61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #55656
    Az egyik jelölt
  • kaloz174
    #55655
    Még-még-még??
    Újabb hírek...

    Valahol nagyon nem örülök ennek a trendnek. Mi lesz veled MAGYAR kézilabda.
  • Isthy
    #55654
    Én sem értem mi ez a nagy felbuzdulás a dán iránt...
    Krumbholtz sztem is jobb, persze őt hagyták türelmesen dolgozni a franciák, ami kis hazánkban nem igazán szokott menni. De nálam az, hogy francia nagyon nem nyerő ajánlólevél.

    A média elélvezve lubickol az MKSZ "őrületes munkatempóját" kihasználva...
    A női Final Fourral kapcsolatban is micsoda munkát végeznek. December elejére mondták a sajtótájékoztatót és a jegyértékesítéssel kapcsolatos infókat. Azóta már majdnem 2 hónap eltelt és semmit nem tudunk ez ügyben. A németek már a férfi EHF Final Fourra is régen árulják a jegyeket, pedig annak helyszínéről később döntöttek az EHF-nél.
  • kaloz174
    #55653
    Ami azt illeti, sokkal tartozik nekünk...
  • Zóanagyvarázsló
    #55652
    Én mondjuk - ha csak a külföldieket nézem - összességében még mindig könnyebben megbarátkoznék vele, mint Zovko vagy a most túlsztároltnak látszó Vestergaard vonalával.
  • kaloz174
    #55651
    Érzelmileg biztosan nehezen tudnám feldolgozni a francia vonalat...
  • Breki33
    #55650
    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20140130-nemeth-vagy-krumbholz-lehet-az-uj-noikezi-kapitany.html
  • kaloz174
    #55649
    Erősít a Szeged is: Szegedi hírek
  • kaloz174
    #55648
    EB után, átigazolási időszak közben:
    Lékai...
  • kaloz174
    #55647
    Egy biztos részemről. Nagyon nem látnám szívesen, ha megint nem lenne klub-független kapitány.
  • Isthy
    #55646
    Vetési az EB-ről és a női kapitányról

    Kíváncsian várom a döntést. A sajtóban persze megy a cirkusz elég "vad" nevekkel is.
  • Isthy
    #55645
    Csatlakozom!
  • Gabess8
    #55644
    Csatlakozom! Nehéz ilyenkor bármit is írni vagy mondani...
  • kaloz174
    #55643
    Lekic-et egyébként én annyira nem érzem kiemelkedőnek. Igaz, a teljes képhez nincs elég infóm, az biztos. Ezt el kell ismernem.
  • kaloz174
    #55642
    Ez meglepett. Különösen, ha - mint írod - a végén a közönségszavazás döntött...
  • kaloz174
    #55641
    Kitartást kívánok a kapitánynak!
    KEB
  • primavis
    #55640
    na ja Wilbecken én is élvezkedtem, hiszen a legjobb öröm a káröröm, nemde? -:)
  • primavis
    #55639
    Háát igen, kb. ez lett volna Gulyás pályája is, ha nem kényszeritik szélsőt játszani. Kellett volna tenni rá pár kiló + izmot és bevált volna jobbátlövőként is.
    Persze, Omeyer jól védett, de a többiekhez képest nem volt kimagasló a teljesitménye.
  • Isthy
    #55638
    Mint az IHF oldalán olvasható, a közönségszavazás döntött, noha az eredeti kiírásban nem erről volt szó.
  • Isthy
    #55637
    Nagyon jók voltak a franciák, Karabatics nem a levegő beszélt, amikor azt mondta, hogy tudják a nyerő receptet. Úgy fest tényleg tudták és meg is valósították.
    Számomra is ő volt a kiválóan teljesítő meglepetés ember. A franciák meccseiből nem sokat láttam, leginkább csak az utolsó 2 meccset, azokon valóban nagyot játszott. Mivel volt szélső is, így a betöréseknél is igencsak eredményesen tud lőni kiváló technikával. A gallok megint előhúztak egy jó játékost a semmiből.

    A dánok 2 év alatt a 2. világverseny döntőben kapnak méretes zakót. Nem tudom sajnálni őket... Jó volt nézni Wilbeck vörös képét
    Azért Omeyer az első 20 percben vastagon hozzátette a magáét és ugye akkor már eldőlt a lényegi kérdés.
  • primavis
    #55636
    Ezt a francia csapatot nem tudta volna senki sem megverni ma. Számomra a kellemes meglepetés nem az ismert ászok, hanem Porte volt, már az elődöntőben is. Mig máskor Omeyer vitte a csapatot, ma szinte ő volt a leggyengébb láncszem.
  • Isthy
    #55635
    41-32-re nyertek a franciák

    Igazából a franciák az első 20 percben eldöntötték a meccset, utána már csak tartották az előnyt. Hol nagyobb hol kisebb volt az előnyük, de 6 gólnál közelebb sosem voltak a dánok és 10 gól is volt közte.
  • Isthy
    #55634
    A franciák szétcincálták a dánok védelmét az első 20 percben, miközben hátul ők jól védekeztek, ennek megfelelő kapusteljesítménnyel. Azután mikor 10 lett közte, hátul elkezdték kicsit lazábbra venni a meccset, így sikerült a dánoknak is gólokat lőni és kicsit közelebb jönni a franciákhoz a szünetre. Rengeteg a gól (23-16) ez a félidei eredmény simán elmehetne végeredménynek is.
  • Isthy
    #55633
    Lekics lett a legjobb 2013-ban

    Nos, azért sztem szakmailag nézve bizony nem ő volt a legjobb.
  • gg01
    #55632
    Férfi kézilabda Európa-bajnokság :

    most kezdődött épp 17:20 tól:

    nézhető itt :

    ONLINETV-DR

    Jó szórakozást.
  • Isthy
    #55631
    Beleírtam, ott van az első sorban, a 2. mondat elején
  • banok
    #55630
    Szlovéniát kaptuk.
  • Isthy
    #55629
    A vb-n Dániában most tartották meg a vb selejtezők sorsolását a fiúknál a következő (katari) vb-re. A szlovénokat kaptuk, mint nem is olyan régen, pontosan 4 éve. Akkor mi jutottunk tovább, de most sajnos mi kezdünk itthon és a visszavágó lesz náluk. Kaphattunk volna könnyebb ellenfelet is, nagyon nem lesz egyszerű ez a kvali.

    Kalapbeosztás így volt:

    1. kalap: Ausztria, Fehéroroszország, Izland, Lengyelország, Macedónia, Magyarország, Oroszország, Svédország, Szerbia

    2. kalap: Bosznia-Hercegovina, Csehország, Görögország, Litvánia, Montenegró, Németország, Norvégia, Románia, Szlovénia

    Lesz egy igencsak kemény meccs is, a lengyelek a németeket kapták. Érdekesnek ígérkezik az osztrák-norvég és a szerb-cseh összecsapás is.
  • Isthy
    #55628
    Tegnap este látogatást tettem Győrben, hogy megnézzem a lányokat az ETO ideiglenes csarnokában. Nem igazán kézilabdának megfelelő ez a létesítmény. Nagy a tér, sok a hely a pálya mellett a lelátóig és vendégszurkolók elhelyezése... Hmmm... Kíváncsi leszek rá, mit kezdenek majd ezzel a Fradi érkezésekor a rájátszásban, amikor mondjuk 200-an érkeznek. A csarnok nézőszám szempontjából jóval nagyobb, mint a Magvassy, sztem 2500-an simán elférnek benne. De ha az állóhelyek is zsúfolásig telnek talán 3000 néző is lehet.

    A meccsről:
    Nagyon jól tartottuk magunkat 25 percig (12-10), pedig az ETO a "full" legerősebb csapatával játszott. Sajnos az utolsó 5 percben több komoly hibát is elkövettünk és így a hazaiak megléptek 5 góllal. A szünet után növelték az előnyüket a győriek, de hiába várták a hazai szurkolók, nagyon sokáig nem lett meg az alkalmuk a számolásra. Azután 10 perccel a vége előtt elérték az áhított különbséget és számoltak is. A záró 10-11 percben már szinte csak a fiataljaink voltak a pályán, mindenki lehetőséget kapott és sikerült is gólokat szerezniük.
    Alapvetően helytállt a csapat és szerencsére senki sem sérült meg, így a meccs tulajdonképpen megfelelt a céljainknak.
    Külön öröm volt számomra, hogy sikerült pár perc erejéig a meccs előtt szót váltanom Ginnel. Régóta nem láttam (több mint 1 éve), ideje volt már beszélnünk
  • Isthy
    #55627
    Remélem ez a talány ebben a szezonban még marad téma Bár azt gondolom, nem ennek van a nagyobb esélye a minket érintő dolgot tekintve. Valami biztosan nem kerek ott, de ez legyen az ő problémájuk. Egy biztos, a sok jó játékosból nem sikerült egyelőre ennek megfelelően szereplő csapatot kialakítani.
  • Isthy
    #55626
    Csatlakozom a gratulációhoz!
    Azt kell mondjam, a Fradi az első negyedórában lerendezte a 2 pont sorsát, utána már csak a győzelem aránya volt kérdéses. 26-16-nál pl. számolhatott is a közönség. Tomori és Zizi a régi napjait idézte, ideje volt az utóbbi idők nem éppen acélos teljesítménye után. Ahogy megvolt a komolyabb előny, a Fradi védekezése már nem volt olyan feszes, így a vendégeknek több lehetőségük maradt a góllövésre.
    Az érdiek gyalázatosan gyengén védekeztek szinte végig, remélem március 8-án sikerül ezt megismételniük Nem nagyon nehezítették meg a hazaiak dolgát. Elöl az elején szintén gyengék voltak, később sikerült eredményesebbnek lenniük a hazaiak sem éppen acélos védekezése folytán. Azért ezzel a kerettel többet várhattunk volna tőlük elöl is.
    Nagyon sima Fradi győzelem lett a tegnapi, pillanatnyi kétség nem volt a győztest illetően.
  • Gabess8
    #55625
    Ez pedig fontos tényező, egyben fontos vezetői képesség is, mennyire sikerül csapot kovácsolni "idegenekből". Persze ehhez sok idő kell és minden szempontból stabil háttér, ja és reális célok. Ez annak idején nálunk sem működött..., bár nem követem annyira, de szerintem most sokkal jobban együtt van a társaság.
  • Zóanagyvarázsló
    #55624
    Sajnos ezekre nekem nincsen rálátásom, de úgy gondolom, hogy valahol le kell tenni az alapokat. Hogy jó helyen tették-e, illetve más helyeken szerencsésebb lehetett volna, azt nem kívánom megítélni, hiszen tényleg nem tudom, és azért mégiscsak úgy tűnik, hogy jó néhány érdi büszke a csapatára, nem kívánom ezt elvitatni.

    Láttam ennél sokkal vérszegényebb, messziről is gyökértelenebb próbálkozásokat. És ugye olyan is van, hogy ahol korábban nagy múlt volt, sok év után már nem sikerül a hagyományok feltámasztása, mert van más. Akár komplett sportágakat lehetne említeni.
  • kaloz174
    #55623
    Az egyik ok lehet Érden a gyökértelenség. Elnéztem, hogy talán senki sincs, aki ahhoz a csapathoz már akkor kötődött, amikor még nem voltak az élvonalban. Azt viszont tapasztaltam, hogy nagyon jó közösséget alkottak - akkor...
  • Gabess8
    #55622
    Szerintem Mocsai is hasonló kategória... Ezt az egész rendszert az alapoktól kellene rendben tenni, és akkor az említette nagy vissza esés után jöhetne egy stabil alap, ja nincs még este ne álmodozzak...
  • banok
    #55621
    Sima Fradi siker :)
  • Zóanagyvarázsló
    #55620
    Az Érd már régóta talány, sőt egyre nagyobb. Ezért is mondom, hogy nekünk egyetlen, kissé megtorpanósabb szezon után aligha kell Dunának menni, mert akkor mit szóljanak ők?

    Na mindegy, nem sportszerű bántani az éppen legyőzött ellenfelet, de úgy általában véve nem értem a szereplésüket. A KEK-ben remélhetőleg jobban megy nekik, és akkor idővel ott is kaphatnak lehetőséget a nekünk való visszavágásra.
  • kaloz174
    #55619
    Gratulálok a győzelemhez. Könnyedén játszott a Fradi. Elek Gábornak lehetősége volt több variációt kipróbálni. Az un. cserék is sok lehetőséget kaphattak.
    Az Érd csalódás volt. Meglehetősen alárendelt szerepet játszottak a meccsen, márpedig ilyen kerettel, miközben nem volt olyan gondjuk, mint nekünk az előző meccsen, meglepően szerényen teljesítettek. (Ránk még várt a héten a 2 köv. meccs, abból is a kiemelt Fehérvár elleni, ami biztosan szerepet játszott abban, hogy nem törekedtünk az egyébként is szűkös lehetőségek további szűkítésére...)
    Talán Kovács Annát tudnám megint dicsérni, nem is értem, miért nem hívták már be, legalább egy próbajátékra a válogatottba.
  • Zóanagyvarázsló
    #55618
    Sajnos szándékomon kívül ki kellett hagynom mai meccset, nem a legjobban indult hát napom. Hál' Istennek éppen az RTL Klub adta, így legalább zökkenőmentesen meg tudtam nézni. Tetszettek a látottak, bár 5+10 percnél védekezhettünk volna többet is. Zizi egyre többször játszik jól támadásban, és Luca is jó játékkal, gólokkal "tért vissza". Remélem, hogy a norvégok ellen tovább ível felfelé a játékunk, azt már félholtan sem hagyom ki.
  • kaloz174
    #55617
    + a Cunderen:
    2014-01-25, 17:50
    Győri Audi ETO KC - Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia
    Nemzeti Bajnokság I.osztály 17.forduló

    "FIGYELEM!
    Első próbaközvetítés az egyetemi csarnokból, legrosszabb esetben szöveges közvetítés lesz."