61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #55536
    Sajnos ma van az évfordulója egy nagyon szomorú eseménynek...
    Nagyon hiányzik a magyar női kézilabdának...
  • kaloz174
    #55535
    Gratulálok a ffi válogatottnak. Csak így tovább, leginkább ami a jó játékot illeti. (A meccset, sajnos, nem láttam, de jó olvasni a győzelemről.)
  • Zóanagyvarázsló
    #55534
    Igen, én is kíváncsi vagyok, hogy a további, nagyobb téttel bíró meccseinken mire leszünk képesek. Nem hiszem, hogy most reális volt BL-szintű játékot várni, csak azt, hogy szenvedéssel ne kínáljunk tálcán esélyt egy szoros meccsre. Mondanám, hogy majd a Tertnes Bergen ellen okosabbak leszünk, de az sem erősebb csapat, csak nekik lesz fontosabb az adott párharc.

    Nem is olyan régen - mintha tegnap lett volna - egy 44-33-as Szekszárd után is mindenki a kapott gólok számán lamentálva hagyta el a sporttelepet, majd rá pár napra ugyanannyi gólt kaptunk Viborgban is. A folytatást mindenki ismeri. Bár messzemenően nem értek egyet azzal, hogy csak akkor kell védekezni ha muszáj, már csak új és fiatal játékosok, illetve a kapusok miatt sem. Emlékszem még, hogy Deli Rita nyilatkozta a Hypóba kerülése után: 40 gól fölött kellett lőniük és 10 alatt kapniuk az osztrák bajnokságban. Mondjuk ez csak cél volt, az eredményeket nézve nem mindig jött össze, ha néha ennek az interjúnak a szellemében rájuk pillantottam. A magyar bajnokságban pedig ez talán csak az MTK-BSE és az Eger ellen reális, de ezeken a meccseken a juniorok is szoktak játszani.

    Az a baj, hogy megvan a korábbi csodás első sorunk, mely még mindig jó, de egyrészt ugyanazt játssza, másrészt időnként fásultabbnak hat, illetve nem hozzák a korábbi szintet (Tomori tavalyi idénye, Móni előtte való csúcsidényei, Zizi is félelmetesebb volt átlagban, amikor neki jutott a vezérszerep, beállósaink is voltak jobbak stb.), de mögöttük ugyanúgy nincsen beépített második sor (Steinbach, Szekerczés - utóbbi mostanában perceket se játszott, így örültem egyáltalán a pályára kerülésének), hiába beszélhetünk komoly játékosokról. Remélem, hogy tavasszal ez minél többet fog még változni. Persze illúzióim nincsenek, BL-győzelemre esélyes játékot nem várok, és talán annál kevesebb is elég lesz. Egyelőre.
  • Isthy
    #55533
    Pont a férfi EB mai csúcsrangadója (horvát-francia) nem kerül ma a Sport tv képernyőjére, a másik 2 meccs meg igen...
    Szerencsére lesz lehetősége a neten a Youtube-on nézni majd annak, aki kíváncsi rá.
  • Isthy
    #55532
    Ez a meccs számunkra leginkább arról szólt, hogy le kell játszani. Nektek meg a győri meccs után jóval kiemeltebb helyre került. Ezt mutatják a meccs előtti és meccs utáni nyilatkozatok is. Az elején még harcoltunk mi is, de azután egyre inkább játszott a koncentráció hiánya elöl és hátul is. Talán sikerült sérülés nélkül lehozni a meccset (timinek sem lett komolyabb baja) és készülhetünk a szerdai meccsre. Ennek szellemében a 40. perctől már nagyon sokat játszottak a fiatalok is.
    Mindenki menjen tovább a saját útján és céljai felé, reméljük mindkét csapat el is éri majd.
    Egy megjegyzést azért tennék: ahogy beszéltük is a meccs után, valami nem működik rendesen nálatok, mert ez a játék messze van attól ami elvárható lenne. A KEK végjátékra össze kell kapnia magát többeknek is, mert ez ami most van még oda sem lesz elég.
  • Isthy
    #55531
    Grat a fiúknak a győzelemhez!

    Ahogy olvastam sima volt végig a meccs és a macedónoknak csak néhány momentum jutott. Ezzel megvan az első lépés a legjobb 8-ba kerüléshez vezető úton. Ahogy látom a balátlövőink is képesek voltak gólokat lőni, ami örvendetes javulás náluk.
  • Zóanagyvarázsló
    #55530
    Úgy látom, a férfi EB mellett a bajnoki forduló egyelőre elsikkadni látszik itt. Részemről természetesen a Ferencváros - Dunaújvárosi Kohász összecsapást választottam szombat délutáni programként.

    A meccsen egyszer vezetett a vendégcsapat, 3-2-re, utána azonban zsinórban öt gólt szerzett a Fradi, és ha időnként közelebb is tudtak kerülni az újvárosiak, innen már sikerült kiépíteni a 17-10-es félidőt. Ebben a pontosabb támadás befejezések, illetve a a keményebbé váló védekezés, illetve annak köszönhetően szerzett gyors gólok is sokat segítettek. A második játékrészt már végig hektikusabban zajlott, ekkor már egyik csapat sem foglalkozott sokat a védelemmel, és egyébként is több lehetőséghez jutottak a cserék. Végül egy kényelmes gólpárbajban kialakult a 35-26-os végeredmény.

    Nem mondható, hogy váratlanul izgalmas vagy páratlanul színvonalas mérkőzést hozott a mérkőzés, de én összességében elégedett vagyok a látottakkal, eddig ugyanis többnyire ennyire sem tettük oda magunkat, igaz, ennek csak egyszer ittuk emg a levét. Nyilván kellett ehhez a kellemesebb félgőzhöz a győri vereség utáni bizonyítási vágy, és az is, hogy az ETO elleni haza győzelem óta alighanem most volt a legnagyobb szurkolás a Népligetben, közel teltház mellett (persze Dabason ennél komolyabb produkciókat élhetett át az egyszeri szurkoló). Jó volt látni Lénától bravúrokat éppúgy, mint Zizi és Piros jó támadójátékát (persze élesebb meccseken nehezebb dolguk lesz), Luca pályára lépését, valamint azt, hogy a balszélsőink is szereztek gólokat (a Békéscsaba ellen Szarka Adri hagyott ki látványosan mindent, az MTK-BSE ellen Vérten Orsi, a győri rangadót pedig inkább hagyjuk is). Örültem volna persze, ha többen teljesítenek jól, vagy tartósabban tesszük feszesebbé a védelmünket, de nem vártam teljes pálfordulást, és úgy vélem, a mai találkozó jó szolgálta mindkét csapat céljait, amelyek a tabellán elfoglalt helyük ellenére reálisan nézve nem közvetlen riválisok ebben az alapszakaszban.

    Amúgy netproblémák miatt olvasni is alig tudom az SG-t (is), szóval örülök, ha ezt a hozzászólást végül sikerül(t) célba juttatnom.
  • primavis
    #55529
    majd kiderül szerdán, ha megérjük!-:)
  • [HUN]FaTaL
    #55528
    Az osztrákok hajtani fognak ellenünk, még egy barátságoson is hajtanának :)
  • primavis
    #55527
    Ezzel a vereséggel a sógorok már nem mozdulhatnak el az utolsó helyről ( a spanyolokat csak nem verik meg, nemde?) így nincs miért nagyon hajtsanak ellnünk sem az utolsó meccsen, ha az számunkra még érdekes lesz. Az izlandiaknak még lehet bajuk a macedónokkal, akik előznék őket, ha nyernének! (leszámitva a meglepetéseket a dánokkal szemben).
  • primavis
    #55526
    s pont ugyanúgy elkönnyelmüsködték a végét! maradt minden régiben a gólkülönbség terén.
  • primavis
    #55525
    látom az izlandiak is pont olyan könnyen számolnak le a sógorokkal, mint mi a macedónokkal....innen is látszik, hogy mekkora különbség volt a két csoport közt! amit viszont nem értek, mi történt a csehekkel, hogy ebből a csoportból képesek voltak kiesni? (10 góllal kikapni ezektől az osztrákoktól az első meccsen, gondolom ez volt náluk a vég kezdete!)
  • primavis
    #55524
    Végre jól is játszott a csapat egy félidőn át! Azért nem ártott volna most gólarányt javítani az izlandiakkal szemben, mert megvolt rá a lehetőség, de sajnos kiengedtek az utolsó negyedórában.
  • Isthy
    #55523
    Mi lett a 30 %-ból?
  • Isthy
    #55522
    Köszi a beszámolót!
    Délután remélem összefutunk és beszélünk erről is
  • kaloz174
    #55521
    Köszi a beszámolót! Ez így nekem sokkal hitelesebb, mint egyéb források.
  • Zóanagyvarázsló
    #55520
    Pár szóval hát a szerdáról. Sajnos nem történt semmi váratlan. Nem csupán meglepetéseredmény nem született, de meglepetésjátékot sem láthattunk a csapatoktól. Újfent plasztikusan kijött a különbség kapusokat és heteseket tekintve, már ez is indokolta volna magabiztos hazai sikert, de alighanem csak ezeken javítani kevés lett volna. Vannak még gyengébben teljesítő posztjaink, játékosaink, akiket össze kellene kapni.

    Ezek a problémák nem ezen a meccsen kezdődtek, Szani sem most kezdte el labdákat eladni, jobb szezonjaiban is megesik. De talán ezeknél is nagyobb baj az egykedvűség. Míg az első félidőben a rossz kezdés ellenére egy darabig próbáltunk rohadni az eredmény után, később ezt már az esélytelenek nyugalmával tettük. Még abban is több érzelem volt, amikor legalább becsinálva álltunk ki Győrben! Én megértem, hogy nem lehet mindig 100%-on pörögni (pl. az MTK-BSE elleni meccs nyilván más célt szolgált), de azért az is túlzás, hogy csak akkor játszanak a lányok, ha egyrészt muszáj, másrészt elérhetőnek tűnik a győzelem. A pályán látott apátia idővel a szurkolókra is át tud ragadni, és egyértelmű számomra e kérdésben, hogy melyik a tyúk és melyik a tojás, ha árnyalni mindig is lehet.

    Na mindegy, ezek a szerdai meccstől függetlenül létező problémák (töredéke, mert nem tisztem itt és most túl sokat okoskodni), melyek újfent előjöttek, és a meccs után is nehéz nem ezekről diskurálni hazafelé tartva. Ha előre akarunk lépni, akkor javítani kell, mert ebben szezonban nagyon látványosan beragadtunk. Tavaly még rá lehetett fogni, a sok sérültre és a sorozatterhelés újdonságára, de most létező okok, ide vagy oda, előrébb kellene tartanunk. Még így is lehet sikeres szezon, ha végére sikerül gatyába rázni a csapatot. Ha pedig az egyik hazai trófeát elhódítanánk, az nyilván brilliáns eredmény lenne, de ettől messze vagyunk még, nagyon. Persze a KEK is szép és jó, részemről várom az ottani csatákat is.
  • Isthy
    #55519
    Hétvégi tv-s program:

    FTC-Rail Cargo Hungaria - Dunaújvárosi KKA
    Női NB I 15. forduló - Budapest
    2014.01.18. 16:00 SportKlub

    Magyarország - Macedónia
    Férfi EB középdöntő 1. mérkőzés - Herning
    2014.01.18. 16:00 M1

    Mivel én az elsőn leszek Budapesten, így az utóbbit nem láthatom.
  • Isthy
    #55518
    IHF szavazás

    Most erre mit mondjak... Vajon miért kellett ez? Sikerült teljesen komolytalanná és nem teljes értékűvé tenni az egészet.
  • Isthy
    #55517
    Azt gondolom a két lett spori egészen korrektül levezette a meccset. Persze volt 1-2 hibájuk ide-oda, de sztem jól fújtak.
  • Isthy
    #55516
    Már én is kezdtem elveszíteni a türelmemet, hogy mikor akarja már leszedni a pályáról. Ezt a meccset úgy sikerült jól zárni, hogy átlövőjátékunk tényleg eléggé konvergált a nullához. Az irányítóink és a beállósaink oldották meg ma a feladatot. Jó lenne, ha végre összekapnák magukat a lövőink, főleg a 2 balátlövőnk...
  • kaloz174
    #55515
    "Tamás fiam" megkapta a bizalmat. Teljesen veszélytelen volt, egy idő után idegesített, hogy még mindig a pályán van.
    Úgy általában sem működött az átlövő játékunk. Hogy ennek mi volt az oka pontosan, nem tudom, de tény, ezzel a fegyverrel ma nem tudtunk élni.
  • Breki33
    #55514
    felrémlett egy magyar orosz, de szerencsére megvan
  • kaloz174
    #55513
    A továbbjutáshoz gratulálok, de a csapat teljesítménye nagyon hullámzó.
  • Isthy
    #55512
    Újra döntetlen és ezzel meglett a továbbjutás

    A szünet után 10 percig tartottuk a 3 gólos előnyt, sőt volt 4 gólos is (20-16). Sajnos Mocsai borzasztóan veszélytelen volt elöl, hátul meg zsinórban kaptuk róla a gólokat és a norvégok visszajöttek 1 gólra (22-21). Szerencsére ezután tudtunk gólokat lőni és az utolsó 5 percre 2 gólos előnnyel fordultunk. Ekkor 2x is támadhattunk a 3 gólért, de mindkétszer elrontottuk, még csak kapura sem lőttünk... A norvégok szerencsére csak a végén tudtak egyenlíteni, az utolsó 20 mp-et meg sikerült kijátszani.

    1 pontot viszünk tovább a középdöntőbe, van esély ott még többet szerezni 2 csapat ellen is.
  • primavis
    #55511
    No ez megvolt! Gratula! A sógorokat és a macedónokat meg meg kellene verni!
  • Sippie
    #55510
    és upc-nél is van kommentátor lenémítása, hát ez zseniális :D
  • Isthy
    #55509
    Inkább mondjuk azt, hogy nagyon kicsi. Nyerjük meg a meccset, ez a lényeg.
  • Isthy
    #55508
    16-13 ide a félidő

    Jó első negyedórával sikerült 3 gólos előnyt szerezni (8-5). Majd jött egy borzalmas 5 perc, amit sikerült 0-5-re elbukni. Azután Lékai vezetésével a záró 10 percet szép játékkal 8-3-ra hozta a csapat. Lékai pazarul játszik, a koronát a saját 9-ese előttről lőtt góljával tette fel az utolsó percben.
  • sb1
    #55507
    Jó lenne a meccset egy +8 góllal behúzni, és akkor a 2. helyen mennénk tovább..kicsit kicsi az esély rá de hátha :)
  • ToCsEk
    #55506
    én néztem élőbe csak furcsáltam senki nem nézi :O
  • kaloz174
    #55505
    Ha jól látom, a műsor szerint most megy az ismétlés a s2-őn.
  • ToCsEk
    #55504
    tegnapi francia lengyel meccset nem nézte senki?
    volt 2-3ordas nagy bíró fail hiba...
  • Breki33
    #55503
    A norvég médiában a mai napon Nagy László esetleges Eb-részvételével kapcsolatban megjelent hír, miszerint az átlövő csatlakozhat a magyar válogatotthoz, nem valós. Mocsai Lajos szövetségi kapitány egy norvég újságíró kérdésére annyit mondott, hogy „Nagy László jó úton van a gyógyulás felé”. A norvég média ezt feltehetőleg félreérthette, illetve felnagyította. A magyar válogatott az első két mérkőzésen szerepelt játékosokkal lép pályára Norvégia ellen, és a Dániában szereplő kézilabdázók minden erejükkel arra koncentrálnak, hogy a magyar válogatott továbbjusson a középdöntőbe.
  • bakkerman
    #55502
    Norvégokat megcsípjük én úgy vélem,azért sokat kivett belőlük ez a spanyol meccs,belőlünk is az izlandi döntetlen,de ha közel azt a védekezést hozzuk meg Iváncsik Geri jobb százalékkal használja ki a ziccereit már nyertünk.
  • Isthy
    #55501
    Ez egy méretes "hápogó" és semmi más.
  • kaloz174
    #55500
    Nagy Laci úton van Dániába.
    Ez a szöveg, hogy "megpróbálják összedrótozni", nem sejtet semmi jót. Vajon, ha tényleg sérült, megéri kockáztatni? Bár, ahogy olvasom, még az sem biztos, hogy a hír igaz...
  • kaloz174
    #55499
    Ehhez én is csatlakozom.
  • Isthy
    #55498
    Mint már korábban is írtam, engem nagyon nem izgat a szombati meccs. Leülök és szépen, nyugodtan végignézem a lelátón. Sehová sem számít az nekünk, a fontos a szerdai Fehérvár elleni hazai mérkőzés lesz. Remélem nem lesz sérülés egyik oldalon sem és mindenki mehet tovább a maga útján és céljai mentén.
    A kommentátorok olyanok amilyenek, nem kell foglalkozni velük. Persze ez esetben a megjegyzése tényleg elég "érdekes" volt...
  • Isthy
    #55497
    Max. respect
    Kitartást neki az elkövetkezendőkhöz!