873
SATA meghajtókról mindent ide
  • MacrosTheBlack
    #313
    Az, mivel elvileg a sata cuccok hotswappesek.
  • soulhunter
    #312
    nekem csak létrehozza a prticiot,és nem adja be még a formázó részt sem...

    amugy normális dolog,h leválaszthatonak látja...
    legalábbis minden ismimnél is ugy látja :)
  • edeleny
    #311
    Nekem sokadszorra csak akkor volt hajlando feltelepülni,ha elötte lassu formazassal a telepitö formazta meg a particiot.Viszont nekem semmi drivert nem adtak a vinyiohoz,/Maxtor/ Lehet ilyet szerezni valahol.A masik problemam,hogy levalaszthato meghajtokent latja a SATA vinyot,müködik rendesen,de normalis ez?
  • soulhunter
    #310
    van 1 probémám:
    winfost akarok tenni 400GB-s Seagate SATA vinyora...
    a régi rendszer alatt csináltam 15GB -s NTFS particiot primary -ként,hogy majd arra teszem az XP-t,erre érdekes jelenséget tapasztaltam:

    boot DVDről
    kék képernyő, kiválasztom a SATA vinyo 15GB particioját (minden IDE vinyot kihuztam,mer nem kellenek,hamár ugyis van 400 GB) :)
    erre azt irta ki,hogy nem találhato olyan fájlrendszer,amire települhetne

    na mondom szép
    telepitőből töröltem a particiot, gondoltam ha magának hozza létre,akkor csak rá megy...
    hát nem nyert :( ugyanez a hülye üzenet fogadott,amikor a frissen létrehozott 15 GB-s particiora böktem
    bezzeg a linux kérdés nélkül rámászik,csak azt meg nem tudom bekonfigolni rendesen,és mindig fekete képernyő lesz a vége :)

    ja,és ne kelljen már F6okat nyomkodni (visszaolvastam jopár hsz-t), mer nem kell hozzá semmi driver,hogy lássa a vinyom,nameg floppy sincs a gépben

    segitségeket előre is köszi :)
  • DanyyX
    #309
    winfos telepítésnél a SATA karihoz kapott floppyt be kell zavarni a meghajtóba, és amikor telepitésnél van a kék képernyő, valahol aközben kell F6-ot nyomni (alul kiírja). Az a lényeg, hogy a kis mocsok, csak floppyról veszi be a drivert, és akkor látszik a vinyó telepítésnél.

    Esetleg SIL3112 vezérlő van a karin?

    NF7-S lapom van, szóval abban tudom, hogy kell SATA-ról bootolni, de sima NF7-en nem tudom, hogy hogyan lehet SATA bootot belőni. BIOS-ban van olyan opció, hogy Boot Other Device azt mindenképp Enabledre kell tenni, de ott nm végom pontosa, hogy van a SATA boot...
  • jani1191
    #308
    Sima NF7-es deszkám van, magyarán SATA nélkül, és most vettem egy SATA karit Silicon Image-s, és hogy tudnám azt megcsinálni hogy a SATA karin levő 120GB-os vinyóról bootoljak?
    Köszke
    Vagy azt hogy winfos telepítéskor lássam a SATA karin lévő vincsit.
    A régi vinyót a PATA-sat kivettem.
    SATAS wincsi már be van particionalva 10GB+ a maradék, NTFS-nek bírni kéne.
  • GanXstaZoleeWrk
    #307
    fakk :)
  • Punkerwork
    #306
    igen
  • GanXstaZoleeWrk
    #305
    fölleg iso-kat 4+ giga másolok.
  • GanXstaZoleeWrk
    #304
    Ujabb kérdés lenne :)

    miért van az hogy friss xpnel sata vinyók között másolgatva 40000 a sebesség total commanderben míg 3-4 hónapos xpn tetű lassu 8000. Ennyit számítana a töredezettség??
  • GanXstaZolee
    #303
    erre jutottam én is kb, azért kössz az ötletet.
  • DanyyX
    #302
    Nem is mondtam, hogy az MSI lap gagyi.
    Én az Abitemhez kaptam moslék sata kábelt, pedig az se gagyi, meg jópár laphoz osztanak szart. A kábel csak ötlet volt.
    Ha formattal megoldódott, akkor biztos nem a biossal vagy a kábellel volt baj.
    Valszeg a vinyó bootsectorában nem ugy volt valami, ahogy kellene lennie.
  • GanXstaZolee
    #301
    erre is gondoltam de ez egy MSI lap nem valami gagyesz és működik azóta is, semmi gond. 296-ban irtam hogy megoldódott a gond. De én sem értem mit miért :)
  • DanyyX
    #300
    A SATA kábeled kontakthibás.
    Venni kell normális SATA kábelt, mert amit adnak hozzá gyárilag az egy fos!
    Én 600 FT-ért vettem darabját, és ráadásul UV érzékeny is.
    Az a lényeg, hogy ne ezt a szürke vagy piros színű lapos szart használd, hanem olyat ami puha anyagú, könnyen hajlítható, vagy hengeres, és lehetőleg minőségi.
    Nem árt megnézni a csatlakoző rögzítését sem.
  • Akuma
    #299
    mondjuk biosban beállítod a sata-s winyódat elsődleges bootnak
  • Vypera
    #298
    Van egy SATA-s vinyó, amin fenn van az xp, mellé lett véve egy sima vinyó. A problémám a következő: bootolásnál a sima vinyóról akarja betölteni op.rendszert, de nem tudja mivel nincs is rajta, hogy tudom megoldani, hogy továbbra is a SATA-s vinyóról bootoljon be. A sima vinyó slavebe van kötve. A segítséget előre is köszönöm.
  • SirArcheer
    #297
    Sziasztok!
    Nekem is volt gond a SATA-s vinyóval mert Xp Sp2 nem ismerte fel.
    De xp telepítő cd segítségével leformáztam, csináltam két 100Gb-os partíciót, és most minden gond nélkül látja....
  • GanXstaZolee
    #296
    1.6os a legfrissebb a bios.


    a megoldás a teljes format volt és ugy uj rendszer, amit nem értek mivel elötte ezen a winyon nem volt rendszer. ja sp2 itt is. Na mind1 :)
  • uzsidoboz
    #295
    Msi lapoknál volt egy olyan hiba a biosban, hogy nem tudnak bootolni satas winyóról , mondjuk nekem simán felismerte a windows sp2 telepítő cd a winyót!
    Egyébként szerintem mindenképp jól jársz egy biosfissítéssel nekem sok problémámat megoldotta! Ha nem olyan régi alaplapod akkor nem érdemes!
  • Steffff
    #294
    Hi! Tegnap még azt mondtam volna, hogy lóf**zt fogok venni Maxtor winyó, mikor azok sorba mennek tönkre és melegszenek mint állat.
    DE!
    Itt ahol dolgozok beszélgettem a rendszergazdával és azt mondta, hogy neki még egy winyó se romlott el! (Vesz Maxtort is meg Samsungot is)
    Plussz még azt hogy az új Maxtor winyók nem melegszenek!
    van egy szerverben (ami az új szerverünk lesz) 8 250Gb-os Maxtor HDD. Nem melegszenek!
    Ez számomra meglepő volt, mivel az általam ismert 160Gb-os IDE-s Maxtorok kib**zott forróra "izzították" magukat, és plusz hűtést igényeltek.. LOL
    Na mindegy!
    Elgondolkozok egy --== Maxtor 250 GB. 7200 rpm SATA-150 16MB ==-- vételén...
    Meglássuk mi lesz belőle! :P
    Köszönet a válszokért! Bye all!
  • Robin Hood
    #293
    Ez hulladék, csak 8 mega caches. A 300-as maxtor 16 megás.
  • Koppernikusz
    #292
    64 es win akkor használj majd ha vannak hozzá kiforrott driverek.
    mostmég csak játszótér állapotban van :) [ linux k2.6> playground :) ]
  • GanXstaZoleeWrk
    #291
    64bites xphez kéne Sata vezérlő hol keressek? MSI a lap.

    Másik mi a f*szért van hogy xp telepítésnél látja bios a winyot, boot cdről majd miután első lépés megvan telepitve floppyrol satas-cucc ujrabootnál nem megy tovább a telepítés hanem hibaüzenettel megáll. Mintha nem akarna bootolni SATAról, ami érdekes mert az van beállítva.

    Multkor ugyanezt eljátszotta akkor megoldottam ugy hogy 2 SATAS winyóból 1et lehuztam de mostmár 1el is ugyanezt játsza.

    A másik meg hogy a microsoft a faszért nem birta beletenni a 64bites xp telepítőjébe a mostani SATAS-s drivereket amik 64bit kompatibilisek... kapja be a billgenya :)
  • uzsidoboz
    #290
    Üdv!

    Megvettem a samsung winyóból a 200-st! felismeri a gép meg minden csak az ide csatornát nem tudja telepíteni a windows!a következőt írja:hiba történt az eszköz telepítése során, az eszköz nem erre a platformra készült!
    (a Biosban minden jól be van állítva)
    Inicializáltam + le is formáztam + másolgattam is rá!
    Gondolom a vezérlővel lehet gond, egy haverom azt mondta bios-t kellene frissítetem akor jó lenne, szerintetek is?

    Köszi
  • [Jakuza]
    #289
    Ezekszerint igen: "Those controls you speak of will not be compatible with SATA-2 hard drives unless the SATA-2 drives can slow down to SATA-1 speeds when plugged into an SATA-1 controller (similar to how USB 2.0 works when plugged into a 1.1 port)."
  • Szasza20
    #288
    Hi All
    A Sata 2-es Winyó működik olyan alaplapon amin csak a Sata 1 van?

    Köszi
  • Steffff
    #287
    Sziasztok!
    Teganp vettem észre számítógépes árlistán, hoyg kijöttek a SATA 2-es winyók a piacra.
    Utánna néztem a neten, hogy mi az ujdonság ezekben a HDD-kben, és ezt találtam:
    HWSW - Samsung SATA II

    Ez mind szép és jó, de lenne egy kérdésem:
    SATA II-es winyót le lehet kezelni sima SATA portal? Vagy már új alaplap kellne hozzá! Mittomén SATA II-es portu?
    Valaki tudna segíteni? új alaplapot kell vennem hoyg ilyen winchestert kezelhessek? Szeretnék fejleszteni és nem tudom, hogy mit tegyek! Nyitott vagyok új alaplapot venni, de ha jól láttam az árlitákat "SATA, ATX II"-es kijelzés az AMD 64-es alaplapokon volt!
    Nekem még normál NF7-s -es alaplapom van, és nem kis beruházásnak számítana nekem hogy 64-es gépem legyen, szal ennek tükrében nem biztos hogy cserélék...

    Előre is köszönet a segítségért!
    Bye all! Steffff
  • ACE
    #286
    Namost szerintem ha nem lenne bekapcsolva a SATA vezérlő a Bios-ban, akkor most nem nagyon tudnék Neked írni itt... de azért majd megnézem...
  • ibrik
    #285
    Hogy egy SATA-150 merevlemez tökéletesen működjön, a következő feltételeknek kell teljesülnie:
    - az alaplapnak (vagy alaplapi vezérlőnek vagy a PCI-os vezérlőnek) támogatnia kell a SATA-150 módot (bár a mostani SATA-s alaplapok mind támogatják, de némeliyknél nem alapból, hanem használni kell a SATA-vezérlő telepítő lemezét (vagy az alaplap telepítő CD-jén van rajta)
    - a másik gyenge pontja a SATA merevlemezeknek, maga a SATA-kábel, ami elég sérülékeny (pl. nem mindig bírja a hajlítgatást - főleg azok, amelyeket alapból az alaplapokhoz adnak)
    - ha a windows-ban Ultra-ATA-nak látszik, akkor meg kell nézni a BIOS-ban, hogy egyáltalán aktiválva van-e a SATA-vezérlő
    - most jön az én esetem: nálam semmit sem kellett telepíteni, csak a BIOS-t rendesen beállítani a SATA merevlemez fogadásához és a hagyományos ATA-lemezekkel való sorrendet megadni, aztán mindenféle driver-floppy nélkül felkúszott rá a windows (Pro SP1 Corp. Ed.)
  • ACE
    #284
    Kérdés!
    Hogy a picsbe kell rábírni a windózt, hogy a SATA vinyómat ATA150-ben kezelje, és ne ATA100-ban. Most SATA Controller helyett ugyanolyan Ultra ATA Controller drivere van fent a Windózban, és nem tudom sehogysem átváltoztatni...
    Help
  • Maximus4
    #283
    Köszönöm a segítséget!
  • DanyyX
    #282
    jó lesz!
  • Maximus4
    #281
    KÁBEL SATA TT kék UV 50cm,ilyet találtam,gondolom ez jó lesz.
  • DanyyX
    #280
    Akkor mondjuk bemész Mustárba, ott biztos adnak.
  • Maximus4
    #279
    Budapest
  • DanyyX
    #278
    Merre is laksz?

    Sztem legtöbb helyen van ilyen.
  • Maximus4
    #277
    Köszönöm veszek csak még azt áruld el légyszíves,hogy melyik üzletben lehet kapni,mert gondolom nem mindegyik árul ilyet.,vagy igen?
  • DanyyX
    #276
    valszeg a kábel KH-s.

    Vegyél 600Ft-ért ilyen puha kör alaku kábelt. Nekem UV-érzékeny van, de az jó minöség.
  • Maximus4
    #275
    Vagy esetleg próbáljam meg a másik két sata csatlakozót az alaplapon?
  • Maximus4
    #274
    Aha köszi,nekem mind a kettő piros,de azért jó,hogy sikerült kifognom két szar kábelt.