61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • 29spotty
    #54933
    A Laci mellett, nevezzétek a legjobb edzőket is egy másik pályázatra, ha ismertek olyat, aki megfelel a kiírásnak.
  • Breki33
    #54932
    Szavazzunk Lacira!
    http://www.handball-planet.com/worlds-best-right-back-2013/
  • kaloz174
    #54931
    VB-ügyek:
    Jegyvásárlási anomáliák...
  • kaloz174
    #54930
    Aztán ha ez mégsem jönne be, legfeljebb kimegy jobbátlövőnek. Úgyis így szerepel a keretben. Még akkor is, ha nem mindenki Radulovics...
  • Gabess8
    #54929
    Igen valóban úgy tűnik, de inkább fogalmazzunk úgy, a kiesés a realitás, a továbbjutás hatalmas bravúr lenne, és szerintem is szembe szél lesz..., minden tekintetben.
  • primavis
    #54928
    Amúgy. a románoknál Tadicinak sikerült visszédesgetnie Stancat és Maneat a válogatottba!
  • primavis
    #54927
    erről van szó, mivel sem Piros, sem Czifra, sem Mayer, vagy Kisfaludy nem üti meg a mércét támadásban! Akkor már jobb egy botcsinálta, de eredményes ál-beállós! Mellesleg, Cozma vagy újabban mások is pont testtömegüknek, magasságbeli fölényüknek köszönhették eredményességüket. Nem mindenki Kulcsár vagy Löke nemde,
  • Isthy
    #54926
    Olyan vagy...
  • kaloz174
    #54925
    Jolly joker kapitány, jolly joker keresztlány?
    Remélem, Hajdu inkább talál egy jobb formában lévő, igazi, beállóst...
    (Már azokhoz képest, akik eddig láttunk.) Bár ez, sajnos, hiú reménynek tűnik, elismerem.
  • primavis
    #54924
    Én ara vagyok kiváncsi, hogy Hajdu felfigyel el Ambros Martin újitására amivel Hornyák Ágit átprofilozta beállóssá! Megoldódna vele a válogatott krónikus beálló problémája! S mivel jól védekezik, nem is kellene cserélgetnie védekezés/támadás közben! Igazi nyereség lenne, ha beválna, hiszen nem lenne könnyű semlegesiteni.
  • Isthy
    #54923
    Köke

    Elnézve ezt az interjút úgy látom mintha Kökéék már beletörődtek volna a kiesésbe...
  • Isthy
    #54922
    Eger - Dunaújváros 26-36 (10-17)

    Grat a csapatnak!
    Bár a kapott gólok számát sokallom... Még ha a szünet után gondolom sokat játszottak a fiatalok, akkor is. Ennyire ne hagyjuk már el a védekezést. Viszont nagyon örülök Berta Niki eredményes játékának. Gera Szimó pedig bizonyítja, hogy fényes jövő várhat rá. Hiába no, kiváló mentora van Sánta Dórit nagyon sajnálom, már kezdett ő is egyre jobb formába lendülni és hasznára lenni a csapatnak. Hiányozni fog a csapatból elöl és hátul is.

    Ezzel tulajdonképpen megvan az őszi bronzérem, ami csodálatos eredmény, álmodni sem mertem róla szeptember elején
    (valahogy nem tudom elképzelni, hogy a Fradi 12 góllal kikapjon Fehérváron, mi meg 12-vel otthon az érdiektől)
  • Isthy
    #54921
    Az ETO Löke és Amorim nélkül, eléggé felforgatott összeállításokban is behúzta a meccset. Ráadásul elöl töménytelen elszórt labdával és technikai hibával. A végét kicsit izgalmassá tették, de meglett a győzelem.
  • Isthy
    #54920
    Közben a többi nemzetközi kupában jól helytálltak a csapataink. A veszprémiek 2 góllal kaptak ki idegenben a fehéroroszoktól, a váciak 7 góllal nyertek itthon. Mindkét eredmény biztató, de azért nagyon oda kell figyelni a visszavágókon. Az érdiek 3 góllal nyertek a hollandoknál, nekik itthon nem szabad, hogy problémájuk legyek. A fehérváriak mindkét meccsüket itthon játsszák a jövő hétvégén.
    Ahogy elnézem a jövő hét második felében kézilabda dömping lesz a tv-ben, senki nem panaszkodhat, rengeteg meccset közvetítenek.
  • Isthy
    #54919
    Az biztos, hogy nem lesz egy leányálom se a csapatnak, se nektek. A lányoktól a maximum kell mind fizikálisan, mind mentálisan, akkor lesz esély.
  • Isthy
    #54918
    Lám-lám mit is írtam a #54866-ban?

    Grat a nagybányaiaknak!
    Igazolták azt amit gondoltam és megverték a németeket. Pedig már Nadgornaja is játszott. Igaz viszont, hogy ezzel tulajdonképpen tovább juttatták a Hypot.
  • Zóanagyvarázsló
    #54917
    Éppen ezt mondtam a lefújás után, hogy legalább nem egy uncsi sörmeccs miatt kell kiutaznom, hanem egy vérre menő összecsapás kedvéért. Kemény lesz egy jó pár értelemben, az biztos.
  • Zóanagyvarázsló
    #54916
    Igen, a játékvezetőkbe összességében tényleg csak pár végén megesett ítélet miatt lehet belekötni - itt is gyakran szokás, azért emeltek ki megelőzően. Lehet, hogy ezek nélkül behúztuk volna a meccset, lehet, hogy nem, de összességében sem rosszul nem fújtak, sem jelentősége nincs ennek. Legfeljebb annyi, hogy lehetne beszélni szép küzdéssel behúzott meccsről, és elhitethetnénk magunkkal, hogy ha akarjuk meg tudjuk nyerni a meccseinket. Pedig ez sajnos nem feltétlen igaz, az ellenfelünk jók, a dánok jobbak a vártnál, mi meg nem vagyunk annyira jók, mint hittük, hisszük magunkról.

    Mindenesetre gyengébb vagy kevesebb játékossal és kisebb költségvetéssel immár nem takarózhatunk. Illetve remélem, hogy nem, mert Szani nélkül Podgoricában jó vastag plédet húzhatnánk magunkra :(
  • Isthy
    #54915
    Nem jó, én csak Dabason "működöm"...

    Ráadásul ott páran ismernek is és észrevennék a turpisságot Egy kalappal neked és a csapatnak is! Szükség lesz rá, mert a hazaiaknak is ez élet-halál meccs lesz. Mindent meg fognak tenni a pályán és a lelátón is, durva légkör várható. Ezt tapasztalatból mondom, hogy nem egyszerű megélni, főleg ellenfélként. Most te is valszeg kapsz egy kis ízelítőt belőle élőben a helyszínen. Vigyázzatok magatokra, még akkor is ha azért mostanra már szelídült egy kicsit arrafelé is a "körítés".
  • Isthy
    #54914
    Az elején 20 percig (9-6) még úgy tűnt valamennyire működni fog a dolog. Szani lőtt 2 nagy átlövésgólt és szélről is eredményes volt 2x (Kovacsicz) a csapat. De már a második 10 percben is szinte csak büntetőből jöttek a gólok emberelőnnyel megtámogatva. Tehát az első 20 perc sem volt meggyőző. Azután a félidő záró 10 perce maga volt pokol, egy 0-7-es negatív sorozattal... Rossz lövések kinntről és ziccerből is (vagy kapufa vagy fölé vagy Englertet eltalálva akár ziccerekből is sorban) és a dánok ebből játszhatták a lerohanás játékukat, sorban lőtték a gyors gólokat a gyengén visszarendeződő Fradinak.
    A szünet után a kapuscsere bejönni látszott, de sajnos elöl maradt minden a ugyanúgy, mint a félidő végén. A dánok egyre magabiztosabbak lettek, jól védekeztek és Englertet ismét naggyá tették a Fradi játékosok. Az utolsó 6-8 percre a dánok talán elfáradtak és egy kicsit ki is engedtek és akkor lett újra eredményesebb elöl a Fradi.
    Sajnos a csapat nem tudta azt játszani ami a dánok játéka ellen eredményes lehetett volna. A jó védekezésük és Englert naggyá tétele a dánok malmára hajtotta a vizet. Azt játszhatták amit tudnak és szeretnek, meg is tették. Elég lassúnak és körülményesnek tűnt a támadójáték és a szélek a meccs nagy részében megint csak dísznek voltak a pályán, nem vonták be őket a játékba. A dánok ezt szépen "levették" és középen összébb zárva kiválóan megoldották a védekezést a középen erőlködő támadóink ellen.
    Mivel a Fradi középső játékosainak nem nagyon ment az ilyen fal ellen, így sajnos a vereség várható volt. A végén küzdöttek és hajtottak, a döntetlent majdnem sikerült behúzni, de a kapufa nem volt velük. Mondjuk a meccsen korábban sem többször.
    Szani rosszul esés miatti a sérülése komoly aggodalomra ad okot a továbbiakra illetve a válogatottal kapcsolatban is. Remélem enyhébb a dolog, mint aminek látszott...
    A két szőke sporiról nincs jó emléke a Fradinak (és a válogatottnak sem) Szlovákiából, de most nem igazolták a hírüket. Volt 2-3 furcsa ítéletük a végén, de addig igencsak a Fradinak kedvezően fújtak, főleg az első félidőben. Rajtuk nincs mit számon kérni, ennél rosszabb sose legyen.
    Igazából valóban úgy van, ahogy írod, az eredmény nem perdöntő, a lényeg a Moracsában dől el. Viszont a játék nem igazán reményt keltő... Azt gondolom a pontszerzés a Moracsában kisebb csoda lenne. Elég jól ismerem az ottani körülményeket minden szempontból. De a Fradi tett már csodát többször, miért ne lenne ismét egy ilyenben részünk. Mindenesetre pokoli nehéz lesz és ezt most szó szerint értem.
  • Zóanagyvarázsló
    #54913
    Majd Podgoricába viszek magammal egy méretarányos és élethű Isthy-szalmabábut :)
  • Isthy
    #54912
    Sajnos a "kabala" ismét működött...
  • Zóanagyvarázsló
    #54911
    Na igen, pont amikor látszottak volna sínre kerülni a dolgok, elkezdtük elszórni a labdákat és felhoznia kapust. Mindez gyenge támadójáték, lyukas posztok és gyenge védekezés mellett nem volt üdvös. Mire már veszett fejesze nyele volt, bezzeg elkezdtük kilőni a felső sarkokat. Megérdemelten nyertek a dánok. (Bár volt pár csarnokban furának vagy nem egyértelműnek tűnő ítélet a végéhez közeledve, de erre kár lenne fogni.)

    Az eredménynek nagy jelentősége nincs, mert nagy győzelem nem volt benne ma, 3-4 gólos győzelemnél meg ugyanúgy X kéne Podgoricában - én még bízom benne. Nem fekszik nekünk ez a dán csapat, ezt tudtuk, de az ETO elleni meccs óta azt a szintet megközelíteni se tudtuk, az a baj.
  • Breki33
    #54910
    Nyilatkozatok

    http://www.fradi.hu/hu/szakosztalyok/csapatsportok/kezilabda/hirek/egy-esely-maradt/20131109/c/5434
  • kaloz174
    #54909
    Nagyon nem sikerült kitalálni, mi is az az eszköz, amivel eredményesen támadhat a Fradi a dánok ellen. Beállós poszton pedig, számomra érthetetlenül, gyenge a csapat.
    Jó kezdés után egyszerűen lebénult a gárda. Akkor kezdtek kicsit felengedni, amikor már szinte nem volt remény.
    Sajnálom. Kicsit az az érzésem, hogy ez a Fradi még BL-szinten nem kész csapat. De majd, remélem, elmondják nekünk azok, akik többet tudnak a Ferencvárosról, hogy így van-e.
  • kaloz174
    #54908
    Miért nem játszik a Fradi a beállósra??
  • Zóanagyvarázsló
    #54907
    Nem jössz? Az -5 gól :( Na mindegy, remélem, hogy rendben alakulnak a dolgok számodra is szombaton, mi pedig így is megverjük 12-vel a dánokat, az már tűrhetős lenne :)
  • Isthy
    #54906
    Hétvégi tv-s program:

    FTC-Rail Cargo Hungaria - FC Midtjylland
    Női Bajnokok Ligája 5. forduló - Dabas
    2013.11.09. 18:30 DigiSport1

    Hypo Niederöstereich - Győri Audi ETO
    Női Bajnokok Ligája 5. forduló - Maria Enzersdorf
    2013.11.10. 20:05 DigiSport1
  • Isthy
    #54905
    Na igen, nálam most már ő ki is maradhatna, ahogy korábban írtam is. Van elég megfelelő védőjátékosunk, aki támadni is tud. Nem szeretem az ilyen cserélni kell játékosokat, a mai gyors játékban nem kifizetődő a szerepeltetésük.
    Az idézett cikk utolsó bekezdésében olvasottakon pedig jót mosolyogtam és igazolva láttam amit gondoltam. A játékosok után megy Jánosunk, bizony ők fogják majd meghatározni a dolgokat, ő csak dísznek lesz ott

    Más:
    Nem leszek ott Dabason szombaton (családi műtét a Tiszántúlra szólít), remélem nélkülem is boldogul a csapat. Tegyetek ki magatokért, szükség lesz rá.
  • Zóanagyvarázsló
    #54904
    Szerintem a balátlövők között is van kakukktojás, ő viszont nem csupán, hogy nem híres az átlövésgóljairól, de támadásban egyenesen cserélni kell. Kár, mert védekezésben egyre jobban elfogadnám a válogatottban. Persze ah maradna a Provident-kupán látott szinten a védekezés, akkor a támadópotenciálon mást nem kell nézni a kerettagoknál. Planéta például jó lenne kapusnak, elég magas, csak ne fejelje le túl gyakran a felső lécet :)
  • Isthy
    #54903
    Ami viszont nagyon aggaszt a cikkből:

    "A szombathelyi tapasztalataim alapján több kérdés van a fejemben: hány balszélsővel utazzunk, eggyel vagy kettővel? Hány kapust viszünk, kettő vagy hármat? Hány beálló jön velünk, kettő vagy három? És irányító, szintén kettő vagy három? A balkezes jobbátlövők száma szintén nyitott kérdés. A válaszokat az eddigi teljesítmény, a bajnokságban mutatott játék határozza majd meg, és azt csak remélni tudom, hogy az egészségi állapot nem lesz befolyásoló tényező."

    Könyörgöm felejtsük már el ezt az egy balszélsővel megyünk világversenyre őrültséget!
  • Isthy
    #54902
    Az MKSZ oldalán lévő cikkből kiderül, hogy nov. 25-től már csak a végső 16-os keret gyakorol majd együtt, tehát legkésőbb 24-én kiderül minden.
    "Kabala" meg tényleg vicces, de legalább nevettünk egy jót
  • kaloz174
    #54901
    Ezt én sem értem. Ez Hajdu "forradalmi" ötlete?
  • Isthy
    #54900
    Talán az egyetlen probléma: Korsós helyett Schatzl a balszélen.
  • primavis
    #54899
    na, aki él és mozog az benne van! -:))
  • Isthy
    #54898
    Csak reklamálnom kellett és előkerült a keret...

    Sztem az lesz amiről itt is beszéltünk, szinte semmi változás.
  • kaloz174
    #54897
    Szeretném remélni, hogy legalább a kritikus posztokon lesz változás...Bár nem vagyok optimista.
    "Jobbátlövők": Hornyák Ágnes
  • [HUN]FaTaL
    #54896
    A magyar női válogatott 28 fős vb-kerete:
    Kapusok: Herr Orsolya (Győri Audi ETO), Kiss Éva (Fehérvár KC), Oguntoye Viktória (ÉTV Érd), Triffa Ágnes (Ipress Center Vác)
    Jobbszélsők: Bognár-Bódi Bernadett (Győri Audi ETO), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO), Kovacsicz Mónika (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Jobbátlövők: Hornyák Ágnes (Győri Audi ETO), Kovács Anna (ÉTV Érd), Planéta Szimonetta (Veszprém Barabás Duna Takarék), Soós Viktória (Győri Audi ETO)
    Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Beállók: Cifra Anita (FTC Rail Cargo Hungaria), Mayer Szabina (Fehérvár KC), Mészáros Rea Réka (FTC Rail Cargo Hungaria), Szamoránsky Piroska (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Balátlövők: Bulath Anita (Dunaújvárosi Kohász), Klivinyi Kinga (ÉTV Érd), Szekeres Klára (ÉTV Érd), Tomori Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria), Triscsuk Krisztina (ÉTV Érd), Zácsik Szandra (FTC Rail Cargo Hungaria)
    Balszélsők: Korsós Dorina (Győri Audi ETO), Szepesi Ivett (Győri Audi ETO), Vérten Orsolya (FTC Rail Cargo Hungaria), Vincze Melinda (Dunaújvárosi Kohász)
  • kaloz174
    #54895
    MK-sorsolás:

    Íme

    Van 1-2 pikáns párosítás.
  • Isthy
    #54894
    A szünet után meg 5 gólt sikerült lőniük...