61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #55856
    Gratulálok az ETO-nak a Final Fourba jutáshoz!
    Ahogy olvasom - a meccset nem láttam - a játékuk megint olyan volt, mint amilyen az utóbbi hetekben. Egyelőre ez a teljesítmény is elég volt a végjátékba jutáshoz. Május első hétvégéjén kiderül, hogy ez a formaidőzítés miatt van így vagy tényleg probléma van a csapatnál.
    Az első félidőben nagyon sok a 14 kapott gól, a szünet utáni 8 gól viszont már rendben lévőnek mondható. A dobott 24 gól viszont tényleg kevés tőlük. A támadójátékban Joka rengeteg lerohanás gólja nagyon hiányzik a csapatnak. Szinte állandóan felállt fal ellen kell "szenvedniük" mert ezek eltűntek idénre. A jobbszélsőik nem indíthatóak és ezt Szepesi ellensúlyozta eddig valamennyire a másik oldalon. Az ő kiesésével ez teljesen megszűnt, Löke maradt az egyedüli induló játékos, akit így, már simán le tudnak védekezni az ellenfelek. Ráadásul ahogy írod is, mindent középen erőltetnek, nem használják a szélsőket felállt fal elleni támadásnál és annak befejezésére. Plusz Lunde is elég halovány a kapuban, szélről pedig szinte tragikus. Nem csoda, hogy ilyen szenvedős meccseket játszanak viszonylag minőségi ellenfelek ellen.
  • Isthy
    #55855
    Nem néztem a meccset, csak az eredményt követtem a neten a handball.no portálon. Így a tevékenységükről nem tudok nyilatkozni, de érdekes hogy egy ilyen meccsre török sporikat küldtek.
  • primavis
    #55854
    valami nagyon nem működik az ETO-nál, s ez főleg Görbicz támadójátékára jellemzős emiatt Löke is szenved, no meg a szélsők sem kapnak használható labdákat. Csak az remélhető, hogy májusra rendbejönnek.
  • ToCsEk
    #55853

    gyenge támadójátékkal csak meg lett...
  • ToCsEk
    #55852

    elég fapados a játék :/
  • primavis
    #55851
    Ebben vastag szeletet vállaltak a törökök is. Az EHF vajon miért ebben a fázisában a BL-nek kisérletezik ilyen amatőrökkel?
  • ToCsEk
    #55850
    görbe ziccerei
  • Isthy
    #55849
    Larvik - Buducnost 17-22 (8-9)

    A 49. percig szoros volt a meccs (16-17), ezután a Bud lőtt zsinórban lőtt 5 gólt és simán behúzta a meccset. Ezzel a norvégok elbúcsúztak a Final Fourtól. Ha az ETO este nyer Ljubljanában már biztos FF résztvevő.
  • primavis
    #55848
    Jó lenne ismét látni a két szőke litvánt a visszavágón is! Kiváncsi lennék rájuk fordított felállásban is!-:))
  • Isthy
    #55847
    U Jolidon Cluj - Fehérvár KC 21-28 (10-14)
    Gratulálok a fehérvári csapatnak!
    Pazar első 20-25 perc után, jött egy rossz végjáték és ez felélesztette a románokat a szünetre. A 2. félidőben tartották a 4 gólos előnyt a fehérváriak és egy jó végjátékkal sikerült 7 gólos győzelmet aratniuk.
    Nagyon szép eredmény, ami továbbjutásra jogosítja őket. Itthon okosan kell játszani és akkor jöhet az elődöntő.
  • Gabess8
    #55846
    Elismerésem, és gratulálok. Ő Aztán sok mindent látott, megélt. Kívánok neki sok sikert mind magánéletében mind a munkájában.
  • Isthy
    #55845
    Hétvégi tv-s program:

    MKB-MVM Veszprém - Pick Szeged
    Férfi NB I. 21. forduló - Veszprém
    2014.03.01. 13:00 RTL Klub

    U Jolidon Cluj - Fehérvár KC
    Női EHF Kupa negyeddöntő - Kolozsvár
    2014.03.01. 15:30 DigiSport2

    Krim Ljubljana - Győri Audi ETO KC
    Női Bajnokok Ligája 4. forduló - Ljubljana
    2014.03.01. 20:30 DigiSport1
  • Isthy
    #55844
  • kaloz174
    #55843
    Vannak olyan szakemberek, akik munkája nélkül minden csapat nehezen boldogulni, mégis kicsit talán háttérben vannak. Erről szól ez a történet:
    Bába Misi városi kitüntetése
    Ha valaki, ő nagyon megérdemelte ezt a díjat, úgy hiszem. Grat.!
  • Isthy
    #55842
    Köszi a beszámolót!
    Nagyon úgy fest, hogy Ildi inkább leépül, mint fejlődik Siófokon...
  • kaloz174
    #55841
    jobb teljesítmény=jobb teljesítményt
  • kaloz174
    #55840
    Ma ott voltam a Siófok-Fradi összecsapáson.
    Az előjelek a hazaiak számára nem voltak kedvezőek, mivel, mint ismert Dunaújvárosban jelentős arányban kaptak ki, előzetes várakozásaik ellenére.
    A mai mérkőzés esélyesei egyértelműen a vendégek voltak, így a hazai csapatnak nem volt mit veszíteni.
    Az is nehezítette a helyzetüket, hogy két alapemberük sérülés (Léránt Vivien), illetve betegség (Orbán Annának torokgyulladása van) miatt nem állt rendelkezésre.
    Így is ott volt az elvárás, hogy jobb teljesítmény nyújtsanak, mint Újvárosban, ráadásul a volt fradisták biztosan szerették volna bizonyítani, hogy megállják a helyüket a bajnokságban, Fradiból való mellőzésük ellenére.
    A meccs első felében a hazai gárda, Deáki Dóra régen látott kiváló átlövő teljesítménye, valamint Pastrovics Melinda bravúros védései után, jól tartotta magát.
    Lassan azonban kijött a két csapat közötti különbség, és a fővárosiak egyre inkább elhúztak. Ebben szerepet játszott az is, hogy hazai részről sok lehetőség maradt ki, alig volt, egész meccsen, értékesített büntetőjük, ráadásul ziccereket is hibáztak, szép számmal. (Erdősitől ezt nem szoktuk meg.)
    A Fradi német átlövője sokszor állította az egyébként jól védő Pasit megoldhatatlan feladat elé. Többek között ez játszott szerepet abban, hogy a papírforma egyértelműen érvényesült. Zácsik Szandra ugyanakkor, bár nevezték, egyáltalán nem játszott.
    A Siófok játéka javuló volt, a vasárnapihoz képest, de ez nem jelentett gondot a Viborg ellen készülő Fradinak, biztosan nyertek.

  • Isthy
    #55839
    A Fradi ellen is 5-0-al kezdett a Loki azután simán fordított a Fradi. Most 4-1-el kezdtek, de utána fordított az ETO. A szünet után meg simán elléptek a győriek és végül 9 góllal nyertek (29-20). Ahogy láttam megint volt variálás rendesen az összeállításban a győrieknél.
  • kaloz174
    #55838
    Jól teljesít a Loki a győriek ellen eddig:

    14:15! az első félidő eredménye, tehát az ETO csak 1 góllal vezet. (az elején a Loki vezetett!)
  • primavis
    #55837
    most még Vetkovát is leigazolta a CSM!
  • kaloz174
    #55836
    Holnap Siófokra érkezik a Fradi.
  • Isthy
    #55835
    A férfi BL nyolcaddöntők párosításai:

    Zaporizzsja (ukrán)–THW Kiel (német)
    Aalborg (dán)–Barcelona (spanyol)
    Vardar Szkopje (macedón)–HSV Hamburg (német)
    Wisla Plock (lengyel)–MKB-MVM Veszprém (magyar)
    Gorenje Velenje (szlovén)–PSG (francia)
    Celje (szlovén)–Flensburg (német)
    Metalurg Szkopje (macedón)–KIF Kolding (dán)
    Kielce (lengyel)–Rhein Neckar Löwen (német)

    Jó sorsolás a veszprémieknek, nem lehet gond. Van 1-2 kemény párosítás, az élen a Kielce-Löwen párharccal.
  • Isthy
    #55834
    Azt meg sikerült kihagynom, hogy az arcuk is megvan, 2015-16-ban a BL döntő a cél...
  • Isthy
    #55833
    Gondolom a rájátszásban majd előrébb kerülnek a terveik szerint és azután meg kibulizzák maguknak, hogy őket nevezze a szövetség a második BL csapatnak, amire elvileg lehetőségük van. Ahogy nekünk is egy harmadik csapat nevezésére.
  • Isthy
    #55832
    Nem jött be nekik: MKSZ határozat
  • Gabess8
    #55831
    Egyértelműen látszott rajtuk, hogy púp a hátukon ez a meccs de ugye le kell játszani. Egyedül a kapuson lehetett néha látni, hogy mi a f....csinálnak. Az edző sem idegeskedett.
    Az tuti, ha kellett volna a 2 pont az ukránoknak esélyük sincs.
  • primavis
    #55830
    Szidják is a Veszprémet a szegediek meg a horvátok, csak hát lám a Bbarcelona sem törte magát Szkopljéban (29-31-re kikaptak) és így az MKB egyik ellenfele pont a másik szkopljei csapat, a Vardar lehet s nem a Metalurg. De ott nem volt polgárháborus helyzet s az sem valószinű, hogy alapemberek nélkül játszottak volna sérülés miatt. AVeszprém pont az újabb sérülésekt akarta elkerülni. Ráadásul, ahogy a svédek biráskodtak, egy szorosabb végjátlékban nem biztos, hogy nem lejtett volna erősen a harkovi pálya!
  • primavis
    #55829
    Ami az érdekes, hogy a Valcea a tökutolsó (12-ik) a bajnokságukban s kiesik. A CSM meg maximum 6-ik lehet, ha minden meccsét megnyeri s akkor bejut a rájátszásba.
  • Isthy
    #55828
    Mivel a ma esti újvárosi kivételével egyetlen meccset sem láttam, így véleményt alkotni nem tudok róluk. Minden esetre úgy gondolom, ha fontos lett volna, akkor a veszprémiek biztosan nem hagynak 2 pontot az ukránoknál.
  • Isthy
    #55827
    Dunaújvárosi KKA - Siófok KC 36-23 (20-10)

    Ma egy kellemes esti meccsnézésbe torkollott a siófokiak elleni mérkőzésünk. Nagyon nem tudtak sokat hozzátenni a meccshez a vendégek, nem az ő napjuk volt. Sokkal komolyabb meccset vártam, persze nagyon csalódott azért nem vagyok
    Ma szerencsére többen is sokat hozzá tudtak tenni a meccshez, ami nagyon örömteli. Gera Szimó ismét úgy játszott, ahogy majd a későbbiekben egyre többet szeretnénk látni. Tetszik, hogy a gólpasszokban is folyamatosan jeleskedik.
    Volt egy kedves vendég (Gin) is a csarnokban, minden bizonnyal megfigyelőként, sikerült pár szót váltanom vele.
  • Isthy
    #55826
    Most már egy Valcea nem is elég a románoknak... Ezek semmiből sem tanulnak.
  • Breki33
    #55825
    A horvatok zugolodnak is
  • Gabess8
    #55824
    Semmi tétje nem volt a Veszprémi meccsnek. Szerintem 6-an összeállunk mi is megvertük volna a Veszprémet, nem tudom mikor láttam őket ennyire szarul játszani, egyedül a kommentátor teljesítménye volt gyengébb a fiúknál.
    Szerintem így helyes az eredmény:
    Ipress Center-Vác - Fehérvár Kc 21-27 (12-15)
    Így már értelmet nyer az utolsó előtti mondat is:))
  • kaloz174
    #55823
    Mai női bajnoki eredmények:
    Ipress Center-Vác 21-27 (12-15)
    Veszprém Barabás Duna Takarék KC - Győri Audi ETO KC 13-44 (6-24)
    ÉRD - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 29-20 (14-12)

    Úgy tűnik, most a győri utánpótlás nem tudott felpörögni a következő feladatra a kupagyőzelem után ... Ennek ellenére fura ez az erő-demonstráció.
    A váciak, számomra meglepően, szenvedtek újabb biztos vereséget a Fehérvártól.

    A nap BL-meccsén a Veszprém végül kikapott idegenben. Úgy tudom, már nem volt a találkozónak tétje.(Bár nem vagyok túl jártas ffi kéziben.:))
  • primavis
    #55822
    Na a bukaresti CSM "csak" a következőket igazolta le mostantól:
    Tolnai/Pessoa - Torstenson, Rodriguez, Cavailero,Da Silva/Curea, Manea, Martin. A Nagybánya mellett egy másik szupercsapat épül , kérdés, hogy meddig birják cérnával (pénzzel).
  • primavis
    #55821
    Az érdiek azért szeretnének beakasztani az FTC-nek, megfelebezve a MKSZ határozatát a mérkőzésük új dátumáról!
  • Isthy
    #55820
    Hétvégi tv-s program:

    Vác- Fehérvár KC
    Női NB I. 20. forduló - Vác
    2014.02.22. 16:00 Sportklub

    HC Motor Zaporozsje - MKB-MVM Veszprém
    Férfi BL csoportkör - Harkov
    2014.02.22. 16:00 DigiSport1

    Csurgói KK - Lugi HF
    Férfi EHF kupa csoportkör - Csurgó
    2014.02.23. 19:15 Digisport1
  • Isthy
    #55819
    Nem lepődtem meg, ismerve az EHF-et...
  • Isthy
    #55818
    Volt jobb és lesz is! Mondjuk mindjárt vasárnap
  • kaloz174
    #55817
    Na, ez elég érthetetlen:
    A veszprémieknek utazni kell.. Ukrajnába!