61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #57264
    Itt van Németh Attila írása
    Nagyon sok meglátásával azonosulni tudok.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2014.12.12. 00:15:52
  • kaloz174
    #57263
    Jogos, eltévesztettem. Balegyre gondoltam, természetesen. A többivel egyetértek.
  • Isthy
    #57262
    "jobbegyben"???
    A B1-B2-es védekezésünk volt többször is gyenge a 2. félidő némely periódusában, csak akkor élt igazán Martin a posztján.
    Planétának nem szabad lett volna pályán lenni a nyitott spanyol ellen. Kriszta például az egész 2. félidőben szinte nem is volt pályán támadásban, legalább ekkor kellett volna elöl. Mészáros Rea nem volt fenn a szünet után, váltani hátul Tomorit, hogy pihenhessen. Akkor talán Zsuzsi az utolsó 5 percben nem hibázik kettőt is. Az ilyetén alakuló utolsó 8-10 perchez a játékosok és a kispad is hozzájárult.

    Sztem az esély a 6-ba kerülésre elég sokat csökkent most, szinte alig maradt.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2014.12.11. 22:50:14
  • kaloz174
    #57261
    A vége mindig lutri. Ez most sem jött be nekünk, sajnos. De volt két dolog, amit elkerülhettünk volna, illetve hibákat vétettünk. Az egyik, hogy nagyon rosszul védekeztünk jobbegyben, a másik pedig, hogy nem tudtunk jól reagálni arra, amikor Planétát sorozatosan leütközték. Ha ezeket megoldjuk, nem lett volna ilyen szoros a vége, és akár nyerhettünk is volna.
    Ezzel együtt a csapat az én várakozásaimat meghaladta, megmondom őszintén. Egészen jól összeálltak a csajok, ha sikerül még tovább javulni, akkor van esély a későbbiekben is.
  • Isthy
    #57260
    Sikerült elszórakozni az utolsó 5 percben a győzelmet, eladtunk 2 labdát elöl és volt egy belemenés. Pedig többször is jól álltunk, de valaki mindig belehibázott többet is. 21-18-nál Zizi lement B2-ből és sajnos a helyére bejövő Kovacsics nem tudta helyettesíteni hátul. A következő 5 percben zsinórban ott kaptunk B2-B1-nél 4 gólt és fordítottak a spanyolok. De vissza tudtuk venni és 25-23-ra mi vezettünk. Ekkor a nyitott spanyol védekezés ellen Planéta több labdát is eladott és ismét fordítottak a spanyolok. Neki a nyitott ellen nem szabad lett volna pályán lenni. A legvégén Tomori is elejtette a labdát elöl, majd egy belemenés is jött tőle és a spanyolok kijátszották az időt.
  • primavis
    #57259
    Sajnos, a butaság megint előjött az utolsó tiz percben! Tomori két támadást elrontott a végén. KI is lesz az első ellenfél? gondolom a dánok.
  • primavis
    #57258
    DE volt még pár hasonló.
  • primavis
    #57257
    A franciák nem igaszán akarják a spanyol szabálytalanságokat észrevenni! Ld. a 13- góljukat megelőzőt is.
  • Isthy
    #57256
    Ez itt a szünet előtt egy ajándék gól volt a spanyoloknak, mert Klivinyit simán ellökték a passznál.
  • Gabess8
    #57255
    Végül is csak szervezni, meg számolni kéne tudni.!! Bezzeg ezek a hülye Horvátok, á nem is értem őket
  • Isthy
    #57254
    A lengyel-orosz meccsen Szeny ugyanazt csinálta mint Tomori anno a hollandok ellen. Akkor ő pirosat kapott, most az orosz semmit...
  • Isthy
    #57253
    Szerencsére ezen a meccsen nem lett igazam, de nem vagyok szomorú
  • primavis
    #57252
    A lengyelek viszont hoztak nekünk is egy pontot.
  • primavis
    #57251
    Végül nyeretek a románok egy góllal (23-22), némi birói hátszéllel.
  • Isthy
    #57250
    Eddig fele-fele a korábbi tippjeim (#57230 és #57231) alapján. A románok úgy állnak, de az oroszok nem. Azonban az utóbbi egyáltalán nem baj
  • primavis
    #57249
    Lengyel és román vezetés a félidőben.
  • Isthy
    #57248
    Ugyanezt linkeltem be 3 hozzászólással korábban
  • kaloz174
    #57247
    Vetési és a nézőszám :)

    Nem igaz, hogy ez ennyire bonyolult. Max. csőlátású szövetségi vezetőknek.
  • kaloz174
    #57246
    Mindenki másképp látja. Lehet, hiányosak az infóim - vagy egyszerűen csak naiv vagyok.
    Na meg Boki is.
  • Isthy
    #57245
    Mai tv-s program:

    Magyarország - Spanyolország
    Női EB A csoport 3. mérkőzés - Győr
    2014.12.11. 20:30 M1
  • Isthy
    #57244
    EB jegyek

    Asszem kommentárt nem igényel...
  • primavis
    #57243
    A szerb-szlovák meccs érdekes lesz, a benn maradásért.
  • Isthy
    #57242
    A horvátok elköszöntek a továbbjutástól. Tatari sérülése rosszul jött nekik, amit nem tudtak kompenzálni.
  • Gabess8
    #57241
    "Azt várom, hogy innen mindenki görcsösség nélkül játsszon. Képességeinek megfelelően."

    Huha ez nagyon nem életszerű szerintem és nem is várható el. Ez nagyon meglepő tőled, mintha nem ismernéd a sportágat.
  • Isthy
    #57240
    30-30 lett a holland-svéd.
    Jó kis meccs volt, kicsit más sebességen és dinamikával játszottak, mint a mi csoportunk csapatai. 59:12-nél a svédeket megmentette a kapufa és utána az utolsó támadásukból ki tudtak egyenlíteni.
  • primavis
    #57239
    Végül 16-27 lett az eredmény a franciák javára. A svédek jól helyt álltak a hollandokkal (29-29).
  • Isthy
    #57238
    A szerbek egy félidő alatt 3!!! gólt lőttek a franciáknak... Sztem ez negatív EB rekord. Kíváncsi vagyok ezt hogy csinálták (a másik meccset nézem).
  • primavis
    #57237
    Ráadásul a következő ellenfelek eléggé eltérő játékot játszanak (legfeljebb a dánok haonlitanak a norvégokra). Tehát mindegyikre másként kell felkészülni és azt megvalósitani.
  • Isthy
    #57236
    Sztem nem kellene ezt várnod. Nálad már "lekerült a teher" de a csapaton még bőven ott van. Tehát én egyáltalán nem várok görcsmentes, felszabadult játékot. Megint másképp látjuk
    Klivinyi gyaníthatóan azért nem került pályára, mert őt is cserélni kell védekezésre. NA nem akart túl sokat cserélni egyszerre illetve nem szándékozott felborítani az eddigi stratégiáját. Kinga csak akkor jöhetett volna pályára, ha van benn elég védekezni tudó. Pedig Krisztának nem ártott volna több pihenő. Megfigyelhető, hogy Klivinyi és Planéta is csak a "rövid oldali félidőben" támadnak.
  • kaloz174
    #57235
    Kicsit másképp látom. Szerintem az oroszok ellen Planéta még jobb klasszikus átlövő erényeket mutatott. Tegnap azt gondoltam, a lengyelek feltérképezték őt, így egyből kiléptek rá, mert nem elég gyors, sajnos, hogy elmozogjon, aztán határozottan "tüzeljen". Szerintem kulcskérdés, ezért foglalkozom vele ennyit, hogy előre tudjon lépni, azok szerint, amennyire erőltette a játékát, NA is így gondolhatja.
    Valóban, Klivinyit is vissza kellett volna hozni +10-nél. Pontosan azért, hogy önbizalmat szerezzen a továbbiakra való tekintettel.

    Most ott tartunk, hogy a válogatott megtette azt, ami szerintem a minimális elvárás volt. A többi nekem már jutalomjáték. Azt várom, hogy innen mindenki görcsösség nélkül játsszon. Képességeinek megfelelően.
  • Isthy
    #57234
    Azért tegnap már többet vállalkozott átlövésre és 2x elég messziről tette, amikből gól is lett. Mondjuk az elsőből nagy szerencsével, a második viszont szépen középről vissza a bal alsóba 9-10 m -ről. Volt egy kapufája is amihez a kapusnak semmi köze sem volt, szintén távolról. Én azt mondom fejlődik, folytatódjon ez a spanyolok ellen is. Ha lehet, ne egy újonc 21 évesen lovagoljunk már egyfolytában az első világversenyén, még ha vannak is adottságai.
    Kingának egyelőre egyáltalán nem megy a másik oldalon, neki kellene összekapnia magát, remélem meg is teszi. Mondjuk tegnap a 2. félidőben NA vissza is hozhatta volna.
  • kaloz174
    #57233
    Valóban jó volt a védekezésünk, amivel megadták az esélyt kapusunknak is, aki élt is vele. A magam részéről mégis azt gondolom, hogy meghatározó volt, hogy támadásban Szucsánszki és Tomori az elején nagyon hatékonyak voltak, végre felvállalták azt, amit nekik kellett. Ez nagyon hiányzott az oroszok ellen. Azzal együtt, hogy nyilván a két ellenfél nem volt ugyanaz.
    A jelentős vezetés hatására a kapitány úgy gondolta, hogy folytatja a csapatépítést, amiben igaza is volt. De hogy mi kellene ahhoz, hogy Planéta Szimonetta éljen adottságaival, azt nem tudom. Dicséretes passzai ellenére sem. Mert elsősorban nem ezt várná tőle az ember. A legtöbb hibát, meglátásom szerint, azért vétette a csapat, mert őt próbálták helyzetbe hozni...Ehhez képest, vagy ennek eredménye képpen legalább Mayer lőtt 6 gólt. Ami nagyon szép, csak legalább Szimonetta is elhihette volna, hogy ezt neki is szabad. Na de reménykedjünk...

    A spanyolokat látva én is azok közé tartozom, akik szerint még mindig sokat kell ahhoz javulni, elsősorban koncentrációban, hogy őket le tudjuk győzni.

    Mindent egybevetve természetesen gratulálok a csapatnak a magabiztos győzelemhez.
  • primavis
    #57232
    A norvégok megverik a dánokat, mert szükségük van a két pontra. A románoknál lesérült Nechita és ma a góljaik3/4-ét a két átlövő lőtte (10-et 10-et Neagu és Tacalie). Ha ezt nem tudják az ukránokkal megismételni, akkor nem sok a reményük a győzelemre. A lengyelek az első félidő vége felé lélekben feladták, az oroszok ellen az utolsó esélyük lesz és könnyen megtréfálhatják őket.
  • Isthy
    #57231
    Ezek után jó lenne, ha a norvégok vernék a dánokat is. Akkor a dánok is csak 1 pontot hoznának a románokkal együtt. Mert sztem a románok nyerni fognak az ukránok ellen.
  • Isthy
    #57230
    Az első félidőben jó volt a védekezés és a kapusteljesítmény, elöl pedig sokkal dinamikusabban játszottunk. A lengyelek nem találták a tempót sem elöl, sem hátul.
    A szünet után 20-10-ig minden ment ugyanígy tovább, azután leült a csapat, kellett az időkérés, mert a lengyelek visszajöttek 6 gólra. Jót is tett, újra felpörögtünk és a 46. percre 25-16 lett. Ekkor sajnos érkezett Kovacsicz Móni... Kihagyott ziccer, majd utána rögtön 2 percet és büntetőt érő szabálytalanság. Egyből a visszatérése után eladott labda az ellenfél kezébe, amiből gyors gólt kaptunk. Majd egy újabb kihagyott ziccer tőle és újabb gólt kaptunk belőle. Gyorsan le is hozta Németh András, mert komoly szerepe volt a lengyelek visszazárkózásában, már csak 5 gól volt az előnyünk. Szerencsére ezt utána megtartottuk és simán behúztuk a meccset.

    Nem tudom, de én a lengyelekben nem látom azt a potenciált, hogy legyőznék az oroszokat. Bár ne legyen igazam.
  • primavis
    #57229
    Érdekes , hogy az ukránok majd 40 percig partiba voltak a norvégok ellen. (végül 22-33). Az ukrán -román meccs is érdekes lesz.
  • primavis
    #57228
    Háát, nem gondoltam volna, hogy ilyen sima lesz ez a meccs a lengyelek ellen! KIváncsi vagyok , hogy mire lesznek képesek a lengyelek az oroszok ellen.
  • [HUN]FaTaL
    #57227
    Tudom, elég régóta nézek kézilabdát :) Csak mindig reménykedek, hogy egyszer figyelni fogunk erre is...
  • Isthy
    #57226
    Sajnos a szélek nem használata nálunk rendszeresen probléma.
  • Isthy
    #57225
    Ma sztem kevesebben vannak, mint vasárnap, olyan 2/3-ad ház lehet.

    Én is kíváncsi leszek rá, mert vasárnapra is telt házról beszéltek.