61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #56824
    Ha esetleg valaki nem értené: az EHF indoklása alapján arra a következtetésre juthatunk, hogy a két játékvezető hölgy süket volt...
  • Isthy
    #56823
    Az EHF elutasította a Fradi fellebbezését.

    Ahogy várható volt, az indoklás pedig... inkább nem mondok semmit.
  • Breki33
    #56822
    Boldog Születésnapot Kulcsi

  • kaloz174
    #56821
    Ha jól látom, anyagi gondok vannak a Metalurgnál...
    Érdekesség, hogy a KEK-ben a női csapatuk a Siófok ellenfele.
  • kaloz174
    #56820
    Új veszprémi igazolás:
    az irányító szerepkörben.
    "A macedón Metalurg Szkopjében kézilabdázó Pavel Altman a következő szezontól Veszprémben szerepel."
  • Isthy
    #56819
    Mai tv-s program:

    Ipress Center-Vác ‒ Érd
    Női NB I 6. forduló - Vác
    2014.10.01. 19:00 Duna TV
  • kaloz174
    #56818
    Ami azt illeti, most megnéztem, a Wikipédia szerint tegnap volt a szülinapja...
    Na mindegy, a jókívánság akkor is sokszorosan kiérdemelt!
  • kaloz174
    #56817
    Az érdem nem az enyém, viszont ha már olvastam róla egy helyen, itt is megírom, hogy ma van a születésnapja a magyar női kézilabda egyik legnagyobb alakjának.
    Sok szeretettel köszöntöm a távolból Sterbinszky Amáliát, a legendás "Amált", aki meghatározó alakja volt a magyar válogatottnak és a BEK-győztes Vasasnak is.
    Képek róla, egykor és nemrég:




    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2014.09.30. 21:21:12
  • Isthy
    #56816
    Ezen cikk szerint döntés leghamarabb szerdán várható a lipcsei események ügyében. Amit valószínűleg csütörtökön tudunk majd meg. Bő 1,5 hét alatt sikerül majd döntést hozni...
  • Gabess8
    #56815
    Na itt aztán történtek a dolgok az elmúlt másfél hétben, míg a környéken sem jártam. Fradi ügyben ( játéktól eltekintem mert itt olvastam csak a történteket) az világosan kiderült hogy az MKSZ a pofázáson semmit nem tud, mert én ilyenkor egy szövetségtől elvárnám, hogy kőkeményen verje az asztalt és segítse a csapot. Andorka úr pedig mennyen oda ahová én gondolom....
    Zo te aztán el vagy a csapatoddal, nem vagy nagyon ellenszenves, az egyértelmű, hogy válságban van a csapat és dolgozni kell.
  • kaloz174
    #56814
    Női Magyar Kupa párosítás következő forduló.
  • Isthy
    #56813
    Triscsuk Krisztina interjú

    A távozás körülményeivel már nem foglalkozik, nem beszél róla. Első a válogatott és érmet szerezne az eb-n. Egy kicsit elfogódottnak tűnt, biztos szokatlan volt neki az ilyen szereplés.
  • Isthy
    #56812
    Ma illusztris vendég járt a csapatunknál.

    Képek a látogatásról. Ehhh, az a narancssárga póló...
  • kaloz174
    #56811
    Nem igaz, hogy több ötletük nincs a keret összeállítóinak, mint "magukban" forogni...
    Miért kell visszatérni olyanokhoz, akik már lejárt lemeznek tekinthetők?
    Miért nem lehet másokban is gondolkodni?? Itt a beállósokra célzok, elsősorban, de Kovacsicz személye szintén érthetetlen a számomra, a folyamatos lépéshibáival együtt.
    Csalódás az egész stáb eddigi hozzáállása, arra meg már nincs esély, hogy változás legyen. Az EB-ig semmiképpen. Nehogy már az legyen az elv, hogy az olimpiáig van még idő...
  • Isthy
    #56810
    Itt a keret a felkészülési meccsekre.

    Látszik a tanácstalanság a beállós poszton...
  • Isthy
    #56809
    Ha minden összejön lehet egyik meccsen ott lehetek. Elvileg azon hétvégén Dunaharasztiban is leszek, onnan meg csak egy ugrás
  • Isthy
    #56808
    Egyik meccset sem tudtam nézni. Ahogy olvasom a veszprémiek biztosan szerezték meg a győzelmet idegenben is. A szegediek viszont itthon nagyon megszenvedtek az ukránokkal. Utóbbiak a kiváló utolsó 10 percnek köszönhetik leginkább a győzelmet. Ennél több kell tőlük a későbbiekben.

    Volt 1-2 meglepő eredmény a férfi BL-ben:

    HC Zagreb - THW Kiel 27-25
    KIF Kolding - Flensburg Handewitt 35-21
  • Isthy
    #56807
    Meglátjuk a következő 1,5 hónapban, hogy csak fellángolás volt-e vagy tartósabb lesz a jobb játék.
  • Breki33
    #56806


  • Breki33
    #56805
  • kaloz174
    #56804
    Ezt én csak bemásoltam a Szövetség oldaláról. De mintha nem így lenne igaz...
    DIGI műsor
  • kaloz174
    #56803
    A Loki itta meg a levét, hogy a Fradi bizonyítani akart.
    Várható volt. (Jobb lett volna pár nappal előbb.)
  • kaloz174
    #56802
    Hétvégi meccsközvetítések:

    2014. szeptember 27. 16:00 DIGI Sport 2
    Csehovszkie Medvegyi–MKB-MVM Veszprém KC
    Férfi Bajnokok Ligája, C-csoport, 1. forduló

    2014. szeptember 28. 15:10 DIGI Sport 2
    Dunkerque HB–Aalborg Handball
    Férfi Bajnokok Ligája, D-csoport, 1. forduló

    2014. szeptember 28. 19:15 DIGI Sport 1
    MOL-Pick Szeged–HC Motor Zaporozsje
    Férfi Bajnokok Ligája, D-csoport, 1. forduló
  • Zóanagyvarázsló
    #56801
    32-17-re vertük a Lokit. Nagyon rövid kihagyásoktól eltekintve koncentráltunk elöl-hátul, visszafutnunk is sikerült, - a meglepetésre 60 percező - Tomasevics pedig talán két falábbal is bástya lenne. Rosszkedvűen mentem meccsre, jókedvűen jöttem el. Ilyen bizony már régen volt.
  • Isthy
    #56800
    Első fokon elutasítva

    A Fradi azonnal él a fellebbezés jogával.
  • Zóanagyvarázsló
    #56799
    Talán nem tudták, hogy az eredetileg is csatolt papír mögött végső soron Glaser áll? em irigylem őket, mert így tovább rágódhatnak valami jó - egy fokkal kevésbé bürokrata - kifogáson.

    Egyébként pedig amellett, hogy csak az újrajátszásra látok jelképes esélyt, igazságtalan is lenne, ha a Lipcsétől simán elvennék a gólt, és kiejtenék őket. Ráadásul nyilván nagy balhét is csinálnának belőle a németek.
  • Isthy
    #56798
    Kovács László véleménye

    Amit az 1978-as esetről mond az egészen durva...
  • Isthy
    #56797
    Azért komoly elvárásaim nincsenek, nem igazán hiszem, hogy lenne újrajátszás. Bár cáfoljon rám az EHF...
  • Isthy
    #56796
    Interjú a legújabb játékosunkkal

    Veszélyben a csarnokunk parkettája...
  • Breki33
    #56795
    TÖBB HIBA TÖRTÉNT
    ANDORKA SÁNDOR
    Az EHF versenybizottságának tagja
    „Az utolsó két másodpercet kikockázva megállapítható, hogy a bírók több hibát is elkövettek, és ezek miatt jogos lehet az FTC óvása. A játékvezetők 59:58-nál le akarták futtatni a 2 másodpercet, de a szabály egyértelmű: a szabaddobásra akkor adható jel, ha a labda a dobást végző játékos kezében van, és ő a megfelelő helyen áll. A játékvezetőket meggyőzték, hogy nem időn túli a szabaddobás, van még hátra 2 másodperc. A felvételen látszik a központi óra, és az a mérvadó, ami azon áll. Ezt az EHF delegátus korrigáltatja 59:58-ra, majd néhány percnyi káosz következik. Végül a szabaddobást végző játékos lepasszolja a labdát, amely még az átlövő kezében van, amikor lejár a játékidő. Ezt a dudaszó jelezte, és a labda ezt követően került a kapuba. Az utolsó, a döntetlent jelentő gól a hivatalos központi óra szerint érvénytelen. Ezt a kapujátékvezető jelezte is, a mezőnybíró viszont gólt ítélt. A delegátus pedig megbeszélte velük, hogy érvényes a gól. Pedig a kapubíró véleményének kellene döntenie, ő ellenőrzi, hogy a dudaszó pillanatában a labda bent volt-e.”
  • Breki33
    #56794
    http://www.kisalfold.hu/sport/gyori_kezis_lanyok_dogos_ruhakban_es_tusarkuban_-_fotok/2399582/
  • Breki33
    #56793
    Megelőztél :-)

    http://www.dunaujvaros.com/hirek/2014/09/kezilabda_triscsuk_a_kohasznal_folytatja
  • Isthy
    #56792
    Akkor most már hivatalos:

    Triscsuk nálunk

    Az idei sérüléshullám miatt szükség is van rá.
  • Breki33
    #56791
    Női kézi BL: fordulat - az EHF mégis befogadta a Fradi óvását!

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/noi-kezi-bl-fordulat-az-ehf-megis-befogadta-a-fradi-ovasat-2365811
  • Isthy
    #56790
    Szabó Edina a DigiSportnál

    Természetesen Triscsukkal kapcsolatban semmi érdemi dolog nem hangzott el.
  • Isthy
    #56789
    Majdnem elfelejtettem:

    Balatonfüredi KSE ‒ MOL-Pick Szeged
    Férfi NB I 6. forduló - Balatonfüred
    2014.09.24. 19:00 Duna TV
  • Isthy
    #56788
    Egyetértek, ez valóban jó cikk, ami nagyon ritka az NSO-nál.

    "Pastor: De nemcsak emiatt nehéz mindenkinek a kedvében járni. Magyarországon, ha elveszítesz egy meccset a felkészülés során, ami semmit sem számít, egyből jönnek a károgók. Becsúszik egy vereség, és máris krízisről beszélnek. Nem szabad ilyen vaknak lenni, mindig bizalommal kell lenni a csapat iránt. Spanyolországban is sok a károgó, de nem annyi, mint itt."
    "Martín: Győrben is idegesek lettek az emberek, amikor a közelmúltban többször kikaptunk, pedig helyükön kell tudni kezelni a vereségeket is."
    "Martín: Szerencsére nem értjük annyira a nyelvet, hogy újságokat olvassunk…"
  • Breki33
    #56787
    Kivételesen színvonalas riportot készített az NSO a hazánkban dolgozó három spanyol trénerrrel. Ambrossal, Pastorral és Ortégával - Néhány idézetet kiemelnék - így ajánlóképp - Ambros Martintól:
    "Ha ilyen játékosaid vannak, mint nekem az ETO-nál, megköveteli, hogy felérj edzőként a szintjükhöz."
    "Szerencsére Görbicznek mutathatok olyat, amit még soha nem látott, egyből megérti – teljesen más színvonalat képvisel."
    "Nem csak azért vagyunk itt, hogy nyerjünk, hanem hogy tanuljunk valami másik kézilabdakultúrát. Ez nagyon fontos."
    "A csereemberek, akik csak kevesebb percet kapnak, legalább olyan fontosak egy csapat életében, mint a kezdők. Mindig éreztetem velük, menyire lényeges, hogy készen álljanak, hiszen csak velük együtt lehet a sikereket elérni."
    (- Ha érkezne ilyen felkérés, elvállalnák a magyar válogatott irányítását?-) "Ha össze lehetne hangolni a klubban végzett munkát a válogatottal, akkor szívesen, ám nem vagyok benne biztos, hogy ennek most jött el az ideje. Kevésnek érzem, hogy csak az összetartásokon foglalkozzak a kézilabdával. De egyszer szívesen irányítanám valamelyik női nemzeti csapatot olimpián vagy világbajnokságon." a teljes riport:



    Akik új színt hoztak a magyar kézilabdába - egy asztalnál Martínnal, Ortegával és Pastorral

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/akik-uj-szint-hoztak-a-magyar-kezilabdaba-egy-asztalnal-martinnal-ortegaval-es-pastorral-2365533
  • Isthy
    #56786
    Inkább az utóbbi lett volna jobb
    Bár, amilyen állapotban Tomasevics van, még lehet a BL-ben is karcsúbb lett volna a szereplés már az első csoportban. De ezt már nem tudjuk meg.

    Bizony lenne itt még tudnivaló, ami tisztítaná a képet.

    A KEK-ben nekem inkább felrémlik ismét egy dupla orosz túra Persze lehet belőle dupla dán is, egy kis FCM nosztalgiával.
  • Zóanagyvarázsló
    #56785
    Gyorsan futottam át a hírt, így nem vettem észre, hogy a következő mondatban nem Glaserról van szó. Kikészít az ügy, annyi időt elvisz a fejlemények úgy-ahogy követése. Jobb lett volna simán kiesni - de akár továbbjutni is :)

    Egyébkétn pont erre a sok kérdésre akartam célozni. Az egész nem tiszta. Mindazonáltal el tudom képzelni a sajtótájkoztatós produkció és sok egyéb bénázás után, hogy Jeney keveri az óvást az óvási szándékkal (illetve a videó szerint helyenként biztosan így tesz), de a papiros szövege nélkül nem teljes a kép. Az sem derült ki, hogy mi kértünk-e több időt, és ezért hívták-e Glasert, vagy másról van szó. Nehéz megítélni ennyi alapján, csak a szagát érezni. Mindenesetre nem az jött le, hogy mi körültekintők voltunk, ahogy az se, hogy az EHF megkönnyítette volna az ügyintézést, mellyel kínos lett volna foglalkozniuk.

    Szerk.: A KEK az szinte biztos. Már látom a tavalyi "Fradi-Érd döntő" mintájára az idei Fradi-Siófokot.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2014.09.23. 20:59:48