61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #56784
    Nem tudom, honnan vetted azt, hogy Glaser írásban elismert bármit is. Ilyet sehol nem írtak. Arról olvashattunk, hogy beszéltek vele és annak alapján cselekedett vagy nyilatkozott az EHF képviselője. Ahogyan helyesen le is írod a következő, videós hozzászólásodban. Nem tudjuk, mi és hogyan hangzott el Glaser és az EHF képviselőjének beszélgetésében. Erre írtam azt, hogy lehet félre is értettek valamit és ezért lett ilyen megoldás.
    Az, hogy mi történt tényleg még mindig nem ismerjük. Vannak itt még homályos pontok...
    Én is csak próbáltam lehetséges verziókat leírni az akkor ismert infók alapján. Egyébként meg egy kérdés, amit még nem boncolgatott senki és engem igazán érdekelne:
    Egyáltalán miért kellett felhívnia az EHF képviselőnek Glasert? Miért volt szükség egyeztetni vele és miről?
    Valamilyen dologban nem értettek egyet a felek? Milyen dologban volt szükség az ő esetleges állásfoglalására? Az óvás szabályai egyértelműen le vannak írva az EHF BL szabályzatban. Akkor miért? Valaki mást akart, mint ami ott van? Vagy nem tudták, hogy mi van ott leírva? Vagy valami másért? Érdekes pont ez a történések értékelésénél, amiről senki nem beszélt még. Lehet vannak itt még érdekes körülmények, amikről nem tudunk. Ahogy írod, azt sem tudjuk pontosan mi van abban a papírban, amit az EHF delegált írt.
    Majd meglátjuk mi derül még ki és ezek hogy befolyásolják a képet. Sztem az ügy végkimenetele nem fog változni, a KEK-ben fogtok szerepelni.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2014.09.23. 20:30:00
  • Zóanagyvarázsló
    #56783


    Ez alapján összehord hetet-havat, és Glaserral csaktelefonon értekeztek, ahogy már világosabb a történet, hogy csak a zsűrielnök osztott autogramot. Megnézném én is, hogy mi is áll abban a nyilatkozatban. Mondjuk ha tényleg azt írták, hogy óvtunk, akkor valahol elismerték a szándékunkat., de még ez is necces, és kérdés, hogy tényleg így áll-e benne.
  • Zóanagyvarázsló
    #56782
    Ez ennél bonyolultabb. Kedvezményeket adni valamiből csak úgy lehet, ha tudja, hogy máshogy van, akár azt is, hogy hogy van. Ráadásul Glaser, hanem is nagyfőnök, egy nagyobbacska hal, és a szövegkörnyezet alapján ő ismerte el ezt írásban is. Nem lenne tisztában a hatáskörével? Mi erre a gyakorlat? Mert ugye a jog áltlaában úgy ír elő határidőket, kötelezettségeket, hogy attól kedvezően el leeht térni, tehát elképzelhető lehet, az EHF méltányossága is, az egészben ez az írásba adom dolog a meglepő. Ettől függeltenül nem vagyok arról meggyőződve, hogy a lobogtatott papír bármiféle pótóvásra jogosít.

    Szóval az első lehetőséget kizárnám. A másodikkal meg az a baj, hogy ezzel a megoldással túl nagy támadási felületet nyitna az EHF, Glaser pedig saját magát hozná tudatosan kínos helyzetbe. Ez is túl merésznek tűnik, akkor is, ha a következményekben nem hiszek.

    Összességében tehát még mindig nem értem, hogy mi történt, mert mindkét verzió elég vad. Annyit viszont tudunk biztosan, hogy a pályán is vad dolgok történtek (szégyellhetjük magunkat, de várható volt, hogy ha még aránylag össze is kapjuk magunkat, nem most kezdünk el egy csapásra brillírozni, jó meccselés nélkül nem oldjuk meg), a zsűriasztalnál is, és igen, ahogy te is mondod, ezt az óvás dolgot mi mindenképp elszúrtuk, ezért nem is vontam vissza semmit a korábbi hozzászólásomból.
  • Isthy
    #56781
    Közben kiderült, hogy "közös megegyezéssel" elváltak útjaik. Nyilatkozni az eseményekről pedig egyik félnek sem szabad...
  • Isthy
    #56780
    Ha ez valóban így történt, akkor 2 dolog lehet:

    Egy: Az EHF tisztségviselői közül többen nincsenek tisztában a vonatkozó aktuális szabályokkal.
    Kettő: Tudatosan megtévesztették a Fradi képviselőit, hogy később ne kelljen érdemben vizsgálódniuk az ügyben.

    Majd lehet később megmagyarázni, hogy az egyeztető telefonbeszélgetésben a felek valamit félreértettek és ezért történt az egész és sajnálják.
    Ha a Fradi képviselői ismerték a szabályokat, akkor ahhoz kellett volna ragaszkodniuk. Hagytak egy támadási felületet, amit az EHF kihasznált.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2014.09.23. 16:23:33
  • Isthy
    #56779
    A hétfői megbeszélésen ezek szerint nem született nyilatkozat képes eredmény. Húzzák ám szépen, kíváncsi leszek a "szüleményre"
  • Breki33
    #56778
    „A zsűrielnök azt mondta, egyeztetett az EHF versenybizottságának elnökével, aki azt mondta, nem kell leadni egy órán belül az írásos óvási szándékot. Ezt a delegátus írásba is adta. Elég volt hétfőn 17 óráig eladni, írásban elismerte, hogy átvette az 1000 eurót is – mondta Jeney Zsolt Ákos. – Leadtuk a papírt hétfőn délig, majd ma értesítettek, hogy kellett volna írásos óvás is. Továbbvisszük az ügyet nemzetközi jogászokkal, fellebbezünk az EHF-nél, meg akarjuk védeni az igazunkat.”
  • Zóanagyvarázsló
    #56777
    Az EHF írásba adta nekünk, hogy nem kell írás, ráér hétfőn is

    Ha ez igaz (alig tudom elhinni az újabb elképesztő fordulatot), akkor már nem tduom, hogy mit mondjak. Mi azért firkanthattunk volna valamit, de ez esetben az EHF is alulmúlja önmagát. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé kellene vinni, és eltörölni őket a föld felszínéről. Nem azért, mert mi kiestünk, van ilyen, de azért a hazug sumákolásnak is határa! Nem, ezt még róluk sem hiszem el. Ilyen nincs!

    Szerk.: Jelentkezzen, aki érti, mert nem értem, hogy mi történhetett.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2014.09.23. 15:44:41
  • Breki33
    #56776
    Azért az 1000 eurós óvási díjat elfogadták.....
  • Zóanagyvarázsló
    #56775
    Megnyugtató, hogy meccsen után még tudtuk fokozni a fokozhatatlant, elképesztő. Kíváncsi vagyok rá, hogy a KEK-ben indulunk-e, vagy nem jelenünk meg, mert nem is tudunk róla, hogy a BL-selejtezőből odapottyantunk. Valemelyik szurkoló beszólhatna miatta telefonon, a tájékoztatás nem árt.

    Ettől persze még az EHF szólhatott volna a kasszánál vagy a szóbeli jelzésnél, hogy valami papirost adjunk már nekik oda. Nem tudjuk, hogy mi hangzott el.
  • primavis
    #56774
    Eső után köpönyeg....
  • kaloz174
    #56773
    Ezzel együtt nem kellett volna megadni ezt a lehetőséget a Fradi részéről.
  • kaloz174
    #56772
    Az EHF-nek ezt a meccset hivatalból, óvás nélkül is, vizsgálnia kellett volna. Olyan sok volt a botrányos, tisztátalannak tűnő elem.
  • kaloz174
    #56771
    No comment... Ezzel megint lejáratta magát a EHF. Ahol a több pénz van, annak van igaza.
  • ToCsEk
    #56770
    csodálkozunk? Elutasították a Fradi óvását...
  • Breki33
    #56769
    Jó kis cikk:

    http://valogatott.blog.hu/2014/09/23/egy_ovas_arnyekaban
    Utoljára szerkesztette: Breki33, 2014.09.23. 11:12:24
  • Breki33
    #56768
    http://jochapress.hu/merre-tart-triscsuk-krisztina/
  • Isthy
    #56767
    Mai tv-s program:

    Szeged KKSE - MTK
    Női NB I 4. forduló - Szeged
    2014.09.23. 19:00 Duna TV
  • Isthy
    #56766
    Így színes és változatos a csapat
    Én láttam több fotót is, amelyeken pl. Martin is szerepelt a csapat tagjaival.
  • Isthy
    #56765
    Sztem marad nektek az FCM, már úgyis ismeritek őket. Talán rá lennétek kényszerítve, hogy megtanuljatok ellenük játszani.
  • kaloz174
    #56764
    Láttam már ezt a fotót. Az a kérdés jutott eszembe, hogy ilyen esetben ki ad tanácsokat, hogy ki mit vesz fel...Mert bizony nagyon vegyes a kép.
  • Breki33
    #56763
  • Zóanagyvarázsló
    #56762
    Eleddig ugyanez kiesés után sem tűnt fel, például Podgoricából hazafelé sem a biztosra vett Final Fourt hiányolta bárki is. Mindenesetre ezek után a KEK végképp tragikus, hiszen csak a végső győzelem érne nekünk valamit. Mellesleg a tavalyi Viborg elleni párharc után sem amiatt sírt senki, hogy kiestünk, hanem azért, ahogy (80 percig csak melegítettünk élesben, és 40 perc alatt nem sikerült visszahozni a 7 sértült/sérülésből éppen visszatérő válogatott játékossal, illetve nélkül felálló Viborg ellen).

    Nem tudom elképzelni, hogy drasztikusan változáson kívül mitől jöhetne kedvező fordulat. A hozzáállást, az elképzelésnélküliséget, a játékosok leépítését nem tudom elfogadni formaidőzítésnek vagy véletlen balesetnek. Ha pedig Elek Gábor szerint tényleg nem férne be Erdősi a Fradiba, akkor nagyon komoly bajok vannak. Nem az én dolgom a keret összeállítása, de ez egyszerűen értelmezhetetlen.
  • primavis
    #56761
    no nem is előre hallhatsz -olvashatsz, hanem kiesés után! Nem annyira a játékerővel van baj, hanem a tartással, a hozzáállással. vagy motiválatlanok, vagy túlmotiváltak, de a rengeteg gyerekes hibára nincs más magyarázat. Elég csak a tegnap esti utolsó perc fejleményeit nézni. Tk. ugyanaz a csapat (vagy még gyengébb) mint amikor sikerült a Valceat megverni az iotthonában is. De azóta csak a tavaly ősszel az ETO ellen játszottak azon a szinten. S nem látom, hogy mi változhatna a nem túl távoli jövőben.
  • kaloz174
    #56760
    Visszavonult Leganger

    Remélem, bocsánatos bűn, ha nekem mindig ez a videó amelyik az egyik nagy kedvencem, jut róla eszembe.

    Egyébként elismerésem pályafutásához, nagy kapus-egyéniség volt.

  • Zóanagyvarázsló
    #56759
    Soha, eyg szurkolótól sem hallottam oylan véleményt, hogy elvárná a Final Fourt a csajoktól, de még internetes fórumon sme láttam ilyet, maximum semlegesektől vagy divatdrukkerektől. A te logikád alapján el sem kellene indulnunk nemzetközi porondon, amit én teljesen más okból osztok: a pályán viszontlátottaktól szégyellem magam, de ennek nem az eredmény az oka. A KEK-ben amúgy megint csak nincs semmi esélyünk az FCM vagy a Siófok ellen, szóval az óvás az utolsó szalmaszál, a BL-ben nem kínos annyira elbukni :)
  • Isthy
    #56758
    Én figyelemmel kísértem az EHF oldalán, így nekem nem mondott újat. De itt még valóban nem volt erről szó.

    Kiemelnék egy érdekes dolgot:
    "Ennek jegyében álltunk sikerrel a klubok európai kupanevezési díjait 25 százalékkal emelni kívánó kezdeményezést elvetők közé, hiszen valljuk: egy igazi látványsportágban a cél az, hogy a klubok minél többet kapjanak vissza egy-egy európai kupaszereplésből."

    Nem semmi, némelyek 25 %-os nevezési díjemelést akartak az EHF-nél. Van ám bőr a pofájukon...
  • Isthy
    #56757
    Ha jól emlékszem arról volt szó, hogy hétfőn hivatalos közleményben választ fogunk kapni arra, hogy mi is történt Triscsukkal Érden. Most este fél 6-ot mutat az óra és sehol semmi, még az érdiek oldalán sem. Ez is jellemző...
  • kaloz174
    #56756
    Jelen és jövő...MKSZ-hírek:
    Nem tudom, EZ volt-e...
    "Szeptember 19-20-án Dublinban tartotta kongresszusát az Európai Kézilabda Szövetség (EHF)."...
  • kaloz174
    #56755
    Mindentől függetlenül ezt nagyon helyesen teszik.
  • primavis
    #56754
    igen az lenne a reális elvárás! csak hát azzal a szurkolók elégedetlenek lennének, szokás szerint. Pedig, ahol 2,5 átlövő van összesen s a fél az a jobbátlövő, a védelem meg átjáróház, csak egy kapus van, attól nem kellene többet elvárni a realitásnál.
  • Breki33
    #56753
    Reméljük itt nincs ilyen :)
  • Breki33
    #56752
    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20140922-ovast-nyujt-be-az-ftc-rail-cargo-hungaria-a-noi-kezilabda-bajnokok-ligaja-selejtezo-vasarnapi.html
  • kaloz174
    #56751
    Azért volt, akitől ez meglepett...
  • Isthy
    #56750
    Ha a csoportban az 1-2. helyen továbbmentek volna, akkor a fő csoportkörben is lett volna esélyük az 1-4. helyen végezni a hatos csoportban és onnan is továbbléphettek volna a negyeddöntőbe (új lebonyolítás van idéntől). A FF sztem is nagy falat, de a negyeddöntőt el lehetett volna várni a kerettől.
  • Isthy
    #56749
    Pedig sajnos ez már nem először fordul elő vica-versa. Nagyon sok ilyen állampolgár létezik ebben az országban és a szurkolók között is képviseltetik magukat rendesen.
  • Isthy
    #56748
    Na, én pl. falábúakra egy fillért nem költenék. Szerepeljenek akárhogyan is a kézis csajok. De nem vagyunk egyformák

    A tegnapi kudarcban benne voltak a játékosok és a kispad is. Ki többé ki kevésbé, de érthetetlen dolgok történtek a pályán is és a kispad megoldásaiban is.
    Azt gondoltam a fehérváriak múlt idénybeli végjátéki bénázását az Esbjerg ellen, nem lehet alulmúlni. Tegnap nektek sajnos sikerült. Azért remélem nem kell majd minden évben ezt végignézzük valamelyik magyar csapattól...
  • primavis
    #56747
    Én fatalista. vagyok s nem foglalkozom azzal ami volt.. Az igaz, hogy a csoportból elsőként vagy másodikként simán tovább jutnánk, de onnan már nem, mivel minimum 5-6 jobb csapat van , még ha kettő el is vérzik közülük, akkor is marad 4 az FF-ra! S ha az nem sikerülne, megint csalódás lenne. Csak hát ilyen védekezéssel, játékkal mint tegnap is, semmi esély rá.
    Viszont, legalább a válogatott gerincét adó játékosok pihentebben készülhetnek az EB-re.
  • kaloz174
    #56746
    Nagyon sajnálom, hogy így történt, mégha valóban, a Fradi amatőr hibák miatt esett ki.
    De hogy egyes drukkerek, akik pl. a másik zöld csapatnak drukkolnak, még örömködnek is ennek kapcsán, azt azért nem nagyon értem...
  • Zóanagyvarázsló
    #56745
    Én sem azt mondom, hogy a Lipcse nagy was ist das, vagy hogy ne mi lennénk az erősebb csapat (persze mi már csak jó ideje papíron tudunk játszani), de ők legalább komoylan vették. Az egyszerűen szégyen, hogy mi a magyar kézilabdát képviselhetjük a nemzetközi mezőnyben.

    Nem szeretem a focit, a sportágat magát sem, a vénaszkennert még kevésbé, de ezután meggondolonda, hogy inkább odajárjak. Nem egy meccsről van szó sajnos, hanem gyalázatok soráról. Sajnos ez előbb-utóbb szponzorokban is még inkább vissza függ ütni, nem hiszem, hogy a lejtőn egyhamar megállunk. De ha lesz egy hajtós középházas csapatunk pár év múlva, az nekem ehhez a nihilhez képest előrelépés.

    Köke első újkori KEK-győzelmünk után azt mondta, 5 évre rá jöhet a BL. Ez a következő szezont jelentené. Azt hiszem, addigra egészen más lesz a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2014.09.21. 21:40:57