61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #56424
    Mocsai rektor

    Érdemes elolvasni, tanulságos...
    Egy dolgot azért kiemelek, mert nagyon jellemző a mai viszonyokra. A szükséges tudományos fokozatának hiányát firtató kérdésre így kezdte a válaszát: "Akkor gyorsan tisztázzuk: minden azon múlik, hogyan írják ki a pályázatot..."
    A másik gyöngyszem: "Mindenképpen meg kell fiatalítani a válogatottat, s azon dolgozni, hogy a fiatal reménységeink ne külföldön ücsörögjenek a kispadon, hanem itthon játszanak, vagyis szem előtt legyenek."
    Vajon kik lehetnek ezek a fiatal reménységek...
  • Isthy
    #56423
    Pénteken és szombaton az EHF Végrehajtó Bizottsága ülésezett a horvátországi Umagban. Az ülésen megbízást adtak az illetékes szerveiknek, hogy vizsgálják meg a KEK és EHF Kupa mihamarabbi egyesítését a nőknél is. Ugye a férfiaknál a 2012/13-as idényben ez már megtörtént.
  • kaloz174
    #56422
    Az egyik ellenfél így látja.
    Mindenesetre a csoportot nyerni szeretnék...
  • Isthy
    #56421
    Tavaly bátrabbak voltak... Úgy látszik az elmúlt idényben valakik megnyirbálták a szárnyaikat
  • kaloz174
    #56420
    Nem értem én ezt a pesszimista érdi hozzáállást...
  • Isthy
    #56419
    Vetési interjú

    Azért elég érdekes, hogy nem sportszakmai szempontok domináltak a sorsolás előtt az ellenfelek választásánál. A férfiaknál pedig kíváncsi leszek, az MKSZ lép-e a megfelelő irányba. De már ebből a pár szóból is az jön le amit vártam, ne legyenek komoly illúzióim.
  • Isthy
    #56418
    BL főtáblás és selejtezős csapatok

    A férfiaknál a szegediek is a főtáblára kerültek a veszprémiek mellett. A 3 francia csapat jelenléte pedig gyomorforgató... (Ugye a spanyoloknak és a németeknek volt 2 helyük, a többi országnak csak 1-1 helye volt. A németek még kaptak plusz egyet és más országok is, a franciák viszont kettőt!!! Finoman szólva is érdekes...)

    A nőknél nekünk és a dánoknak volt 2 helyünk, a többieknek 1-1, de már a selejtező csapatokat is beleértve. Az érdiek nem éltek a lehetséges plusz 1 hely kérésével és a dánok sem, így mindkét országnak csak egy-egy selejtezős csapata lesz.

    A férfiaknál a 21 főtáblás csapathoz jön a 3 selejtező győztese (3x4 csapatból) és a nőknél a 14 főtáblás csapathoz jön a 2 selejtező győztese (2x4 csapatból).

    A nőknél a selejtezős csapatok (a Fradi ellenfelei lehetnek): Byasen Trondheim (norvég), HC Leipzig (német), FC Midtjylland (dán), HC BNTU-BELAz Minszk (fehérorosz), HC Podravka Vegeta (horvát), ZRK Radnicski Kragujevac (szerb), Sercodak/Dalfsen (holland).

    A selejtezők sorsolása 26-án 14 órától, a főtábla csoportköré pedig 27-én 18 órától kezdődik.
  • kaloz174
    #56417
    Egy EB-n nincs könnyű sorsolás. Elvileg egy VB nagyobb rangú, nem is beszélve az olimpiáról, mégis: egy EB-t nyerni talán a legnehezebb.
    Elnézve a sorsolást, valamint az eddigi felkészülési menetrendet, egyáltalán nem vagyok optimista, ami a várható szép eredményt illeti...
    Félek, hogy valahol útközben elhasalunk...
    De lehet, hogy túl borúsan látom...
  • Breki33
    #56416
    Eb-sorsolás: reakciók

    A decemberi magyar-horvát közös rendezésű női Európa-bajnokság csoportbeosztása

    Németh András szövetségi kapitány: - A csoportunkkal talán kevesebb problémánk lesz, bár a negyedik kalapból a legerősebb válogatottat, a lengyeleket kaptuk. Spanyolországról és Oroszországról pedig elmondható, hogy kézilabda nagyhatalmak, és bár az utóbbi években visszaestek, de olyan játékosok alkotják a csapataikat, akikkel bármikor visszakerülhetnek korábbi helyükre a világban. Az águnk, azzal hogy a dánokat az EHF a második kalapba tette, nagyon nehéz ág lett, hiszen a norvégok és a románok is Debrecenben játszanak.

    Soós Viktória: - Azt hiszem, lehetett volna nehezebb is, de így sem lesz könnyű. Egy Európa-bajnokságon nincs könnyű ellenfél, meg kell dolgoznunk a sikerért. Nem lehet senkit félvállról venni, de megteszünk mindent, hogy hazai pályán jól szerepeljünk.

    Vetési Iván MKSZ-elnök: - A magyar válogatott csoportja kiegyensúlyozott, nem a legkönnyebb, de nem is a legnehezebb. Két egyformán erős ág alakulhat ki a középdöntőre. A franciákat és a montenegróiakat elkerültük szerencsére, mert ezt szerettük volna, de semmit nem adnak ingyen, kemény munka és szoros mérkőzések várnak a válogatottra. Minden erőre szükség lesz, hogy minél előrébb végezzen a magyar csapat hazai pályán. A jó csapatok álma, hogy dobogón végezzenek az Európa-bajnokságon, nekünk pedig jó csapatunk van. Biztos vagyok benne, hogy Debrecenben is telt ház lesz már a csoportkörben is, hiszen a skandináv szurkolók hagyományosan sokan kísérik el csapatukat minden tornára, így sok norvég és dán drukerre számítunk Debrecenben, emellett a két szomszédos országból, Romániából és Ukrajnából reméljük, szintén sokan érkeznek.
  • Isthy
    #56415
    Közben újabb infók jelentek meg az EHF oldalán. A nemzetközi jegyértékesítés július 8-án kezdődik a www.ehf-euro.com oldalon. A jegyek 3 kategóriában lesznek elérhetőek, a legolcsóbb 8 euro lesz. A másik kettő áráról még nincs információ.
  • smith09 #56414
    köszönöm szépen ! :)
  • Isthy
    #56413
    Annyit tudni egyelőre, hogy szeptembertől kezdik értékesíteni a jegyeket.
  • smith09 #56412
    jól besorsoltak minket. :-)

    Jegyek " hogyért adják " :) ? lehet tudni már valamit?
  • Isthy
    #56411
    A mi águnkon a B csoportban:

    Norvégia
    Dánia
    Románia
    Ukrajna

    Nem lesz egyszerű az elődöntőbe jutás. Lehet megint magyar-román Debrecenben, mint 10 éve. Jó kis hangulat volt, sztem ismét az lesz.
  • Isthy
    #56410
    A 2. kalapból a spanyolok érkeztek, talán a legjobb.

    A csoportunk:

    Magyarország
    Spanyolország
    Oroszország
    Lengyelország
  • Isthy
    #56409
    A 3. kalapból az oroszok jöttek, nem éppen a legkönnyebb, én a románoknak jobban örültem volna.
  • Isthy
    #56408
    A 4. kalapból a lengyeleket kaptuk, örülök, hogy nem a hollandokat. Bár, most legutóbb a vb-n jók voltak, de sztem nem fogják tudni megismételni, megfelelő ellenfél.
  • Isthy
    #56407
    Van ám felhajtás a sorsoláson. A bevezető film alatt fáklyák égtek, lángcsóvák villantak. A terem szerencsére nem gyulladt fel
  • primavis
    #56406
    Maradni maradhatna, ha ő lesz a rektora az újból(vissza)alakuló TE-nek!
  • Gabess8
    #56405
    Ez a faszi ez egyre hülyébb ez már lassan fájni fog neki is...
    Na kíváncsi leszek én arra a "független" TF-re, nem tudom milyen állapotban van, de remek úton halad a szétverése.
    Budapesti csúcsklub, ez jó vicc, hány év alatt sikerült a jelenleg szintre jutnia a Veszprémnek, Szegednek, Győrnek 8-10 ja...
  • Isthy
    #56404
    Az előbbiből meg kihagytam, hogy már így is törvényt módosítanak Mocsai miatt, hogy az új, független TF rektora lehessen.

    Az új TF miatti várható törvénymódosítások
  • Isthy
    #56403
    A kérdésed nálam is aktuális, most már tényleg nagyon ideje lenne.
    Amúgy meg Kornél külföldre "üldözésében" anno igencsak tevékenyen részt vett...
  • Isthy
    #56402
    A linkelt cikkben benne van mindkét nemre vonatkozóan a versenykiírás és a rájátszások rendje is. A cikk végén található 1-1 db linket követve ott a férfi és a női bajnokságra vonatkozóan is egyben. Az előbbinél van sok változás, az utóbbinál nem igazán.
    Persze ne legyenek illúzióink, most is lesz majd benne változtatás az MKSZ részéről, ahogy az elmúlt szezonban is történt.
  • kaloz174
    #56401
    Mocsai megint álmodozik...
    Nem maradhatna már végleg csak a TF-nél???
  • kaloz174
    #56400
    Ez, természetesen, a női vonal volt. :)
    Itt van egy hír viszont a ffi szakágról, amiben első ránézésre vannak újdonságok is.
  • kaloz174
    #56399
    Még javában a pihenés a fő program kéziseinknél (na és az esküvők, lagzik sora, mert ilyenkor van rá idő), de akinek elvonási tünetei vannak, az már előre tekinthet:


    A következő szezon bajnnoki kiírásáról
  • Gabess8
    #56398
    Az általatok "prof"-nak hívott, nálam csak edző, lassan múltja van nem jelene, csak hát ugye jó politikus, jól áll a vezérnél...
  • Isthy
    #56397
    A női EB csoportjainak sorsolása csütörtökön 13 órától Zágrábban. A részletekről itt lehet olvasni. Összejöhet igen komoly csoport is nekünk Győrbe, a kalapbeosztást látva.
  • Isthy
    #56396
    Azért az olimpiára valami komoly csoda folytán még kijuthatnak. Bár én esélyt nem sokat látok erre, sztem nyugodtan alhatsz
    Igazából felfoghatnánk úgy is, hogy most kaptunk 2 plusz évet a csapaépítésre, így lesz 6 év a 2020-as olimpiáig összehozni egy új csapatot. A riói olimpia után úgyis ez a feladat következett volna, mert a nagy korosztályt nem lehetett volna tovább nyúzni. Akiktől kell, azoktól köszönjünk el és jöjjenek a fiatalabbak és dolgoztassák, versenyeztessék őket. Persze nem egyből eredménykényszert rakva a nyakukba, mert abból jó nem sülne ki. Ezt kellene csinálni, de az MKSZ-t ismerve ezt sztem most el is felejthetem...
    Ahogy olvasom a "prof" ismét hozta a formáját a nyilatkozatában. Mindennel baj volt, minden és mindenki hibás, csak ő nem. Hányszor olvashattuk már ezt...
    Azért én megjegyeznék két dolgot:
    1. Miért kellett ezt a kiugrálásos nyitottabb védekezést alkalmazni a piszok gyorslábú szlovénok ellen végig a szünet után? Úgy verték meg a mieinket ahogy akarták és lőtték a gólokat sorban. A szlovénoknak nem volt számottevő potenciált képviselő lövőjük kintről és ráadásul gyors mozgásúak, a zártabb hatosfal emiatt célravezetőbb lett volna. Mocsai végig hagyta így szenvedni a csapatot a 2. félidőben.
    2. A szlovénok a 2. félidőben 8-9 m-en védekeztek, szépen a szaggatottnál, az egész csapat. Mi meg ott erőlködtünk előttük... A szélsőink is előttük futkároztak még tovább rontva a helyzetet. Ahelyett, hogy lementek volna a sarokba és onnan próbáltak volna mögéjük befutni, kényszerítve őket a változtatásra. Ezt sem sikerült előszednie a kispadnak.
    Megint láthattuk a meccselési problémát...
  • primavis
    #56395
    Hálásan köszönöm a csapatnak, hogy második félideji minősithetetlen tevékenységével megkimélt attól j hogy a jövő évi Vb-, majd a riói olimpián lerágjam a körmeim, vagy szívdobogást kapjak a z izgalmak miatt!
    remélhetőleg ezt a csapatot n s kinlódását nem kell többet látnom, a mesterrel együtt. Új csapatot kell építeni, a mostaniból csak hirmondónak megtartva párat. Ez van.
  • Isthy
    #56394
    A szlovénok 32-26-ra nyertek és továbbjutottak.

    A szünet után 8 perc alatt eladtuk a 3 gólos előnyt, 7 gólt kapva ezen idő alatt, gyalázatos védekezéssel. Ezután folyamatosan döntetlen körül állt az eredmény egészen az 53. percig. A végjátékban kritikán aluli volt amit művelt a csapat. Emberelőnyben sikerült összehozni egy 0-3-at és ezzel el is ment a továbbjutás.
    A szünet után a védekezés nem létezett (19 gólt lőttek a szlovénok) és elöl is teljesen leállt a játék, 10 gólt sikerült kiszenvedni. Mondjuk ezzel a dinamikátlan, elképzelést nélkülöző "sétálással" nem is csoda.

    Sikerült elbukni, a 4 alapemberét nélkülöző szlovénok ellen. Lenne min elgondolkodni sokaknak, hogy van tennivaló bőven.
  • ToCsEk
    #56393
    Szlovénia–Magyarország 32 - 26
    épülhet az új vállogatott
  • Isthy
    #56392
    A félidőben 16-13 ide a szlovénok ellen.

    Hullámzó meccsen, 3 gólos előny az előny a szünetben. Jó kezdés (5. p. 4-1), után 5 perc alatt visszajöttek a szlovénok. A következő 10 perc a miénk volt (10-6), de azután megint felzárkóztak az előnyeiket kihasználva a szlovénok. A végjáték megint nekünk sikerült jobban, elöl sikerült gólokat szerezni.
  • Isthy
    #56391
    Volt pár érdekesség tegnap a férfi vb selejtezők visszavágóin...

    A szerbek otthon 8 gólos előnyt szereztek a múlt héten a csehek ellen, azután tegnap 12-vel kaptak ki és kiestek.
    Az osztrákok 2 gólos előnnyel utaztak Norvégiába és döntetlent tudtak elérni, így ők jutottak ki Katarba.
    A németek 1 gólos vereség után fogadták a lengyeleket, de hiába vezettek többször is, a végjátékot elrontották és újra 1 góllal kikaptak, így a lengyelek mennek a vb-re.
  • Isthy
    #56390
    A veszprémiek viszont igen. Így a bajnokságban akkor a szegediek játszanak majd és lesz változtatás a bajnoki kiírásban is.
  • Isthy
    #56389
    Hétvégi tv-s program:

    Szlovénia - Magyarország
    Férfi VB selejtező 2. mérkőzés - Velenje
    2014.06.15. 18:00 Sport1
  • kaloz174
    #56388
    Túlzás lenne, ha valóban alátámasztott véleményt tudnék mondani róla, mert csak világversenyeken láttam védeni, de akkor jó benyomást tett rám.
    Mondjuk a stílus, amiben véd, elég "statikus". A lényeg, persze, hogy milyen eredményes lesz. Szikorának azért ez nagy kihívás. Legalábbis én így gondolom. Remélem, előnyére válik, már csak a válogatott miatt is.
  • kaloz174
    #56387
    Hírek a szegedi ffi csapat házatájáról.

    Végül is ők nem indulnak a a SEHA Ligában.
  • Isthy
    #56386
    Sztem is jobb mint az egrieké volt tavaly, talán lesz esélyük a bennmaradásra.

    Lassan megoldódik a Fradi kapuskérdése is. Mondjuk én Grubisicsot jobbnak tartom, de majd kiderül, hogy rám cáfol-e Tomasevics.
  • kaloz174
    #56385
    Végleges az újoncszegediekkerete.
    Elég tanácstalan vagyok, ami a fél keretet illeti, de vannak jó képességű játékosaik. Erősebb, rutinosabb keretnek tűnik, mint amilyen az egri volt, pl.