553
Milyen tapasztalaitok vannak?
  • skate00
    #393
    jah lehet, de egész olyan volt mint ha vmi tojások lennének, mert a külseje vmi nagyon vékony kemény anyag, és mikor összetörtem teljesen úgy tört mint vmi tojás, a belsejéből meg fehér trutyi folyt ki.
    minden esetre most már erőre kapott a fám, ahoz képest hogy egy levél sem volt már rajta, most már szinte mindenhol hozott új hajtásokat.
    teszek majd róla képet.
  • lajura
    #392
    Oké! Köszi mindenkinek!!!
  • Tenzing
    #391
    Valóban a fürdőszobaablak neki a legjobb hely, és permetezd a lombját nem túl hideg vízzel reggel és este, valamint locsold gyakran.
  • gaara20
    #390
    Iagzábol a carmonának eggyik sem jó:) a fűtött szoba túl szárazneki levegőben, a 10 fok meg kevés.
  • gaara20
    #389
    Hali!!! Carmonát nehéz nagyon megtartani magyar o. rengeteg pára kell neki, én ha vennék megpróbálnám a fürdőszoba ablakba tenni, de inkább nem veszek:)


    Skate!
    Azok a golyok lehet, hogy műtrágya granulátomok voltak (Osmocote).
    A sódert meg azért tették bele, hogy jobban csusszanyon át rajta a víz, hogy ne legyen benne lappangó víz.
  • lajura
    #388
    Sziasztok!
    Nekem Carmonám van és szeretném kérdezni h Teletessem e 10 fok körüli szobában vagy jobb ha fűtött szobában tartom?
    Előre is köszi mindenklinek!
  • skate00
    #387
    nah ahogy írtam múltkor újraültettem a fát, szinte már semmi levél nem volt rajta, azóta már nagyon jó, sok új hajtásai, van, új rügyekkel,
    De nagyon tróger módon volt a fa ültetve, egy csomókba volt benne a "sóder"
    meg vmi sárga "tolyás"szerű vmi is voltak meg...
    Ezúton is óvok mindenkit az ilyen "praktikeres" (mert nekem onnan van ) fa vásárlástól, nemtom hogy hogyan szaporítják ezeket a fákat de a föld alatt a fa törzse 3 felé ágazódott el, és abból nőttek kis a kis gyökerek, meg az egyik irányba nagyon hosszal elvolt nőve a gyökér, igy vissza volt kanyarodva. Most vissza lett vágva, meg rendesen meg lett csinálva, rendes földel, szall most már remélem jó lesz.
    ilyenvolt.
    majd teszek róla képet milyen állapotban is van most.
  • Tenzing
    #386
    Egy ficus is jó lehet neked, az jól érzi magát télen is a szobában.
  • gaara20
    #385
    Hello!!
    Kezdőként ugye Kínai szílt (Ulmus parvifoliát) nézz körül hogy néz ki, főleg a leveléröl lehet megismerni. Nehogy carmonát vegyél az álltalában elpusztul M.o-gon mivel sok pára kell neki. Szinte minden boltban lehet már kapni pl: auchan, tesco stb... Nézd meg mennyire van stabilan a földjében, van e-benne vmilyen bogár vagy vékony fonál a fa ágakon az ilyeneket nem érdemes megvenni mert tuti h legyengült állapotban van és ezért is támadták meg a rovarok, gombák, de ha már veszel fát akkor egyböl ajánlom a tápoldatot is Wuxal-t, amiböl télen csak 2 hetente szabad neki adni.
  • Zocsi
    #384
    Köszi a választ! :)

    Körbenéznék a piacon, de még csak lelkes amatőr vagyok. Mit és hol érdemes kezdeni, venni?
  • gaara20
    #383
    Hello
    Simán jó neked az Ulmus parvifolia (Kínai szíl) csak a száraz levegő miatt spriccelned kell a leveleit és ennyi az egész.
  • Zocsi
    #382
    Sziasztok, tudtok ajánlani olyan bonsai-t, ami bírja lakásban is a klímát? Fűtött, száraz levegő van ott legtöbbször...
  • gaara20
    #381
    Hello!! Teljesen igaz + mivel új helyre került az Ulmus Parvifolia (Kínai szíl) ezért is dobál le pár levelet mikor hazaviszed, már akkor is ledob párat ha másik helységbe teszed.
  • Tenzing
    #380
    Teljesen normális. A kínai szilnek lassan kezdődik a pihenőidőszak, így télre egy 5-10 fokos fűtetlen szobában kell elhelyezni. Nem biztos, hogy ledobja a leveleit, akár le is lehet őket szedni novemberben, tavasszal majd kihajt.
    Szobahőmérsékleten is átvészeli a telet (bár a fűtött száraz levegőt nem szereti), de így rövidebb lesz az élettartama a fának. Hosszútávon a teleltetés tesz jót neki.
  • Victorie87
    #379
    2 napja vettem egy kínai szilt, és mára elsárgult pár levele, és ledobta, már baja még egyelőre nincs. Ez szerintetek normális?
    A csaj a boltban azt mondta, hogy fogja hullatni a levelét, de hoz is újakat. Ki mit gondol?
  • Urby66
    #378
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=sg4m7qqsxqlahkxm58c5.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=hne9w759qak610ggf0ot.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=gqvp20obdz085yuqx57t.jpg
  • Urby66
    #377
    Lemaradtak a képek...


  • Urby66
    #376
    Kezdőként kérem a segítségetek. A fám mostanában erősen hullajtja a leveleit, sokszor egy erős egészségesnek tűnő levelet is elhullat. Kb. 1 hónapja átültettem, hátha a talaj a baj, a gyökereit nagyon nem bontottam meg. Az átültetés után alaposan meglocsoltam, és akkor egy csomó új hajtást hozott. Sajnos mostanra, ezek a képen látható módon elszáradnak, és továbbra is leesnek az egészséges levelek.
    A fát jelenleg kb. 2 naponta locsolom, a föld teteje mindig nedves, és naponta többször vízzel permetezem is.
    Ha van valami ötletetek, tanácsotok, szívesen fogadom!
  • skate00
    #375
    kiszedtem a fámat, visszavágtam a gyökereit,
    de mikor szedtem szét egészen csomósodva volt a föld, elég sok ilyen vékony gyökér volt benne, és egy helyen találtam vagy 15 db ilyen kb 2mm átmérűlyó sárga színű "tojásokat" mert ahogy összenyomtam széttört és vmi fehér cucc kifojt belőle, qva gusztustalan volt.
    kérdésem hogy mivolt ez,
    meg hogy úgy volt a sóder benne hogy közvetlen a fa alatt sóder, körülötte ahol kinyúlnak az ágai ott meg föld. Ez direkt volt így?
    kösz.
  • Tenzing
    #374
    Egy átültetés nem ártana annak a kínai szilnek, ilyen kicsi tálban nem igazán lehet sokáig megtartani. A gyökerét is vizsgáld meg, ha túl lett öntözve lehet, hogy elkezdett rohadni és ezeket a részeket távolítsd el. Utána jöhet a zsákos módszer, jó páradús környezet.
  • skate00
    #373
    ez lemaradt: szall ilyen volt
  • skate00
    #372
    hát ez már a nyírás után van, elég dús lombozata volt, csodálkoztam is hogy mennyi levél lehullott róla. Ahogy lesz alkalmam teszek normális minőségű képet.
    Am ilyen volt még régebben, aztán kicsit megnyírtam majd 1, 2 hétre rá elkezdte hullajtani a leveleit.
    Kösz.
  • gaara20
    #371
    Meg még egy lehetőség lehet, hogy huzatot kapott a fa, nem szabad kinyitni melette az ablakot főleg ilyen időben elég hideg van már kinn.
  • gaara20
    #370
    Ez a kép az a bizonyos nyírás útán készült, vagy elötte?
  • gaara20
    #369
    Én wuxalal tápoldatozom! De ha nem tápoldatoztad akkor az nem lehet a probléma, mert ha nem tápoldatozod akkor csak világosabbak a levelei és lasabban nőnek az új hajtásai. Átültetés hát azt mondják mindig át lehet ültetni az ulmust, bár szerintem nállad az sem baj szóval felesleges, max arra lenne jó hogy megnézd a gyökereit milyen állapotban vannak.
  • skate00
    #368
    kösz
    Akk nekem a tápozással van gondom, ugyanis eddig nem igazán tápoztam.
    Mert nem találtam sehol olyat ahol konkrétan le van írva hogy mivel kéne, itt is kérdeztem már de választ nem kaptam.
    Kösz
  • skate00
    #367
    hát nemigazán tudom, olyan 18 fok kb, azért is nem nyírtam meg most, mert előtte meglett nyírva, utána még jött pár új hajtás, és elkezdte hullajtani a leveleit. PEdig rendszeresen locsolom, (1, 2, naponta, állott esővízzel) ahogy eddig is, de vhogy mégsem teszik neki vmi. Átültetés ilyenkor lehet ?
    Am meg nemis várok tőle sokat, ugyanis ilyen "praktikeres" féle.
    De azt viszont nem értem hogy ott meg jól érik magukat, mert nemrég voltam, és nem nagyon láttam olyat aminek lett volna vmi baja.
  • gaara20
    #366
    Skate ha azt akarod hogy legyen levele huzzál rá zacskót, hogy legyen egy kis páratartalma és kb.2-3 naponta szedd le és töröld le a zacskórol a rá csapódott párát aztán ragd vissza!!! Persze csak akkor ha a hőmérséklettel van a baj. Ulmus parvifolia: nem szabad fűtő test közelébe tenni, csak annyira kell meglocsolni hogy éppen hogy vizes legyen a talaja, nemszabad hagyni, hogy kiszáradjon a földje. Ösztöl kéthetente tápoldatozzuk tavaszig.
  • gaara20
    #365
    Hali!
    Icike87 háát carmonárol az az igazság hogy igen csekély az esély, hogy megmarad magyarországon.


    Skate hány fok van a szobádban? attól is lehullathatja a levelét, nekem is elkezdett hullani elég szépen ez miatt. Hmm... egyébként ráférne egy alapos nyírás a fára, nekem is így nézett ki annó aztán elég sok ágat levágtam róla. Jah és csak mellékesen ez nem igazi bonsai fa:) hanem Pre-bonsai mégpedig azért, mert csemete korában lefejezték.
  • skate00
    #364
    ilyen:
  • skate00
    #363
    ------------------------------------
    Uhhh, nagyon kéne a HELP

    a fámról lehullott majdnem az összes levél, de nemtom miért, és még szinte zölden hullottak le, már csak 2db kis levél van rajta.
    --------------------------------
  • ik0N
    #362
    Van egy kinai szilem (...) szerintetek átültetthetem most, vagy inkább majd csak tavasszal?
  • icike87
    #361
    Sziasztok!



    Segítséget szeretnék kérni tőletek. Kaptam két bonsait. Az egyik Fikusz ginseng, sikerült beazonosítani. Hol tartsam és hogy locsoljam, mennyiszer, kell spiccolni a leveleit? Tápoldat?



    A másikban volt papír: Carmona Fuhien-Tee a neve. Elég nagy és nem tudom hová tegyem és mit csináljak vele(hogy locsoljam, mennyiszer,tápoldatozzam, átültessem)?. Szerintem beteg is mert fehér pókháló szerűség van rajta, de bogarat nem látok.

    Kérlek segítsetek, nagyon szeretném megtartani őket, mert szépek.
  • Tenzing
    #360
    Itt találsz bővebb infot.: Majomkenyérfa Ajánlom figyelmedbe a "gondozási hibák" és az "öntözés" részt.
  • gabex88
    #359
    Tenzing!

    Nekem pont az ellenkezőjét javasolták, hogy tegyem lavorba.
    Egyszer pont ez segített rajta, két nap alatt erőre kapott, és tele lett új hajtással. Most viszont nagyon el vagyok már keseredve miatta, van rajta kb. 10 levél, és azok is hullanak, és szárad ki az egész fa. Már új földbe is ültettem meg minden, de nem segít...
  • Tenzing
    #358
    Egy-két levél még nem lombhullás, az én kínai szilemen is van mindig 2-3 sárga levél, ami rendszerint le is hullik. Télre kell majd egy jó kis helyet keresni neki (5-10 fok körüli fűtetlen szoba vagy pince), de akkor sem biztos, hogy ledobja a leveleit.
  • Tenzing
    #357
    Szia! Ez egy carmona microphylla. Elég nehéz tartani,trópusi fajta. Víz és páraigényes és a hazai példányokat előszeretettel tizedeli egy penészgomba faj.
  • skate00
    #356
    én sajnos nem tudom,
    nekem olyan kérdésem lenne hogy az normális ha már a fám elkezdte hullajtani a leveleit, vagyis 1, 2 eset eddig le.
  • jamekka
    #355
    köszi
  • jamekka
    #354
    Sziasztok!Érdekelne ez milyen fajta bonsai?