1022
Valaki segítsen!
  • lord nihilus
    #341
    nem a gpu mhz-je
    a másik az 4700 körüli
  • Toroco
    #340
    mi 250? a fordulatszáma? mert az nem létezik hogy 250, akkor már halott a venti. ankább 2500. nemtudom elége ha erre gondoltál. ha tűl melegedik akkor ugy is lassulni fog a gép és akkor magasabb fordulat kell ha szabályozható. de lehet hogy nem is a fordulatszámra gondoltál
  • lord nihilus
    #339
    Ventillator Chipset Titan TC-CUV2AB/LD2 Chipset - ez elég 250-ről 280-ra?
    ne nevess ki :)
  • Toroco
    #338
    köszi. igen ez kellett.

    szerintem ha felhuzod a gyári venti biztos nem lesz elég. akkor érdemes venni öntapadós hűtőbordás ventit. nem vészes az ára
  • lord nihilus
    #337
    a video gpu felhúzás mennyi extra melegedéssel jár?
  • lord nihilus
    #336
    ha olyanra gondoltál
  • lord nihilus
    #335
    www.szoftverbazis.hu

    pár sorral lentebb a tetejétől(ati meg nvidia jel)
  • Toroco
    #334
    HI! Segitenétek? ati radeon 9600pro videokarihoz kéne driver, de nem találok egyetsem ami jó lenne. lehet hogy rosszul keresem a googleban... nemtom
    1et találtam, de az nem ismerifel a kártyát vagy mi és nem települ fel. adjatok egy cimet ha tudtok, vagy esetleg ha van valakinek akkor esetleg msnen áttölthetnénk

    előre is köszi
  • Szabó Péter
    #333
    Új driver a tv kártyához, ne a gyárit, nekem is ez volt XPsp2-nél!
  • Toroco
    #332
    lehet, radeonom van
  • izb
    #331
    Ja megfelelő programmal.
  • lord nihilus
    #330
    a vidikaresz bios-ához is hozzáférhetek(kezdő vagyok, ne haragudjatok)?
  • smead
    #329
    valszeg kondi, radeon kártyáknál tapasztaltam ilyet
  • Toroco
    #328
    Hi nekem még nincs gondom de tapasztaltam egy érdekes dolgot amit még soha. és kiváncsi lennék valaki tapasztalt e már ilyet. Sim city 4el játszottam. elkezdtem a legnagyobb pályát. egyszer csak arra lettem figyelmes hogy amikor az a pályát görgetem a leg távolabbi zoomban a videókártyám fura hangot ad ki magából olyan ciripelés szerüt. és nem a hangszórókból jön mert ki vannak kapcsolva, és a fülem a videókártya mellett volt. Hallottatok már ilyenről?
  • anderson
    #327
    sziasztok!
    következő gondom van. van egy MSI ATI READON 9550SE TD128 videókártya digitális kimenettel. gép alaplapja : ABIT IS7-V2.
    átalakítóval analóg monitort csatlakoztatok hozzá. régi monitorok működnek vele, de mikor LCD monitort (Fujitsu Siemens Scaleoview c19-1) csatlakoztatok hozzá, akkor a kép remeg, gyakorlatilag használhatatlan.
    ugyanez játszodik le egy ASUS P4S8-X alaplapon is.
    kipróbáltam régebbi alaplapú géppel és ott meg működött.
    mi lehet a gond?
    köszi a segítséget.
  • A tumi
    #326
    Hello
    Hogyan lehet a vga hömérsékletét mérni?
    Tudom everest,de még a bios-ba nincs aktiválva a hőmérséklet figyelés.
    Ezt szeretném ha valaki bocsi de tagoltan és egyértelműen leirná lépésről lépésre.
    Előre is köszi a válaszokat.
  • Norby86
    #325
    Hi! Nekem azlenne a problémám hogy van egy Inno3D Tornado Geforce fx 5500 256MB videokártyám, és azt nemtudom hogy igazábol melyik driver lenne hozzá a legjobb? Mert ha legújabb Forceware drivert felrakom picit akadozik a kép.Régebbi cd-s driverral,amit a boltba adtak hozzá azzalmeg a játékok akadnak picit (Pl.San Andreas). Tudvalaki nekem ebben segíteni? Valami jó drivert keresek ehhez a kártyatipushoz. Help!
  • susubaba
    #324
    Sziasztok!
    A segítségeteket kérem!
    Van 1 x600 128mb-os gigabyte videokártyám( pci-e)
    Ha elindítom a gépetA win Boot kép bejön utána kikapcsol a monitor majd újra be , de fekete marad a képernyő.
    Miért van ez?
    Ja és ezt a karit lehet-e "un: húzni"
  • vernyuszi
    #323
    Lehet, hogy nagy baromságot írok, de:nem melegszik fel nagyon a kártyád?
    Hűtést leellenőrizted ? Egyébként én egy ati kártyával voltam úgy, hogy
    legújabb driverrel túlmelegedett. Omega driverrel, meg semmi baja nem volt.
  • MasterJay
    #322
    Lenne egy kérdésem. Mitől van azhogy a windows alatt néha vagy van amikor 10-20 percenként egy pillanatra elmegy a monitorrol a kép de aztán rögtön vissza is jön. Csak egy kis feketeség aztán semmi gond tovább. A vga 6600gt. Én nem csinálok valamit jól, beállítási gond vagy a kari sz@r?
  • muerte2
    #321
    Bocs hogy ide is írok de már nem tudom, hogy hol próbálkozzak. Van egy Gigabyte 6800 256MB-s karim GV-NX68256D amin elbarmoltam a BIOS-t és sehol nem találok hozzá gyárit. Ha valakinek ilyen karija van v tud egy BIOS-t szerezni az jelezzen! Kösönöm.
  • Atlasz
    #320
    Windows XP SP2-t.

    De szerintem nem frissítés lehet a gond mert a kép is amikor pl rámegyek egy ikonra akkor szemetel. MInden tiszta pixel lesz meg vonal.

  • izb
    #319
    olyan frissítést probál alapból benyomni a monitorodnak amit az nem komáz.
    Milyen op rendszert használsz?
  • Atlasz
    #318
    Hello Mindenkinek

    Olyan problémám van, hogy adott egy IBM NetVista 6578-as gép
    beleraktam egy Inno3d Ge-force 4 MX 440 64 megást kártyát, rendesen megy egész addig amíg fel nem rakom a detonátort onnantól fagy, elsötétül és szétesik a kép.

    Próbáltam már régi és új detonátort is.

    Tudtok valami megoldást?

    Előre is köszönöm.
  • Mersant
    #317
    riva tunerel +oldhato, ki lehet iratni jatek kozben is...
  • izb
    #316
    driver cleaner és a legújjabb detonátor
  • marcelino panni
    #315
    Nekem is 6600GT-m van csak nekem a driverrel van gondom !
    Valaki tudna tanácsot adni abban az ügyben hogy melyik drivert használjam??
  • David01
    #314
    Ha tudod tedd ujra a windowst- Az a legbiztosabb. Vagy probald meg a legujabb divx,xvid kodeket feltenni.
  • QPR
    #313
    Leéget a GeForce FX 5200-om és vettem helyette egy ATI Radeon 9550-t, betettem, látszólag OKÉ, de mikor azokat a divX filmeket amit a Dr.DivX-el én kódoltam le, inditanám bármilyen programból, Windows hibaüzenettel leáll. Leinstaláltam a régi drivereket mind. A többi DivX működik, ezek is működtek a kártyacsere előtt.
    Segítségeteket előre is köszönöm...
  • The Fugitive
    #312
    Hy!
    tud valaki olyan progit, amivel tudom figyelni a videókártyám hőmérsékletét? de ugy, hogy folyamatosan mérje, és én utólag le tudjam ellenőrizni. 6600GT-m van, és szerintem egy kicsit csal... ha kilépek a játékból, gyanúsan alacsony az eredmény. szóval egy olyan progi kellene, ami naplózza, vagy valami hasonló módon elraktározza hogy mikor hány fokos volt a hőmérséklete.
    thx
  • QPR
    #311
    Codec van, hisz előtte mentek a filmek, de a drivereket nem töröltem le rendesen.
    Megpróbálom, köszi a segíteséget..
  • [Jakuza]
    #310
    Mi a hibauzenet ?
    Csak nem az, hogy nincs codec ?
    Amugy remelem eltavolitottad az elozo videokartya drivereit rendesen, mielott egy teljesen mas VGAt beleapplikaltal volna a gepedbe, mert konnyen lehet hogy amiatt produkal hibakat a gep.
    Ha esetleg nem codec hiba, akkor toltsd le innen a drivercleaner nevu programot es az osszes videokartya driver es bent maradt szemetet uninstallald a gepedrol es utana tedd fel ujra az uj kartya drivereit.
  • QPR
    #309
    Leéget a GeForce FX 5200-om és vettem helyette egy ATO Radeon 9550-t, betettem, látszólag OKÉ, de mikor egy divX filmet inditanék bármilyen programból, hibaüzenettel leáll. Miért?
  • Cnut
    #308
    Igen.
  • Narancs
    #307
    DX9.c fönt van?
  • Varenga
    #306
    Sztem inkább vidd vissza, az a biztos, ha u.e. lesz a gond, akkor rendszer reinstall.......
  • Cnut
    #305
    Tegnap vettem egy Asus N6600-as kártyát. Beraktam, látszólag minden ok, na gondoltam nézzünk egy 5jegyű számot 3dmark 2001SE-ben. Elindul, 2-3 ilyen tesztrészlet lefut (magas fps) és leáll. Indítanám megint, azt írja hogy nem érzékeli a d3d gyorsítót... Dxdiagban a Direct3d teszt nem fut le. Na itt már nagyon nem tetszett a dolog. SWG-t indítanám, azt írja, hogy agépem nem felel meg a min rendszerkövetelményeknek, mert 0Mb a video memory. Restart után elindítom, megy és 255Mb memoryt talál. Ha kilépek és megint próbálom, akkor nem megy. Próbáltam 81.85, 81.87 és a Cd-n levő Asus driverrel is. Van valami segítő ötletetek vagy vigyem holnap vissza a boltba?
  • Varenga
    #304
    Te is töltsd le az Ati Tools, de mielőtt használnád, sztem vegyél egy komolyabb hűtést a kártyára, különben tojást ránthatsz rajta :D
  • Varenga
    #303
    Még az lenne a kérdésem, hogy passzív hűtéssel mennyire érdemes húznom a kártyát és az Ati Tools körülbelül átlagban mennyi ideig optimalizál, mert 5 perc után inkább megszakítottam, nehogy felforralja a karit... :)

    Ismét előre köszönöm!
  • Rohamsisak
    #302
    Hali! Lenne egy fontos kérdésem, mégpedig az, hogy van egy ati radeon 9600-asom 128mb-os (tudom nem egy grafikus erőmű), de az a helyzet hogy nincs rajta alapból sem hűtés és azon gondolkodtam hogy amíg nem tudom lecserélni addig lehetne-e egy jó kis hűtési rendszerrel segíteni a kártya igen nehéz munkáját, szóval egy jó hűtéssel lehetne v.mennyire minimális teljesítménynövekedést elérni? Pls. segítsetek! Köszi!