61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Sippie
    #55456
    Ühüm... olyat nem lehet jelezni, hogy román, szlovák, szerb bírókból nem kérünk szépen?
  • Isthy
    #55455
    16-15 a félidő ide

    Az első 12 perc jó volt 10-6-ig. Azután az emberelőnyt, majd a kettős előnyt elképesztő, hogy milyen gyengén játszottuk... Sikerült egy jó nagy hullámvölgybe taszítani magukat. Szerencsére Mikler ekkor valamennyire tartotta a csapatot. Azután a végjátékra megint sikerült 3 gólos előnyt szerezni 1,5 perccel a vége előtt. A nyugodt játék helyett jött az eszetlen kapkodás és a hibák, így sikerült 1 gólra visszahozni az izlandiakat.
  • ToCsEk
    #55454
    nah azt kell mondanom ámulok és bámulok :O
    lesz mit leadni
  • primavis
    #55453
    Nézegetve a többi mecceet a sport1-en, feltünő, hogy milyen könnyen és jól játszák meg a szélsőiket! A magyar meccsen a csapatunktól talán egy vagy két ilyent láttam (s ha jól emlékszem abból sem lett gól).
  • Isthy
    #55452
    Én meg nem láttam a meccset más elfoglaltság miatt és olvasva róla úgy döntöttem nem érdemes visszanézni a felvételt. Az lett amit várni lehetett.
  • Isthy
    #55451
    Én sem gondoltam volna, hogy ilyen sima lesz. Nem szomorkodom...
    Most jön egy olyan meccs ami igazából nem annyira fontos nekünk, inkább majd a szerdai Fehérvár elleni. Szombaton ne sérüljön meg senki és lássunk jó dolgokat a csapattól. Az eredményen nem fogom izgatni magam, hátradőlve nézem majd a meccset.
  • Isthy
    #55450
    Az MKSZ "saráról" a női válogatott ügyében persze egyetlen szó sem esik... Ahogyan a női junior válogatott sikeréről sem... Akkora munka a FinalFour megszervezése, hogy még semmit sem tudunk róla, pedig már 1 hónappal ez előttre ígértek sajtótájékoztatót és jegyinfókat...
  • sb1
    #55449
    A szlovén-ukrán meccset férfiasan rendezték le
  • bakkerman
    #55448
    még akkor sem biztos a 8. hely,ha továbbjutunk a csoportból. A középdöntőben még bucira verhetnek minket,és lehetünk 11-12. is
  • ToCsEk
    #55447
    nem tudom mit álmodik itt mindenki izland verésről :D
    az is egy nagy szánalom lose lesz max 3-4góllal
    mákkal norvégokat verjük 1el
    és lehet örülni hogy 8.ak lettünk :D
  • Zóanagyvarázsló
    #55446
    Ami azt illeti, én is majdnem elaludtam, szóval ebben lehet valami.
  • primavis
    #55445
    Ha ez az izlandiak altatása volt, akkor kiválóan sikerült.
  • primavis
    #55444
    a szlovénok viszont továbbra sem szeretnek minket......
  • primavis
    #55443
    A másodikban már jobban megy a támadás, de a védekezés továbbra is gyenge.
  • primavis
    #55442
    Az első félidő azt hozta amit vártam: koncepció nélküli játékot, ráadásul egy csomó eladott labdával a hatos fal előtt.
  • sb1
    #55441
    Stream.
  • kaloz174
    #55440
    Nem hittem volna, hogy ennyire gond nélkül nyerünk a végén. Már-már "veszprémi" magasságokat sikerült elérni.
  • kaloz174
    #55439
    Vetési interjú

    Évértékelő, valamint szó esik a következő nagyobb eseményekről is.
  • Isthy
    #55438
    Dunaújvárosi KKA - DVSC 32-21 (16-10)

    Szép volt csajok!

    Ez ma egy igazi jó meccs volt, mindenki hozzátette a magáét és az utolsó 10 percben a juniorok is játszhattak. Volt kapusteljesítmény, eredményes szélsőjáték mindkét szélen, beállós gólok és jó védekezés. Öröm volt ma a lelátón szurkolni és látni a csapat szép teljesítményét.
    A szép számú debreceni szurkoló is jól tette a dolgát, jó hangulat uralkodott a csarnokban. A két szurkolótábor is láthatóan jó viszonyban van, semmiféle probléma nem volt a szurkolással egyik oldalon sem.
    Ami még nagyon örömteli, hogy lassan egyre többször állapíthatjuk meg: szinte tele a csarnok szurkolóval.

    Csak így tovább!
  • Gabess8
    #55437
    Nagyjaink is azt mondják nem:merjünk nagyot álmodni!!!! ehhez képeset az indulás...
  • Isthy
    #55436
    Szép álom valóban
    Nálam a 7-12. hely néz ki a csapatnak, azt tartom elérhetőnek. De cáfoljanak rám és nem leszek szomorú.
  • sb1
    #55435
    A program:
    január 12 Spanyolország–MAGYARORSZÁG 18.15
    január 14 MAGYARORSZÁG–Izland 18.00
    január 16 MAGYARORSZÁG–Norvégia 20.15

    Szerintem a 2. helyen fogunk továbbjutni, végül a 4. helyen zárjuk majd a tornát, és mivel a spanyolok bent lesznek az első 3 ban, így nem kell a vb kvalifikáción részt-vennünk majd...(szép álom, de elvárható :D )

  • Isthy
    #55434
    Ez valóban nem derül ki az EHF közleményből. De így, hogy nem szólnak róla külön, gyaníthatóan marad a régi és a selejtezőben indulnak.
  • kaloz174
    #55433
    Meglepne, ha igaz lenne, mert úgy gondolom, Kökének, azon túl, hogy ikonikus alakja a Fradi kézinek, meghatározó szerepe volt a csapat helyzetének stabilizálásában. Legalábbis külső szemlélőként ezt gondolom.
    Persze a mai világban...
  • Zóanagyvarázsló
    #55432
    Ami ezt illeti, én is csak ott olvastam (egy sértett szülőtől származik a pletyka, ha jól rémlik), de ennél többet nem is foglalkoztam a témával.
  • Zóanagyvarázsló
    #55431
    Az borítékolható volt, hogy első helyre ugrunk, ahogy némi változtatásra is számítani lehetett. Az viszont nem egyértelmű számomra, hogy a magyar és a dán második selejtezőig, mint eddig, vagy főtáblára kerül. Elvben főleg az Érdnek lehet fontos ez az információ (vagy a Kohásznak? :), de nyilván nem mellékes egyébként sem.
  • Isthy
    #55430
    Az akadémiás dolog nekem is átjött, de már nem akartam külön kitérni rá... A milliárdokat nem abba kellene ölni, hanem országszerte a műhelyekbe, amik már részben meg is vannak illetve lehetnének.
  • Isthy
    #55429
    Nekem sem megy, ezért nem voltam Vácott. Tudod, mit szoktak mondani: "Nyugdíjasnak sosincs ideje!"
  • kaloz174
    #55428
    Igazság szerint én is csak a Fradi-fórumban olvastam, viszont ott azért elég gyakran megjelennek bennfentes, vagy legalábbis annak tűnő infók...
    Reméltem, hogy a közvetlenül érintett fórumtársak esetleg többet hallottak a témáról.
  • kaloz174
    #55427
    Leginkább azt érzem álszent dumának, hogy 10 év kimaradt...(Nem maradt ki, csak nem volt olyan kiemelt terület a sport, mint most. "Normál" utánpótlás nevelés zajlott. Más kérdés, hogy milyen vétek volt pl. ffi. kézi terén hagyni elenyészni olyan műhelyeket, mint a Dunaferr, vagy akár a Debrecen, hogy csak a közelmúltról beszéljek. Ráadásul, ha már ezt a kifejezést használja, akkor nem 10 évről kell beszélni...)
    Ezzel az egésszel azt szeretné sugallni, hogy mennyire szükség van a boglári Akadémiára...Pedig nem arra van szükség. Hanem az egész ország területén működő, időben elkezdett, tematikus sportra nevelésre. Az alapokat ott kellene lerakni, mert ezt elhagyva nincs igazi, eredményes építkezés.

    (Érden Németh Helga nevével és aktív közreműködésével elindítottak egy programot. 5 éve működött. Aztán most, valamiért, Helgát simán kirakták belőle...Borsos hp. maradt.)
  • kaloz174
    #55426
    Most ennek van nagyobb valószínűsége. (Még nem megy nekem; osztódással szaporodni. )
  • Isthy
    #55425
    Az EHF oldalán van hozzá kiegészítés is, nk-i kupaindulási jogokkal és a hozzájuk kapcsolódó tudnivalókkal.

    Tudnivalók

    Nk-i kupaindulási jogok

    A nőknél ha az ETO nyeri idén is a BL-t, akkor is max. 5 csapatunk indulhat a nk-i kupákban. A BL-ben indulhat 2 és még nevezhetünk plusz egyet a selejtezőkre, de az csak olyan csapat lehet amelyik amúgy is indult volna a KEK-ben vagy az EHF kupában.
    Nézzünk egy példát, hogy érthetőbb legyen:
    Az ETO BL-t nyer és a Fradival ők az első kettő a bajnokságban, akkor ők alapból indulnak a BL-ben. A 3-4. helyezett indulhat az EHF-ben (Érd és talán mi) és egy KEK résztvevő lesz az MK alapján. Ha az érdiek a BL selejtezőben akarnak indulni, akkor az MKSZ benevezheti őket oda, de ezzel elbukta az ország az egyik EHF kupa helyet, mert helyettük az EHF kupában nem nevezhető másik csapat (mondjuk a bajnoki 5. helyezett). Egyetlen ország sem indíthat 5 csapatnál többet a kupákban semmilyen esetben sem.

  • Isthy
    #55424
    Szokásos Mocsais sírás-rívás és halálcsoport meg satöbbi... Persze vannak benne jogos dolgok is, de azért meg tenni kellene neki és másoknak is.
  • Isthy
    #55423
    Te nem jössz a Fradi-Újvárosra?

    Hol olvastad? Mert fórumos mendemondákon kívül én semmi hivatalosat nem láttam erről.
  • Isthy
    #55422
    Helyes!
  • kaloz174
    #55421
    Kicsit másoltam, mert pontos linket nem találtam hozzá:

    "Első helyen a nők az EHF rangsorban!

    Az EHF ranglistája, TOP 10 (zárójelben a tavalyi helyezés)
    1. (2.) Magyarország 109,22 pont
    2. (1.) Dánia 85,67 pont
    3. (5.) Norvégia 83,67 pont
    4. (3.) Oroszország 82,22 pont
    5. (6.) Románia 74,67 pont

    A férfiak a 6.-ikak!

    Az EHF ranglistája, TOP 10 (zárójelben a tavalyi helyezés)
    1. (1.) Németország 160,50 pont
    2. (2.) Spanyolország 114,25 pont
    3. (3.) Franciaország 76,86 pont
    4. (4.) Dánia 62,75 pont
    5. (5.) Szlovénia 57,80 pont
    6. (7.) Magyarország 46,25 pont

    A ranglista a 2010/11-es, a 2011/12-es és a 2012/13-as szezon eredményei alapján készült mind két esetben."
  • kaloz174
    #55420
    FFi válogatott:
    Mocsai interjú.
  • kaloz174
    #55419
    Jó szurkolást majd, az adott meccsen!
    Olvasom, hogy Köke lemondott, de mégis marad, még fél évig...
    Mi lehet a háttérben? Ez meglepett.
  • Zóanagyvarázsló
    #55418
    Mindenképp, nem terveztem, hogy kiruccanjak Dániába helyette :)
  • Isthy
    #55417
    Választott egy módszert, csak remélni lehet, hogy talán eredményes is lesz. Kitartás neki hozzá!