61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #61264
    Nyílt levél

    Érdemes elolvasni. Szívesen ajánlanám figyelmébe a hazai kézilabda szakma vezetésének.
  • Gabess8
    #61263
    Férfi kézi Svájcból magyar szemmel nézve.
  • Isthy
    #61262
    Fradi szinte ugyanazt eljátszotta a BL-ben, mint mi a bajnokin a Békéscsaba ellen. Sikerült majdnem leadni a 6 gólos előnyt mindkét csapatnak. Szerencsére azért a legvégére maradt 1 illetve 2 gól belőle.
    A BL-t tekintve a Fradi sorsa nem a saját kezükben van, sztem maradnak ők a végén is a 4. helyen és a franciákkal kell majd meccselniük a FF-ért.
  • primavis
    #61261
    Ahogy nézem ez a Thüringer ha kitud teljes csapattal állni (ma is volt két hiányzójuk), akkor képesek otthon megverni a Viperst! Gyakorlatilag a z ETO-tól függ, hogy kit akar favorizálni az utolsó két fordulóban!
  • Isthy
    #61260
    A franciák a második félidőben nagyon elintézték az oroszokat Rosztovban. Ezzel nekik szinte biztosan megvan a csoportelsőség. Ahogy a győrieknek is. Akiknek volt ugyan egy rossz időszakuk a második félidőben, de utána simán megoldották a meccset Bukarestben. Egyelőre tényleg úgy fest, hogy a Fradinak a franciák jönnek a negyeddöntőben. Elég kemény diónak tűnnek most, de áprilisig még van idő.
  • primavis
    #61259
    Bocsi, a Fraditól is kikaphatnak, akkor is elsők maradnak.
  • primavis
    #61258
    Tisztázódnak a dolgok mindkét csoportban. Az ETO nemcsak megnyeri a csoportot, de ha megveri a Fradit akkor az utolsó fordulóban a harmadik helyre küldheti a románokat, kikapva a norvégoktól! Így azok kb. nem a verhetőbb Budot kapnák, hanem a sokkal nehezebb Rosztovot, amely ma simán kikap a Metztől és másodiknál nem lehet jobb. Ahogy a Bud sem vagy a Köbenhaven a negyediknél. Így a Fradira a MEtz vár a 8 közt!
  • Zóanagyvarázsló
    #61257
    Majd kérek tőled pár hajhalszálat, és leklónoztatlak pár példányban
  • Isthy
    #61256
    Azért a fogadással óvatosan, előfordulhat, hogy az én jelenlétem is kevés
  • primavis
    #61255
    Érdekes fejlemények a bukaresti CSM háza tájáról! Bár Neagu még csak lábadozik a műtét után, de már hullámokat kavar: kevesli a havi 22.000 eurós fizetést, 30.000-et akar! A CSM meg nem tud annyit adni. Kiderül majd, hogy mi lesz a kötélhúzás vége.
  • Gabess8
    #61254
    Igen ez így van, mondjuk szerintem a tavalyi sorsolást az MKSZ- sem, gondolta komolyan... tudom persze sorsoláskor bármi megtörténhet.
    Egyébként szerintem ez nem is álomdöntő, mert mindenki tudja hogy Györ-Fradi döntő lesz már a szezon elején.
  • Zóanagyvarázsló
    #61253
    Na igen, jó lenne megúszni nekünk is. A kecskeméti siker éppen egy sérülés miatt került nagyon sokba, de legalább egy szép kupát nyertünk, az nagy élmény volt. A képlet számunkra előzetesen most is hasonló.

    Örülök, hogy jössz, az mindig jót jelent, már nézem is az oddsokat
  • Zóanagyvarázsló
    #61252
    A fogalmazásom két dolognak szólt. Egyrészt tavaly óta a kiírás változása miatt újból össze lehet akadnia az előző szezon bajnoki 1-2. helyezettjének a döntő előtt is (és attól függetlenül, hogy ezt miként ítéljük meg, tavaly a vasárnap emiatt langyosabb is lett), másrészt nem láttam értelmét kiállni mellet döngetni, hogy úgyis bejutunk a döntőbe. Ez mégsem egy dedikált fradista fórum, és nem szokásom a csapatomnak előre odaadni sem a győzelmet, sem a vereséget, ami nem jelenti azt, hogy ne bíznék akkor is a csapatomban meccs előtt vagy közben, amikor ez másoknak kevésbé megy. Az erőviszonyok ismeretében meglepetésre a szombati napon nem számítok.
  • Isthy
    #61251
    "Álomdöntő" lesz, nekem semmi kétségem nincs efelől.
  • Isthy
    #61250
    Nagyon nem szurkolóbarát ez az időpont kiosztás. Akkor ezek szerint találkozunk
    Na igen, tavalyelőtt mi megszorongattunk benneteket, a Loki meg feladta a győriek ellen. Ennek azután mi megittuk a levét rendesen a "bronzmeccsen". Ráadásul most már a 3. helyezett nem mehet az EHF kupába, nekünk ez a hétvége szinte teljesen tét nélküli. Csak ne sérüljön meg senki, mert már piszkosul elegünk van ebből az idényből.
  • Gabess8
    #61249
    Szerinted van realitása egy nem papírforma döntőnek?? mert szerintem nincs. Bár mi néha meglepjük a fradit, de szerintem a második félidőben annyi nekünk, mint ahogy az Érdnek is.
  • Zóanagyvarázsló
    #61248
    Érdekes lesz ez a Magyar Kupa-végjáték Debrecenben. A tavalyihoz képest háromszoros jegyárak, szombaton korai kezdés, estén kései befejezés (+eredményhirdetés), hogy tömegközlekedés hazafelé már ne legyen, és hétfőig kelljen megszállni. persze értem, hogy kell a csapatoknak pihenő, és a tévé is fontos, de nem túlságosan szurkolóbarát. Azért nem tervezem kihagyni, de nem könnyítették meg a dolgomat.

    Az elődöntőket illetően vannak kétségeim, emlékeim szerint tavalyelőtt például a Loki nem nagyon erőltette meg magát az ETO ellen, hamar elkezdett pihenni a bronzmeccsre. De azt nem bánom egyáltalán, hogy elvileg összejöhet az álomdöntő.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2019.02.21. 11:46:54
  • Zóanagyvarázsló
    #61247
    Tényleg érdekes volt.
  • Isthy
    #61246
    Helyesen 30-29-re Ezzel nagyjából eldőlt, hogy a veszprémieknek a Vardarral kell versenyt futni a csoport második helyéért.
  • primavis
    #61245
    A németek nyertek a Kielce ellen (30-19).
  • Isthy
    #61244
    Planéta

    Érdemes elolvasni.
  • Isthy
    #61243
    A lengyeleknak ahhoz, hogy maradjon esélyük az utolsó forulóban előrelépni a Veszprém ellen, nyerniük kell szerdán idegenben a Löwen ellen. Ha ez nem sikerül nekik, akkor az utolsó fordulóban már nem léphetnek előrébb a 4. helyről. Ha netán nyernének, akkor utána otthon 3 góllal kell verniük a veszprémieket, hogy eléjük kerülhessenek.
  • primavis
    #61242
    Ezt a Kielce elleni idegenbeli meccs dönti el az utolsó fordulóban! Ha nyernek akkor biztosan másodikok, mert a hazai Breszt elleni meccset remélhetőleg megnyerik s mindegy, hogy a Vardar mit csinál.. Ha viszont kikapnak a lengyeleknél akár a 4. helyre csúszhatnak vissza.
  • Isthy
    #61241
    Már semmilyen BL meccsen sem ebben az idényben.

    A veszprémieknek jár a gratuláció a szkopjei győzelemhez! A szünet után 8 perc alatt visszajöttek a meccsbe és a végjátékban ők voltak a jobbak. Ezzel a saját kezükbe vették a sorsukat a csoport második helyét illetően. Jó lenne ha sikerülne azt elérniük, mert akkor a negyeddöntőben elkerülné egymást a két magyar csapat. Ha a csoport 3. helyén végeznek, akkor a Pick jöhet szembe majd a Final Fourba jutásért.
  • primavis
    #61240
    a negyeddöntőben sem játszhat?
  • Isthy
    #61239
    Sajnos nem. Ha a Budaörs-Csaba meccs szerdán van és nem szombaton, akkor játszhatna.
  • primavis
    #61238
    Nem adta, kár hogy nem használható a BL-ben.
  • Isthy
    #61237
    Legyen úgy, ahogy mondod, de én azért még megvárom a tényt, amikor látom majd játszani decemberben.
    No, ha már szóba hoztad, akkor Győrben be is jelentették Amanda érkezését. Bár emlékeim szerint nem ők szoktak sérült játékost igazolni, hanem egy másik zöld-fehér csapat
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2019.02.12. 16:40:17
  • Zóanagyvarázsló
    #61236
    Igen, én is örömmel nyugtáztam ma, hogy az EHF-honlapos szerzőnek is feltűnt a nyilvánvaló. Nem is féltem, a BL-szereplése után Rasmussen be fogja tenni, az meg nem baj, ha nem kell agyonjátszatni.

    Jelenleg Keti már jobb is, mint Vjahirjeva, Mörk és Kurtovic. Na jó, főleg azért, mert a felsoroltak sérültek. Nagyon kevesen vannak komoly szinten ezen a poszton a világon, szinte ijesztő, hogy a krém egyszerre sérült.
  • Isthy
    #61235
    Nze Minko

    A cikk végén lévő utolsó mondattal tulajdonképpen bejelentették, hogy Pintea nem marad.
  • Isthy
    #61234
    Nem kicsit múlta felül szinte mindenki várakozását. Az első BL meccsén ő lett az EHF-nél a forduló újonca. A harmadikon már a forduló 3 legjobb teljesítményét nyújtó játékosai közé lépett előre: Three Satrs
    Úgy fest lemásolja Háfra "ajtó berúgását" a Fradiban és remélem idővel követni fogja a válogatottban is. Bár neki nehezebb dolga lesz, mert ellentétben Háfra esetével, Rasmussen jobbátlövőben nincs annyira kényszerhelyzetben.
    Az EHF oldalán írtak ma Ketiről (és Háfráról):
    "19-year-old Klujber and 20-year-old Hafra complete one of the most dynamic backcourts in the Women’s EHF Champions League, and they are hitting their top form in the main round of the competition.
    A rookie before the start of the main round against Thüringer, Klujber has scored 21 times in the last three games, while Hafra added 13 goals in FTC’s three-game unbeaten streak. If their form remains the same, FTC could hamper some of the big guns in their way."
  • Zóanagyvarázsló
    #61233
    Keti konkrétan minden meccsén a csapat egyik legjobbja volt, már Győrben is, ahol a saját bevallása szerint elég indiszponált volt (bár ott nem volt nagy tolongás a jó teljesítményekkel). Én amikor sokat vártam tőle, azt hittem, hogy optimista vagyok, de az eddigi produkciója alapján inkább pesszimista voltam. Jó hír ez a válogatott szempontjából is.

    Kíváncsi vagyok Pásztorra, remélem, ő sem adja alább.
  • Isthy
    #61232
    A szegediek a 2. félidőben rengeteg ziccert hagytak ki és erre majdnem ráfizettek. Szerencsére a végjáték nekik sikerült jobban. A két portugál spori borzalmasan fújta a meccset. A Flensburg zaporozsjei vereségével eldőlt, hogy a Pick másodikként fogja befejezni a csoportkört.
  • Isthy
    #61231
    No, ma a veszprémi csapat mutatott valamit a régebbi önmagából. A védekezés egészen elfogadható volt, bár gyors rohanás ellen még van min javítani. De összességében jó volt ez, főleg a Barca ellen. Jár a gratuláció a csapatnak a mai győzelemért!
  • Isthy
    #61230
    Gratulálok a Fradinak a győzelemhez!
    Gyalázatos első negyedóra után felébredtek és előbb egyenlítettek, majd a 2. félidőben megnyerték a meccset. Bíró az első 10 perc után hátára vette a csapatot, amibe besegített Pena 7-8 percben. A szünet után Háfra is felpörgött és Ketivel párban a 2. félidőben elöl nagyon eredményesen játszottak (ketten 11 gólt lőttek a 15-ből).
    Nagyon úgy fest Ketinek nem kellett sok idő a BL ritmus felvételéhez, az első 3 meccsén 21 gólt lőtt (5-7-9).
  • primavis
    #61229
    Vjahireva nem lesz a FF-ron! Megműtötték, szállt a szezonja! Ha az FTC 4. a Rosztov meg első a másik csoportban, akkor nem is lehetetlen a továbbjutás!
  • Isthy
    #61228
    A mai Kormányinfón hangzott el:

    "Döntött a kormány a sporttao-támogatások ügyében. Orbán Viktor találkozott a hat érintett látványsport-szövetség elnökével. Az az 50 milliádos összeg elegendő az infrastrukturális beruházásokra, de a működésre nem, ezért a keretet 125 milliárd forintra emelik."

    Hmm... Véleményt nem fűzök hozzá, sztem mindenki ki tudja alakítani a sajátját. Esélyes, hogy nem sokban térnek el egymástól...
  • primavis
    #61227
    Pintea állitólag a mostani román listavezető Valceahoz tart nyártól!
  • Isthy
    #61226
    Fradi igazolás

    Ahogyan várható volt. Ezek szerint Klikovac mehet máshová.
  • Isthy
    #61225
    Helyes