1022
Valaki segítsen!
  • Varenga
    #301
    Okké, köszöntem!
  • Narancs
    #300
    Tölsd le az ATI Tool nevű progit, ez autómatikusan megkeresi a legmagasabb órajelet amit még bír a kari.
  • Varenga
    #299
    Sziasztok!

    Hallottam, hogy vmilyen szinten lehet tuningolni a 9600-ot és erről érdeklődnék, miként működik és mennyire érdemes.

    Köszönöm előre is!
  • Narancs
    #298
    Sztem itt a bibi, próbáld ki egy rendes táppal ha van rá lehetőséged. Amúgy a "fekete képernyő" mit jelent pontosan? Újraindul a gép, vagy csak a monitor írja ki, hogy NO SIGNAL? Vagy mi? A kártyát is ki kéne próbálni egy spanodnál, mert lehet szar.
  • Vonciii
    #297
    codegen 400W
  • Narancs
    #296
    Tápod milyen?
  • Vonciii
    #295
    hy all!
    Az lenne a problémám hogy most vettem egy msi 6600gt(agp)-t. Berakom a gépbe, beér a windowsba,de ha elindítok egy játékot akkor 10 másodperc után fekete képernyő!Lécci segitsetek!Kösz!
  • riddick22
    #294
    hy all
    hatalmas gonddal fordulok felétek!
    a helyzet a köv: nyáron vettem egy Palit GeForce 6600-as AGP-s, 256megás VGA-t. Természetes bedobtam a gépbe, win reinstall majd leszedtem a legfrisebb drivert.
    de amikor ki akarom lőni a tv-re a képet, akkor full fekete-fehér a kép, mind NTSC-ben, mind PAL-ban! kaptam hozzá egy átalakítót mer az eredeti 'foglalat' az SVIDEO és nekem RCA-m van! gondoltam h a vezetékkel vagy az átalakítóval van gáz de tévedtem! (egy haveromnak is pont ez a problémája csak neki PCIE-s a vga)
    az 1ik üzletben azt mondták, hogy se a vga nem széri hibás, sem a vezeték ill. átalakító nem okoz ilyesféle gondot! 1szerű driver beállítás
    nos nekem nincs szívem elvinni az üzletbe hogy hozzák rendbe mer akkor kb 1 napig gép nélkül maradnék :)
    szal nem tud vlk printscreeneket küldeni, vagy leírni a helyes konfigot??? :$

    nagyon hálás lennék érte!
    előre is thx!
  • Narancs
    #293
    Táp lesz, 99%...gondolom a 350W Acorp vagy _Mercury, vagy Codegen...
    Vegyél valami erősebbet és márkásat! 10K alatt szóba se állj a tápokkal. Chieftec 420-asat ajánlom.
  • szapeter
    #292
    Bocsi a "Segítég" fórumtól, de itt aktuálisabb!

    Sziasztok!

    Segítség kellene!
    Vásároltam egy Sapphire x800 pro-t beletettem egy GA-7VAXP alaplapba!
    A probléma a következő amíg nem telepítem fel a videókártya driverét és alap felbontással megy addig nincs semmi baj. De ha feltelepítem a drivert és beállítom 1280x1024-es felbontásra egy idő után újraindul a gép! Ha semmi különöset nem csinálok akkor később, ha elindítok egy játékot akkor szinte azonnal.
    Lehet ez táp (350W) probléma vagy rossz a kártya?

    HELP please!
  • Narancs
    #291
    75 fokon még nem szabadna hibáznia szvsz, és a helyedben kipróbálnám a 8 centis venti lógatás dolgot, mert koránt sem biztos, hogy túlmelegedés a gáz.
  • Narancs
    #290
    Ez pontosan úgy néz ki, mint amikor elszáll egy pixelquad a karin. Kockásodik. Még kipróbálhatjátok, hogy egy 8 centis házhűtőt odalógattok elé. Ha akkor is csinálja biztosan kinyiffant egy pixel pipeline, ah garis még cserélik, ha nem akkor bikta van.
  • Kaslerka #289
    Szerintem tegyél fel egy másik drivert. Ha az sem segit akkor 1000%, hogy melegszik. Nekem 1 inno6600GT-m van és most rendeltem meg rá a zalmant, mert szép kis pöttyök jelennek meg a fear közben és kajak 75fokon dolgozik....
  • musha
    #288
    p4 1.6 GHz, 768 MB DDR, Radeon 9600 XT
  • Caine
    #287
    Ez nagyon érdekes nálam is pont ezt csinálja (9800 pro)!
    Már vagy másfél éve megvan a konfig, nem változott semit, de most jött elő úgy 2-3 hete.
    Az a furcsa, hogy csak a játékoknál jön elő, valamint utána néha van a desktopon is, de később elmúlik.
    Előszőr arra gyanakodtam, hogy elszállt a RAM a kártyán - ezt még most sem zártam ki teljesen - de akkor miért csak game alatt van és főleg miért múlik el később???
    Arra is gondoltam, hogy esetleg túlmelegszik a kari.
    Ugyan nem túl szuper a gyári hűtés, de több mint egy évig elég volt.
    Kitakarítottam az egész gépet, letakarítottam a videokártyát is, levettem a hűtést, letakarítottam, lecseréltem a szilikonpasztát, de semmi. Mintha most kicsit ritkábban jönne elő a szemetelés, de lehet csak bemesélem magamnak :)
    Gondoltam rádobok egy jó kis Zalman videokari hűtőt, de 7-8 ezer, ha az se oldja meg, kidobott pénz. Nincs ismerősöd, akinek ilyen van? Ki lehetne próbálni, hátha segít.

    Esetleg valakinek valami hasonló tapasztalata vagy ötlete?
  • newil
    #286

    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
  • newil
    #285
    Most vettem egy ATI Radeon 9800-ast,frissítettem a Drivert,újratelepítettem az Xp-t.Más játékoknál is ezt csinálja,de csak játékoknál.Mellesleg az LCD monitoron is alapból van,mióta ezt megvettem,de az asztalon halványan vannak rózsaszin csíkok.Kérdéem az lenne mia hiba?A kártya vagy valami más?Eddig ezt nem csinálta a gép és eddig egy ATI Radeon 9600-asom volt
    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
  • izb
    #284
    haverodnak milyen gépe van?
  • musha
    #283
    arra van-e valakinek ötlete, hogy miért csökken kb. felére a teljesítmény a legtöbb 3d-s alkalmazásnál, ha használok árnyékokat? azért bosszant a dolog, mert néztem haveromnál, akinek kicsit gyengébb gépe van, mint nekem és nála pl. hibátlanul megy a Quake 4 ugyanolyan beállításokkal mint nálam + árnyékok, nálam meg ha bekapcsolom, akkor élvezhetetlen...
    ja a konfigom: p4 2.4, 1GB DDR 400 (333-on fut), Radeon 9600
  • Narancs
    #282
    Szerintem a radeonoké egyforma. Legalábbis 9800pro, xt, se, 9600, X700pro -ra tettem eddig vízhűtést, és mindengyiknek ugyanott volt a lyuk.
  • Taranov
    #281
    Meg tudná valaki mondani, hogy a Radeon X700-asok lyukkiosztása megegyezik-e az X600-éval és az X800-éval?
    Mert egy Glacialtech Northpole 1000 hűtőt szeretnék.
  • Blade17
    #280
    nekem ati 9600 pro van.De akkor felrakok egy régebbi drivert és megnézem ugy!
  • David01
    #279
    Valószinű hogy csak a vidokartya drivere sérült esetleg directx. Tedd fel ujra hátha segít.
    Ha meg még gari van rá akkor cseréld ki. Lehet hogy tényleg a karosodott valamit a kártya.
  • Mikiller
    #278
    Az mitől lehet, hogy az játék közben csíkok jelennek meg keresztben a pályán?
    Megnéztem ATItool-al és pici sárga "artifact-ok vannak a forgó kockában.
    A VGA-m AbitX800Pro de egy 16 Pipe-os BIOS-t flasheltem bele amikor megvettem 8 hónapja és akkor nem jelzett hibát.
    Ma meg játék közben 1xcsak csíkokat kezdett húzni, gondoltam hátha a +Pipe-k
    hibáznak ezért visszaraktam az eredeti bios-t, de sajnos ugyan úgy hibázik így is
    Remélem nem akar kipurcanni a VGA-m
  • David01
    #277
    Milyen videokartyad van? Probalj ki uj drvert vagy régebbit. Lehet hogy beta van.
  • Blade17
    #276
    Valki mondja már meg hogy amikor felraktam a gépre az xp-t utána a videokártya driverét akkor nekem agp portot 0-nak jellzi!Miért van?????(offot ír)
  • semi
    #275
    catuninstaller megvolt
  • izb
    #274
    driver cleaner
  • semi
    #273
    psze c
  • MasterJay
    #272
    Fül van telepítve a DX9?
  • semi
    #271
    Sziasztok!
    kérdésem lenne:
    egy gépben videókártya csere történt egy már belakott XP-n 9000-ről 9600-ra váltás, vagy is Dx8-ról Dx9-re! Ugyanis ez lenne a gond a Dx9-es alkalmazások el sem indulnak futás hibával kidobnak! Egy REINSTALL biztosan segítene az inicializálásban, de ezt máshogy nem lehetne megoldani?

    Köszönöm előre is a segítségeteket!
  • David01
    #270
    Valószinúleg szar a windowsod.
    Telepitsd ujra. Ez a legbizotosabb módszer.
  • tomip81
    #269
    Hali!

    olyan problémám van, hogy van egy Asus ATI Radeon 9600 SE videokártyám, és nem birom a Ati Catalyst 5.9 (régebbit se) feltelepiteni. Vagyis feltelepül,csak ujrainditásnál kiirja,hogy a CLI.exe file-t nem birja elinditani. Esetleg valaki tudja a megoldást? Elöre is Thx
  • Czud
    #268
    Egy olyan problémám van hogy van egy nvidia videókártyám és rá akarom kötni a tvre de valamiért a tv nem jelenít meg semmit pedig a gépem elvileg érzékeli a tvt. Nem tudjátok mi lehet a baj?
  • LTG
    #267
    Hi!
    Nem rég vettem egy Abit IS7-E2 alaplapot nem müködik a TV kártyám ezt írja "NVUCLOK INT FALIED!"

    Intel P4 2.4 533Mhz
    GeForceFX5600XT
    RAM : Samsung 512***400Mhz
    Leadtek DIV2000*TV!
  • kircso13
    #266
    omegadivers.net
  • Gabesz amdx2
    #265
    a kártyád! cseréld már le,azt akarja

    a másik megoldás ne rakd fel a legujabb drivert
  • baca01
    #264
    sziasztok!
    nekem az a gondom hogy geforce2 mx400as kártyám van és ha kicsit újabb drivert telepítek fel akkor hibásan jeleníti meg a 3d-s cuccokat pl a játékokat.
    mi lehet a gáz plz help!!!!
  • Panjabi Mc
    #263
    NVidia WHQL Detonator 71.84 18.94Mb 71.84 18.03.2005
    System: Win95.Win98.WinME.
    Latest WHQL Detonator.

    International version.

    Release Highlights:
    Support for the GeForce 6 series GPUs
    Robust HDTV Display Setup and adjustments
    Microsoft® DirectX® 9.0c and OpenGL® 1.5 support --ez azt jelenti hogy mér az FX 5200 esemhez nem is jó? hanem csak a nagyobbakhoz?
  • Panjabi Mc
    #262
    Valaki tudna egy linket ahonnan le tudom szedni az új Nvidia driver-t