873
SATA meghajtókról mindent ide
  • GyimiGábor
    #793
    Hello

    Az alaplapomon SATA II-es csatlakozó van, működne róla egy SATA 1-es vinyó?
  • hooah
    #792
    Nekem is SATA2-es vincsim van, ASUS M2N SLI Deluxe lappal, és bebotplás után mndig felugrik az új hardver varázsló buborék, meg a tálcán ott van a a kis ikon ahol le lehet csatolni USB-s cuccokat benne a winyómmal, mintha azt is le lehetne csatoni.
    SZóval ha valakinek vannak tapasztalatai a a satás winyókkal kapcsolatban adhatna tippet hogy kell-e hozzá driver, és milyen vagy, hogy a bios-ba kell-e állítani valamit az ASUS M2n-es lapoknál?
  • Szabó Péter
    #791

    SATA2 vincsim 42 000 Kb/sec -el másol saját magára, ez megfelelő érték?
    Mellette van egy PATA is, az már be van lassulva, kb 10 000 el megy csak.

    Ez így jó, vagy buherkodjam?
  • kisviku
    #790
    Most írtam egy leírást erről a "Laptop help plz" topicban.Érdemes elolvasni, nem akarom ide bemásolni.
  • ajem kisa
    #789
    #786!!!
    kettövel lejjebb....
  • LoVePrOgReSSiVe
    #788
    hy!!a sata winyó egyszerűen nem műxik,telepítésnél kiírja h "nem található merevlemez" miért nem??a kábel nem hiszem h para,a jumpert kéne átrakni vagy sata 1 dugeszből sata 2-be??help me pls
  • LittleBirdY
    #787
    Köszi, megvan!
  • ajem kisa
    #786
    Valoszinü volt az alaplapodhoz egy floppy lemez, az xp telepitése elején kell felrakni azt a kevés adatot, és akkor ugy felmegy az xp...
    De melyik gomb, mikor, már nem emléxem, bocs, de ha visszaolvasol, levolt irva valahol...
  • LittleBirdY
    #785
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem. Vettem egy Western Digital SATA2-es winchestert, és nem tudom rátelepíteni a windows-t. (xp) A BIOS-ban az IDE Channeleknél nem jelzi ki, ami szerintem nem is lenne probléma, mivel nem IDE, hanem SATA. Namármost, a BIOS utáni SATA RAID rendesen látja is a winyót, le is tudtam formázni az F4-gyel, vagy CTRL-S-sel elérhető menüben, viszont a winfos meg nem látja egyszerűen telepítésnél, azt írja ki, hogy nincs merevlemez a számítógépben. Valaki tudna erre a problémára megoldást? (Egy másik jumperrel lebutítottam a winyót, mivel az NF7-S alaplapom nem tudja a SATA2-őt.)

    Köszi a választ!
  • vkhunter
    #784
    Hi, ha érdekel valakit egy WD 160GB SATAII wicsi, az privizzen rám!
  • jenki2
    #783
    hi,

    egy PATA-vinyó mellé be lehet kötni egy SATA-vinyót? Vagy ez alaplaptól is függ?
  • MaSzKa
    #782
    HD500LJ az szar benne ez is 3tányéros mint a Samsung T133 400gb-os(ilyenemis van) HD400LD

    a t166 320mb-os verzió az 2tányéros
  • MaSzKa
    #781
    mpst vettem Samsung 500gb t166 16mb 7200rpm sata2-es hdd-t és 81MB/s sebességet tapasztaltam de melegedett is rendesen
  • Nivea
    #780
    nekem az lenne a kérdésem h holnap vennék egy sata 2es vinyot és az alaplapomhoz sata raides progi van. illeszkedni fog?
  • MaSzKa
    #779
    menni fog megnyugog6sz
  • Barny
    #778
    nekemis igy van
  • Barny
    #777
    igen
  • Mersh
    #776
    Szasztok!

    bocs, de nincs időm olvasni a hozzászólásokat
    olyan kérdésem van, hogy ha az alaplapom SATA I, ill passzn annyit tudok róla hogy sata tehát nem 2, mert 1 régi abit vt7-es lap... akkor ha vásárolok én 1 mai sata2 samsunk vinyót, akkor azzal menni fog?

    köszi
  • strebacom
    #775
    Sziasztok én abban kérnék segitséget hogy miért jobb az hogy a vinyómat AHCI vezérlövel használom és ne normál sataként van ennek jelentösége valami, vagy egy MAGYAR oldalt, ahonnan lehet infókat szerezni erröl....

    Elöre is nagyon köszönöm!!
  • MaSzKa
    #774
    akkor itt az ideje tölst le a legújabbat az alalplapod hoz+bios frissités ennyi
  • dav1a
    #773
    Valaki válaszoljon plíz!!! Nagyon sürgős lenne.
  • MaSzKa
    #772
    nekem az a tapasztalatom 2db 250gb-os samsungal hogy a satás verzió kb 5% -al lassabb több testprogi szerint
    hdtune 2.53
  • dav1a
    #771
    Az lenne a problémám, hogy van egy SATA vinyóm, eddig a windowshoz soha nem telepítettem semmilyen drivert, meg semmit és jól megy (legalábbis remélem ). Most betettem mellé egy SATA 2 -t (mindegyik samsung egyébként) és elég lassan megy át a SATA-s ról a SATA 2 re az adat (olyan 4000 kbyte/sec környéként, ha a sima satáson másolok egy fájlt 10x gyorsabb). A SATA2-höz sem telepítettem semmilyen drivert és a BIOS ba semmit nem állítottam át. Ez így normális, vagy vagy nem? Ha nem mit tehetek?
  • janos666 #770
    A winyó tetejére írták hogy a jumperekkel beállíthatok Spred Spectrum Clocking-et. Az jó lenne nekem vagy felesleges (miért nincs eleve úgy jumperelve?)?
  • Marcinko
    #769
    Szevasztok !

    Segítséget szeretnék kérni !

    Vettem egy új satá-s alaplapot meg egy 250 GB Samsung wincsit, 2 felé particionáltam, a rendszer 20 GB. és 230 Gb. a játékoknak meg mndennek. Majd feltelepítettem rá a Windows XP Reborn-t. Telepítés a sata 20 Gb-re minden ok. Pörög a winyó, másol mint a villám, majd mikor már csak 230 Gb. partición csak kb. 200 Gb. szabad hely van akkor belassul a másolási sebesség 2800 Kb/sec, és nem tudom, hogy miért!
    Elméletileg alaplapi drivert felraktam ( Intel Inf file ) meg mindent ami a alaplapi CD-n van és kellhet.

    Mi lehet a megoldás ?!

    Előre is kösz a segítséget.
  • Eagle16
    #768
    Csak sebességben más.De az sem olyan jelentős.
  • grebber
    #767
    Sata és a sata 2 között foglalatbeli/csatlakozó beli eltérés van vagy csak a sebessége más??
  • Akuma
    #766
    Ha jól tudom, akkor az asztali számítógépekben szokott 3,5 colos lenni és a laptopokban 2,5 colos, de azonban most úgy lementek a laptop winyók árai, hogy nem kizárt, hogy felbukkannak asztali pc-kben is...
  • autoszimulator
    #765
    Mit jelent az a mobil rackaknél, hogy 2,5" vagy 3,5"-es S-ATA? nekem van egy maxtor diamondmax 20-as vinyóm, 160 gigás, de gőzöm nincs,m hogy akkor az most 2,5 vagy 3,5...
  • eNiX
    #764
    Megoldódni látszik a probléma. Már rájött a gép h SATA cucc lesz benne. Még lehet fel kéne rakni vmit h a vinyóm is lássam.
  • Grifidos
    #763
    Biosban állitsd PATA emulation-ra a SATAt
  • eNiX
    #762
    Hát ez az hogy nem látom! :(
  • ChaosTeam
    #761
    De a Biosban látnia kellene a winyót, ha SATA akkor is, én is látom az én winyómat a BIOS-ban....
  • Storung
    #760
    Hello!

    Valószínűleg így nem is fogod látni...Az XP telepítéskor a más gyártótól származó hardverek hozzáadása (talán F6 gomb, ha jól emlékszem)segítségével teheted fel a kártya driverét, azután mehet a telepítés...
  • eNiX
    #759
    Régen ezen az SG fórumon mintha sokkal többen lettek volna. Segítőkészek voltak. Mi lett velük?
    Gyerekek, nagyon fontos lenne nekem, hogy tudjam mit tegyek Ötleteket várok
  • eNiX
    #758
    Ja és ha valaki azt ajánlaná, hogy frissítsem a Bios-t, akkor kérem mondja el, hogy hogy kell.

    De válaszoljatok plz!
  • eNiX
    #757
    Helósztok!
    Van nekem egy SATA-s 160 gb-s Samsung winyóm, amit egyszerűen nem tudok beolvasni a Bios-ban.
    AZ alaplapom egy régi Matsonic MS9138E, amin még ugye nem volt SATA csatlakozó. Namármost én vettem egy PCI Serial ATA Host Controller kártyát, amire már rá tudtam kötni a vinyót, de mint írtam, a Bios nem látta. Betettem a jumpert is, meg nem is, és úgyse jó. "Nézegettem" a papírt amit adtak hozzá de nem úgy jön ki ahogy ott le van írva.
    Szeretném az XP-t rátenni.
    Ja a lemezen amit adtak hozzá, valami Silicon Image mappában vannak cuccok, de nem vágom, hogy mit hogy kell.
    Az alaplapom CD-jén meg nem találtam SATA-ra utaló fájlokat.

    Nah, hát ennyi lenne. Valaki(k) kérem segítsen(ek)! Köszönöm!
  • hocza
    #756
    Kösz!
  • Eagle16
    #755
    Mármint nem lehet, hanem igen, tudod majd vele használni úgy értettem :), csak Sata 1 -ben fog menni.Átkell csak jumperolni, aztán ha lesz később Sata2-es lapod, akkor meg vissza jumperolod.
  • Eagle16
    #754
    Lehet.