873
SATA meghajtókról mindent ide
  • Saddalim #673
    ismét én vagyok :S
    ugyanaz a seagate barracuda 7200-as 120gb-os sata1-es vincsi. normál esetben tökéletesen működik, de néha (úgy minden 2-3dik inditáskor) 1-2 óra elteltével amikor használni akarok róla valamit, akkor kiírja, hogy disk failed és a master meg channel helyét. újrainditással megjavul. viszont minden 10-20dik inditáskor nem indul az xp, fekete kép van, ha kihúzom a sata-s vincsit már elindul. 5let? (a vincsi kb 5 éves lehet, hesználtan vettem 1 éve)
  • ajem kisa
    #672
    Ok!Thx!
  • czky
    #671
    Szinte az összes alaplapi hangkari ilyen. Bizonyos dolgoktól - esetedben a sata winyótól - zajosabbak lesznek. Vegyél vmi pci-os hangkarit és a probléma meg is van oldva!
  • ajem kisa
    #670
    Az rendben van, nem az zörög, hanem a fülhallgatón keresztül hallom, mintha pl. egy mobilteló zavarná, vagy valami ilyesmi...
    Amikor sk.pe-on beszélek, meg pl. mp3-at csinálok egyszerre, akkor "ciripel"!
    Meg alapzajos minden, mintha kazettáról szólna mondjuk!
    Egy hangkártya megoldaná?Egyébként msi az alaplap, a legújabb realteket raktam fel, de ugyanolyan zajos!Amit adtak kábeleket az alaplaphoz, azt használom, de lehet cserére szorul? Vagy mi a gáz?
  • bazza
    #669
    jól felcsavaroztad? rakd föl gumival vagy vmi rezgéscsökkentő anyaggal.
  • ajem kisa
    #668
    Hello!
    Az lenne a kérdésem, hogy mióta van sata II vinyóm, azóta a fülhallgatón hallom amikor dolgozik, "ciripel", meg azóta alapzaja is van mindennek...
    Valami földelési dolog? Vagy cseréljek kábelt? Szerintetek?
    Kösz
  • bazza
    #667
    nah jelenleg a satáról írok, semmi gáz nincs (kopp-kopp-kopp) csak a reset szarság:DDD

    viszont a photoshopot c-ről d-re 30.000k/seccel másolta. durva :)
  • izb
    #666
    és ezek után még valaki szídja a jó kis pata meghajtókat egy másik topicban...
    ez is lol
  • mucsácsó
    #665
    lol, nekem meg fordítva...
    ha kikapcsolom, és be, akkor kell reset, és csak aztán bootol
    viszont ha resetelek, szóval már be volt kapcsolva az előtt, és ment a win meg minden, akkor no problem...HÁT EZ IS LOL! :DDD

    izb: igen, elsőre van dugva!
  • bazza
    #664
    Egyébként rájöttem: minden vezérlőt sikerült feltenni, és minden okés HA ''''KIKAPCSOLOM'''' a gépet és utána be. HA viszont ''''ÚJRAINDÍTOM'''' tehát resetelek, akkor nem bootol. ha nem bootol és lekapcsolom az áramot, majd újra power on, és bekapcs, akkor megint minden oké.

    látott már vki ilyen? LOL

    szal kikapcs=>bekapcs ok, akárhányszor próbáltam, restartolásnál viszont nem bootol.

    Megoldást vki?
    (és a hálókártyát is sikerült feltenni szal valszeg minden okés)
  • bazza
    #663
    most az van, hogy van win a satán, csak nem bootol rendesen. patáról átmásoltam az 5.11-es packból az idevezérlőnek meg a raidvezérlőnek a driverét, és utána simán bootolt a sata. viszont utána már megint szarakodott mivel feltettem rá a hálókártyát meg a videokarit és megint nem bootolt. most bemásoltam az 5.11es hálókaridrivert és megint bootolt, viszont egy reset után megint nem. érdekes...

    ez tetszik. mivel nem bootolt, megint felülírtam a netdrivert. bootolt
    viszont ha installálni akarom packból a satára ugyan ezt a drivert, akkor telepítés közben resteli a gépet, és megint nem bootol.

    valaki érti ezt?
    (mindez ASUS K8N nForce3 lapon)
  • izb
    #662
    az első sata csatiban van a vinyód?
  • mucsácsó
    #661
    nem, nincsen, csak a SATA
  • izb
    #660
    van a sata vinyó mellett pata vinyó is nálad?
  • mucsácsó
    #659
    ezt én sem tudom...
    nekem olyannyira, hogy mikor ki van kapcsolva a gép, majd bekapcsolom, nem tud bootolni, mert még nem kapcsol be talán(?), vagy nem is tudom mit csinál a vinyó...
    szóval mikor benyomom a gépet, akkor kell egy reset, mert nem tud miről bootolni, egyszerűen nem látja, még nincsen meg a restart...
    persze kicsit tökörészik is, mielőtt a boot failure bejönne...
    de ez is mitől lehet????
  • ChevyG work
    #658
    mért van az, hogy lassan indul a win 1 sata vinyóról, mint 1 patárol???
  • bazza
    #657
    nah felment satára az xp, vmi RAID option ROM cuccost kellett bekcsapolnom bioszban, viszont boot az percekig tart (fekete képernyő)... ezt nem lehet vhogy megoldani?
  • bazza
    #656
    megha pl mostmár bevan dugva mindkét vinyó, akkor a pata bootolni se hajlandó.
  • bazza
    #655
    nahszóval összegezve: bioszban engedélyezve van, látszik a vinyó. wintelepítés addig jut, hogy Vizsgálat: 238567MB lemez:0 id:0 busz:0 nvatabus... és itt megáll. mit tegyek?
  • bazza
    #654
    plz vki segítsen! már a MaxBlas4el is próbélkoztam, de csak annyit értem el, hogy a win boot cd se műxik.
  • bazza
    #653
    megvolt.
  • czky
    #652
    A sata2-es vinyódat átjumperelted sata1-esre? Ha nem, akkor sürgősen állj neki!
  • bazza
    #651
    floppymeghajtót szereztem közbe, de ue maradt a helyzet...
  • bazza
    #650
    Hi all!
    Nemrég vettem az asus k8n lapomhoz egy sataIIes vinyót, volt már régebben egy sima patás. a bajok ott kezdődtek, mikor arra vetemedtem, hogy xp-t rakok a satára. a floppymeghajtóm besart, ezért integráltam a vezérlőt (legújabbat) az xp-be. fel is ment odáig, hogy formáztam, felmásolt pár fájlt és... mikor maga a telepítő indult volna, akkor csak a windows boot képernyő csíkja ment végig örök életre. ezek után már maga az xp telepítés is ott megakad, hogy (betölti a fájlokat) Vizsgálat: 238567MB lemez:0 id:0 busz:0 nvatabus...

    szal formázni se tudom, mivel ha be van kötve akkor a pata se bootol be. biosban felismeri Third ide masternek a vinyót, és bootnél is ki lehet vélasztani hogy arról bootoljon.


    mit lehetne tenni? plz help!!!
  • zmeor
    #649
    big enable drive kell ami benne van az sp-k ben
  • Saddalim #648
    lenne yg kis problematika az úgy kb 2 hónapja tárgyalt géppel. bocs a hülye linkért ide, csak eredetileg másik topikba írtam...
    szóval két éve vettünk egy gépet.
    asus a7v600-x ati radeon 9600xt, 512mb ddr ram (nemtom milyen, nem látom a zsinóroktól :P), seagata barracuda 120gb ata (ez régebbi, de tökéletes), coolink ap-400x 400w, winfast tv xp tuner, lg cd rw-dvd combo.
    mind szép és jó, királyul működik. hozzájött egy nec dvd-rw és egy s.gate barracuda 120gb-os sata vincsi (használtan). (első vincsi 2db. 10gb (2 windows) egy 5gb (4,5-0,5 linuxnak), és a maradék egybe; sata: 50-70gb).
    teltek-múltak a hónapok, kb. 1,5 évesen a gép elkezdett kiakadozni, és néha kidobta a "disk failed" hibaüzenetet a sata-s vincsire, és néha kikapcsolt (mármint a vincsi). erről ebben a témában beszélgettünk, szóbajött egy új táp, és miegyéb. nagyon kontakthibának tűnt. időközben bejött egy sunbeam előlapi panel (höm-kijelzés, venti-szabályozós és még pár dugókivezetés). egyre sűrűbben dobta ki a disk failedet, néha bootolás közben ilyeneket írt, hogy "hardware monitor founded an error", ilyenkor sata-s kábelek ki-be és elindult. telt az idő, elkezdett kifagyogatni, és egyszerűen kikapcsolgatni a gép. az új tápot kiválasztottuk, megvolt a bolt, már csak a pénzre vártunk (gondoltuk ha már veszünk újat az legyen jó és bírja sokáig). ekkor egyik haveromnak túladtam a panelen, kiszereltem, és láss csodát, abbahagyódtak a lefagyások és a kikapcsolgatások. örültünk, juhé, a panel a hibás. havernak persze így má' nem kell, a pénz elúszott (így a táp megvevése is :P), azóta is ott hever a polcon. disk errorok is abbahagyódtak egy darabig.
    telt-múlt az idő, augusztus van. megint jön a sata-s topikban tárgyalt kattogás, vincsikikapcsolódás, disk errorozás. elkezdtünk új vincsit nézni, elég egyértelmű volt hogy a vincsi betegeskedik. nadehát, nincs pénz. várjunk.
    egyik nap hazajövök, megpróbálom bekapcsolni a gépen, rekordhosszúság alatt bekapcsol, 5 perc után lefagy. reset. megint 5 percet bír. reset. a windows má' el se indul... újrainstall, 3 napig megy királyul, megint nem indul a winfos. ekkor jött a király ötlet hogy szépen egyenként szedjük le a gépről a cuccokat. hoppá, kihúzzuk a sata-s vinyót, s láss csodát, beindul. érdekes. vinyó visszadug, nem indul. windows reinstall (adatleszedés céljából), király felmegy, láccik a sata-s vinyó!. elkezdjük dvd-re írni a cuccost, király. fele kész van, menjünk csicsikálni. másnap megint nem indul a winfos. vinyó kihúz, indul. és itt tartunk most.
    na most valahogy ki kéne szedni az adatokat, mert nem örülnénk neki ha eltűnnének, 6 év dolgai vannak rajta. adatmentő helyhez nincs pénz, naponta winfos-reinstallra meg idő és türelem. itt tartunk most, és ki kéne szedni az adatokat. valami 5let?
  • Narancs
    #647
    gyk: felmész az alaplapgyártó oldalára, és letöltöd a sata vezérlőd driverét. De így majd újra kell telepítened az XP-t ugyebár...
  • Narancs
    #646
    #643
  • mucsácsó
    #645
    Hello

    nah, hát az a helyzet, hogy hallottam egy megoldást arra, hogy hogy lehetne megcsinálni a vinyót, de ahhoz kellene egy olyan SATA illesztőprogram, amit a win telep elején kell F6-ot nyomogatni, floppyról feltelepíteni. Próbáltam a samsung.com-ról leszedett, direkt a HD120IJ vinyóhoz készült drivert felrakni, de az nem tetszett neki, mert vmi txtsetup.oem-et keresett...
    ez micsoda, és honnan lehetne leszedni?

    amúgy körülnéztem az alaplapi cd-n, de semmi driver rajta :(

    segítsetek legyetek szívesek, köszönöm szépen!
  • mucsácsó
    #644
    Nah....
    sikerült felszenvedni az XP-t a SATA-ra, de:
    csak úgy lehetett, hogy a Seagate is bennt volt vele együtt. Így most 2 XP van fennt, ugye indításkor választani is kell hogy melyikről bootoljon.
    De ha most lehúzom a Seagate-et, hogy csak az az egyetlen egy vinyó legyen rendszerestől, akkor eltűnik a vinyó, és nincsen a friss rendszer sem vele együtt. De viszont ha visszadugom a Seagate-et, akkor megint tudok választani a két rendszer közül. Ezt nagyon nem értem miért van...
    szerintetek?
    mert szeretném kiszedni a Seagate-et, hogy csak a SATAs maradjon meg...

    egyébként az alapom Mercury P4VM800M, 2db SATA slottal (2.-ba van éppen bedugva)
    vmi egyéb ötlet?
  • Narancs
    #643
    Megoldás: alaplaphoz adott (vagy nem adott, akkor töltsd le) sata vezérlő driverét nyomd be az XP telepítéskor (mikor elindul 1000L tapizd az F6-ot, akkor be fogja nyalni az XP a sata vezérlő driverét).
  • Sephi
    #642
    Eloszor is milyen alaplapod van?

    Hany SATA port van? Vigyazal mert az ujjab ASUS alaplapoknal kicsereltek a 3-mast az 1-essel. BIOS-ba kerlek nezd meg hogy egyaltalan engedelyezve van e a SATA a elso masodik vagy a harmadik-negyedik reszen. Es foleg alistad AUTO-ra a detektnel.
  • mucsácsó
    #641
    Hello!
    Lenne egy problémám SATA vinyóval, remélem tudtok segíteni.
    Van egy régi Seagate vinyó, egy 40 GB (IDE), és múlt héten ez mellé lett még egy SATA 120 GB Samsung (model HD120IJ) vinyó.
    A Seagate már nem kell nekem, ezért szeretném a Samsungra a Wint. Ezért lehúztam a Seagate-et, hogy csak a SATA legyen. Szerettem volna erre az új winchesterre telepíteni a Windowst (SP2), de a telepítő kezdetekor, miután az illesztőprogramokat összegyűjtötte, kiírja, hogy nem talál semmi merevlemezt.
    Tudjátok, hogy mi a probléma? amúgy a vinyóhoz nem adtak semmi illesztőprogramot..

    (és az a durva, hogy BIOS-ban nincsen ott a vinyó, de viszont a windows látja...
    de volt olyan is, hogy ott volt a BIOS-ban)
    mi lehet a baj? Lehet a jumpereléssel van gáz?
    mondjuk a 1,5 GB/s limitre nem raktam még jumpert.

    segítsetek legyetek szívesek! köszi előre is!
  • Sephi
    #640
    En is szeretem a winfost :D
  • CSOCSO
    #639
    nah kiderult a turpissag... ez a kurva xp egy servisz pakkel sincs felszerelve.. pedig ugy tudtam hogy ez egy angol sp2 professional!

    nah... nemsokara felrakom az sp1 es magyar xp-t

    emiatt a kurva dolog miatt vesztettem el tobb mint 50 ezer fenykepet es minden filet ami fontos volt szamomra:(
  • Sephi
    #638
    Kozben megoldottam. ZA-mal kikapcsoltam mindennek aminek lehetett a SUPER modot es ASK -ra tettem. Es elindult es megyen mint a cudar jegenyefa :D
  • CSOCSO
    #637
    en azt se ertem hogy az en 300 asamat miert 120 nak latja.. de mindjart felhivom a szigetet es megkerdem toluk
  • Sephi
    #636
    Lehetettlen :D
  • CSOCSO
    #635
    kezd elolrol az egeszet es kapcsold ki a kurva windows updatet
  • Sephi
    #634

    Megcsinaltam hogy mukodjon a SATA -am! :D

    A Maxtor MAxBlast 4 kellet. CD verziorol bootoltam es a kis menuben leformataltam es ujra raktam a particiokat. Csodalatosan megyen :D



    Na megkerdem itt mert itt vannak olyanok is akik talan segithetnek nekem.


    Telepitem a winfost xp pro sp2 -est. Telepitem a drivereket mindent. Hirtelen wiondows update restartot ker de en knyomom mert meg formataltam lemezre particiot. aztan reboot es a WINDOWS logo ablaknal nem megyen tovabb. Na fogom magam reset majd LAST KNOWN GOOD CONFIGURATION -al belepek windowsba. Hirtelen latom hogy valami telepitt fel es keri hogy inditsam ujra mert az a valami fel akar telepodni. Ujrainditom es megint megakad.

    Szal nem tudom mi a francot akar telepiteni de az baxa el az egeszet.

    Micsinajak ?:D