873
SATA meghajtókról mindent ide
  • deicide
    #553
    Beszélek az egyik munkatárammal hogy neki mi is van ehez a deszkához mert ilyen lapja van neki is..!
    ha van info vagy driver akkor üzenek..))
  • deicide
    #552
    ha letöltesz egy újabb drivert akkor semmi mást nem kell csinálnod csak el kell inditanod..!!
    Ő szépen feltelepül..és újra indul.és ennyi..!
    küldök pár képet hogy világos legyen minden...adj mail címet..!!
  • Richard90
    #551
    nekem is tudnál drivert linkelni
    nekem asus p4p800-x (s478) alaplapom van
    az asus oldaln nem találtam semmit
    előre is thx
  • big
    #550
    Nagyon köszönöm segítségedet, de nekem a driver feltelepítéséval van a gondom,
    nem tudom, hogy kell. Mit kellene látnom, hogy rendben működik a sata vinyó?
  • deicide
    #549
    Két tippem van ahol szét tudol nézni
    itt nézelödj....
    a másik innem meg drivert frissithetel...
  • big
    #548
    szia!
    és az Intel deszkákra nincs valami ötleted? (abit ic-7)
  • deicide
    #547
    még annyi talán..hogy eleve olyan XP vel kell neki ugrani a gépnek amin már rajta van az SPII..!
  • deicide
    #546
    Igen légyesebben gyorsabb...és ezt akkor lehet látni amikor ide oda másolsz vele..!

    Akiknek nem stimmel a sebességük azoknak sata driver gondja van..!
    lentebb már irtam ha nForce deszkád van azoknak van referencia driverje és ez magába foglalja a pata..sata vezérlöket..!!
  • deicide
    #545
    azt tudom javasolni azoknak akik Tescos..Metros gépet és a gány linux van rajta hogy 1 másik gépen csinálni kell 1 boot lemezt NEROVAL amire 1 bios frissitést kell fel tenni nem kell feltétlenül vissza vinni...hogy tegyenek bele kis lemez meghajtót..!
    az egyik imerősöm is úgy járt mint ti..és sata lemez ide vagy oda de pata vinyó van benne arra sem lehet op rendszert felrakni..!
  • The Hedgehog
    #544
    náker... METRO-ban vették és mivel SULINET-es gép így nem raknak bele semmit. Hmm gondolkodtam és talán az lehet a megoldás, hogy integrálom a kislemezen található SATA/RAID vezérlőt a WinXP disztribúcióba és így talán telepíthető.

    Bár állítólag az SP2-es WinXP már települne, mert abban bent vannak ezek a vezérlők. Meglátjuk.
  • rtomo
    #543
    a SATA a gyorsabb :) és nemtom :P
  • uzsidoboz
    #542
    Lemértem ezzel hdtach nevetű progival a sebességeket na a köv az eredmény:

    samsung sata II 200gb: 129 mb/s avg: 47.9 mb/s
    seagate ata 120 gb 89.4 mb/s avg: 46 mb/s

    Ez jó eredmény?
  • DanyyX
    #541
    Vissza kell vinni a boltba, ahol vetted, és bele kell rakatni egy floppy meghajtót.
  • rtomo
    #540
    mindenkinek ez a próblémája? :-/ ezért kell alapba xp-set venni, mert az könnyen lehet formázni és linux-t rakni rá :D
  • big
    #539
    hy nekem is sajna nekem is ez a problémám!
  • Richard90
    #538
    nem engedi a raid vezérlőt telepíteni :(
    az intel honlapjáról töltöttem le
    mit tegyek?
  • The Hedgehog
    #537
    Nos már bizonyára lehetett róla szó, de ezért örülnék ha választ kaphatnék rá újra. Először van dolgom SATA-s merevlemezzel.

    Adott egy Sulinetes gép, benne egy 120gigás SAMSUNG SATA vinyó. SuSE Linux van a kicsikén és ezt szeretném Windows XP-re cserélni, mert akiké a gép csak ezt ismerik. Nos a winxp telepítő már az elején elbukik lévén nem talál merevlemezt a gépben.... Hiába próbálnék a telepítő F6 nyomogatása után SATA vezérlőt telepíteni, nem tudok, mert a gépbe nem tettek kislemez meghajtót és ha jól vágtam csak arról lehetne. Ez kilőve. Szétkapni nem szeretném, mert akkor oda a jótállásuk.

    Mi a teendő ilyenkor?
  • DanyyX
    #536
    A winchester kábelből két féle van a 40eres(ATA66), meg a 80eres(ATA133). Ha esetleg az előbbivel van bekötve az okozhat problémát, de ez csak régebbi gépeknél fordul elő, mert újabban többnyire 80eres kábelt használnak...

    A FAT32 fájlrendszert csak akkor használd, ha esetleg Win98-at vagy régebbi wint akarsz használni. Egyébként NTFS.

    Ahhoz, hogy lásd sajátgépben először meg kéne formázni...
    Start/Futtatás:diskmgmt.msc
    Ez a lemezkezelő. Itt kiválasztod a vinyót, és meg tudod formázni, tetszőleges partíciókat hozhatsz létre rajta stb...
  • Richard90
    #535
    na, beraktam a sata vinyót, de a sajátgépnél nem érzékeli..
    amúgy az eszközkezelőben igen
    honnan lehet letölteni sata drivert?
  • deicide
    #534
    használj NTFS táblát..mert sokkal stabilabb!
  • Richard90
    #533
    az nem baj hogy a fájlrendszer ntfs??
    holnap lesz meg a sata maxtor vinyó
    azt hogy forázzam meg? ntfs vagy fat32 legyen? egyáltalán mi a különbség?
  • Richard90
    #532
    vagy talán valamit nemjól kötettem be a winchesternél a kábelt??
    vagy másfajta kábellel kell bekötni (ha van egyáltalán más fajta típusú)
  • Richard90
    #531
    MIt kellene frissítenem??
    a lapkészletet tegnapelőtt frissítettem
  • Richard90
    #530
    Nekem ilyen beállítás egyáltalán nincs (Primary + Secondary Channel)
    csak ez van:
  • DanyyX
    #529
    Eszközkezelőt megnyitod (Start/Futtatás:devmgmt.msc)
    Ott van olyan pont, hogy IDE ATA/ATAPI vezérlők.
    Abban kell lennie külön a Primary és Secundary channel-en is egy erre vonatkozó beállításnak.

  • Richard90
    #528

    Na ezt az UDMA 2, hogy lehet átállítani 6-ra??? (mert az lehet a maxi és az aktív csak 2!)
  • partotmos
    #527
    és ok minden? próbáltál rá másolni, sebessége jó?
  • big
    #526
    ja az igen sorry
  • partotmos
    #525
    Silicon Serial ATA Raid driver felment?
  • big
    #524
    nem
  • big
    #523
    Intel Application Acceleration Raid nem engedi feltelepíteni, azt írja ki hogy ,inkonpatibilis hardver a szoftver ezzel a chipkészlettel nem használható
  • partotmos
    #522
    utána működnie kell a vinyónak full sebességgel
  • big
    #521
    utánna?
  • partotmos
    #520
    és olyanok, hogy:
    Silicon Serial ATA Raid driver, meg
    Intel Application Acceleration Raid
    na ezeket toljad fel a cd-ről
  • big
    #519
    a cd-én nincs sata driver, egy kis flopyn van a sata driver, de nem tudom onnan se hova kell telepíteni
  • partotmos
    #518
    eszközkezelőben kell megmutatni a scsi és raid vezérlők csoportnál a silicon 3112 v 3114 könyvtárban lévő .inf filet (nálam a 3112 kell, de nekem más deszkám van, a tiéd aszzem 4csatornás sata ott lehet, hogy 3114)
    de legfőképpen: megpróbáltad az alaplap driver cd-jén lévő sata drivert felinstallálni?
  • big
    #517
    Köszi a segítséget, de az a problémám, hogy amit letöltök aszt nem tudom feltelepíteni. Hogy kell? Semmi exe.
  • partotmos
    #516
    vagy itt nézelődj
    abit ic-7 drivers
    (Sil3112_Sil3114_Intel_VIA Installation Disk)
  • Richard90
    #515
    Eszköz leírása
    Északi híd: Intel Springdale i865PE

    nekem az ilyen
    és tegnap frissítettem is. ok, akkor nincs gond (már csak az a tápátalakító kéne)
  • partotmos
    #514
    az már jól hangzik...
    alaplap cd jén lévő sata drivert toljad fel neki