61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #61304
    Probléma nélküli továbbjutás kell legyen., s az első hely is meglehet. .
  • primavis
    #61303
    NŐI KÉZILABDA EB 2020, DÁNIA–NORVÉGIA
    A SELEJTEZŐ CSOPORTBEOSZTÁSA
    1. CSOPORT: Hollandia, Spanyolország, Ausztria, az előselejtező győztese (Izrael, Finnország, Görögország vagy Luxemburg)
    2. CSOPORT: Montenegró, MAGYARORSZÁG, Olaszország, Litvánia
    3. CSOPORT: Németország, Szlovénia, Fehéroroszország, Koszovó
    4. CSOPORT: Oroszország, Szerbia, Szlovákia, Svájc
    5. CSOPORT: Svédország, Csehország, Észak-Macedónia, Portugália
    6. CSOPORT: Franciaország, Horvátország, Törökország, Izland
    7. CSOPORT: Románia, Lengyelország, Ukrajna, Feröer
  • Isthy
    #61302
    A követendő példa és a halálos fegyver

    Érdemes elolvasni ezt a Rasmussen interjút, amelyet eredetileg egy nem magyar média portálnak adott.
  • Isthy
    #61301
    Mindkét férfi BL csapatunk kiszenvedte a 2 gólos győzelmet idegenben, hasonlóan nem acélos teljesítménnyel. A negyeddöntőkben majd ennél sokkal több kell mindkét gárdától.
  • Isthy
    #61300
    Látva az eredményeket, egyik ellenfél sem tudott komoly ellenállást kifejteni a juniorjaink ellen. 3 sima győzelem +33-as gólarány, szép teljesítmény. Remélem az illetékesek okosabbak lettek a továbbiak tekintetében, mind a keret, mind a megvalósítandó játék kapcsán.
  • kaloz174
    #61299
    Mivel helyembe jöttek, ezért elmentem megnézni az U18-as válogatott felkészülési meccsét Németország korosztályos legjobbjai ellen. Ez az új Golovin-Pigniczki-Bartalos gárda. 1-2 játékost ismertem csak, olyanokat, mint pl. Kácsor, akik a felnőttek között játszanak. (Nem így volt ez akkor, amikor az első csapatok összecsapása előtt játszott az utánpótlás...)
    Így érdeklődve vártam, hogy teljesítenek fiataljaink. Mit mondjak, meglepően ügyesek voltak, korukhoz képest egészen érett játékot mutattak. Talán pont Kácsor volt az, aki viszont nem hozta azt, amit klubjában szokott.
    Többen ezzel szemben, így Schatzl, Pál, Afentaler nagyon biztatóan játszottak, a kapuban jó teljesítményt muatatott Tóth Nikolett (végig ő védett).
    Az ellenfél elmaradt a várakozástól, így a mieink első meccsüket magabiztosan hozták. Holnap a dánok következnek, vasárnap a franciák.
  • Isthy
    #61298
    Gratulálok én is a győrieknek a kupagyőzelemhez!
    Az első játékrészben eldöntötték a dolgot, ami a szünet után jött az ennek a következménye volt. A Fradi belehalt a végére a felzárkózásba, amihez komolyan kellett a győriek sok hibája, dekoncentráltabb játéka. A második félidő első felében úgy játszottak, ahogy már rendszeresen Danyinál, rohantak védekezés nélkül. Ebből a Fradi jött ki jobban, ahogyan az előző két BL meccsen is. Azután a záró 10 percben újra jobban koncentráltak és eldöntötték a meccset a felzárkózásban elfáradó Fradi ellen. Mondjuk nem értettem, hogy Danyi miért várt egészen az egyenlítésig az időkérésével, már jóval korábban meg kellett volna tennie. Persze semleges szemmel nézve így volt jó, mert legalább egy kicsit izgalmasabb meccs lett belőle.
    Pena az elején is fenn volt támadásban és nem sokat tett hozzá, le is cserélte Elek. A koncentrált győri fal ellen ő sem tudott semmit tenni. A szünet után már megvoltak az esélyei, amikkel szépen élt. Pásztor is jó munkát végzett a 2. félidőben beállóként, hiányozni fog majd a Rosztov ellen.

    Zó!
    Jó volt újra találkozni és dumálni (sörözgetni) kicsit Augusztus végén ismétlés Szegeden
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2019.03.18. 19:41:20
  • Gabess8
    #61297
    Igen simán nyertek egy nagyrészt színvonaltalan unalomba fulladt (az első félidők rendben voltak nagyjából) két elődöntő után. Gyakorlatilag a fradinak esélye sem volt a döntőben. Szerintem inkább az az elgondolkodtató, hogy mit csinált a Fradi a meccs elején, az átjáró ház szerintem a nagy előny miatt volt, nyilván lankad a figyelem mivel az első félidőnem behúzták a meccset. Tudom a Fradi egyenlített, de egyértelmű volt hogy nem fogják bírni.
  • kaloz174
    #61296
    Gratulálok azaz ETO-nak a kupagyőzelemhez. Végül érvényesült a papírforma. Az azonban elgondolkodtató, miért volt a győriek védelme átjáróház a 2. félidő elején. A BL-döntőben több kell.
    Pena a hírek szerint eligazol a Fradiból. Szerintem hiányozni fog a csapatból. Ma akkor volt kerek a Fradi játéka támadásban, amikor ő is ott volt a pályán.
  • Isthy
    #61295
    A CSM-nek 48 pontja van. Valóban nagyon esélyes, hogy szabadkártyára lesz szükségük a BL szerepléshez jövőre, amit biztosan simán meg is kapnak.
    Közben kiderült, hogy Jaukovics játszhat majd a BL negyeddöntőben, így kicsit több esélye lesz a Budnak a Vipers ellen.
  • primavis
    #61294
    Bocsi, a túrban 22-19. A Valceanák ez az első veresége 18 forduló alatt, 51 pontjuk van, mig a CSM-nek 47, de egy meccsel kevesebb (ez nálam nem igen jön ki, de az ő dolguk!). Még van 6 forduló, de nem valószínű, hogy vesztenek pontokat mások ellen.
  • primavis
    #61293
    Bár a CSM nyert (30-29) Valcean, ez nem elég a bajnoki címhez, mert a túrban 32-29 volt az oltyánok javára. Így a bukarestiek csak a szabad kártyában bízhatnak az őszi BL-hez! Mörk jó helyre igazolt!-:))
    Amúgy, 12-12-es félidő után, az 50-ig perc könyékéig 5-6 góllal is vezetett a CSM!
  • Zóanagyvarázsló
    #61292
    Egyetértek, őket tartom az esélyesebbnek, de ott még nem irreális a Buducnost továbbjutása. Az Odenséét viszont nem tudom elképzelni.
  • Isthy
    #61291
    Én a norvégokat is komolyabban esélyesnek tartom a Bud ellen. A negyeddöntőkben Jaukovics mellett Rajcsics (Knezevics) sem lesz, két nagyon komoly és meghatározó játékosuk fog hiányozni. Ők lettek volna most a nektek való ellenfél.
  • Zóanagyvarázsló
    #61290
    Szerintem csak az ETO helye biztos, a másik három párharc élesnek ígérkezik. Most én a Metzre és Vipersre szavaznék, a szezon előtt nem ezt mondtam volna. Nekünk pedig itt a lehetőség visszaszerezni azt az orosz bajnoki címet, de egyáltalán nem lesz könnyű.
  • Isthy
    #61289
    Sima Fradi győzelem, annyit adtak ki magukból amennyi kellett. A kapuban Bíró, elöl pedig a Klujber-Háfra páros megoldotta a meccset.
  • Isthy
    #61288
    Az ETO tegnap a szünet után komoly demostrációt tartott védekezésben. 9 gólon tartották a norvégokat, miközben elöl egy híján ugyanannyit lőttek mint a szünet előtt. Ezt a 9 gólt még jobban kidomborítja, hogy rengetegszer került vissza a norvégokhoz a labda a blokkolások, védések, kapufák vagy passzokba belenyúlások után, így duplán vagy triplán is támadhattak többször is.
  • Isthy
    #61287
    Ma nyerni kell, azután majd áprilisban foglalkozni az oroszok aktuális állapotával.
    Nehéz lesz ez úgy is, hogy Vjahirjeva a hírek szerint nem lesz. Rodriguesről meg semmi hír, pedig tavaly májusban sérült meg.
  • Isthy
    #61286
    Sztem most is ez a párosítás lesz. A franciáknak most viszont jóval komolyabb esélyük lesz. A Fradi esetében is talán kicsivel nagyobb lesz az esély, mint tavaly.
  • Zóanagyvarázsló
    #61285
    Nem feltételezem a csapatról, hogy vereségre játszana. Hogy a motiváció a győzelemre ebben a helyzetben esetleg kisebb, az benne van, láttunk tavaly is fiaskót a Bietigheim ellen idegenben. Mindazonáltal akármennyire is szerettük volna elkerülni a Rosztovot korábban, most úgy tűnik, hogy megérné ma győzni, ha még messze is a negyeddöntő.
  • primavis
    #61284
    Tavaly a 8 közt a CSM-nek a Metz, a Fradinak a Rosztov jutott, a románok tovább mentek, a z FTC meg nem. Kíváncsi vagyok, vissza akarnak- e vágni az idén, vagy kísértik a sorsot a Metz ellenében?
  • Isthy
    #61283
    Akkor a Fradi vasárnap eldöntheti kit akar magának a negyeddöntőre a kettő közül. A románoknál meg a Valcea elleni bajnokitól függ, hogy Djukicsnak mennie kell-e a negyeddöntő előtt.
  • Isthy
    #61282
    Remélem én is, mondjuk a válogatottal kapcsolatban is. Persze lesznek majd hullámvölgyek is szinte bizonyosan.
  • primavis
    #61281
    Na pont jókor károgtam! A németek feltámadtak a második félidőben és 15-9-re megnyerték, a végén 23-23 és már csak az FTC-től függ hogy kivel akarnak játszani, a Metz-zel vagy a Rostov-val?
  • primavis
    #61280
    A németek láthatóan csak az FTC-t tudják/akarják megszorongatni! Pocsékul játszanak Bukarestben. Holnap ki lehetne tolni a románokkal, hadd szórakozzanak tovább Ambros-szal! Ezt megteheti mind az ETO, mind az FTC!
  • Zóanagyvarázsló
    #61279
    Ezt a mondatot szerintem nem árt vágólapon tartani
  • Isthy
    #61278
    Grat Ketinek!
  • Isthy
    #61277
    Márciusi női válogatott összetartás keretek
  • primavis
    #61276
    Az oroszok 3 góllal nyertek a Bud otthonában s már nem veszíthetik el a második helyett s a Bud sem a harmadikat, a Metz meg az elsőt.
  • primavis
    #61275
    Ráadásul , ha mindhárom csapat 12 ponttal végez, akkor a románok a legjobbak az egymás köztivel és az FTC a leggyengébb! Mivel a CSM pénteken játszik, a Vipers tudni fogja, hogy mire van szüksége (minimum döntetlen) az ETO ellen, ahogy a Fradinak is a Krim ellen.
  • Zóanagyvarázsló
    #61274
    A CSM ljubljanai vereségében bizakodtam, de a THC bukaresti pontszerzését közel elképzelhetetlennek tartom. Pedig a másik ágon még van reális esély a Buducnost második helyére (bár én továbbra is harmadik helyre várom őket), ők pedig kedvezőbb ellenfelek lennének szerintem a Metznél vagy a Rosztovnál.
  • primavis
    #61273
    A vége is sima Vipers győzelem...
  • primavis
    #61272
    A németek nagyon nem szerethetik H.Müller egykori honfitársait, mert már félidőben biztos a Vipers második helye (17-9-re vezetnek) s akár ki is kaphatnak otthon a Győrtől, akkor sem veszthetik el CSM javára! Vajon minket is szeretnek s rámennek a CSM-re Bukarestben a jövő héten?
  • Isthy
    #61271
    Sztem a sporik nagyjából egyformán tévedtek ide-oda is Győrben. Semleges szemmel nézve jó és izgalmas meccs volt.
  • primavis
    #61270
    Kabalából nem néztem az ETO-FTC mecset, csak követtem. Szerintem jó az eredmény, a másik két csapat magára vessen ha nem szerez két pontot a két illetve egy hátralevő meccsén! Akik látták a meccset azok szerint elégé lejtett a hazai pálya. Ahogy a Kielce meccsen is.
  • Isthy
    #61269
    A veszprémiek meccsének vége elég hullámzó lett. Előbb 30-32-ről fordítottak 35-32-re. Majd a lengyelek kiegyenlítettek, de a győztes gólt ismét a bakonyiak szerezték és ezzel megvan nekik a csoport 2. helye. Így elvileg a negyeddöntőben a két magyar csapat elkerülheti majd egymást.
  • primavis
    #61268
    Az utolsó mondatod be igazolódott most párperce: képesek voltak kikapni a Krimtől is, Ljubljánában (22-23). Igy a z FTC is megelőzheti őket ha ma megverné az ETO-t! Bár ez nem valószínű, de akár másodikok, akár harmadikok lesznek végül, nem lehetnek túl bizakodóak a másik csoport 2-3-ik helyezettével szemben sem!
  • Isthy
    #61267
    Sztem nem ártott volna valami hasonló pl. a junior vb-t nyert csapat kapcsán a mi szövetségi vezetésünk részéről sem, ezért idéztem ezt ide. De nálunk ez nem divat, csak a sikerben sütkérezés "odafönn". Ettől persze neked lehet más a véleményed, nem vagyunk egyformák.
    A CSM tekintetében mindig nagy a hőbörgés és szinte mindig látjuk, hogy felesleges, mert sok jó ritkán sül ki belőle.
  • primavis
    #61266
    Hiányolom Nacsevszki és az általa delegált játékvezetők nevét is a köszönőlevélből!
    Amúgy, ha nem nyernek, vagy nem is jutnak a döntőbe, akkor az említettek nem ugyanazon érdemekkel lehetnének felsorolva? Ugyanis előbb dolgoztak ők s utána jött az eredmény, ami akár el is maradhatott volna! Nem kedvelem az eféle patetikus ömlengéseket!
    Más. Tele vannak a kézilabda oldalak a CSM 8 új igazolásáról, miközben szépen elfelejtkeznek róla, hogy 10-en hagyják ott nyáron őket! A balszél még nincs rendezve, ahogy Neagu meggyőzése sem, hogy ne kérjen fizetés emelést! Azt meg, hogy Mörk és Neagu mire lesz képes felépülve, senki sem tudja megjósolni, ahogy Kurtovic esetében sem az ETO-nál.
  • Gabess8
    #61265
    Szerintem ez itthon jelenleg és még kb 20 évig elképzelhetetlen, ehhez a jelenlegi félistennek és csapatának, be kéne ismerni hogy bal...szok az egészhez, no meg szar a koncepció.... Ja hogy akkor nem tudnának két kézzel lapátolni...