg labdát kaptak akkoriban még a klubjukban (de a 2010-es EB is ziccerrontásokkal kezdődött, ellenben a Telenor-kupán Kati még indította a klubtársat jó párszor, aki ősszel a még a bL-ben is brillírozott, tavasszal már nem). Az persze ezen a tornán is látszódott, hogy gyakran középen próbáljuk megoldani, és fradista belső négyes próbálta megoldania helyzeteket, nem feltétlen önzőségből.

    Ezzel csak annyit kívánok mondani, hogy egyrészt igazad van, másrészt nem csupán erről van szó.
  • Zóanagyvarázsló
    #54852
    Most nem is jó, de korábban voltak jó meccsei a BL-ben is, szélen is (persze mindig látszott, hogy nem az eredeti posztja, de amíg gólt lő, addig OK). Zácsikkal és Triscsukkal viszont most már elegen vagyunk belső posztokon, tehát valóban nem sok okunk van benne gondolkodni most.
  • Isthy
    #54851
    Kovacsics kivitele sztem teljesen felesleges volna... Egyrészt nem igazán megy neki se a BL-ben se a bajnokságban. Másrészt meg a szóba jöhető posztjain nem nélkülözhetetlen. Vannak kiváló irányítóink (legalább három: Görbe, Zizi, Triscsuk), vannak jó ballövőink (ne is mondjam mennyien jobbak itt nála), vannak akik legalább úgy védekeznek 2-es védőként mint ő (sőt, jobban). A balszélen meg legyenek igazi balszélsők. Tehát minek?
  • Isthy
    #54850
    Lehetnék nagyon cinikus és mondhatnám azt: Nem mindegy, hogy ki nem kap labdát a balszélen?
    Ez a messze legjobban elhanyagolt poszt nálunk már évek óta. Sokkal inkább vannak foglalkoztatva a jobbszélsők, az a kevés figura is inkább rájuk van kijátszva. A válogatottban meg még inkább feltűnő a dolog. Sztem ez lett a következménye annak, hogy nincs megfelelő balkezes lövő (akit igazán komolyan kell venni minden ellenfélnek) már nagyon régóta itthon, aki elindítsa a figurát vagy a húzást megteremtve a lehetőséget a balszélre. Arról nem beszélve, hogy a ballövőink is leginkább középre "látnak" szintén évek óta. Görbe még irányítóból csak-csak megtalálja őket, de más... Ezt a problémát egy ideig elfedte az, hogy a kapusok indításaiból eredményesek voltak lerohanásból ők is. Tökéletes példája volt ennek Kati és Orsi ilyetén kapcsolata.
    Hatalmas űrt hagyott maga után Boki és Helga amikor visszavonultak...

    Ha kapnának rendesen labdákat akkor nem lenne "jelen helyzet" tudnának eredményesebbek lenni ők is és nem lennének egyfolytában megtalálva.
    Nagyon jó lenne már ha újra "felfedeznénk" a szélsőinket is, sokkal könnyebb dolgunk lenne középen is az ott játszóknak.
  • Zóanagyvarázsló
    #54849
    Én is csak azért írtam, hogy jelen helyzetben látva okkal merülne fel a spórolás ezen a poszton. Megjegyzem, Kovacsics az elmúlt években szélen jobb volt Vértennél, ha ezen a tornán szombaton neki sem ment, és nem szélső.

    Remélem, hogy Orsi megrázza magát, nem csupán eggyel többen leszünk vele (nem szívesen és nem rosszindulatból írom ezt), legutóbb az EB-n azért volt vagy két jó meccse, és ott sem ígért parádés formát, bár egy jó meccse a BL-ben tavaly ősszel talán volt.
  • kaloz174
    #54848
    Pedig legalább a kapusok esetében megtehetné...
  • Isthy
    #54847
    Nem egyszerű ez a balszél dolog, ahogyan a kapusposzt sem. Mindenkinek megvan a saját véleménye, hogy ki kit vinne. De továbbra is azt mondom, hogy Jánosunk nem fog változtatni, hacsak nem lesz sérülés. Talán majd 2014-ben ha KEB visszatér, ő majd változtat.
  • kaloz174
    #54846
    ok:) Egyetértek, természetesen.
  • Isthy
    #54845
    Nem arra írtam, hanem a te esetedben erre(#54835):
    "Tekintve, bár nagy luxusnak tűnik, Görbe ugyancsak bevált balszélen, még azt is el tudom képzelni, hogy csak Vincze Melit visszük arra a posztra."

    Vigyünk két szélsőt és kész, ne szórakozgassunk már újra azzal, hogy egy esetleges sérüléssel egyáltalán nem marad rendes balszélsőnk...
  • Isthy
    #54844
    A középső bekezdésre
  • kaloz174
    #54843
    Talán félreérthetően fogalmaztam, amikor ezt írtam:
    "Nekem az tetszene, ha egy fiatalt, az én véleményem szerint erre pl. Schatzl Nadine alkalmas lenne, a jelenlegi formákat tekintve (előző szezonban Erdősi lett volna a javaslatom), utaztatnának a csapatvezetők."
    Természetesen alap, hogy Vincze Meli mellett...Így gondoltam.
  • Isthy
    #54842
    Sztem nem lesz kipróbálandó harmadik kapus, Jánosunk nem az a fajta. Az a véleményem, hogy balszélen sem fog változtatni. Berni sztem is jó volt a tornán ő lehet biztos utazó a másik szélen.
  • Isthy
    #54841
    Jajjj... Mocsai degenerált egy balszélsővel járunk világversenyre dolgát ne hozzuk már vissza. Elég sokba került az már nekünk... Végre már kezdték elfelejteni, maradjon is így. Mikor olvastam mindkettőtöknél az ötletet felállt a nem létező szőr a hátamon
  • kaloz174
    #54840
    Régi ismerősök, már egy más szerepkörben:

    http://kohaszkezi.hu/sites/all/files/images/gallery/689/img_7823.jpg
    http://kohaszkezi.hu/sites/all/files/images/gallery/689/img_7818.jpg (EZ Jó!:))
    Nándi is kapott érmet:
    http://kohaszkezi.hu/sites/all/files/images/gallery/689/img_7933.jpg :)

    (Nem illesztem be szabályosan, mert lehet, hogy túl nagyok lennének a képek, alapból.:))
  • Zóanagyvarázsló
    #54839
    Nekem a Siófokban tetszett a stabil formája és - hogy magamat ismételjem - a jó lövőrepertoárja miatt, ha rajongó éppen nem is lettem. Az ETO-ban inkább úgy éreztem, hogy nem sikerült a szükséges következő szintet meglépnie, szóval én az átigazolása miatt biztosan nem tartom jobb játékosnak. De idén még keveset láttam, fejlődhetett is azóta, de akkor meg a keretben lenne, gondolom. Tény, hogy sok kis- és középcsapatban ügyes szélső van, aki a BL-ben vagy a válogatottban már nem biztos, hogy beválna.
  • kaloz174
    #54838
    Mivel sokat láttam Szepesit, azt hiszem, bár szubjektíven, de megalapozottan mondhatom, hogy nem jobb, mint több, hasonló poszton szereplő társa. Ráadásul ő már egyáltalán nem a fiatalabb korosztály.
    Érdekes, azzal, hogy az ETO játékosa lesz valaki, egyből sokak szemében mintha jobb játékossá is válna. (olvasgatva a fórumokon megjelenő véleményeket:))
    Ráadásul mentálisan egyáltalán nem érzem erősnek őt...Bár tény, nagyon szorgalmas egyéniség.
  • Zóanagyvarázsló
    #54837
    Amúgy sajnos túl kevés meccset láttam idén, bizonyos csapatokról pláne le vagyok maradva, így én semmiképp nem mernék keretet összeállítani a kapitány helyett. Mondjuk annyi nagy és nehéz kérdés azért nincs is, nagyrészt úgyis a szokásosak mennek. Az mondjuk egyértelmű, hogy nem lesz 3 kapus+4 szélső+3 beállós+Szekeres a szerbiai keretben egyszerre.
  • Zóanagyvarázsló
    #54836
    pl. Schatzl Nadine alkalmas lenne, a jelenlegi formákat tekintve (előző szezonban Erdősi lett volna a javaslatom)

    Ezzel valahol egyetértek, de utazó kerettagnak nem hiszem, hogy bevállalnák Schatzlt. Jellemzően inkább a kipróbált játékosokban bíznak, szóval én továbbra is csak bővebb keretbe bekerülést tudok elképzelni a fiataloknak. Megjegyzem, talán igazuk is van. Szepesi is nagyon jó volt Siófokon (és ő már tapasztaltabb korú), de látszik, hogy a BL mennyire más, pedig azért neki is jó a lövőrepertoárja, láttam többször cunderezni is, talán többször, mint Vinczét vagy Vértent életemben :)
  • kaloz174
    #54835
    Tekintve, bár nagy luxusnak tűnik, Görbe ugyancsak bevált balszélen, még azt is el tudom képzelni, hogy csak Vincze Melit visszük arra a posztra. Bár talán ennél óvatosabb duhaj Hajdu... Nekem az tetszene, ha egy fiatalt, az én véleményem szerint erre pl. Schatzl Nadine alkalmas lenne, a jelenlegi formákat tekintve (előző szezonban Erdősi lett volna a javaslatom), utaztatnának a csapatvezetők.
    A felsorolt + kapusjelöltek mellett felmerült Vig Vivi neve is, amivel kapcsolatban én csak drukkolni tudok, hogy rászolgáljon erre a bizalomra hosszú távon is. (Az Érd kapusai közül én, egyébként, Janurikot többször láttam jól védeni, mint Oguntoyét.)
    Kovacsicz elég visszafogott volt a válogatottban most, szerintem. Bódi Berni sokkal meggyőzőbb teljesítményt mutatott.
    Az az igazság, hogy a 3 meccs tul.képpen a többségnek 2 meccs volt. Ma gyakorlatilag ugyanazok játszottak végig, pár kivétellel. Így sok játékos esetében a kevés lehetőség miatt nehéz véleményt mondani.
    (Persze, van, akit ez nem zavar. Olvastam egy olyan véleményt, amelyik azt vetette az egyik csapattag szemére, hogy 3 meccs, 1 gól a mutatója...Még az sem zavarta az illetőt, hogy ma egyáltalán nem került pályára a megbírált kerettag...)
  • Zóanagyvarázsló
    #54834
    Valóban Zizi nyilatkozta, hogy a védekezést nem gyakoroltuk, mégpedig úgy, hogy gyakorlatilag egyáltalán nem. A látottak alapján ezt készséggel elhiszem. Egyelőre aggasztó a csapat állapota, de majd meglátjuk, ha kivételesen elkerülnénk a sérüléseket, akkor a meglévő handicapet visszahozhatnánk játékosállományban. Lövőket tekintve most sokkal jobb a helyzet (Zácsik és Triscsuk), ha balkezesekkel nem is állunk fényesen.
  • Zóanagyvarázsló
    #54833
    Mondjuk ez a torna nélkül is várható volt, de örüljünk annak, hogy legalább jó csapatok ellen játszhattunk. Egyértelműen akkor volt jó támadójáték is, amikor a klubban meglévő játékkapcsolatra sikerült építeni. Ma sokat segített az is, hogy a horvátok védekezése és kapusa nekünk jobban feküdtek, illetve ma bárkinek jobban feküdtek volna, mint a tegnapi brazilok, és magát belövő Fradi-sort Görbiczcel is fennhagyta a kapitány.

    Kíváncsi leszek, hogy lesz-e kipróbálandó harmadik kapus, és ki lesz az (OK, Oguntoyén, Szikorán vagy Triffán kívül más aligha merülhet fel), illetve balszélső poszton kikben gondolkodunk. Elnézve, hogy kevesen vannak jó formában manapság a bal végeken, és sokat próbálgatjuk az irányítókat is ott, elképzelhető, hogy mondjuk csak Vinczét visszük? A másik szélen Bódi szerintem korrekt volt, Mónit pedig nem láttam ezúttal címeres mezben játszani (a pénteki meccsről lemaradtam), így nem tudom, hogy a végre javuló klubformáját át tudta-e menteni.
  • kaloz174
    #54832
    Végül is ez a torna leginkább arra való volt, hogy nyilvánvalóvá tette, nincsenek csodák...
    Talán még időben jött a figyelmeztetés, időben derült fény arra, hogy nagyon sok még a hiányosság.
  • Isthy
    #54831
    A vége meg eltűnt az előbbinek, csak üresség lett helyette...

    Akkor újra, hátha most nem tűnik el:
    A véleményem továbbra is az, mint amit már a nyáron leírtam, a játékosoknak mindent bele kell adni és Beának is, mert sokkal több múlik rajtuk, mint tavaly. Rengeteg a munka amit el kell végezni és kitenni a pályára, remélem legalább sérülés nem fogja hátráltatni a csapatot.
  • Isthy
    #54830
    Végül sikerült megszerezni a válogatottnak a torna 2. helyét, a pontokat tekintve 50 %-os teljesítménnyel. Két mérkőzést tudtam megnézni (brazil és horvát), a péntekit nem, mert ahol voltam ott nincs SportKlub...

    Én kb. azt kaptam amit várhattam. Jánosunk nem egy szakmai tálentum, a csapat tagjai meg 1 éve nem játszottak együtt és felkészülésük sem nagyon volt. Ennek fényében ez volt várható, semmi több, legalábbis nálam.
    A védekezésünkről sosem voltunk híresek és ráadásul annak összerakásához kell a legtöbb idő. Ami ugye szinte semmi nem volt, így nem csoda, hogy ezt láthattuk hátul a csapattól. Ráadásul mintha valaki azt nyilatkozta volna (Zizi?), hogy a héten inkább a támadásokkal foglalkoztak. Kapusaink meg ugye olyanok amilyenek, egy ilyen védőfal mögött látható, hogy maguktól mit tudnak (már nincs Kati aki képes volt rendszeresen kompenzálni a hibákat). Bár Kiss Éva még csak-csak mutatott valamit a horvátok ellen a szünet után.
    Elöl már jobban szerepelt a csapat, bár ott is voltak egészen "vak" felállások, de azért ott már összességében jóval biztatóbb a helyzet. Remélem a novemberi 1,5 hétben ráfekszenek a védekezésre, mert az mindennek az alapja. Nálunk meg ez még inkább hangsúlyosnak kell hogy legyen, mert ugye a kapusaink...




  • primavis
    #54829
    volt valami tompaság is. másképpen nem magyarázható, hogy pl. Zácsik miután támadásban eladott két labdát egymásután, ezt megcsinálta rögtön a saját kapuja előtt is, egy teljesen ártatlan helyzetben! Mintha eleve nem is remélték volna, hogy győzhetnek.
  • primavis
    #54828
    persze, az elején de utána szinte nem is láttam.
  • Zóanagyvarázsló
    #54827
    Sóska gólokat is lőtt, nemcsak pályára lépett. Egyértelműen Tomori hiánya, a szokásos lyukas posztok és főként az összeszokatlanság volt a gond. Ugyanakkor a borzalmas védekezés már csak azért is aggasztó, mert magyar válogatottnál eddig is csak szökőévenként sikerült értékelhetőt előadni az utóbbi sok évben. Nem tartom Hajdú Jánost akkora formátumú hadvezérnek, hogy majd pont ő megoldja. Legfeljebb két Tomorival hármasban.
  • primavis
    #54826
    meglepő a horvátok győzelme a norvégok ellen! Pláne a brazilok elleni játékuk után.
  • kaloz174
    #54825
    Volt az a meccs, amit otthon játszott az Újváros az MTK ellen. Talán arra gondolhattak azok, akik a bíróküldést intézik, hogy ez egy probléma-mentes találkozó lesz, és megkaptunk egy olyan párost, akik teljesen kezdők voltak.
    A meccs nem igazolta az előzetes várakozásokat, mert bár végül biztosan nyertünk, elég parázs jelenetek voltak. (Az elmaradt piros lapról nem is beszéljünk!) Ebben az esetben viszont magyarázhatóak azzal az elkövetett hibák, hogy 2 tapasztalatlan sporiról volt szó. Ha ezt egy tapasztalt páros követi el, nyilván az ember kevésbé megbocsátó.
  • primavis
    #54824
    ház igen, nekem is ez volt a benyomásom. Ennyire statikus védelemmel nem lehet egy olyan csapat ellen győzni, amely pont a gyors lábára épit. Vajon Hajdú eleve nem számit a balkezes átlövőkre? de akkor minek hivta be őket?
    Hogy ez ne legyen elég, délután még szerencsém volt egy kiábránditó birói tevékenységről a Kékesiék részéről. Felőlem nyerhet a Pick is, nem sokat számit ebben a szakaszban, de miért kell ebben így segiteni őket?
  • kaloz174
    #54823
    Látva a mai meccset, nem tudom eldönteni, elismerve, hogy csak szurkoló vagyok, hogy lesz-e ennek a csapatnak, kapitányostól együtt, annyi felkészülési meccse, együtt töltött ideje, hogy valóban összerázódjanak.

    Tavaly ott volt mellettük egy olyan kapitány, aki szerintem motiválni tudta őket. Most ezt nem érzem. Jó lenne, ha tévednék.
    A kapitány mai taktikáját sem értettem. Max. azt lehetne gondolni, hogy úgy fogta fel, ez egy edzőmeccs...Kísérletezett. Abban sem éreztem viszont a következetességet. Volt, akinek ment, és lekapta pár perc után. Aztán volt, akiknek nem, őket vagy lekapta, vagy nem...
    A védekezésünk pedig egy tragédia, jelenleg. Azoknak is igazat kell adnom, akik egy harmadik kapus kipróbálását is megfontolandónak tartanák...
  • kaloz174
    #54822
    Látva a női válogatott első meccsét, megállapíthatjuk, szerintem, hogy nagyon nincs kész még ez a csapat. Remélhetőleg sikerül összegyúrni úgy őket, hogy majd a tétmeccseken lehetőségeikhez képest a legjobbat lehessen kihozni a gárdából.
  • primavis
    #54821
    na meg volt ez is. döntetlen a norvégok második csapatával szemben. eléggé csikorog még a gépezet. A jobbátlövő kérdése továbbra sincs megoldva. Egyik balkezes behivott sem játszott. Vérten a válogatottban sem teljesit. Meglátjuk mi lesz a másik két, immár tényleges válogatott ellen.
  • kaloz174
    #54820
    Ma válogatott meccs. Akinek nincs sk-ja, kénytelen neten nézni.
    Ha minden igaz, ITT lesz rá lehetőség...
  • kaloz174
    #54819
    A babához gratulálok, így utólag is. A szép pályafutáshoz szintén. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy visszatérjen a pályára. Igaz, volt már rá számos példa. Talán jobb lenne, ha valaki az utódok közül végre bizonyítaná, hogy méltó arra, hogy vele egy napon említsék.
  • Breki33
    #54818
    Minden nap Anyák napja



    http://keziszovetseg.hu/noi-valogatott/noi-valogatott-hirek/minden-nap-anyak-napja/?cikk=10158
  • Isthy
    #54817
    Kommentár nélkül...

    Kati

    Már 10 éve volt Zágráb, amikor elvarázsolta a világot...
  • kaloz174
    #54816
    "Újra egymásért kell küzdenünk"
    Interjú Tomori Zsuzsával.
    (Jól esett a lelkemnek, hogy - a jelek szerint - nem felejtette el Dunaferr-es kötődését sem. )
  • kaloz174
    #54815
    Úgy látom, még mindig nem akart senki véleményt hozzáfűzni.
  • Isthy
    #54814
    Majdnem 6 óra alatt nincs egy hozzászólás sem. Na ez se semmi...