1022
Valaki segítsen!
  • saslaca
    #982
    Sziasztok!

    Vettem egy ASUS HD 5450-est. Beszereltem, feltelepítettem a driverét, viszont kicsit homályos mindenem. Hogyan tudnám kiélesíteni a képernyőt?
    Köszönöm előre is!
  • Küldönc
    #981
    Legújabb driver van fent, és Xp-t használok.
    Lehet túlmelegszik, Call of Duty 4-ben meg vibrál az árnyék, Cod2 meg tökéletesen megy.
    Most akarok változtatni rajta hűtést.

    Köszi
  • Jakuza001
    #980
    Nezd meg nem e melegedik a kartya.
    Esetleg cserelj VGA kartya drivert, ha Win7 a power option is bekavarhat.
    De lehet szoftveres hiba is, nezd meg masik jatekoknal is csinalja e.
  • Küldönc
    #979
    konfig:
    Ahtlon le 1640 2,6ghz
    Msi lap
    BFG 7950 Gt 512 OC
    2 gb 800mhz
    160gb+320gb Sata2
    FSP 350 PNF
  • Küldönc
    #978
    Hali
    Köv. probléma:
    GTA 4- el mikor játszom, kb 20 perc után egyszer csak fekete lesz a képernyő, a játék nem fagy le, mert ugyan úgy tudok játszani, tehát fut a játék csak éppen nem látok semmit...(pl a kis térkép a bal alsó sarokban látszik)..
    Kérdés hogy ez Bug? vagy vga hiba? esetleg kicsi a táp?

    Előre is kösz a segítséget :)
  • Jakuza001
    #977
    Safe modban es Admin modban futtattad a programot ?
    Nem ugy tunik ha nem torolt. Esetleg masik userrel leptel be mint ahogy telepitve volt.
  • MR31
    #976
    Kipróbáltam a progit letöröltem elvileg a régi nvidia összetevőket és újra is indult a gép de mikor megnéztem még mindig ott voltak amit leszedtem:((
  • Jakuza001
    #975
    Na sikerult a mutet, vagy mar a gep se indul el ? :DDDDD
  • MR31
    #974
    Megpróbálom a tisztogatást és jelentkezem, hogy mi az eredmény.
    Köszönöm az eddigi segítséget.
  • Jakuza001
    #973
    Jah es meg valami azert nem indul el, ha benne van a masik kartya is, mert olyankor az alaplapi VGA-t a BIOSban le kell tiltani, vagy megadni azt, hogy melyik legyen az elsodleges vezerlo.
  • Jakuza001
    #972
    Azert en megprobalnek az alaplapi kartyaval bebootolni csokkentett modban aztan driversweeperrel : http://www.guru3d.com/category/driversweeper/

    Leszedni mindent ami az nvidiahoz kapcsolodik vagy ha van ATI-hoz.
    Amugy pedig nem azt mondtam az elejen, hogy a masik alaplapi VGA-re csatlakoztasd a monitort, hanem ha van tobb kimenete az uj kartyanak, akkor annak a masis portjara.

    Na de most mar mindegy :DDD
  • MR31
    #971
    Nvidia kártyám volt és leszedtem mindent ezzel kapcsolatban.Csök. módban nem is akarja elkezdeni az xp betöltését.
    Már nem tudom mit lehetne kitalálni.
  • Jakuza001
    #970
    Elotte milyen VGA volt a gepben ? Annak a driverei lelettek e rendesen pucolva ?
    Csokkentett vagy VGA modban probaltad e mar inditani a rendszert ?
  • MR31
    #969
    Vágom-vágom.
    A monitor az "új" kártyába van bedugva ez 100%.
    Ha az alaplapiba dugom és nem veszem ki a másik kártyámat akkor be se akarja indítani a rendszert:((
    Eddig egy 128-as kártya volt benne és azzal semmi gond nem volt.
  • Jakuza001
    #968
    Az nem zarja ki, hogy a masik kepernyon jelenitette meg az asztalt, mivel az van megadva elsodleges kijelzonek es a masikat ezert kikapcsolt allapotban tartja.
    Erted mar ?
  • MR31
    #967
    Az xp betöltése után jön a fekete képernyő:((
  • Jakuza001
    #966
    Nincs veletlenul a katya osszekotve egy masik kijelzovel is ?
    Esetleg a masik kimenetbe dugva a monitor ?
  • MR31
    #965
    Sajnos ezt is próbáltam de semmi.
    Nem jön be a tálca.
  • MerlinW
    #964
    Csökkentett módban indíts, régi eszközt/driver-t töröld, új driver-t telepítsd.
  • MR31
    #963
    Hali.
    Komoly gondjaim adódtak tegnap mikor kicseréltem a videokártyámat.Az "új" kártya egy R9600 PRO 256M típusú. Valami hiba miatt az xp betöltése után nem jelenik meg az asztal csak egy fekete képernyő. A gép megy csak kép nincs:(
    Mi lehet az ok? Az alaplapi kártya viszont csak akkor megy ha ezt a kártyát kiszedem így nem is tudom tesztelni.
    Kérem akinek van valami ötlete írja le. Köszönöm.
  • MirP
    #962
    Sziasztok! Ez a probléma már régebb óta előfordul, hogy a számítógép indításakor a monitor bekapcsol, de a kép nem jelent meg rajta, csak sötétség és csak 2-3-szori ki-be kapcsolás után jelent meg a kép a monitoron. Most már egyáltalán nem jön be a kép soha. Először azt hittem, hogy monitor hiba, de kipróbáltuk más monitorral és azon sem jön be a kép. Ez ugye videokártya hiba lesz?
  • Jakuza001
    #961
    Mert nem egyszeru a valasz.
    Szerintem hibas a VGA-d memoriaja vagy tulmelegedik a VGA, esetleg a sz0ftver magasabb orajel erteken uzemelteti a GPU vagy memoriajat a VGAnak es utolsokent ami meg konnyen lehetseges, hogy valamelyik windows file megserult, ami vagy a DXert vagy a vga meghajtasaert felelos.
    Ki tudja ? Igy csak hasra utve lehet talalgatni.
  • Yamada89
    #960
    miért nem tudok semmilyen választ kapni a kérdésemre:S
  • Rettenthető
    #959
    Ha a képernyőn villog a megjelenítendő kép (mindegy mi: winxp asztal, net, játék stb), majd kis idővel később lefagy, illetve a dxdiag futtatásánál a Direct 3D tesztelése és a Direct 3D Directdraw tesztelése közben (bármelyik esetén) szintén lefagy, akkor megdöglött hardware-sen vagy még van esély a megmentésére, esetleg lehet nem is videokártya okozza a problémát?
  • MerlinW
    #958
    hardverapro.hu :)
  • xxx22
    #957
    akinek kell az irjon [email protected]
  • xxx22
    #956
    van egy videokártyám eladom 8500forintét ati sapphire x1650 pro 512mb ddr2 pci-e 128bit
  • kifli
    #955
    "de akkor is max 60-70 fps felett már nincs észrevehető különbség."

    Mindenki ezt mondja, de én pl counter strike-ban szemmel látom a különbséget, bár olyan 160 fölött már tényleg nem észrevehető hogy 400 vagy 160
  • buko20
    #954
    nem
  • MerlinW
    #953
    Lehetek a barátod?
  • buko20
    #952
    Nekem Phenom ll x4 [email protected] és egy HD4890 1Gb kártyával van 800 körüli fps-em ha kiengedem, néha 1000.1920x1080 felbontásba
  • pxxl
    #951
    no comment
    nem baj hogy a filmek 24 fps-el mennek? (HD-t kivéve persze)

    de akkor is max 60-70 fps felett már nincs észrevehető különbség.


    jah am minek vettél szar nvidiját látod mínusz 4-500 fps
  • Blum
    #950
    Úristen....
  • MerlinW
    #949
    Itt most komolyan az a probléma, hogy nem gyorsabb a képfrissítés 500fps-nél?

    C'mon man, get a life:)
  • netcool
    #948
    MÁr mint a cod2 meg a cod4 korlátozza le jolértem? létezik ilyen? Fura mert demo nézés közben is max 800 ig megy fel! És régi 4830al emg akadt néha a 1000!:S nem értem
  • Inquisitor
    #947
    Nem a GPU melegszik? Mai "GPU gyorsított" böngészők esetén még magyarázná is a dolgokat. Nézd meg, hogy nem 3D esetén, mondjuk flash oldal böngészés közben mennyi a GPU hőmérséklete. Nekem csinált ilyesmit a VGA, amikor kiszáradt a paszta rajta ...
  • bakkerman
    #946
    szerintem lekorlátozza,hogy nézne már az ki,ha valaki 800 fps-el játszik eksön gémet...
  • netcool
    #945
    Sziasztok!

    Nemtudtam hova írjam! Szóval valaki segítsen már pls!
    KÖv a bajom: Cod 2 zök meg cod4 és akármilyen felbontásra állítom a grafot mindig ugyan anyni fpsem van 4-500 körül. pedig a configom elég jónak mondható, mi lehet a baj?

    CONFIG:

    Phenom II 955 BE
    GTX460OC 1GB
    2 GB ddr3 1333MHZ RAM
    samsung F3 500GB vinyó
    Chieftech 500W

    EZZEl verdesnie kéne cod2-ben legalább a 7-800at 1280ban nem?
  • bakkerman
    #944
    sima fagyás,és blue screen megoldva! maradt a kb 20 perc netezés utáni fagyás power savinggel,leszedtem a két oldalsó falát a háznak,hogy hátha tényleg túlmelegedés miatt van,de ugyanúgy csinálja,hd sentinel szerint a gép hőmérséklete 38-39 fok,bőven normális szint...hétfőn mindenképp megy szervízbe,addig valahogy elnetezgetek,mondjuk a sok restart se tesz jót neki...
  • MerlinW
    #943
    Akkor itt valami hw gond lesz. Táp-ra gyanakszom, de lehet VGA melegedés/meghibásodás is.