61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #55015
    Rosszabb mindig lehet, ezt éppen itthon tapasztalhatjuk oly gyakran. A topik méltán látens kedvenc sportágának nagy aranylábú képviselői is rendre bizonyítják ezt.
  • kaloz174
    #55014
    Miközben már mindenkit leginkább a VB foglalkoztat, Siófokon "érdekes" események zajlanak...
    Távozók...
    (Pedig - állítólag - rendeztek valamennyit a tartozásokból.)
  • Gabess8
    #55013
    VB infók

    Azért egy bekezdés nagyon tetszik:
    "Szerbiában november 1-től április 1-ig minden keréken kötelező a téli gumi használata. Ezt a szabályt nem csak az esetleges bírság elkerülése, hanem gyakorlati okok miatt is érdemes betartani: havazás esetén az utakat a magyarországinál lassabban, és kevésbé hatékonyan hó- és jégmentesítik."

    Azt még az itthoninál is lehet lassabban, szarabbul csinálni???????????????????????????????,
  • Isthy
    #55012
    Mindhárom csapat simán nyert, ahogy várható volt, grat nekik!

    Az EHF kupában jön a sorsolás csütörtökön délben Berlinben. 4 db 4-es csoport lesz, a csapatokat kalapokból sorsolják egymáshoz. A kalapok beosztása:
    1. KALAP: Pick Szeged, Montpellier (francia), Füchse Berlin (német), Hannover (német)
    2. KALAP: Tatran Presov (szlovák), Skjern Haandbold (dán), HCM Constanta (román), Reale Ademar León (spanyol)
    3. KALAP: Lugi HF (svéd), Chambéry (francia), Nantes (francia), HC Zomimak-M (macedón)
    4. KALAP: Csurgói KK, IFK Kristianstad (svéd), Sporta Hlohovec (szlovák), Sporting CP (portugál)

    Azonos országbeli csapatok nem kerülhetnek egy csoportba. A Final Fourt majd Berlin rendezi 2014. május 17-18-án.
  • Isthy
    #55011
    Hajdú a vb-ről és a heti felkészülésről

    Szani sorsa csak szerdán dől el és ezzel a 16-os keret is.
  • Isthy
    #55010
    A mostani hétvége a fiúké a tv-ben, hogy azután 3 hétvégén keresztül jöjjenek a csajok:

    Pick Szeged - Benfica
    EHF kupa 3. forduló visszavágó - Szeged
    2013.11.30. 16:15 DigiSport2

    MKB Veszprém - Szentpétervár
    Bajnokok Ligája csoportkör 7. forduló - Veszprém
    2013.11.30. 18:15 DigiSport1

    Csurgói KK - Besiktas
    EHF kupa 3. forduló visszavágó - Csurgó
    2013.12.01. 19:15 DigiSport2
  • Isthy
    #55009
    Csak hétfőn lehetünk okosabbak a 16-os keretet illetően...

    Szani betegsége
  • Isthy
    #55008
    Köszi!
    Azért nem mindennap fürdik az emberfia novemberben a tengerben
    Vannak arrafelé tényleg durva szerpentinek, tapasztaltam én is. Budva valóban szép kisváros, főleg nyáron, én akkor jártam ott többször is. Igaz, akkor zsúfoltabb a sok turista miatt.
    A csarnokban valóban jól szurkoltatok, lehetett benneteket hallani is a közvetítésben. A hazaiak viszont tényleg haloványak voltak, nem is láttam őket ilyen gyengének még... Már ők sem a régiek...

    Még jó néhány ilyen utat kívánok! Persze az eredmény lehet szebb!
  • Isthy
    #55007
    Egy másik interjúban (norvég) lehetett olvasni, hogy miután hazaért, majd vesz egy tv-t és azon nézi majd a VB-t. Márciusban az összetartásra szeretne eljönni, ha addigra megerősödik annyira.
  • Zóanagyvarázsló
    #55006
    Kicsit megkésve, de dióhéjban beszámolok a vidám balkáni túránkról, elvégre az ígéret szép szó. Szóval már csak az egyszerűség kedvéért is, újfent a FradiBuszt választottuk, egy rövid belföldi borozós megállót leszámítva csak rövid cigiszüneteket tartani a napfényes montenegrói Riviéráig, azaz Budváig, ahol a meccs előtti éjszakát töltöttük. Az énekléssel és sok régi slágerrel megfűszerezett út is hozott izgalmakat: bizonyos szerpentinek szinte életveszélyesnek tűntek, és volt olyan átkelésünk, mely szinte függőhídszerű élményt hozott. Persze a hazai utak ismeretében különösen nem szívesen szólok lesajnálóan ezekről sem.

    Budva egész kulturált kis tengerparti város, nekem kifejezetten tetszett, jó idő is volt. Sikerült pár szórakozóhelyet is találni a vacsora után, ugyanakkor nem mindenhova engedtek be minket (külföldiek, magyarok, szurkolók lévén? nem tudom), illetve borzalmas volt a tumultus: nem volt értelme bejutni. Azért világosban visszaérve a szállásra (csakúgy, mint Viborgban), a reggelit részemről kihagytam, ami a menü ismeretében utólag jó döntés volt, a lekváros kenyér nem az én világom, az ebéd viszont finom volt. Ahogy utána a novemberi fürdőzés is, illetve fákról szedett narancsbeütéssel is rendelkező, kellemesen édeskés citrom is. Kellemes 20-25 fok közötti idő volt parton, és a víz is tartotta még a jól eső hőmérsékletet; itthon nyáron jobban megdideregtetett a Balaton.

    A strandolás után jöhetett meccs, itt már értek csalódások. Nem, nem az eredményre gondolok, az benne volt, legfeljebb azt sajnálom, hogy a végére a lányok feladták, és nem tették szorosabbá, ezzel pedig a szurkolás is visszaesett. Addig viszont érzésem szerint elég korrekt teljesítményt nyújtottunk, jó érzés volt egy legendás csarnokban biztatni a kedvenceinket. Tehát csalódás: hiába a sok néző és a remek akusztika, valami brutális robbanást, ennek megfelelő légkört vártam, de a Varvarit szinte alig hallottam a saját pozíciómból.

    A visszautat külön nem írom le, szerintem ezzel lefestettem a lényeget, bár a túra nyújtotta élményt nem adhatom itt vissza, ezért meg sem próbáltam. Tényleg, nagyon megérte az út, nincs okom a panaszra, ha nagy eufória lett is volna a Moracában győzelmet és továbbjutást ünnepelni. De hát a sport ilyen: azért szurkolunk a szeretett csapatunknak, hogy mindig győzzön, de nem azért mert mindig győz.

    A meccset meg kár elemezni, akit érdekelt, az látta. Abban biztos vagyok, hogy születhetett volna más eredmény, ha a játékvezetés nem nyom el minket az elején, ha elég egy szoros vereség, ahogy a dánokat is megverhettük volna Dabason, ha nem lett volna muszáj kiütnünk őket. Sok a "ha", a dán és a montenegrói bajnok megérdemelten jutott tovább ebből az erős csoportból, mi pedig a KEK-ben bizonyíthatjuk be újra erényeinket csapatként. Részemről nagyon várom a tavaszi nemzetközi meccseinket továbbra is.
  • Gabess8
    #55005
    Bhön és a vb

    Olyan jó lenne, ha legalább egy ilyen ügyet a helyén kezelne a szart sem érő média, illetve a vele egy szinten lévő MKSZ. A magam részéről kívánom, hogy legyen ott, legalább pár órát, de hagyjuk már a paraszt vakítást, sajnos volt alkalmam, végignézni rákos betegséget, senkinek sem kívánom, amennyiben szerencsésen alakul az egészségi állapota akkor is szerintem több idő mire rendben jön fizikálisan!
  • Isthy
    #55004
    Dunaújvárosi KKA - Érd 27-34 (14-17)

    A sokkal jobban védekező és eredményesebben támadó vendégek megérdemelten nyerték a mérkőzést. Az első 25 percben tudtuk csak azt játszani, ami kellett volna a bravúrhoz. A szünet után csak futottunk az eredmény után és ebben teljesen elfáradt mentálisan a csapat, egyre több hiba és rossz megoldás jellemezte a játékunkat. 19-21-nél még támadhattunk az 1 gólra visszazárkózásért, de bután eladtuk a labdát és kaptunk belőle egy lerohanás gólt. Ezután a hibáinkat kihasználva fokozatosan elhúztak az érdiek és végül 7 gólos győzelmet arattak.
    Sajnos ma az emberelőny inkább hátrány volt nekünk. Az 5 előnyből egyet tudtunk megnyerni 2-0-ra, egy 0-0-ra végződött, kettőt elbuktunk 1-1 góllal, egyet pedig 0-2-re sikerült "hozni". Ez utóbbi volt a legfájdalmasabb, hiszen 14-12-nél 5 perccel a félidő vége előtt kerültünk emberfórba. Ahelyett, hogy 3-4 gólosra növeltük volna az előnyt, lett belőle döntetlen és itt meg is fordult a meccs. Ezután még jött egy 0-3-as "etap" az utolsó 3 percben és ezzel sikeresen tönkretettük 5 perc alatt 25 perc szép teljesítményét.
    Ma a védekezésünk nagyon lyukas volt, főleg a jobb oldalon (Sánta Dóri nagyon hiányzott J2-ben) és sajnos a 40. perctől már középen is. Kapusteljesítmény csak percekre volt, néhány felvillanás erejéig.
    Elöl Dusin kívül más nem nagyon dicsérhető, sem Detti sem Buli nem tudott annyit hozzátenni amennyit szokott.

    Összességében azonban az őszi "bronzéremért" hatalmas gratuláció és köszönet a csapatnak Jelentősen túlteljesítették az elvárásaimat, szép volt csajok! Csak így tovább!
    Az őszre 12 ponttal számoltam (lett belőle 15), tavaszra 14 ponttal és összességében 26 ponttal az 5-6. helyre vártam a csapatot. Ehhez képest most igencsak jól állunk. Ha tavasszal hozzuk a hazai meccseinket - mind nyerhető - és idegenben nyerünk az MTK-nál, akkor meglesz a várt 14 pont és 29 pont talán már elég lehetne a 4. helyhez, ami csodás alapszakasz végi eredmény lenne. Persze ehhez kell az is, hogy ne legyen több sérülés miatt kieső játékosunk. Sajnos Dórira idén már szinte biztosan nem számíthatunk, de lehet később sem...
    Nagyon szép ősz volt, valami hasonló tavaszt kívánok magunknak! Jó pihenést csajok és jó felkészülést a tavaszi idényre!
  • kaloz174
    #55003
    Cunder.hu:
    Szombat
    2013-11-23 17:50
    Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia - ÉTV Érdi VSE
    Nemzeti Bajnokság I.osztály 11.forduló
  • Isthy
    #55002
    Várható volt és egyértelmű, hogy majd az év végén kell számadást csinálni, addig felesleges lett volna.
  • Isthy
    #55001
    Igazából okosak jegyárak tekintetében december 4-én leszünk. Akkor lesz sajtótájékoztató és ott kiderülnek a jegyárak, mert onnantól kezdik a jegyértékesítést. Jobb lenne, ha még kevesebbe kerülne, mint a férfiak fele. Itt azért más a gazdasági környezet és mások a kereseti viszonyok. Ha van eszük ezt figyelembe veszik.
  • primavis
    #55000
    no, nem fogadták el Elek lemondását.
  • smith09 #54999
    Hu bakker.
    azért az nem kevés na.:(((

    Köszi szépen az infót !!
    szóval 20,000 ft t simán számolhatok...
  • Isthy
    #54998
    Hétvégi tv-s menü:

    MKB Veszprém - Celje
    Férfi BL 6. forduló - Veszprém
    2013.11.23. 18:45 DigiSport1

    Fehérvár KC - FTC
    Női NB I. 11. forduló - Fehérvár
    2013.11.24. 17:30 SportKlub
  • Isthy
    #54997
    A férfi Final Fournál a jegyek 62-650 eurós keretben mozognak. De a legnagyobb részük a 122-182-242 eurós keretben van. A 650-es a VIP jegyár, a 62-es meg a leggagyibb és legrosszabb hely - ráadásul állóhely, ha jól néztem - de ugye mindkét utóbbiból nagyon kevés van.

    Ha úgy számolunk, hogy csak fele annyiba kerülnek mint a férfiaknál - erre mondjuk garancia nincs, de biztosan olcsóbb lesz annál - akkor is kb. duplázd meg az árat.
  • smith09 #54996
    Annyira nem vagyok tisztában a jegyárakkal de a 2 napos jegy szerintem olyan 10,000 ft lesz, vagy max 15,000 ft.

    Biztos hogy lesz sógor koma jóbarát, meg a tisztelet jegy meg a mitudomén micsoda, de szerintem aki időben neki áll jegyet venni az biztos fog is kapni majd.
  • Gabess8
    #54995
    Az árakra én is, a nézőkkel szerintem nem lesz gond, esetleg az összetétele hagy majd némi kívánni valót jó magyar szokás szerint, celeb sogor koma...
  • Isthy
    #54994
    Budapesten az első női BL Final Four

    Nagyon kíváncsi vagyok rá milyen árak lesznek és mennyi nézővel. Azért a Fradival nagyobb lett volna a garancia a telt házas rendezésre.
  • Isthy
    #54993
    Elek Gábor a DigiSporton
  • kaloz174
    #54992
    Köszi nektek!
  • Zóanagyvarázsló
    #54991
    A nagykötőjelt nem szereti sajnos mostanában az SG, így érdemes másolt szövegnél a simára átírni, ami a billentyűzeten is ott van (az aláhúzásjellel és a csillaggal van egy billentyűn).
  • Breki33
    #54990
    a kötőjelek miatt volt
  • Breki33
    #54989
    NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
    NYOLCADDÖNTŐ

    SZERDA:
    Érd-Békéscsaba 32-19 (17-10)
    MTK-Budapest SE-Siófok 23-25 (12-13)
    Inárcs-Örkény KC-FTC 20-46 (8-24)
    Kispesti NKK-Fehérvár később
    KEDDI EREDMÉNYEK
    Győri Audi ETO KC-Ipress Center Vác 26-16 (15-7)
    K. Szeged SE-Algyő-DVSC TVP 28-39 (18-21)
    Dunaújváros-Eszterházy KFSC-GloboSys 38-28 (19-13)
    VKL SE Győr-Veszprém Barabás Duna Takarék 12-38 (6-21)
  • kaloz174
    #54987
    na jó, több kísérletet nem teszek, bocs tőletek
  • kaloz174
    #54986
    NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
    NYOLCADDÖNTŐ

    SZERDA:
    Érd–Békéscsaba: 32–19 (17–10)
    MTK-Budapest SE–Siófok: 23–25 (12–13)
    Inárcs-Örkény KC–FTC: 20–46 (8–24)
    Kispesti NKK–Fehérvár 20-26
    KEDDI EREDMÉNYEK
    Győri Audi ETO KC–Ipress Center Vác: 26–16 (15–7)
    K. Szeged SE-Algyő–DVSC TVP: 28–39 (18–21)
    Dunaújváros–Eszterházy KFSC-GloboSys: 38–28 (19–13)
    VKL SE Győr–Veszprém Barabás Duna Takarék: 12–38 (6–21)
  • kaloz174
    #54985
    De érdekeset mutat ez most nekem...
    Breki, kérlek töröld ezt a beírást inkább, ha neked is zagyvaságnak látszik...
  • [HUN]FaTaL
    #54983
    Nagy barom a klubvezetés ha elfogadja a lemondását.
  • Isthy
    #54982
    Nem szaladunk el, megvárjuk a fogalmazványt
  • Isthy
    #54981
    Én is így gondolkodom, de ugye a link miatt csak a tényekre szorítkoztam.
  • kaloz174
    #54980
    Igen, így van. Elek Gábornak most szüksége van egy kis megerősítésre, úgy gondolom.
  • Zóanagyvarázsló
    #54979
    Szerintem nincs sok kérdés: Eleknek fel kellett ajánlani, a vezetőségnek meg nem szabad elfogadnia. Mármint ezzel a forgatókönyvvel értek egyet, egyúttal más verziót elképzelni sem tudok.
  • Zóanagyvarázsló
    #54978
    Na igen. Bár nem is rossz ez a keret. Beállósokat tekintve nem tudom, hogy lehetett-e volna jól dönteni, balszélsőknél meg inkább az lehetett volna a kérdés, hogy Vincze mellé a több játékossal már együtt játszott, hátha megrázza magát rutinos Vérten megy, vagy bármely balszélső, aki formában is van. Végül is szólnak érvek mindkettő mellett, én mondjuk inkább egy fiatalt vittem volna, ha pár percre kell rutin valamiért, arra szükség esetén ott vannak más posztokon szereplő játékosok.

    A túráról majd írok még, csak a több nap annyira kifárasztott, hogy nem volt kedvem hosszabb fogalmazványba fogni.
  • kaloz174
    #54977
    Kritikusnak érzem egyértelműen a beállós (nagyon), valamint a balszélső posztot. Legalább kapusból 3 van a keretben.
  • Isthy
    #54976
    Elek Gábor lemondása

    Csütörtökön leszünk igazából okosabbak az ügyben.
  • Isthy
    #54975
    A 18-as VB keret

    Jánosunk nem okozott nekünk csalódást, azt tette amit vártunk tőle.
  • smith09 #54974
    JEgyet elővételben mikortól lehet venni a hazai Győr bl meccsekre ?