553
Milyen tapasztalaitok vannak?
  • skate00
    #353
  • skate00
    #352
    én, nem tudom.
    am olyat olvastam hogy nem érdemes bonsai tápot vásárolni, mert sima műtrágya, igaz ez? milyen fajta műtrágyát használjak?
    ja és am a VIRÁGFÖLD ROSSZ, vagyis az én tapasztalataim szerint, kb 1 hétig volt jo, aztán igy kiszáradt, berepedezett, meg bebarnult, de annyira hogy ha locsoltam és nem itta be a vizet, hanem lepergette, ezt leszedtem róla, igy nagy darabokban lejött, az alatta lévő föld teljesen jó (a gyári)
    de az a gond vele hogy kevés, honnan tudnék beszerezni rendes földet ?
    Kösz.
  • oszi80
    #351
    Sziasztok!Kaptam egy bonsai fát pár hónapja (Serissa fajtájú).locsoltam,metszettem,tápoldatozva is volt,de mindig hullott a levele.Ami nem is baj ,mert hozott újakat.Egyszer csak a fele "megkopaszodott" ezután zacskóztam,akkor hozott hajtásokat,de mivel én elmentem nyaralni másra bíztam az ápolását(egy hozzáértőre) aki azt montda,hogy túl lett locsolva(egyébként látszott a törzsén valamiféle vízfolt ,ami azt igazolta,hogy tényleg így volt)és időközben ledobta az összes levelét.akire bíztam,nem locsolta napokig ,hogy száradjon ki a földje,de semmi,pedig a gyökere él.Ismét én gondozom,párásítottam,akkor meg apró penész jött ki a törzsére.Tud valaki ajánlani valamit,hogy mit tegyek
  • handrahuni
    #350
    hehe. tobb baj van vele mint egy haziallattal :D Mikor megvettem nem volt tudomasom rola mibe vagom a fejszet. Na de ha mar elkezdtem akkor befejezem. Egyebkent nagyon szimpatikus kis eloleny. nem szeretnem ha kipusztulna :( Kar nincs noveny-orvos :P
    Na de megoldom en valahogy. Kosz a segitsegeket mindenkinek ;)
  • gaara20
    #349
    Hello! handrahuni ilyennel még nem találkoztam, ha vastag fő ág akkor szerintem hagyd hátha újra éled, ha nem akkor próbáld meg picit lejebb csípni, ha úgy sem akkor teljesen, de ez az én véleményem, én így csinálnám. szivessen :)
    Én néhány fő ágat szétfeszítettem rézdottal így sokkal nagyobb lett a lombkorona rajta hagyom pár hónapig és úgy fog maradni elméletileg:D
  • handrahuni
    #348
    nagyon szepen koszi az infot! Es az elszaradt aggal mit csinaljak? helyre lehet hozni?
  • skate00
    #347
    Köszöntem a segítséget.
  • gaara20
    #346
    Hello! Skate szerintem nem érdemes ezeket az ágakat drótozgatni inkább csípd le, én a lefelé növőt is leszoktam csípni, mert onnan 90% hogy lefelébb fog nőni az új hajtás és nem lessz annyira szép.
  • gaara20
    #345
    Helleo! handrahuni Nekem is van 2 kínai szílem egyiknek a tetején akadama föld van aminek egy jó tulajdonsága, hogy ha kezd kiszáradni akkor elhalványul a színe így tudom hogy mikor kell öntözni, de a másiknak nem. Ugye te virág földet tettél rá azon nem nagyon látszik mikor is kell normálisan öntözni, ha ablak párkányon van és éri napfény normálisan akkor adhatsz neki naponta kb 3 alkalommal vízet, (de ne áztasd vízben). Látom nem nagyon metszegeted nyugottan álj neki metszegetni mert össze vissza vannak neked az ágai nyugodtan ritkisd (az időseket is) nézz meg pár bonsai fát hátha segít. Nekem islyen tálban van és kb ekkora is én vissza vágtam a gyökereit és visszaültettem és kipótoltam a földjét.
  • skate00
    #344
    am vkinek van valmi tapasztalat a Drótozással kapcsolatban?
    mert megfigyeltem a fámat, és azt vettem észre hogy nagyon fira ágrendszere van, vam 1, 2 ami szinte 180 fokban vissza van hajolva, és csak a végén nő levél, az ágak egymást keresztezik.
    megpróbáltam drótozni de nagyon vékony ágai vannak, ami könnyen törik, így sikerült is letörnöm egy kis ágat, így abba is hagytam.
    példa:

  • skate00
    #343
    "Nem lehet szabályt alkotni, hogy hány naponként öntözzünk, mert a növények igényei is különbözőek, és a környezet is nagyban befolyásolja az öntözés gyakoriságát. Azonban általános szabály : a föld sohase száradjon ki teljesen. Ha a föld felszíne kiszürkül, akkor öntözni kell. A kereskedőktől kapott információ legtöbbször hibás, mert a gyakran ajánlott heti egy-kétszeri öntözés Hollandiában, vagy Japánban megfelelő lehet, mivel ott a tenger közelsége miatt a levegő nedvességtartalma jóval magasabb a mienknél.
    A bonsait nehéz túlöntözni, mert ha megfelelő vízáteresztő képességű földet használunk, a felesleges víz a tál alján levő lyukon kifolyik. Azért vigyázzunk, hogy a föld ne legyen lucskos, és az edény alatti tálban ne álljon víz.
    A kereskedelemben kapható fák nagyon kicsi tálban vannak. Saját tapasztalatom szerint 15 cm-nél kisebb tálban nagyon nehéz a fát megtartani, mert olyan hamar kiszárad a föld, hogy kánikulai időben és télen fűtött szobában esetleg naponta többször is meg kellene öntözni. A tál mérete legyen kb. kétharmada a fa magasságának, azaz egy 30 cm-es fához 20 cm-es tál való. "
  • handrahuni
    #342
    kinai szil
  • skate00
    #341
    a minap tettem rá egy kis virágföldet a tetejére, mert már eléggé "be volt horpadva" a föld
    Most ilyen:

  • gaara20
    #340
    HUHHH nem szabad vízben áztatni!!!!!! Öntözni 1 héten 1**??!!!! lol én naponta 2-3* öntözöm:D:D:D (handrahuni mi a fád fajtája?) attól függő hogy milyen gyakran kell öntözni.
  • handrahuni
    #339
    Bonsai famnak egyik aga elszaradt. Mi lehet a baja? Ultessem mas foldbe? Rakjam nagyobb edenybe? Vagy nem locsolom rendesen? egy heten 1x szoktam ontozni ugy hogy vizbe rakom mig megszivja magat
  • gaara20
    #338
    A kínai szíl nem virágzik:) Legalábbis és úgy tudom:)
  • gaara20
    #337
    Még hogy a kínai szílt nem lehet lakásban tartani:D:D:D Nekem most nyáron (éjjel- nappal) folyamatosan nyitva van a szoba ablakom és a párkányon van a két szíl és semmi bajuk, gyönyörűen hozzák az új hajtásaikat, ráadásul ki szoktam tenni őket napközben a napra.:D:D:D és a ráadás nagy tálka, vízfogó van alattuk amiben kavics van és tele van vizzel.:D:D:D Hetente nyírhatom őket 2*. Jah és eső vízzel locsolom őket. Az eggyikre mohát tettem azóta szépen elszaporodott:D:D Jah és tilos vízben áztatni, mert kimossa a talajbol a tápanyagot, csak egy esetben ajánlott ha már kezd kiszáradni (elpusztulni). Mivel a te szíled elég kicsi tálban van és nem akadama földben van (amin lehet látni mikor kell locsolni) sűrűn locsold. Én is azt teszem.
  • skate00
    #336
    Off:
    az én vagyok, csak a család egyik másik tagjának nickje volt bejelentkezve, és én meg nem vettem észre.
    On:
    Am az ilyen fák virágoznak?
  • Bmx01
    #335
    Kösz a gyors válaszokat,
    meg énis olvasgattam de csak Zelkova serrata néven találtam .(Gyertyánszil)
    Itt azt irja hogy "Télen akár szabadban" szall most akkor nem igazán tudom, hol is lenne a legjobb helye.
    Még két kérdésem lenne hogy:
    Fúrottkútból való víz jó e neki?
    meg hogy "tápozás" szó alatt mire kell gondolni?
  • PalcikaEmbör
    #334
    kertben vagy teraszon érzi jól magát a legjobban, a bonsai nem szobanövény
  • Falkon
    #333
    Ez nekem Kínai szilnek tűnik. Nekem is ilyen van.
    Azt olvastam, öntözni kell, de nekem úgy majdnem meghalt. Én áztatom 3 naponta, 3 percet, és újra gyönyörű lett.
    Itt egy kis hasznos link.
  • skate00
    #332
    KÉNE EGY KIS HELP:
    tegnap délután vettünk egy Bonsai "zelkova" vmi barkács áruházban (asszem a Baumaxban)épp akkor locsolták meg.
    Kédéem lenne, hogyan kell tartani, Ma még nem volt locsolva, most egy fél árnyékos helyen van, Jólenne ha hamar irnátok válasz nehogy kimenjen. KÖsz
    Ja és hol lenne a legjobb helyen, pl Fény szemponjából, és hogy mennyire legyen szellős a hely, pl ha ventilátor van a helységben az baj? meg ilyenek KÖsz
    ilyen:
  • Tenzing
    #331
    Szia!
    Nekem ez valamilyen majomkenyérfának tűnik. Ügyelj rá, hogy ne öntözd túl (heti egyszer, de lehet, hogy még ez is sok), ezek ugyanis kedvelik a szárazságot.
  • gabex88
    #330
    él még egyáltalán valaki????
  • gabex88
    #329
    Képek:

    http://i210.photobucket.com/albums/bb168/gab7777/20100714002.jpg
    http://i210.photobucket.com/albums/bb168/gab7777/20100706001.jpg
  • gabex88
    #328
    Sziasztok!

    A kis fámnak az utóbbi 2-3 hétben nagyon elkezdett hullani a levele! Karácsony óta van meg, eddig egy levelet sem hullatott, most meg már kb. fele annyi van rajta. Kövér porcsin (azt hiszem). Légyszi segítsetek, nem akarom hogy elpusztuljon!

    Ez a zacskós páradús környezet segítene neki is?
    Képek:

  • lajura
    #327
    Köszi! Akkor én megpróbálom a sima növényit.
  • schummi
    #326
    Hali,
    nekem amit mondtak anno, az az hogy lehet bonsainak adni sima növénytápot is... mondjuk ennek ellenére én bonsaiosat vettem :).. de elvileg jó neki a sima igen, kertészetekben biztos lehet amúgy kapni direkt bonsai tápoldatot
  • lajura
    #325
    Sziasztok!
    Még egy segítséget szeretnék kérni mégpedig h a Karmona-nak adahatok e sima zöld növény tápoldatot vagy van olyan h bonsai táp mert minden hol már kerestem de sehol nem találtam szóval esetleg ha még tudtok olyat h miket keverjek össze a tápoldathoz allor légyszi írjátok le köszi!!!
  • schummi
    #324
    Hello, ez egy kinai szil

    ha nem rég került hozzád, akkor akár azért is hullajthatja a levelét mert még nem szokta meg a helyét, enyém is kb 1 hétig hullajtotta elején a levelét..

    lényeg hogy majd át kéne ültetni egy legalább 15-cmes tálba mert ez elég kicsinek tűnik, nyáron ebben könnyen kiszárad, locsolás: sose száradjon ki, de víz ne is álljon alatta, ha van rá lehetőséged esővízzel locsold, illetve ha vízzel (lehetőleg szintén eső) permetezd napi 2-3 szor a leveleit.

    Világos de nem tűzőnapos helyre tedd, ha nagyon sok levele lehullik majd, már-már alig marad rajta, tedd bele egy zacskóba úgy ahogy van, zárd le a zacskót, a leveleihez ne érjen hozzá úgy csináld, egyszer megöntözöd mikor beleteszed utánna nem kell locsolni, mert páradús lesz a környezete a zacskóban.
    Ha pár nap után hozza a hajtásokat, akkor kicsit még hagyd bennt a zacskóban utánna kiveheted... (de ezt csak akkor ha már úgy űtnik hogy nagyon rossz bőrben van a fa)

    üdv
  • churchill
    #323
    Sziasztok nemregiben vasaroltam egy bonsai fat telyesen laikus vagyok hozza kerlek segitsetek nagyun hullik a levele es azt se tudom milyen fajta.....koszi
    itt egy kep a famrol
  • ik0N
    #322
    Sziasztok,

    Rászántam magam az átültetésre, viszont észrevettem, hogy rügyezik.....
    szerintetek megvátjam míg kijönnek rajta a hajtások, vagy ültethetem most is...?
  • lajura
    #321
    Köszi szépen!
  • schummi
    #320
    Lényeg öntözéssel kapcsolatban hogy sose száradjon ki, de ne is legyen álló vízben... a linken írnak róla bővebben...
    üdv
  • schummi
    #319
    'Karmona' (Carmona microphylla)
    Carmona-ról bővebben...
  • lajura
    #318
    Na akkor most már tudja valaki h milyen fajta?
    Köszi!
  • lajura
    #317
    Köszi a segítséget! :)
  • gaara20
    #316
    Sziasztok!! Az meg mijen fajtáju fa?:D Szépen virágzik! Csak azért kérdezem, mert az ulmuszom melett ugyan ilyen bújt ki:D
  • Falkon
    #315
    Segítek a kép rakásban!
  • lajura
    #314


    Kösszi!