1022
Valaki segítsen!
  • reaper4
    #462
    ha nem viszik el akkor jó lesz tartaléknak (ahogy ismerem a garanciális ügyintézést :P )

    amúgy :D
  • izb
    #461
    Kérdezzük meg a fiókot:))

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
  • reaper4
    #460
    ez hülyeség mér bocs, de nekem inno3d 6600gt-m volt (van a fiókban :) ) és soha semmi gondom nem volt vele :P
  • iambg
    #459
    Akkor egy kérdés még és megköszönöm mindenkinek okításomat. A Captiva márkáról van véleményetek?
  • izb
    #458
    Olyan ugrás mint nőben mondjuk Isaura és Salma Hayek közötti külömbség,tehát jelentős.....

  • Mersant
    #457
    felejtsd el a 9200-t és ha játszani is akarsz akkor a sima 6600-t is, 36-37 ért már tutira kapsz márkás GT-t, ugyan nekem PCI-E-s Gigabyte van a gépben, 36 ropi volt és nincs vele semmi gond...ha most veszel egy 6600-t és rá 1 zalmant ugyanott vagy árban viszont sebességben messze alatta...
  • iambg
    #456
    tudom, hülye kérdéseket teszek fel
  • iambg
    #455
    Na akkor még egy dolog érdekelne, mert valójában nem érzékelem a valós különbséget a kártyák között.
    egy
    Asus Radeon 9200 SE és egy
    Gigabyte 6600 AGP VGA, 256 Mb Zalman hűtéses
    között teljesítményben mekkora ugrás van?
    Lehet, hogy akkor inkább vennék egy kisebb teljesítményű de megbízható kártyát, mint egy gyorsabbat, ami szétmegy hamar. Mert ezt hallottam a mezei (vagy lehet, hogy inno) 6600 GT-ről.
  • Narancs
    #454
    Szvsz az nem noname, csak a sügérek nem írták ki a márkáját az árlistára, lehet azért mert inno. Szerintem hívd föl a boltot, és kérdezz rá, vagy menj be hozzájuk és nézd meg a karit.
  • iambg
    #453
    Szűk agyam ezt úgy értelmezi, hogy kompromisszumként a név nélküli 6600 GT-t akár talán meg is vehetem.
    Egyébként eyáltalán nem áll szándékomban húzni, vagy berhelni, gondolom ez még inkább javítja az esélyeket... Max majd legózok egy kicsit egy zalman hűtéssel, ha megéri...
  • Narancs
    #452
    Mindenben megbízhatsz, ami nem Inno3D. Ha csak simán noname, még az is jobb, mint az inno.
  • iambg
    #451
    lemaradt a GT az előbb, bocs. Pedig ott van
  • iambg
    #450
    Kérdés, ha csak annyi van egy árlistában, hogy "Geforce 6600 VGA kártya 128 Mb AGP" 1 év garival, abban megbízhatok-e. Félek, nem. Vagy mégis?
  • Narancs
    #449
    Igen, a GT sokkal jobb.
  • iambg
    #448
    Annyival jobb a GT, mint a mezei 6600? Fájó lenne, mert szimpatikus a zalman és a 3 év garancia. GT-ből meg csak Asust találtam, 41-ért.
  • Mersant
    #447
    hm...amit néztem ennyiért az PCI-E ,sry...de ha játszani akarsz akkor mindenképp GT-t vegyél ne simát, és ne innot, a Gigabyte az jó...;-)
  • Mersant
    #446
    szerintem vegyél Gigabyte 6600GT-t 35000-ért, az éri meg a legjobban...;-)

  • iambg
    #445
    Üdv mindenkinek!
    Egy kis segítségre lenne szükségem. 30-35 e-ből ki kéne hoznom egy viszonylag elfogadható vga-t.
    Ami között vacilálok:
    GeF 6600 256 Mb AGP (noname) 27 e Ft (1 év gari)
    Gigabyte 6600 AGP VGA, 256 Mb Zalman hűtés 34 Ft (3 év gari)
    GeF 6600GT 128 BM AGP 36 e Ft (1 év gari)

    Amit nem tudok:

    - megér-e + 6-7 ezer Ft-ot a Gigabyte név, ezzel pedig a + 2 év garancia és a Zalman hűtés (feltételezem, a teljesítményük azonos. Vagy az sem???)

    - jobb-e a 6600 GT annyival a Gigabyte kártyánál, hogy az esetleges megbízhatóságot és a csendet feláldozzam érte? (a 6600GT is noname)

    Már az is elég, ha megírjátok, melyiket választanátok. Indoklásért külön hálás lennék.
    BG
  • kovy79
    #444
    Atitool-lal nézd meg, mi a kártya vége -> Find max core és Find max mem.
    Nem igazán tudod vele elcseszni.
    Nekem az Abit X600Pro-nak a vége asszem 535/295 körül volt.
  • izb
    #443
    addig még normálisan működik...
  • rvn
    #442
    Abit RX600 405/256 MHZ meddig huzhatom ezt bitonságosan???
  • izb
    #441
    tudomásom szerint még nincs...
  • mateus33
    #439
    Sziasztok! Haverom most kapott új gépet. Amint felrakja a videókari driver-ét,Win betöltésénél Kernel hibával elszáll,ha nem rakja fel a driver-t,akkor bejön a WinXP,de iszonyat lassú lesz minden,mintha szaggatna a kép internetezésnél,videóknál is meg mindenhol. A videókari Ati X800XL. Sztetek mi lehet a gond?
  • Qwertino
    #438
    Hali

    hát olyan problémám van hogy a smims2nél pl egy idejig megy a játék és utána a monitor készenléti állapotba kerül és nem udok mst csinálni mint resetelni

    SApphire radeon 9600PRO 128mb karim vna

  • NeoMaN
    #437
    Ja, esetleg DirectDraw gond is lehet, ezesetben tegyél fel újabb DirectX 9-et.
  • NeoMaN
    #436
    Alaplapi driver fent van? Ha igen, akkor cserélj VGA drivert.
  • pentaroli
    #435
    Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni. GF 6600-as videókártyánál olyan gondok vannak, hogy ha a hardvergyorsítás max.-on van akkor a játék jól fut, de a videók lefagynak, ha ezt lejjebb veszem akkor a videók jól futnak, de a játék nem megy!
  • NeoMaN
    #434
    túlmelegszik, ennyi
  • czky
    #433
    Táp rá van kötve?
  • czky
    #432
    Lehet h a hűtő nem érintkezik rendesen a memóriákhoz vagy a GPU hoz.
    Lehet h alapból selejtes a kártya.
    Én mindenesetre elvinném garanciába. Azokat az értékeket simán vinnie kéne, hiszen ezért TOP a kártya...
  • tsilli
    #431
    Sziasztok!

    Pici segítséget kérnék......

    Van egy Nvidia 7800 gtx top kártyám, ami gyárilag egy tunningolt cucc....
    Egy program, ami alapból jár hozzá, beállít egy alap értéket(asus smartdoctor)
    ez 486/1350 mhz. Ezen futtatva a game-t kb 30 perc után elkezd szemetelni, azaz pici fehér pöttyök villannak fel. Ha lejjebb veszek minden értéket akkor műxik, de mostanság néha akkor is kifagy........

    Ha tud vki kérem segítsen nekem...

    Tisztelettel: Zsolt Kecskemét
  • Mersh
    #430
    köszi már megoldódott, csak 1 driver frissítés kellett neki
  • David01
    #429
    Probald formatalni a merevlemezt ha nemsegit rakd vissza a régi videokartyat a gépbe vagy az ujat tegyetek at egy masikba.A tápot is erdemes lenne kicserelni. Vagy tulsagosan melegszik a proci vagy a videokartya.
  • Mersh
    #428
    ja, csak a másik 2 usb-s vinyó, ezt elfelejtettem mondani.
    Az a helyzet hogy úgy emlékszem, hogy a régi videókártyámmal nem volt ilyen gond. Új a táp, új az alaplap. Persze ettől még lehet rossz tudom, csak szerintem valószínűtlen, remélem csak driver, vagy agyon telepített windows hiba

    azért köszi!
  • Noninnyó
    #427
    Az aláírásodban ott van, hogy 3x80 GB Maxtor, azt hittem mindegyik megy. Ha csak 1 hdd és 1 dvdrw van, akkor szvsz nem lehet kevés a táp, ez alig valami. Ki kéne próbálni a géped egy kölcsön táppal.
  • Mersh
    #426
    az a baj, h. én nem tudok mint kiiktatni, nincs benne semmi, csak 1 vinyó, 1 dvd író... asszem ennyi :)
  • Noninnyó
    #425
    Nekem is, amikor 6600GT-re váltottam, a 400W-os azona tápom nem volt elég, mert nem ment a vga kártya. Ahogy kiszedtem a tvtuner kártyát a gépből, ment minden faszán. Szereztem egy 420W-os ThermalTake-et, ezzel minden megy. Lehet, hogy az új vga-d kicsit nagyobb áramot vesz fel, és nem elég a nafta. Próbáld ki, hogy kiiktatsz egy egységet. De persze csak tippelek, biztosat nem lehet tudni.
  • Mersh
    #424
    #420 ?
  • ati2002
    #423
    Minden driverben benne van ez az opció, csak el vannak rejtve, de egy-két kattintással előhozható, pl az Nvtweak-el.
  • Mersh
    #422
    szerintem nem kondik, mert videókari csere után kezdődött ez az egész, a táp meg 360-as