873
SATA meghajtókról mindent ide
  • Apus
    #833
    Sziasztok!
    Vettem ma új VGA-t, felraktam a drivert meg a sok szart ami a lemezen volt, ezután bootnál elszállt a vinyóm, mint kiderült, valami felcserélte a meghajtóimat. Így a C: Sata meghajtóm D: lett, az IDE meg C:. Van mód valahogy visszaállítani? Nyomtam egy win reinstallt, de rohadtul idegesít.
  • desigo
    #832
    Érkezőben a SATA 3.0
  • Solten
    #831
    1 Sata 1 eszköz, nem kell jumperelni.
  • clyman
    #830
    Hi a következő gondom van, van a gépbe egy 250-es sata vinyó meg meg egy sata dvdíró egy ide dvd író és egy ide vinyó és ost vettem egy usb portos külső satas mobil racket egy satas 500-as vinyóval a kérdésem az lenne hogy ugye a satas cuccok külön port-ól mennek nem úgy mint a ide-s cuccok hogy egy kábelen két dolog is lehet nekem egy satas kábelen csak egy cucc van, kell -e jumperelni a vinykat meg dvd-írokat mert amikor bekötöttem az új dvd írót pl a gép nem látta és olyan is volt hogy a windows nem bootolt be csak akkor ha lehuzok a mindent a 250-es vinyó kivételével amin a rendszer van. Tehát most mit kell tenni hogy minden menjen kell -e jumpereli?
  • mkapas
    #829
    hello

    nekem tudnátok adni egy linket ahol találok sata drivert???
  • sgt anderson
    #828
    Sztem külön driver kell a vinyóhoz, hogy lássa a Windows telepítője. Én nekem ilyen gondom még nem volt de sztem így meg lehetne oldani:
    Mivel nincs flopid, ezért ki kellene írnod a drivereket egy újraírható lemezre, majd a laptopon elkezdeni egy telepítést és amikor megkérdez valami olyan h más gyártótól származó SCSI vagy RAID ill. program telepítése, akkor asszem F2-t kell nyomni és akkor valószínű h. telepítési utat vagy valamit kér. Ott gondolom meg kell adni a CD-t és remélhetőleg jó lesz.
  • weise
    #827
    SZiasztok!
    Egy FSC Amilo Pi2512 tipusú laptopra szeretnék XP-t tenni. Sajnos azt mondaja a telepítő, hogy nincs benne HDD. A Bios-ban semmit nem tudok állítni ami a SATA-t kompatibilissé tenné? Mit lehet vele kezdeni? Floppy nincs!
  • bergerj
    #826
    a 250 gb nagyónjo és gyórs
  • bergerj
    #825
    nészd meg eszköz kezelöben hogy a drv fent vane a winyoé
  • sgt anderson
    #824
    Üdv.
    SAMSUNG HD161HJ típusú vinyóhoz keresek még mindig elektronikát. Ha vki tudta segíteni írjon!
  • Kenworth W900L
    #823
    Üdv mindenkinek.WesternDigital 7200rmp,SATA,16mb,250GB.Véleményetek???
    Szerintem meg amiket hallottam,az alapján jó kis vinyó. :)
  • Gecsomane
    #822
    Hello üdv! Tudna vki segíteni hogy a hülső usb-s hdd-m (Western Digital) partícióit mért nem látja az xp, pedig eddig látta (miután újratelepítettem akkor is) és most még egy usb eszköz ikon sem jelenik meg,pedig a felcsatlakoztatása megtörténik; a sajátgép jobbklikk -kezelés-lemezkezelésnél meg csak egy formázatlan hdd-t lát-pedig tele van és partícionálva van rendesen, mivel eddig tudtam használni. Volt valakinek hasonlóval dolga??

    köszönöm és fontos lenne mert mindenem rajta van
  • Solten
    #821
    Miért nem dobsz fel egy hirdetést (logout pl), hátha meg vki meg akar szabadulni 1 ilyentől.. :)
  • MaSzKa
    #820
    hello
    köszi ezt már néztem ez nem magyarországon van

    és drága a szállítás is és marha bonyolult és nincs telefonszám se :-(
  • Zsolt01
    #819
    Ez ?
  • MaSzKa
    #818
    hol lehet kapni VIA VT6421A Pci Sata vezérlőt
    használt is jó lenne
  • virs lee
    #817
    SP2 kell. Vagy Vista.
  • Zsolt01
    #816
    Tehát SATA2 a Vinyód és az alaplapod is tudja ezt, akkor szerintem automatikusan felismeri a BIOS.
    Gondolom Xp -t akarsz feltenni. sima Xp nem látja a SATA vinyót, Xp sp2 igen !
  • rzs
    #815
    Segítség kellene! Xp-t telepítenék, de a bootolás után a telepítés kezdéskor azt írja, hogy nincs merevlemezem, vagy nem jól csatolt. Alaplapon a SATA2 slotba van csatlakoztatva. BIOS-ban hol keressem a beállításokat?
  • virs lee
    #814
    A külső vinyód a C:\, ilyen akkor is kell a windowsnak, ha D:\-re rakod az oprendszert.

    Érdemes erre figyelni akkor is, ha 1 vinyón van 2 partíció, és letörlöd a primaryt, akkor a secondary lesz az első meghajtód. Ha utána a primary helyén újra létrehozol partíciót, azt a secondary utáni betűjelre rakja be.

    Megoldás: belső vinyót újraformázni, külső vinyó nélkül oprendszert telepíteni.
  • virs lee
    #813
    eSATA vinyó + hot swap. Azt hogy kell? Sokfelől hallom hogy ez is tud ilyet, de nálam nem, lefagy fel/le csatlakoztatáskor. Lehet hogy a 965-ös alaplap csak ilyet tud, kéne vmi modernebb, vagy vmi más az oka?
  • Zsolt01
    #812
    Telepítésnél rajta volt a külső vinyó is, mi !

    Mert ha igen, akkor az a probléma !
  • CitizenX
    #811
    Adott egy SATA vinyó, rajta egy XP-rendszerrel. Ez mellett van egy külső vinyóm. Egyébként mindekettő SEAGATE. Na, az a bajom, hogy amennyiben nincs bekapcsolva a külső vinyóm, az XP nem hajlandó bebootolni, error disk felkiáltással. Eleve fura volt, hogy telepítés után a SATA belső vinyó lett a D: és a külső USB-s lezz a C:

    Ez hogy lehet? És miért nem bootol be a rendszer a külső vinyó nélkül, amikor azon egyetlen deka rendszer sincs?

    Ha be van kapcsolva, akkor minden megy flottul, de akkor is zavar ez a "megoldás". Valaki lenne oly kedves, és elmagyarázná a jelenség lényegét?
  • emese1985
    #810
    Hali!

    SEGÍTSETEK!!!!
    Újra akarom rakni a windows xp-t a gépemen, de valahogy amikor elindul a telepítés kiírja, hogy nem ismeri fel a vinyót. SATA II-es, az alaplap is tudja kezelni a SATA II-t, és mégis kiírja. Valószínűleg kell egy bootfloppy, erre már rájöttem, de hogy csináljam? Megpróbáltam a kapott cd-ről a floppyra megcsinálni a bootdrivert de nem sikerült. Mit csináljak??? Vagy már azt is mondták, hogy a windows telepítőbe rahja be a drivert, azt hogy csináljam??? Mit, honnan, hova, és hogyan csináljak?

    Előre is köszi a segítséget!
    Alaplapom: Gigabyte-K8N-SLI, nVidia nForce SLI/2 PCI-E*16 Socket 939/ATX/2 PCI-E*1,4 DDR Dual-CH/8_CH Audio GbE/4 SATA II/10 USB2.0
  • kiskifli
    #809
    Sajnos bebizonyosodott,hogy a Samsung vinyok nem a legjobbak közé tartoznak,tesztelések alatt sok hibájukkal találkoztam nem ajánlom még alacsonny árfekvése ellenére sem...
  • jgeri
    #808
    Üdv!
    Pénteken vettem egy sata2-es winyót, az alaplapom csak sata1-et támogat, de bárhonnan másolok bárhova, sosem megy 5MB/s fölé a másolási sebesség...
    A régi winyóról sem gyorsabb az új felé a másolás.
    Ez mitől lehet?
    Vistám van, alaplap: p4s800d
  • virs lee
    #807
    Vinyón belüli másolásnál előfordul. Külön vinyók közt 60-70 MB/s szokott lenni (eSATA esetén is).
  • virs lee
    #806
    SATA 1/2 oda-vissza kompatbilis, de mindig a lassabb (1) sebességével működik.
  • Zsolt01
    #805
    Sziasztok.

    Lenne 1 dilemmám:
    veszek 1 Mobil Rack KÜLSŐ 3,5" USB 2.0 SATA és ebbe bele 1 Samsung 500 GB. 7200 rpm SATA2-300 16MB.
    Ez így gond nélkül jó lenne, igaz ?
    SATA kábel köthető SATA2-be, igat ?

    Köszi előre is !
  • Badika
    #804
    Hi!
    A következőre kérnék segítséget: van egy sata 2 samsung vinyó és egy gigabyte p35 ds3 lapom. A másolások csak 18-20000 kb/s sebességgel mennek. Asszem ez kicsit kevés nem? Valami ötlet?
    Plz help
  • sgt anderson
    #803
    Na vki tud az emlegetett HD161HJ Samsung vinyóhoz panelt? PLS HELP!!
  • kiskifli
    #802
    Sata-2 probléma! Alaplap:asrock,vinyó:Samsung.Bios frissités ok, csatolások ok, jumper lehuzva, sata-2 driver felrakva.Probléma:Csak sata1-ben müködik tökéletesen. Sata-2 bármely program vagy játék telepitése betyár lassusággal, mégis HD tach-al tesztelve tökéletes sata-2 sebesség. Xp hiba vagy alaplapi vezérlö hiba vagy talán vinyó?
    Nos?
  • tmisi
    #801
    Nemtom van e a vinyón jelzés, de meg kéne próbálni átdugni SATA1-re a jumpereket.
    De ha lekapcsol, lehet hogy bedöglött a cucc. Ha a jumper nem segít próbáltasd ki más gépben is, ha nem jó, akkor vidd vissza a boltba és cseréltesd ki.
    Amúgy a 350-es táp remélem valami márkás. Mert attól hogy az IDE-k mennek, még a SATA ágon nem biztos hogy elég a kraft (márha nem átalakítóval kötötted be a tápot).
  • szelindi
    #800
    Sziasztok!

    Olyan gondom lenne,hogy vettem egy Samsung HD161HJ sataIIes vinyót. Beraktam a gépbe 2 idés vinyó mellé és tökéletesen elindult a cucc,leformáztam és átghostoltam a rednszer partíciót. Majd újraindítottam a gépet beállítottam a bootot a satára. Elindult,de bele fagyott az xp.Reset és a gép indulás után kb. 3 ms-el,mikor felpörgetné a vinyót kikapcsol. Az idés vinyókkal tökéletesen megy, a sata bekapcs után kikapcs. MI lehet a gond? Az alaplap egy asrock alife nf4-dvi (elvileg sataII-t tudja), csak 1 pci-s hálókártya van benne,meg 2 G RAM, 3500+ athlon64, 350W-os táp.(a táp simán elvisz 4 idés eszközt egyszerre,nem hinném,hogy a satás vinyó többet venne fel)
    A segítséget előre is ksözi!:)
  • llw66
    #799
    Az alábbi problémám lenne: van egy ASUS P5K alaplapom, és nem tudom használni a SATA hot-plug (menetközbeni csatlakoztatás + leválasztás)funkcióját. Valaki tud olyan opciót BIOS-ban vagy egyéb amellyel ezt lehet engedélyeztetni.A rendszervinyóm egy SAMSUNG HD501LJ(SATA2), és van egy hurcolászós vinyóm,SAMSUNG HD401L(SATA2) amelyet szeretnék néha menet közben fel vagy le csatlakoztatni a gép kikapcsolása nélkül.A P5K előtt egy M2N-E alaplapom volt azon rendesen tudtam ezt az opciót használni, akkor is ugyan ezek a vinyóim voltak.Amióta a P5K megvan egyszer próbáltam a 400GB-os menet közben csatlakoztatni, de nem ismerte fel, viszont ha kikapcsoltan csatlakoztatom a 400-as vinyót akkor rendben kezeli, tehát a vinyó biztosan jó.Ha valaki találkozott ezzel a problémával, vagy tudja a megoldást és megírná annak nagyon megköszönném! Üdv
  • cuek
    #798
    Sziasztok tudna nekem valaki segíteni vista64 boot dvd írásban, az a prob. hogy ki írtam de nem boot-ol be esetleg valami másik file-t is hozzá kell csapni?
  • Zoli007
    #797
    Mik a tapasztalatok a SATAs DVDRWkkel? Megy roluk a Win install gond nelkul?
  • sgt anderson
    #796
    Helló!
    Van vkinek egy SAMSUNG HD161HJ típusú rossz vinyója? Nekem is van egy és a fentebb írt vinyóhoz kellene nekem egy panel, ami a vinyó alján van. Az enyém elfüstölt és iszonyúan fontosak lennének az adatok!! PLZ HELP ME!!!
  • WiZZ
    #795
    hello
    a mostani gépemben van egy SATA vinyó, ill. van egy régebbi IDE vinyóm is. Az IDE vinyóról szeretnék másolni az újra, de azt nem tudom csatlakoztatni a gépbe,mert nincs az alaplapon IDE port.
    szerintetek van vmi jó átalakító erre, vagy a mobilrack a jó?
  • davidka003
    #794
    Igen, de csak Sata 1-es sebességgel.