873
SATA meghajtókról mindent ide
  • mrzed001
    #633
    Nem, azért van mert SATA-s wincsi van benne. Egyes SCSI és RAID esetén is kiteszi az ikont. Egyébként talán itt olvastam hogy is lehet eltüntetni, ha zavar (meg nehogy az asszony/gyerek leállítsa azt a wincsit :)))
  • marsu
    #632
    KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!!! SIKERÜLT!!!!
    Akinek kell szívesen elküldöm, bár ez csak az Asus A7V880 alaplap chip driver!!!

    Még egyszer köszi!!!!!
  • CSOCSO
    #631
    jajj itt mindenki csak kerdez:D
  • gabesz012
    #630
    Köszi a válaszokat. Már sikerült beüzemelni, bár egyelőre ide-ről megy a rendszer. Bios+winfos szépen felismerte, a Bios-ban egyértelműek a szükséges beállítások. Egyetlen szépséghiba van, alul kint van a "hardver biztonságos eltávolítása" ikon, és a sata-s vinyót lehetne vele kilőni. Ez ugye csak amiatt van, hogy az ide-s a rendszer, és így bármikor le lehetne húzni a sata-sat?
  • Sephi
    #629
    Valaki lenne olyan kedves es szervalna nekem ASUS A8N5X alaplaphoz SATAT floppy-ra masolhato drivert mert en kezdek megorulni.hu
  • mrzed001
    #628
    1) Mérettől függően >160 GB-osnál én már erősen javaslom a megfelelő hűtés kialakítását

    2) talán nem kell átjumperelni, hanem Biosban kell megadni hogy honnan boot-oljon

    3) bírnia kell
  • gabesz012
    #627
    Hali!

    Vettem egy sata2-s vinyót (Samsung), és mivel benéztem ide, látom nem is olyan egyszerű ez a sata téma... Lenne pár kérdésem:

    1.: Hűtőt kéne hozzá szerválni, vagy kibírja hűtés nélkül?

    2.: A beszerelés. Jelenleg egy sima ide-s vinyóm van, amin a win is van, de ezt át akarom jumperelni slave-re, tehát az újat akarom rendszernek. Ebben az esetben hogy kéne rákötni az alaplapra? (sata1-re új vinyó, ide1-re régi vinyó slave ként, és ide2-n meg van a két dvd meghajtó -> ez így jó?)

    3.: 400-as Chieftec (van rajta sata csatlakozó) ugye bírni fogja a strapát? (a lent írott konfighoz pluszba jön 1Lg dvd ram + 1Lg combo, meg ugye a régi 80gigás samsung ide)

    4.: Biosban+Win(sp2)-ben miket kell majd beállítani (látom win-ben driver kell majd hozzá)?
  • Sephi
    #626
    De amikor a windows is latja a BIOS is es fel tudom ra telepiteni a XP-et (az elso rebootig persze) akkor bisztos kell meg hozza a dirver?

    Mert a alaplap CD-jen van egy olyan opco amivel floppy-ra lehetsen drivereket latni de egyreszt az valami PATA-hoz van ami nem tudom mijaz es masreszt megcsinaltam es nyomtam F6-ot instal resznel de aszonta hogy a floppy nem tartalmaz olyan ifromaciot ami ebben a helyzetben hasznalhato lenne.
  • marsu
    #625
    Ezt írta az egyik tag!

    Egyébiránt nem a vinyóhoz kell a driver, hanem az alaplapi SATA vezérlő chiphez, aminek rajta kell lennie az alaplaphoz kapott drivercd-n, vagy letölhető az alaplap honlapjáról, de se az alaplap típusát se a winchesterét nem írtad le, bár mondom a winchesteré nem is fontos, csak az alaplap.

    Az alaplap típusa, Asus A7 V880
    A vinyóé Seagate Sata 120gb/ (7200)

    de nemtudok angolul, és nem jutok sehova!!! segitsetek!!! már 4napja ezzel szenvedek!!





  • CSOCSO
    #624
    kicsit hosszu lett de erdekes tortenet
  • CSOCSO
    #623
    beszarok...

    volt egy 120 as vinyom...magyar vinfossal
    vettem egy 300 as vincsit...
    majd gondoltam ujrateszem a winfost.. immaron angol XP vel.
    meg is tortent de ekkor rajottem hogy nincs meg a 300 as vincsim.
    marmint... latja a gep.. feljon a sarga buborek a seagate vincsi pontos serial numberevel vagy mivel. a biosban latta hogy van egy 300 as vincsim, de a winfos 0 byteosnak latta es RAW nak.
    nem volt panik. beraktam egy kulso vincsitokba... usb2 vel rakotottem a gepre es minden megvolt a vincsi gyonyoruen ment hetekig!!!!
    igen am de egyik reggel elkezdett kattogni a vincsi.
    rakotottem a gepre getdataback progival raneztem es azt mondta ra a progi hogy 124 gigas a vincsi!
    nem tudtam vele mit csinalni elkuldtem a seagate data recoverynek...
    azt mondtak hogy sorry bocsi... NEM tudnak vele mit csinalni es az eg vilagon senki nem fog tudni errol a vincsirol adatot visszanyerni!
    elszomorodtam dehat mit tudnek csinalni? mondtam nekik hogy kuldjek vissza megprobalom mashol de azt mondtak hogy felesleges.. sorry bocsi de meghalt a vincsid... fizikalisan serultek a lemezek... hurrra

    ezekutan kuldteknekem egy masik vincsit a rossz helyebe.. rakotom a gepre.. erre mit latok??? 124 gigas a vincsi!! de unformatted volt.. megformaltam.. mukodik itt van elottem de nem 300 as!! eppen most nezek ra a getdatabackel
    fogalmam sincs mi lehet...
    esetleg csak a tuvel volt a baj.. a data recovery mivel nemtudott mit csinalni vele lehet elkuldte a seagatenak ahol gariba megjavitottak? kicsereltek a tut es visszakuldtek ugyan azt?????? vagy mi lehet?
    erdekes lenne ha getdataback most talalna valami kezzel foghato dolgot hogy ez az en vincsim volt.. mondjuk magam ala hugyoznek ha meg lehetne menteni par dolgot a vincsirol.. ha egyaltalan ez az egyem.. vagy fogalmam sincs.... lehet hogy szar az alaplapi sata vezerlom??? dehat magyar xp vel mukodott!!
    most meg 124 gigas mar megint... egy allitolag masik vincsi. szal... nem vagom.... lehet sata driver problema?
    mar kiprobaltam masik sata kabelt is nehogy az legyen a problema
  • Sephi
    #622
    MAxtor SATA drivert honnan szedek? Mar mindehol kerestem.
  • marsu
    #621
    Sziasztok kellene nekem, Seagate sata driver!! segítsetek légyszi!
  • Sephi
    #620
    Ahh help.


    200gb MAXTRO winyot felrakom gepre SATA-ra. Hiaba rakom a SATA1 -re o ugyis a SATA3-maon lassa. BIOS-ban is latja. Telepiteni akarok ra winsoft. Berakom a XP cd-et bootolok masolja fel a filokat de az elso ribut utan aszongya ERROR LOADING OPERATING SYSTEM.

    Mit csinaltam roszul? Mar kezdek beleorulni... BIOS-ba beraktam AUTO a decect es engedelyeztem a SATA3 es SATA4 mert csak ugy lassa....
  • lck
    #619
    Megoldódott - jumperrel le kellett korlátozni 1.5 Gb/s -re a vinyót.
  • lck
    #618
    Nincs frissebb bios.
    Új fejlemény: rájöttem, ha idításkor csak bemegyek a biosa és mentés nélkül kilépek, már akkor is jó !?!?
  • NeoMaN
    #617
    Frissíts biost esetleg.
  • lck
    #616
    Helló !

    ABIT KV8 Pro alaplapba vettem egy Samsung 80 Gigás SATA vinyót.
    ( Eddig IDE vinyó volt csak benne )
    A következő a gondom:
    BIOS-ban ( legutolsó bios frissítés ) beállítom a SATA RAID támogatást, meg hogy erről bootoljon - megy is szépen.
    Viszont amint kikapcsolom a gépet és elindítom, a SATA vinyót egyszerűen nem bootolja. - A bootoláskori Sata menű sem jön be.
    Közli hogy keressek bootolható eszközt.
    Ami a legérdekesebb, ha ilyenkor belépek a biosba, és minden állítgatás nélkül a föablakból mentéssel újraindítok már simán bootol a SATÁ-ról.

    Ehhez kérek ötleteket - ha van ?
  • Saddalim #615
    pff a bemenős nekem nem lesz eccerű közlekedés miatt, a telefon meg kicsit érdekes lenne végigkérdezni mind a 30 tápot :D
  • DanyyX
    #614
    Akkor meg fel kell híni a boltot, vagy be kell menni, és meg kérdezni.
  • Saddalim #613
    HÁÁÁÁÁÁ
    az a baj, hogy a magyar nem írja, hogy az éppen melyik...
  • DanyyX
    #612
    Jah, tudom. Meg kell nézni, hogy melyiknek milyen szolgáltatásai vannak (ventilátorok, csatlakozók, pfc ...), aztán lehet válogatni. Én pl. egy Noisetaker 420W vagy 460W-ot fogok venni, ha minden jól megy.
  • Saddalim #611
    bazz egy gyártónak tudod hányféle van ugyanolyan teljesítményből?
    csak enermax: 2db 460W, 3db 480W (hivatalos oldalon)
  • DanyyX
    #610
    Jah. Meg írnak márkát is, és meg lehet nézni a márka weboldalán+google, szóval tényleg....
  • Saddalim #609
    itt nézem a magyar honlapokon (mistral, bluefish, stb), de csak annyit írnak hogy hány W-os és hogy milyen gyártó. így aztán lehetetlen megnézni hogy mit tud... :S
  • DanyyX
    #608
    Egy tisztességes 420W körüli táp lazán elviszi.
    A tápos topikban ha visszaolvasol, párszor fel vannak sorolva az értelmesebb márkák. Én személy szerint az Enermaxot preferálom, de van még egy pár jó gyártó, ha a költségtényező is játszik, akkor mondjuk Chieftec.
  • CSOCSO
    #607
    ertem igy is tennek de az erdekesseg hogy sosem kellett SATA driver az alaplapomhoz.. plusz a rendszer is SATA vinyorol megy!!!!!!
    mivel a vincsi tuti jo hiszen kulso cuccban USB2 vel a gepre kotve latja rendesen a gep. de ha magara a gepre dugom akkor mar nem.. gondoltam hogy kabel hiba de NEM.. szal nem vagom...
  • Saddalim #606
    az alaplapodon (mármint a cd-jén amit adtak hozzá) kell lenni SATA, RAID, VIA driverek egyikének. ha ezek közül egyik simcs, rakd fel az összes drivert róla.
    nekem is volt ilyen problémám, rajtam nem segített, én így csináltam:
    Tesómnak volt valami bazimegaextragigaszuper driver-pakkos cd-je, azon volt egy sata driver, azt felraktam és azzal megy királyul.

    na és visszatérve #597-hez, tudtok mondani egy olyan tápot ami bírja ezt a gépet (meg még később esetleg bővítést egy mamóriával, stb), és jó ez a tápcsatalakozó-bizéje?
  • CSOCSO
    #605
    adott egy gep.. (lentebb olvashato)

    volt sp1 xp-m ment minden gyonyoruen.. feltettem az sp2-t ( marmint formatalas es integrated sp2-es xp-t tettem fel) ezekutan a 300 as sata seagatet nem latja rendesen a winfos!!
    csereltem kabelt ... mindenhova bedugtam stb.. semmi nem hasznal
  • DanyyX
    #604
    Ez azért nem egészen így van.

    1.Minden féle tápegység, és tápkábel a meghajtóknak szánt (+5V, +12V, GND) ágról táplálja a SATA vinyókat is. A 3V (hivatalosan +3.3V) csak az alaplapra megy rá, és az adatátviteli áramkörök táplálkoznak belőle.

    2.Az, baromság, hogy 7-8 fok pluszban, mert ilyen nem létezik. Azt el tudom képzelni, hogy a SATA vinyó 3.3V IO feszültséggel üzemel, mert a +5V a TTL logikáknak kell, és a SATA már 3V-os logikákat tartalmaz, de egy 5V-bol 3V-ot kistabilizálni ekkora áramon, nem disszipál ennyi hőenergiát.

    Lényeg a lényeg: PH-n a srác baromságokat írt.
  • Inquisitor
    #603
    Most néztem PH-n, hogy valai keres "3V-os" SATA tápkábelt. Ugyanis az "átalakítós" kábelek 5V-ot adnak a SATA vinyónak, ami nem gáz önmagában, mert átalakítja 3V-ra, csak azt írta a srác, hogy 7-8 fok pluszban.
    Azért az sokat számít. Na ezért jobb ha gyárilag rajta van a tápon.
  • Saddalim #602
    ami a kábeledet illeti, megvan rá az esély, hogy pont ugyanolyanunk van :P
    a tápcsere egy kicsit költséges meg ha meg is lenne, én nem hiszem hogy be tudnám szerelni, szervizbe vinni meg eléggé (ehh... nagyon) nehézkes lenne... :S
  • DanyyX
    #601
    A földelésnek sajnos semmi köze ehhez.
    A földelés hiánya furcsa, látszólag ok nélküli fagyásokat, rendszer instabilitást okozhat, vagy ha a tépban valami nem ok, akkor áramütéses balesetet, de ilyen jelenséget nem.
  • DanyyX
    #600
    Szinte biztos, hogy valami kontakthiba.
    Vagy a tápkábelek közül valamelyik, vagy a SATA adatkábelek. A leírásod alapján, én első körben kicserélném a SATA kábeleket vmi normális minőségűre (4-500 forintért lehet kapni). Nekem is volt ugyanilyen problémám, mert az alaplaphoz adott gyári kábelt használtam. Ez ilyen lapos-merev kábel, többynyire szürke, vagy piros színű, és hihetetlenül szar minőségű. Én asszem ilyen Coolink UV-kék kábelt vettem, amivel maximálisan meg vagyok elégedve (az egész kábel szilikongumi, tehát qrva hajlékony; a csatlakozóira még nem volt panasz; ráadásul 1m-es).

    Amúgy, ha működés közben hozzáérsz a kábelekhez, akkor a SATA vinyó kattanását hallod. Azért nem fagy meg a gép, mert a SATA hotswap, tehát ha működés közben lehuzod róla az adatkábelt, akkor nem fog megfagyni tőle a gép (elméletileg).

    Amúgy a windowsos eset, valamint a bootolás közbeni dolog is egyértelműen a SATA körüli kontakthibára utal.

    Szal én azt javaslom, először cseréld ki az adatkábelt, ha utána is gondok vannak, akkor meg tápcsatlakozó. Ezt viszont sokkal költségesebb megoldani (egy új táppal).
  • Saddalim #599
    mármint mi földelés?
  • NeoMaN
    #598
    TÁP!

    Nekem ugyanez volt. Esetleg földelés kéne...
  • Saddalim #597
    help
    van egy gépem, ha érdekel (mert lehet hogy kelleni fog az okfejtéshez :P) lejjebb olvashatod. a lényeg az, hogyha futás közben csak hozzáérsz a kábeleihez (belsőkhöz), akkor olyan hangot ad, mintha kikapcsolna és újra be (csak a hang olyan, minden megy tovább benne, nem fagy ki, stb...).
    aztán ettől függetlenül néha csinál olyat, hogy winfosban hibaüzenetként kiírja, hogy disc error és még pár számot (majd ha legközelebb csinálja leírom pontosan), és néha (az esetek kb 10%)-ban azt írja hogy disc connected.
    és amiért a sata-hoz írtam: néha bootolás közben amikor a sata vincsiket kéne ellenőriznie, nem talál. akkor ha kikapcsolom, kihúzom a sata kábelt és vissza, akkor már ok. szerény véleményem szerint a három dolog között van kapcsolat...
    ---
    ASUS A7V600-X, ATI RADEON 9600XT, WinFast TVXP (TV-tuner), Seagate Barracuda 120GB ATA (ezen van a primary, Winfos), Seagate Barracuda 120GB SATA (elvileg használtan vettem, de egy évig semmi gáz nem volt vele), AP-400X 400W táp
  • bertino
    #596
    Sata 1 és 2 között mi a különbség ?
    csak sebesség vagy van más is ?
  • rvn
    #595
    ha valki naon ért a Sata cuccokhoz vegyen már fel msn re: [email protected]
  • rvn
    #594
    ojat honnan tok letölteni?