61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #55375
    Akkor már inkább a World Handball Player of the Year 2013 szavazáson adnám a győzelmet a magyar irányítónak. Hozzáteszem, nem semmi, hogy az összes jelölt játszott 2013-ban az ETO színeiben, csak Lekic nem az ő játékosuk most. Már ha jól értem, és tényleg ezek a jelöltek.
  • Zóanagyvarázsló
    #55374
    Ma meccs közben 163 cm-t írtak, de ez nem oszt, nem szoroz :)

    Amúgy ezúttal is összeállították a vb csapatát, csupa jó játékosból, de a tornán nyújtott teljesítmények alapján mégis majd' minden poszton megkérdőjelezhetően, na meg szokás szerint átpolitizáltan.

    All Star Team

    XXI Women's World Championship in Serbia

    Goalkeeper: Barbara Arenhart (Brazil)
    Left wing: Maria Fisker (Denmark)
    Left back: Sanja Damjanovic (Serbia)
    Centre back: Anita Gorbicz (Hungary)
    Right back: Susann Muller (Germany)
    Right wing: Sun Hee Woo (Korea)
    Pivot: Dragana Cvijic (Serbia)

    Most valuable Player: Eduarda Amorim (Brazil)

    Forrás

    Gratulálok Görbének, immár négyszeres győztes, mi több, veretlen, posztonként nézve magyar játékost én is őt tettem volna be, de messzebbről szemlélve a képet egyáltalán nem hiszem, hogy valóban ő volt a vb legjobb irányítója.
  • kaloz174
    #55373
    A dánok rendezik a köv. VB-t? Addigra van esélyük egy jó kis csapatot építeni.
    (Van náluk az irányító, Kristiansen. Egy energiabomba. :) Megnéztem, hány cm. 162!!! - handball.hu . Ehhez képest meghatározó játékos, ráadásul, ahogy láttam, nagyon eredményes is.)
  • kaloz174
    #55372
    Példaértékű, ahogy a szerbek örülnek az ezüstnek is!
  • primavis
    #55371
    De az furcsa volt egy VB döntőn, hogy tkp. a pályán egész meccsen egy tényleges átlövő létezett: Amorim!
  • primavis
    #55370
    Lekicset menti némileg, hogy részleges keresztszallag szakadással játszott.
  • kaloz174
    #55369
    A brazilok megérdemelték. Gratulálok nekik! A szerbek nem tudták elviselni, hogy meg kell felelni az elvárásoknak. Kulcsjátékosaik (kivéve a kapust) gyakorlatilag betliztek, élen Lekiccsel.

    A szerbeknek viszont, véleményem szerint, örülni kellene, tul.képpen, mert azt hiszem, hogy annak ellenére várakozáson szerepeltek, hogy végül "csak' az ezüstöt sikerült megszerezni. Persze, érthető, hogy inkább elszalasztott lehetőségként élik meg a történteket.
  • primavis
    #55368
    A brazilok veretlenek maradtak és a legszorosabb meccset velünk játszották!
  • kaloz174
    #55367
    Pedig ugye ezt még már nem 2 éves történet, = Pedig ugye ez már nem 2 éves történet,

    :)
  • kaloz174
    #55366
    Ennek értelmében szoktam megjegyezni, hogy önmagában a fiatalítás - koncepció nélkül - nem old meg semmit. Bár a dánoknál biztosan módszeresebben végzik ezt, mint ahogy itt sok "okos" szinte követeli a különböző fórumokon.
    Bár már megy 2 éve RK kísérlete, még mindig nem lehet tapasztalni, hogy az ő csapatából kérnének fel valakit az ETO BL-csapatába...Pedig ugye ezt még már nem 2 éves történet, mivel veszprémi létüket megelőzve már a Győrben is pallérozódtak ennek a csapatnak a tagjai.

    Tervszerűség, megfelelő szervezés - céltudatos menedzselés. Ezekre lenne szükség, nem sziget-szerű műhelyekre. Vagy legalábbis ezeknek a műhelyeknek a sokkal tudatosabb összefogására.
  • Zóanagyvarázsló
    #55365
    Ez is igaz, de én már 2004-05 óta azt érzem, hogy időnként fiatalítanak, érnek el jó helyezéseket, de nincs arculatuk, egyik tornán sem volt szemernyi esélyük se a győzelemre (az olimpián ott végeztek, ahol vártam). Ebben persze benne van, hogy ők az egykori világverő dánok, akiknek valaha világklasszisaik, egyéniségeik voltak, azóta meg klasszis kapusok sincs. Na meg a sokszor látott, hagyományos skandináv stílus is olyan, hogy akkor látványosan jó, ha meg is verik az ellenfeleket. Szóval most többet vártam tőle tőlük, ha már suttyomban kiejtették Montenegrót és Németországot.

    Na mindegy, vannak tehetséges játékosaik, ezúttal pedig végük bronzot is szereztek, semmivel sem érdemtelenebbül, mint mi tavaly, szóval nincs miért szidni őket. Annak akár még örülhetek is, hogy legalább az ő soraikból már évek óta általam legérdekesebbnek, legjobbnak tartott játékos nyerte meg nekik ezt a bronzcsatát.
  • Breki33
    #55364
    Ezt már a Dánok behúzzák

    Tipmixelnem kéne :P
  • kaloz174
    #55363
    Ezzel nincs is nagyobb gond. Előzetesen sokan, így én is ezt vártam, az előzmények után.
    Ahogy azonban ez kialakult, mégsem esik jól. Hajdu még annál is rosszabbul teljesített, mint vártam, ráadásul a végén már a szokásos szerencséje is elhagyta.
    De ez van. Megint maradnak a tanulságok...
  • Isthy
    #55362
    Nálam is ez a helyzet, az 5-8. helyet gondoltam reálisnak az előzmények ismeretében.
  • Isthy
    #55361
    Mondhatjuk, hogy sima brazil győzelem lett, megérdemelten.

    Érdekesnek ígérkezik ez a brazil-szerb döntő.
  • Isthy
    #55360
    Nagyon fiatalok még, lesznek még jobbak. Erőltetik a gyors játékot, még akkor is, amikor talán nem kellene, mert nincs még meg hozzá a labdabiztosságuk. De idővel jobbak lesznek és veszélyesek.
  • Isthy
    #55359
    Egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy nagyon fiatal csapat, akiknek nagy része most kezdi meg az igazi felnőtt szereplést. Jól emlékszem, hogy a 2015-ös vb náluk lesz? Akkorra már lehetnek komolyabb esélyeik.
  • Breki33
    #55358
    A kézilabdára szakosodott handball-planet.com az idén is kiírta szokásos szavazását, ahol az elmúlt esztendő legjobb női kézilabdázóira lehet voksolni posztonkénti lebontásban. A jelöltek között Görbicz Anita és Tomori Zsuzsanna képviseli hazánkat, a legtöbb játékost (ötöt) pedig a Győri ETO adja a listára.

    A nívós elismerést tavaly a ferencvárosi Tomori Zsuzsanna nyerte el, 2011-ben pedig a győri Heidi Löke kapta a legtöbb szavazatot.

    AZ ÉV LEGJOBB JÁTÉKOSA CÍMRE JELÖLTEK LISTÁJA POSZTONKÉNT

    KAPUSOK
    Katrine Lunde (norvég, Győri ETO)
    Barbara Arenhart (brazil, Hypo)
    Clara Woltering (német, Buducsnoszt Podgorica)

    BALSZÉLSŐK
    Siraba Dembélé (francia, Vardar Szkopje)
    Camilla Herrem (norvég, Byasen)
    Ann Grete Nörgaard (dán, Tvis Holstebro)

    BALÁTLÖVŐK
    Szanja Damnjanovics (szerb, Viborg)
    TOMORI ZSUZSANNA (magyar, FTC)
    Eduarda Amorim (brazil, Győri ETO)

    IRÁNYÍTÓK
    GÖRBICZ ANITA (magyar, Győri ETO)
    Andrea Lekics (szerb, Vardar Szkopje)
    Milena Knezsevics (montenegrói, Buducsnoszt Podgorica)

    JOBBÁTLÖVŐK
    Katarina Bulatovics (montenegrói, Győri ETO)
    Susan Müller (német, Leipzig)
    Louise Burgaard (dán, Viborg)

    JOBBSZÉLSŐK
    Alexandra Nascimiento (brazil, Hypo)
    Nora Mörk (norvég, Larvik)
    Jovanka Radicsevics (montenegrói, Vardar Szkopje)

    BEÁLLÓK
    Heidi Löke (norvég, Győri ETO)
    Begona Fernández (spanyol, Vardar Szkopje)
    Dragana Cvijics (szerb, Buducsnoszt Podgorica)


    http://www.handball-planet.com/vote-for-the-worlds-best-female-player-2013/
  • Breki33
    #55357
    Viszont ezek a Dánok már meglépték a fiatalítást és így is megverték Montenegrót és a Németeket is és szerintem behúzzák a harmadik helyet.
  • Zóanagyvarázsló
    #55356
    Egy időben voltak lehetőségeik a dánoknak a közelítésre (azért megvolt a braziloknak a holtpontja), de még annyira sem éltek velük, mint mi. Látom, még ugyanolyan semmilyen ez a dán válogatott, mint a legutóbbi tornákon; ezen az EB-n még meg nem láttam meccsüket. A brazilok viszont elkezdtek végre megbirkózni a ki-ki meccsekkel, ezután már tényleg számolni kell velük - beérett az elmúlt világversenyek tapasztalata.

    Két kellőképp feltüzelt válogatott fog játszani egy remek döntőt, ez jól hangzik. A dánoknak pedig szorítok, megérdemlik a szokásos negyedik helyet.
  • ToCsEk
    #55355
    divat tipp
    nagyon gyengék voltak 14eladott labda, ziccerek pff :D
    arenhart miket védett durva
    döntő durva lesz ha brazilik nyerik :D
    serbek csak nem bukják már el :D
  • kaloz174
    #55354
    Számomra nagy csalódás volt ez a dán válogatott.
    Nem volt kérdés, ki fog nyerni.
    Gratulálok a braziloknak. (lehet, hogy ez valahol NA sikere is?)
    Ragozva még kicsit a dolgot: vajon mi mit játszottunk volna ezzel a, szerintem gyenge, dán csapattal?
  • Breki33
    #55353
    Sima Brazil győzelem

    Érik a bodzaszörp :-)
    Mondjuk korábban sem értettem miért mindenki a Dánokra fogadott
  • ToCsEk
    #55352
    brazilokra kisebb ods volt :D ergó esélyesebbek
    lutri meccs bár mi lehet kb igaz most már nem nagyon :D
  • primavis
    #55351
    csak Pytlich barátunk kínlódását élvezem....bár a bronz meg lesz nekik valószinüleg így is....
  • kaloz174
    #55350
    Úgy tűnik, a dánok tipp-gyilkosok. Vagy inkább a brazilok? Hiába vannak viszonylag kevesen, ellenünk sem fáradtak el!
  • primavis
    #55349
    nem úgy néz ki.....
  • ReszegKoldus
    #55348
    jó lesz ez a brazil-szerb döntő
  • ToCsEk
    #55347
    dánia :(
    remélem flébrednek
  • kaloz174
    #55346
    „Jövőre mindent alá kell rendelni az Eb-nek”
    Értékelés a legilletékesebbtől.

    Sokan a szinte erőszakos fiatalítás hívei, a közelgő olimpia miatt. Véleményem szerint azért, mert valaki fiatal, nem biztos, hogy alkalmas is. Előbb talán a bajnokságban kellene bizonyítani.
    Ráadásul nem biztos, hogy az EB miatt megengedhetünk magunknak egy mindegy, mi lesz, csapatot építünk helyzetet. Arról nem beszélve, hogy ehhez azért előbb egy átgondolt munkaterv is kellene. Nem csak azt kellene deklarálni, hogy most aztán új csapat, új remények. Annak a vége az lenne, hogy a fürdővízzel megint sikerülne a gyereket is kiönteni...Jó magyar szokás szerint.
  • Gabess8
    #55345
    Sok erőt és gyógyulást kívánok neki! Itthon ezt egész másképpen kellene kezelni, ez strucc politika, tapasztalatból mondom, ha kegyetlen is a valóság, beszélni kell róla és készülni a dolgokra.
  • Gabess8
    #55344
    Megmondta az igazságot, a fejétől bűzlik a hal. Annyit, hogy szerintem az egyik beugrás volt csak sikeres...
  • Gabess8
    #55343
    Nem említsük már a két dolgot egy könyvben. Ettől sokkal jobbat tudna a csapat ha az MKSZ nem szarna bele az egészbe!!!
  • Zóanagyvarázsló
    #55342
    Azért az nem árt, ha a nyilvánvaló hibákból sikerül levonni némi tanulságot. Nem a számszerű eredmény a gond, a csapat ott végzett, ahol vártam.
  • Zóanagyvarázsló
    #55341
    Tegyük hozzá, hogy ezek a lengyel lövések ízlettek volna a magyar kapusoknak is. Ettől függetlenül Tomasevic beférne a magyar válogatottba :)
  • Isthy
    #55340
    A szünet után gyorsan lett közte 10 gól, így nem maradt esélye a lengyeleknek. A szerbek a 45. perctől tartalékoltak és ezért lett végül kicsit szorosabb a vége (24-18).
  • ToCsEk
    #55339
    kipukkant a lengyel lufi
  • Isthy
    #55338
    Az arany emlegetése tényleg túlzás, főleg ilyen felkészülési körülmények után. Egyébként a többiben sztem igaza van.
  • primavis
    #55337
    Első félidő után 14-6 a szerbeknek, kipukkadtak a lengyelek. Bár a francia csajok nem felejtették el, hogy kik verték ki a honfitársaikat!-:))
  • Isthy
    #55336
    Szegény lengyelek az első 18 percben lőttek 6 kapufát, miközben a szerbek elmentek 9-4-re. Ráadásul a szerb kapusok is kiválóan védenek, a lengyelek kevésbé. Így már a szünetre nagy lett (14-6) a szerb előny.