61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #55616
    Hétvégi tv-s menü:

    FTC-Rail Cargo Hungaria - Érd
    Női NB I 17. forduló - Budapest
    2014.01.25. 13:00 RTL Klub
  • Isthy
    #55615
    A dánok nyertek végül 29-27-re.

    A horvátok a szünet után óriási lehetőséget puskáztak el. 3 percig emberelőnyben voltak, közte 1 percig kettős előnyben és ezalatt kihagytak egy 7-est és két óriási ziccert (mindet Csupics rontotta el). 5 gólra növelhették volna az előnyüket... Ehelyett a dánok miután kiegészültek rögtön gólt dobtak és később egyenlítettek is. Azután a végjátékig szoros volt a meccs és a hajrá a dánoknak sikerült jobban Landin vezetésével. Alilovicsot későn cserélték le a horvátok, korábban kellett volna.
  • Isthy
    #55614
    Eddig jobbak a horvátok, 15-13-ra vezetnek a szünetben

    Végig a horvátok vezettek, a dánok csak egyenlítgetni tudtak a horvát kiállításoknak köszönhetően. A dánoknak fel kell javulni, dinamikusabban kell játszaniuk hátul és elöl is.
  • Isthy
    #55613
    A franciák végül behúzták a meccset 30-27-re. A 2. félidő elején fordítottak és utána 1 góllal folyamatosan vezettek és a spanyolok folyamatosan csak egyenlítettek. A végjáték a franciáknak sikerült jobban és így megnyerték az elődöntőt. A francia cserekapus jól védett a szünet után, míg a spanyoloknál újra nem volt kapusteljesítmény.
    Végig jól szórakoztam Borsos "szakkomentálásán" a sporik ítéleteivel kapcsolatban, elképesztő milyen elfogult az az ember...
  • Isthy
    #55612
    14-12 a félidő a spanyoloknak

    Az elején Omeyer kiválóan védett, a spanyol kapus meg alig valamit. A franciák el is léptek 7-2-re, majd 10-5-re. Utána fordult a kocka, Sierra védett egyre jobban, Omeyer meg szinte semmit és a spanyolok egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Két ellentétes negyedórából állt össze az első félidő.
  • Isthy
    #55611
    Az izlandiak nyertek 1 góllal (28-27) és így övék az 5. hely. A lengyelek végig vezettek a meccsen de a legvége nem az övék lett. Fél perccel a vége előtt döntetlennél Szmal ziccert védett, az oldalra guruló labdát a lengyel jobbszélső elnézte, mert simán felvehette volna, de hagyta oldalt kigurulni. Így az izlandiak támadhattak újra a győztes gólért, nem a lengyelek. A támadásnál Szmal bevédte az izlandi átlövést. Az ellentámadásnál az izlandi kapus védett, de róla nem oldalra, hanem az alapvonalon ment ki a labda, pedig a lengyel balszélső felvehette volna és még lett volna ideje rálőni. Ennyin múlott a meccs, a lengyeleknek most nem jött ki jól a végjáték.
  • primavis
    #55610
    aha, az olimpiai előtt is kóstolgatta, majd Tomorit célozta meg! Őt is el kellene már felejteni megszólaltatni! Ettől a csapattól nagy teljesitmány a 8-ba kerülés is, a 4-be meg lehetetlenség lett volna. Hiányzik Nagy Laci mellett még egy félcsapatnyi fiatal és jó játékos! A sok buta kibic a NS-on, Origón azt hiszi, hogy ez a keret tele volt fiatal, reményteljes játékosokkal! Miközben jó részük igencsak közel a harminchoz, ha nem éppen be is töltötte már.
  • Zóanagyvarázsló
    #55609
    Én azt megértem és tiszteletben tartom, ha a "Nagy Világsztárunkat" ő elvi okokból nem kedveli, azt is, ha emiatt ő kapitányként nem hívná be, de az tisztán elvakultság kérdése, hogy a teljesítményét is lehúzza. Ráadásul amikor alig van átlövőnk, és láthattuk, hogy ment vele a szekér. Persze az is túlzás, hogy meccs nem telhet el vele anélkül, hogy azt kell hallgatni, hogy mekkora sztár, akkor is, ha nem csinál éppen semmit. Mintha muszáj lenne tudatosítani a szurkolókban, hogy mekkora ász.
  • Isthy
    #55608
    Én elolvastam és valóban mondott igazságokat. NL esetében nem értek egyet vele, kell ő még ennek a csapatnak, mert a baloldali lövőink "nem léteznek". Legalább a másik oldalon legyen 2 lövő, aki képes átlőni. Majd Rió után Ancsin már átveheti a stafétát tőle, addigra nk-i rutint szerezve. Az utánpótlást sikerült az elmúlt 10 évben tönkretenni, tehát Rió után, komoly zuhanás várható.
    Abban nem tudok vitatkozni veled, hogy kik és miért szólaltatják meg rendszeresen...
  • kaloz174
    #55607
    Ha mondott is igazságokat (nem érdekel, nem olvastam), számomra ő már hitelét vesztette. Már csak provokáció a megszólaltatása. Igazi "bulvár" színvonal.
  • Gabess8
    #55606
    Laurencz értékelt

    Ahogyan Ő szokta, most is megmondta a frankót... Egyet értek két dologgal is, Mocsai állandóan magyarázkodott, már indulás előtt is, Nagyot pedig felejtsük el.
  • Isthy
    #55605
    Krim bejelentés

    Most már hivatalosak a Krim anyagi problémái, 3 játékos el is hagyja a csapatot.
  • Isthy
    #55604
    alakulnak a dolgok szépen, van min csámcsogni és lehet mocskolódni megint... Ha már az előbb visszanézésről beszéltünk, akkor szívesen megnézném azt a 10 esetes váci videót, amit a beadványukban elővezettek.
  • Isthy
    #55603
    Én meg teljesen elfelejtettem megnézni a délutáni ismétlést a meló miatt. Akkor ezek szerint simán benn volt a labda és mi láttuk jól, nem a vonalban ülő fehérváriak...
    Szombaton még fáradtabbak lesznek a csajok, szerencsére a győri meccsen nem múlik semmi. Ne legyen sérülés, ez a lényeg most is mint a Fradi ellen is.
  • kaloz174
    #55602
    Siófoki közlemény Drávai Gyöngyi ügyében.
  • Zóanagyvarázsló
    #55601
    A magyar-osztrák után aligha csalódtam volna :)

    A fiúk problémái után én is jó eredménynek tartom a 8. helyet, de a meccsek többnyire nem tetszettek, ha tudom, hogy sokan keveset is játszanak a klubjukban. Valahol mulatságos, hogy a tavaly a játék alapján a négy nagy utánra helyezhető csapatunk is 8. lett a vb-n.

    A két nagy hiányzót helyettesítő emberek (az eddig kevesebb lehetőséget kapó Ancsin, illetve Szalafai) mondjuk éppen rendben voltak, sőt az egyikük gyakorlatilag az egyetlen átlövőnk volt, amíg le nem sérült.
  • kaloz174
    #55600

    Így aztán még az éjszaka visszanéztem a meccset. Na és a meg nem adott gólt...Szerencsére nem múlt rajta semmi, a gólarányon kívül. Ezzel kapcsolatban viszont a csajok többet tehettek volna. (Kimaradt hetesek, ziccerek, na és az utolsó másfél perc...Nem is akartam elhinni, hogy ilyen rövid idő alatt sikerült ezt összehozni.) Mondjuk pont a mi csapatunknak, ezzel a rövid kispaddal kell 3 kemény meccset vívni, 1 héten belül. Azért nem meglepő, hogy az alapemberek fáradtak voltak. Ez meglátszott a színvonalon is, ahhoz képest, amit még ősszel mutattunk, sorozatban.
    Elég szerencsétlen, hogy pont ezeket a meccseinket mutatja a TV.
  • kaloz174
    #55599
    Futólag olvasta, Iváncsik Gergő véleményét valami káoszról, a tegnapi meccsel kapcsolatban.
    Na, én a csapat egész EB-szereplésével kapcsolatban így éreztem...
  • Isthy
    #55598
    Nem volt annyira jó meccs, hogy keseregned kellene a kihagyása miatt. A 40. perctől kezdtünk el védekezni és lett kapusteljesítményünk és ezzel simán hoztuk a 2 pontot. Mondjuk az utolsó 2 percért nagy kár, mert akkor lett 5 gólból csak 2 gólos győzelem.

    Van aki meg most jött rá, hogy van Sportklubja, közben hajkurászta a streameket
  • Isthy
    #55597
    Ahogy olvasom nem kell visszanéznem a fiúk meccsét...
    A minimum elvárást teljesítette a csapat, a miként az egy érdekes dolog. A 6 meccsből egyet sikerült megnyerniük és ezzel végeztek a 8. helyen. Ha ezt valaki az eb előtt mondja nekem, lehet lett volna véleményem az értelmi képességeiről.
  • bakkerman
    #55596
    félidei 3 gólos vezetés után eltunyultak,nem is akartak menni a nagyobb gólkülönbségre,elég lett volna egy egygólos siker is nekik,nem voltak fejben 100%-on,és ezt az osztrákok kihasználták. Nekem nylívánvaló hogy nem akartak még egy meccset,amit nagy valószínűség szerint úgyis elvesztettek volna,így mindenki mehet vissza a klubjába,vagy rehabilitációra,a minimum elvárást teljesítették.
  • primavis
    #55595
    Most csak arra lenék kiváncsi, hogy nem tudtak, vagy nem akartak a fiuk ? 4 hetest simán, nagyképüen elrontottak, utána meg becsináltak. Azt is eltudom képzelni, hogy nem akartak még egyet meccselni a lengyelekkel, vagy a horvátokkal! Végeredményben a minimális célt elérték (8 hely) és részt veszünk a Vb selejtezőn. De remélem nem pont ezzel a csapattal.
  • Breki33
    #55594
    A térdsérüléssel bajlódó Ancsin Gábor helyére Zdolik Bencét cserélte be a magyar csapat az Ausztria elleni utolsó Európa-bajnoki középdöntő-mérkőzésre.

    „ Mivel reggel kilenc óráig be kellett jelenteni a cserét az EHF-nél, ezért gyors döntést kellett hoznunk Ancsin Gábor reggeli orvosi vizsgálat után – mondta el Mocsai Lajos szövetségi kapitány.

    "Mivel a játékos szúró fájdalmat érez, ezért Zdolik Bencét neveztük a helyére, akinek a bevetését egyébként is terveztük a torna folyamán. Ancsin Gábor kiesésével jobbátlövő poszton Mocsai Tamás mellett Gulyás Péter lehet az alternatívánk, illetve a kétirányítós játék, azonban a poszt megoldását nagyban befolyásolja a védekezés hatékonyságának fenntartása" – tette hozzá a kapitány.

    "Ancsin Gábor állapota jelentősen javult, de a szerda reggeli vizsgálat során a térdére felhelyezett speciális bandázs viselése mellett is a kitámasztó mozdulatoknál fájdalmat érzett. Ezért az a döntés született, hogy a játékos gyógyulását nem kockáztatjuk, az Ausztria elleni mérkőzésen nem lép pályára. Kezelését folytatjuk" - - mondta el dr. Erdélyi Gábor csapatorvos.

    Magyarország 18.15-től játszik, ha öt góllal veri soron következő riválisát – nem lesz könnyű, mert a spanyolok ellen a döntetlenért is támadhattak utoljára, sikertelenül –, a már biztosan csoportelső, házigazda, címvédő Dánia pedig nem veri néggyel Izlandot, akkor marad a csoportja negyedik helyén.

    Ha a dánok néggyel vagy többel vernék riválisukat, akkor az ötödik helyért is játszhatnánk, és minimum beállítaná legjobb Európa-bajnoki szereplését, hiszen egyszer voltunk hatodikak. A hetedik helyért már nem játszanak, automatikusan rangsorolnak.
  • Zóanagyvarázsló
    #55593
    De kár, hogy nincs már SportKlubunk! :( A Digire rá se néztem még, hiába van már hetek óta bekötve, persze nem is most megy a lényeg.

    Amúgy az SK 2009-ben indult 5 évének a mostani szezon után kell lejárnia. Nem rémlik, hogy hallottam volna hosszabbításról - vagy akár az ellenkezőjéről.
  • Zóanagyvarázsló
    #55592
    Sajnálom a tegnapelőtti meccset. Az eredmény rendben van, de nézni rossz volt, gyenge volt a mutatott teljesítmény mindkét csapattól, és szinte végig egyértelmű volt, hogy ki fog nyerni. A két félidő végét és az emberelőnyöket is sikerült elrontani.

    Az egész EB-ről elmondható eddig, hogy csipa papírformát játszottunk, az erősebbektől kikaptunk, az elvben valamivel gyengébbeket megvertük, az egálos Izlanddal ikszeltünk. Nem tudom, hogy Ancsin hogy áll, de remélem, hogy az utolsó meccsen is hozzuk a papírformát. Kár, hogy ezúttal elmaradt a szokásos egy bravúr, sőt éppen a spanyolok és a dánok ellen játszottunk embert kínzó mérkőzést. A macedónok ellenit pedig éppen a Fradi győri visszafogottan dicsőséges vendégszereplése okán hagytam ki, nem mintha ezt egy percre is megbántam volna.
  • Isthy
    #55591
    Mai tv-s program:

    Magyarország - Ausztria
    Férfi EB középdöntő 3. mérkőzés - Herning
    2014.01.22. 18:15 M1

    Dunaújvárosi KKA - Fehérvár KC
    Női NB I 16. forduló - Dunaújváros
    2014.01.22. 20:00 SportKlub

    Mivel én az utóbbira megyek, így a fiúk meccsét nem láthatom. Ugyanez szombaton jó ómennek bizonyult a fiúk számára
  • Isthy
    #55590
    Az várható volt, hogy a horvátok és a franciák nagyon simán nyernek. De hogy a lengyelek a svédek ellen még simábban... Úgy fest ők a fordítások mesterei. Legutóbb az utolsó 5 percben fordítottak látványosan a fehéroroszok ellen, most meg már az első félidő végére hagyták. A szünet után pedig teljesen leamortizálták a svédeket a cserekapusuk vezetésével. A csurgóiak lengyel kapusa eszméletlen formában védett, a svédeket a padlóra küldte.
  • ToCsEk
    #55589
    lengyelek durvák
  • kaloz174
    #55588
    Nagyon nem voltak képben.
  • Isthy
    #55587
    Végre elrendeződött az ügy, ideje volt. Egyes dunakanyariak már ránk is kenték, hogy mi intéztük, hogy ne játszhasson ellenünk.
  • Isthy
    #55586
    Az #55569-es hozzászólásomban beszéltem én is erről. De most én az osztrákok elleni győzelem fényében írtam Ancsinról. Kellene az a győzelem, legalább lenne esélyünk a 7. helyre.
  • kaloz174
    #55585
    Drávaival erősített a Vác.
    Mint ismert volt, Siófokról távozott. Már véglegesen a váci csapaté.
  • kaloz174
    #55584
    "Több volt ebben a meccsben..."
    Ezt a prof. mondta, pedig nem is beszéltünk össze.

    A nyilatkozat, azért a pontosság kedvéért:
    "Mocsai Lajos: - Több volt ebben a mérkőzésben, sajnálom, hogy az első félidőben annak ellenére problémáink akadtak a dán átlövésekkel, hogy a szélsőik nem kaptak labdát. A támadójátékban a játékunk sebességét nem tudtuk fenntartani, illetve az emberhátrányos játékunkon is javítanunk kell. Az egész csapat és a védőink is nagyot harcoltak. A célunk a legjobb nyolc közé jutás, de nem adjuk fel az 5-6. hely lehetőségét sem."

    Ancsin Gábor sérüléséről:
    "- Ancsin Gábor a mérkőzésen rúgást kapott bal térdére. Az elsődleges vizsgálat alapján a térdízület stabilitása megtartott, komplex fizioterápiás kezelését elkezdtük. Nagyon remélem, hogy az állapota megfelelő ütemben javul, esetleges további műszeres vizsgálatról – MRI – a kedd reggeli állapot alapján döntök – mondta el dr. Erdélyi Gábor csapatorvos."

  • primavis
    #55583
    de hát 4-iknél sem jobbak, sem rosszabbak nem lehetünk már(hacsak mi kikapunk, a macedónok meg megverik a spanyolokat!). A dánok az utolsó meccsen bármit játszhatnak a testvéreikkel, ráadásul ismerve a mi eredményünket.
  • Isthy
    #55582
    Ha Ancsin nem tud játszani szerdán, akkor nagyon nehéz lesz még az osztrákok ellen is. Hacsak nem javulnak fel a balátlövőink drasztikusan.
  • kaloz174
    #55581
    Szerintem ritka alacsony színvonalú meccset sikerült játszani a dánokkal. Hit nélkül, elképzelés nélkül. Lehet, hogy utóbbi volt, de nekem nem jött át, az biztos.
    Nem az a gondom, hogy kikaptunk, hanem az, hogy milyen játékkal.
  • Isthy
    #55580
    A szünet után a védekezésünk nem javult, még emberelőnyben is sikerült 2-1-re bukni a 2 percet. A lövőkre továbbra sem léptünk ki, simán lőhettek 7-8 m-ről. Elöl továbbra is sokat hibáztunk és többször is előfordult, hogy senki nem mert kapura lőni. A végén meg sikerült 2 gól helyett 4-el ki apnunk, hasba lőtt kapus büntetőből, majd egy gyalázatos védekezés a szélen.
    A dánok nem erőltették meg magukat, elég lassan játszottak, lehetett volna esélyünk egy koncentráltabb játékkal. A fiúk küzdöttek, hajtottak, de rengeteget hibáztak, így nem volt esélyük pontszerzésre.
  • ToCsEk
    #55579
    hát nem történt meglepetés :D
  • primavis
    #55578
    kár volt a szlovénokat megdicsérni, megint elkezdték kisded játékaikat!
  • primavis
    #55577
    Mocsai is nulla.