61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #55896
    Akár lehetne is, mert aztán tőlünk hozzájuk ment. De hogy 2002. előtt hol volt, számomra nem egyértelmű. Nem találok rá adatot.
  • primavis
    #55895
    Nem a Vasasban?
  • kaloz174
    #55894
    Kicsit off:
    Valaki felsorolta, honnan érkeztek a Fradi jelenlegi játékosai, annak kapcsán, hogy vannak, akik a "Fradi-szívben" bíznak.
    Azt tudtam, hogy Tomori Zsuzsi a Dunaferr játékosa volt 2 éven keresztül. Azt azonban nem tudtam kinyomozni, hogy honnan érkezett annakidején hozzánk. Segítsetek, ha tudtok, kérem szépen. Melyik egyesületben nevelkedett?
  • Zóanagyvarázsló
    #55893
    Én sem vagyok a csapat pszichológusa, szintén csak azt látom, amit bármely egyszeri szurkoló is, de természetesen megvannak a saját, nem megfellebbezhetetlen gondolataim a témában. Továbbra is az a véleményem, hogy az utóbbi években is ez ment végig a hazai meccseinken, csak ahogy elhittük, hogy jók vagyunk, kivittük magunkkal a nemzetközi mezőnybe is ezt a "majd behúzzuk valahogy, mert erősebbek vagyunk" hozzáállást. Mindig annyit adunk ki magunkból, amennyiről azt hisszük, hogy elég lesz. Talán már azt hisszük, hogy elég ha az arcunk megvan hozzá.

    A szurkolók túlságosan is a tenyerükön hordozzák a lányukat, hogy szinte minden kis sikert, teljesítményt értékelnek? Nos, nem hiszem, hogy győztes meccsek után kritizálni kéne a csapatot vagy a rosszra a koncentrálni. De mintha a visszájára fordulna, amit Tomori Zsuzsi is rendre emleget, hogy mennyire jó nálunk a szurkolók bizalma, biztatása a rosszabbul sikerült meccsek után is. Talán ez is segít az elkényelmesedésben? Nem, nem azért tapsolnak és pacsiznak a lányokkal a szurkolók a gyenge játékkal megnyert meccsek után mosolyogva, mert elégedettek a teljesítménnyel, hanem mert szeretik a lányokat és bíznak bennük. Őszintén remélem, hogy a csapat érzi ezt, és szombaton kamatostul rója le adósságát. Ezalatt nem továbbjutást értek, csak azt, hogy az első perctől az utolsóig oroszlánként küzdjünk, profi hozzáállást mutassunk, akkor is küzdjünk meg minden labdáért, ha 10 perccel a vége előtt összesítésben 20 gólos a hátrányunk! A legtöbb idei sikerünknél többet érne egy ilyen kiesés.
  • Zóanagyvarázsló
    #55892
    A támadójáték rengeteg hibáját én azért látom kevésbé problémásnak, mert van olyan, hogy csapatnak nem megy, hogy a szokásosnál több labdát szór stb. De egy milyen meccsen, egy ilyen kerettel, a szezonban eddig történtek után nem szabad olyan játékot produkálni hátul, amit elkövettünk. Ha ott odatesszük magunkat, akkor az elöl elkövetett hibákat ellensúlyozhattuk volna, és egy sokgólos meccsen érhettünk volna el döntetlenközeli eredményt. A támadójátékunk elég lehetett volna még mindig bármire, de a védőjátékunk semmire nem lehetett az.

    Egyébként korábban a párharcoknál rendre azt emlegették, hogy ötgólost előnyt szerző hazai csapatnál még határeset, hogy ki az esélyesebb. Ehhez képest +1 éppen úgy négy góllal rosszabb, mint a +9, tehát akár még azt is mondhatnám, hogy a -8-cal jobban állunk, mint a KEK-döntő előtt a hazai +1 után. De ugye mennyire erőltetettnek hangzik? Sokkal rosszabbnak tartom az esélyeinket ennél. Bár azt el kell ismernem, hogy az említett BL-negyeddöntős párharc során nem voltam biztosabb magyar sikerben, a KEK-döntőnél viszont határozottan optimistább voltam.

    Jó védekezéssel még mindig továbbjuthatunk, de akaratnélküli szerencsétlenkedést mutatva inkább ki se álljunk! Szerencsére támadójátékban is van hová előrelépni, hiszen valóban sokan maradtak adósak a jó teljesítménnyel, de mondjuk Szani esetében azon is meglepődtem, hogy az első félidőben pályára került. Semmiképp nem tőle vártam most a megmentésünket.
  • kaloz174
    #55891
    Többen emlegetitek, mint Kohász-szurkoló, nagyon is tudom, hogy milyen sokat jelenthet a hozzáállás, a kellő mentalitás.
    Sőt, a Fradi esetében is biztosan emlékeztek, volt az a korszak, amikor az első EHF-kupát nyerték, ebben az érában. Elvileg sokkal gyengébb játékosállománnyal nagyon tudott hajtani, akarni az a csapat.
    A tegnapi meccsen, valamint talán a Fradi egész szezonján, ennek a hozzáállásnak a hiányát éreztem. (Zizi kivétel volt, azt azért megjegyezném. De nem játszhatott mindenki helyett.) Mondjuk a tegnapin szinte fájt, pedig nem is vagyok Fradi-drukker.
    Tomori Zsuzsi, aki csak tette tovább a labdát...Egyszerűen elképesztett.
    Az pedig, hogy egész meccsen nem sikerült átalakítani (ha már nem sikerült rá előzőleg felkészülni) a Fradi védekezését, érthetetlen volt számomra, szintén.
    Szoktak emlegetni egy kifejezést. Nekem most, minden bántó szándék nélkül, de ez jutott eszembe. "jóllakott óvodások"...

    Remélem, az ellenkezőjét bizonyítják a visszavágón! Már nincs mit veszíteni.
  • Isthy
    #55890
    Egy nagyon jó cikk Kovacsics Anikóról az EHF oldalán. Érdemes elolvasni mindenkinek. A cikk közepén lévő kép pedig Zizivel telitalálat
  • Isthy
    #55889
    Igazából amit hátul előadott a csapat az nagyon gyenge volt. Nem volt feszes, pattogós, lábmunkás védekezés és kilépések, a dánok zavartalanul csinálhatták a figuráikat. Simán lövöldöztek 8-9 m-ről és eredményesen. Nem volt megállító fault és a fal és a kapus közötti összhang nem nagyon létezett, a lassításoknál rengetegszer látszódott. A visszarendeződés is vagy kevés játékosból állt vagy rendezetlenül ment végbe. Pedig ezekben sokat jelent az akarati tényező is, de a "vért ivás" az tegnap nagyon nem látszott. Remélem szombaton látszani fog és a kispadnál pofátlanul nagyképűen viselkedő - fekvőtámaszozó - Dalmose méltó választ kap.
    Elöl a 32 gól alapján azt mondhatnánk, hogy jó volt a játék. De sajnos nem volt igazán az... Ott is látszott a határozatlanság és a "mindent bele vagányság" hiánya (talán csak Zizit tudom kivételként említeni ez alól). A csapat 19 hibát (eladott labda és technikai hiba) hozott össze támadásban, ami rengeteg. Ezekből nagyon szépen megélt a Viborg a sok gyors góljával a visszarendeződési problémáink miatt. A kapott 40 gólból a támadójáték hibái is szépen kiveszik a részüket. A meccs legnagyobb csalódása a gyenge védekezés mellett Tomori Zsuzsi gyenge játéka, nagyon nem találja önmagát és a játékát.

    Van feladat bőven szombatig és remélem mindenki képes lesz megoldani a saját részét belőle. Akkor lehet esély a csodára és megmutatni a közönségnek és maguknak is, hogy mit is tudnak ők valójában. Anno 2005 tavaszán a Dunaferrel átéltem azokat a boldog pillanatokat, amikor kiejtettük őket (noha a hazai mindössze 1 gólos győzelem után szinte senki nem nagyon adott esélyt nekünk) és láttam a rengeteg döbbent viborgi arcot. Nem hitték el, hogy a második félidei 6 gólos vezetésük után hogy estek mégis ki. Szeretnék most még egy ilyet látni, ugye te is Zó? (tudni kell, hogy Zó is ott volt velünk akkor Viborgban)
  • Isthy
    #55888
    Beszélgetés a tegnapi meccsről egy nekünk is nagyon kedves ismerős Fradis hölggyel: Takács Gabi

    Nem nagyon tudok vitatkozni a megállapításaival.
  • primavis
    #55887
    Te jobban kell tudjad, de valami baj van a hozzáállással, semmi tűz, semmi lelkesedés. Fásultak, blazirtok, eldobálják a labdákat, lanyhán védekeznek, kapus teljsesitmény majdnem nulla, szélről védekezés detto.
  • Zóanagyvarázsló
    #55886
    Védekezés, visszafutás alapján a mi reális szériánk a Challenge-kupa lehetne, de hogy a BL8-ban ez alapján semmi keresnivalónk, az egyértelmű. Na jó, most túlzok, de borzalom. A Viborg nagyon jól hozta a tőlük elvárhatót, de sajnos mi is. Csak a hazaiak dán rangadókat játszottak komoly csapatokkal, mi meg minket több szinttel alulmúló csapatok ellen álltunk ki védekező játék nélkül. Nem mintha a Viborgnak a védekezés lenne az erőssége.

    Ha összekapjuk magunkat hátul, akkor még lehet reális esélyünk a ó visszavágón, ha nem is nekünk áll a zászló. Ha nem, akkor 0% marad, és szégyenteljes kiesést fogunk produkálni. Mert ez így efféle "erényeket" mutatva a továbbiakban is, az lenne.
  • kaloz174
    #55885
    Elég értetlenül állok a Fradi teljesítménye előtt. Kevés esélyt adtak maguknak a visszavágóra. Különösen Tomori az, aki számomra ma egy talány volt. De az egész csapat sebessége elmaradt, sajnos, attól, hogy a dánokat megakadályozzák rohanásukban.

    Az egyetlen remény, hogy ezt a gyenge produkciót, már csak becsületből is, feledtetni akarja a Ferencváros. Aztán majd kiderül, az mire lesz elég.
  • Isthy
    #55884
    32-40 a vége

    Sajnos semmi nem változott a szünet után sem... Sok hiba elöl és gyenge védekezés hátul. Mintha az FCM elleni őszi meccset láttuk volna megint.
    A továbbjutáshoz komoly csodára lenne szükség. Meg kell próbálni és meglátjuk mi lesz belőle.
  • ToCsEk
    #55883
    40:32 :/
  • primavis
    #55882
    kár reménykedni, még rosszabbul játszanak....
  • Isthy
    #55881
    18-14 a félidő a Viborgnak

    Rengeteg hibával játszik a Fradi... 10 eladott labda és 7 elrontott helyzet elöl egy félidő alatt, ez rengeteg. Ráadásul a védekezésben is van hiba bőven, így simán vezetnek a dánok a szünetben. Remélem a 2. játékrészben javulnak minden téren és sokkal jobb lesz a 2. félidei teljesítményük.
  • ToCsEk
    #55880
    félidő 18:14 viborgnak
    gyenge játék :S
  • Zóanagyvarázsló
    #55879
    Remélem, hogy a sérültjeink játszhatnak, szerencsére Szanit eddig elég jól pótolta Laura. A Viborg viszont az összes (!) mezőnyposzton tud veszteséget felmutatni, ha annyit csalok, hogy az amúgy is mindig sérült Kurtovicot átlövőként és szélsőként is figyelembe veszem. Cserébe viszont a a visszatérő Damnjanovic mellé megszerezték Torstenssont (ellenben egy másik svéd válogatottból ismert játékos, Flognman időközben távozott, nem tudom, hogy mennyit játszott, de Frafjord kiválása miatt most talán lehetne haszna). De még így is jó a keretük, vigyázni kell.

    A fintorból pedig reményeim szerint mosoly lesz, és a két BL-elődöntős csapat mellé a harmadik pedig behúzza a KEK-et.
  • Isthy
    #55878
    Sérültjeitek - nem 100 %-os játékosaitok - nektek is vannak, Szani és Rea játéka is kérdéses. Bár náluk talán nagyobb érvágás a sérülés miatti hiányos keret. Sztem nagyon sok múlik majd azon, hogy mire mentek a 2 elég jó kapusukkal. Bizony kemény párharc lesz ez és a győztese nagy eséllyel később a kupát is hazaviszi.
    Nagyon remélem ismét teljesítitek az én külön feladatomat, hogy a dánok ne nyerhessenek KEK-et és így továbbra is mi maradjunk az egyetlen csapat a világon aki mind a 4 nagy nk-i kupát magáénak mondhatja
  • Isthy
    #55877
    Az tényleg a sors furcsa fintora lenne, ha a ti csoportotokból mindkét csapat ott lenne Budapesten májusban.
  • primavis
    #55876
    Ezt már utólag nem tudhatjuk meg, de feltűnő volt hogy ilyen kézilabdában niemand országok (izrael, lettország, litvánia, törökország, gondolom következnek majd az olaszok, angolok, görögök s hasonlók is)biróit küldik újabban fontos mérközésekre. Ez megy egyébként vizilabdában is, katasztrófális játékvezetéssel. Kinek az érdekében?
  • primavis
    #55875
    ezt nagyon élvezném! Akkor előre megjósolható az ETO-BUd döntő!
  • Zóanagyvarázsló
    #55874
    Mivel Viborg sajnos az előzetes tervekkel ellentétben nem jött össze most, így pláne indokolt lenne. Már csak ezért is muszáj továbbjutnia a lányoknak, szégyen lenne őszig várakoznom 2014 első nemzetközi túrájával :)

    Elég kemény ez a Viborg amúgy, nézegetem a komolyabb, hozzáférhető meccseiket, és tényleg sokkal összeszedettebb a csapat, mint a korábbi évek hullámzó gárdája. Meggyőzőbbek az FCM-nél - igaz, a hazai meccseiket láttam. Papíron most jobbak az esélyeink, mint korábban, mert a mi keretünk erősödött, nekik pedig vannak hiányzóik, nem 100%-os játékosaik, de kemény párharc lesz ez.
  • Zóanagyvarázsló
    #55873
    Feltűnő volt, hogy azzal jött vissza a meccsbe a Vardar, hogy egy felállt fal ellen kevésbé eredményessé vált az FCM, ők pedig gyors gólokat szereztek. Olykor még középkezdés után is. Érdekes látvány volt ez egy elvben villámlábú dán csapat ellen.

    Nem semmi lesz, ha az előző kör hajdani halálcsoportjából mindkét továbbjutó ott lesz a budapesti Final Fourban, csak éppen a városban székelő csapat nem.
  • Breki33
    #55872
    Jól sikerült hétvége van női kézilabdacsapataink mögött, a győriek a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe jutottak, a Fehérvár remekelt az EHF Kupa negyeddöntőjében. Korábbi szövetségi kapitányunk, Laurencz László a Reggeli Startban értékelte az eredményeket és a látottakat.

    http://www.digisport.hu/video/18860
  • Breki33
    #55871
    hu köszi, hogy szóltál
  • Isthy
    #55870
    Ha esetleg lenne olyan aki még nem tudná:

    Viborg HK - FTC Rail Cargo Hungaria
    Női KEK negyeddöntő - Viborg
    2014.03.03. hétfő 20:00 DigiSport1
  • Isthy
    #55869
    Nincs mese, jönnie kell egy orosz túrának számodra is, úgy fest minden ez irányban dolgozik
  • kaloz174
    #55868
    Kicsit edzőmeccs jellege volt a dolognak, nem meglepő módon.
    Az első 15 percben elértük a +10 gólt, onnan az alapcsapat sok pihenőt kapott. Ferling Detti sem ült ennyit mostanában, jószántából a kispadon.
    Ennek ellenére, bár voltak jó megoldásaik, a cserék nem hozták azt, amit vártunk tőlük, talán pontosan azért, mert az elvárás görcsössé tette őket.
    Így, bár a győzelem magabiztos volt, a játék a fiataloktól elmaradt a várakozástól. Hiányzott a rutin, úgy gondolom. Ők így együtt még fejben nem elég felkészültek. Kell melléjük tapasztalt játékos is. Na és idő, türelem.
  • kaloz174
    #55867
    Amennyire most nem vagyok tájékozott, azt hittem, hogy a Vardar a legújabb csodacsapat, így meglepődtem, hogy kikaptak.
  • Zóanagyvarázsló
    #55866
    Magyarul ha le is győzzük a Viborgot, szinte csak a két orosz csapat jöhet szóba a következő fordulókban ellenfélként. Hát nem örülök.
  • Isthy
    #55865
    FCM - Vardar 25-24 (15-9)

    A dánok ha nehezen is, de behúzták. Így még izgalmas a csoport, bármi lehet 3 csapat között (a svédek már kiestek). Ha a dánok nyernek a jövő héten a svédeknél, a németek pedig otthon verik a Vardart, akkor a macedónok nagy bajba kerülnek. Mert az utolsó meccs a dán-német lesz, ahol simán kiejthetik őket.
  • Isthy
    #55864
    A Hypo egy méretes pofonnal köszönt el a KEK-től, 37-23-as vereséget szenvedtek a Byasentől. A szünetben még csak 3 góllal (17-14-re) mentek a norvégok, azután a 2. félidőben beindult a henger, a Hypo minden bizonnyal teljesen szétesett.
  • Isthy
    #55863
    Közben a Vardar 15-9-es hátrányban van a szünetben az FCM ellen Dániában. Nem mutatnak valami sokat és Englert kiválóan véd a dánoknál.

    A Hypo meg végleg elszállni látszik, mert az 51. percben 21-31 a norvégoknak
  • Isthy
    #55862
    Még a végén bajba kerül a Hypo Norvégiában... Tegnap az első meccsen 1 góllal nyertek (30-29-re). Ma pedig a visszavágón (mindkét meccset a norvégoknál játsszák) a 37. percben 9 gólos (15-24) hátrányban vannak.
  • Isthy
    #55861
    IK Savehof - Thuringer HC 26-32 (13-16)

    A gyengébb kezdés után a németek átvették a vezetést és utána szinte végig uralták a mérkőzést. A svédek sokat hibáztak és a kapusteljesítményük is gyengébb volt. Ezzel a németek hatalmas lépést tettek a Final Fourba jutás felé.
  • Zóanagyvarázsló
    #55860
    Meglepő hír, én inkább azt vártam volna, hogy inkább leigazolnak még két irányítót, és e stratégiai elképzelés miatt sem kínáltak eleget Tomorinak
  • Zóanagyvarázsló
    #55859
    Tény, hogy nem kapták meg a szokásos hazai pályát - és akkor finoman fogalmaztam. Ebben a szezonban egyébként is eléggé kedvezően fújnak valahogy rendre nekik, ez nem biztos, hogy jó üzenet. Ezzel együtt megint nem volt meggyőző a Larvik (bár eddig csak rosszabbul láttam őket játszani, a podgoricai meccset nem néztem), nem tudom, hogy értek-e volna valamit a montenegrói kiállításokkal.
  • Isthy
    #55858
    Szkopje igazolások

    A Vardar erősít jövőre, most már lesz "nehéztűzérségük" is mindkét oldalon, ami idén hiányzik nekik. Jövőre veszélyesebbek lesznek, komolyabban kell majd számolni velük.

    A bukaresti "bevásárló csapaton" meg jót mosolygok, mert egyre valószínűbb, hogy idén még a rájátszásba sem jutnak be, kikaptak a bajnoki meccsen most hétvégén. Így a sok összevásárolt sztár könnyen lehet, hogy egyetlen nk-i kupában sem tud majd játszani, "pöröghetnek" a román bajnokikon... Esetleg a román kupában ha döntőbe jutnak - ott nem tudom hogy állnak - akkor szerepelhetnének a KEK-ben.
  • Isthy
    #55857
    Az "illetékestől" kíváncsian várom a beszámolót a tegnap esti újvárosi meccsről. Ahogy olvasom elég hullámzó volt a játékunk és a fiataloknak megint nem sokat sikerült hozzátenni. A legvégén az a 0-5-ös eredmény 7 perc alatt nagyon csúnyán mutat... Gondolom akkor megint egyszerre volt fenn az összes fiatal.