1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • Papiczky
    #1030
    Sziasztok!

    Wasse1: A város népességének növelésére a legjobb módszer további épületek építése, mert a népesség növekedés függvénye kapcsolatban áll a város szintjével, tehát az épületek számával. A granary és bakery jó választás lehet erre a célra tökéletesen megfelel.

    Namees: Ez a program hibája - sajnos - 1.05-s folt sem orvosolja tökéletesen, nálam is előfordult. Az egyetlen megoldás ha új játékot kezdesz. Legalábbis nálam ez nyújtott segítséget. Egyébként ilyen ritkán van, 20 játékból csak egyszer fordul elő jelenlegi tapasztalataim szerint.
  • Wasse 1
    #1029
    Hello! Hogy tudom a várak népességét növelni? Mert a játék kezdetén soha nem tudok támadni, mert nincs elegendő ember egy ütőképes támadásra...
    És a zsoldos táborokat térképen h lehet jelölni?
  • Namees
    #1028
    A játéknak amikor kedve van kilép : vagyis mindig amikor elindítom a játékot játszok vele fél vagy 1 órát és kilép még akkor is ha a csata mezőn vagyok :S pedig nekem még a játék is eredeti
  • Papiczky
    #1027
    Sajnos még nem készült el.
  • Namees
    #1026
    Van magyarítása a játéknak?
  • Papiczky
    #1025
    Nekem is SP3 van és nem csinálja ezt. Nem tudom mi lehet a baj :(
  • ghost rider
    #1024
    Az a baj, hogy nem ALT+F4-el lépek ki, hanem normál kilépésnél állítja át, nem tudom, de ha a program hibája akkor elég fura, hogy ezt régen nem csinálta.

    De lehet hogy azért van mert xp sp3 van fent a gépemen.
  • Papiczky
    #1023
    Szia!

    A monitor felbontást csak akkor változtatja meg ha ALT+F4-el lépsz ki a játékból, egyébként a normál kilépésnél nincs baj. Nekem is szokta csinálni. 16:9-es monitorom van és igen gyakran előfordul, bosszantó dolog de ez alapjába véve a program hibája sajnos nem lehet vele mit kezdeni :(

    Próbálkozz könnyű fokozaton, az kicsivel nehezebb csak mint a játék alap normál nehézsége. Örülök ha tetszik, bár pár korrekció még biztos ráférne. Talán majd egyszer arra is sor kerül :)

    További tapasztalataid ha vannak szívesen fogadom, kíváncsi vagyok kinél hogyan működik :) Esetleg képeket is.

    Jó játékot!
  • ghost rider
    #1022
    Szia!

    Letöltöttem a módosítást, és hibátlanul működik!

    Közepes fokozatban próbáltam ki, de elég erősek voltak az ellenfelet, tehát tényleg sokkal agresszívabbak lettek, lehet hogy túl erősek is, de mondjuk ez nem baj, nagyobb a kihívás, lehet, hogy én vagyok béna a játékhoz.

    Mondjuk már régen is játszottam vele utoljára.

    De van 1 olyan hibája a játéknak, hogy amikor kilépek belőle, olyan mintha megváltoztatná a monitor felbontását.
    Ez régen nem fordult elő, és nem tudom mitől van, újra is telepítettem pedig.

    Ha tudtok segíteni azt megköszönném! :)

  • Papiczky
    #1021
    Bocsi a linket elrontottam :s

    http://www.spzlap.extra.hu/fajlok/erdelymod_20.rar

    Ez a helyes.
  • Papiczky
    #1020
    Elkészült a módosítás!
    Várom a véleményeket. A mellékelt fájlban le van írva a telepítés menete.

    www.spzlap.extra.hu/fajlok/eredelymod_20.rar


    A változások listája:

    Globális változások:
    - A gépi játékos agresszívabb lett.
    - A legnagyobb szintű városok 50 egységnyi élelmiszertárolási helyet kaptak.
    - Több tartomány át lett nevezve a pontosság érdekében. – nagyobb részük elvain „Holy Rome” módosításából lett másolva!
    - A katolikus vallású államok pénz bonusza 30%-ról 20%-ra csökkent.
    - A kiátkozott katolikus országok bevétele 10%-al csökkent.
    - A pogányok pénzét csökkentő vallási hátrány -30%-ról -20%-ra változott.
    - Az iszlámvallású államok 5%-os pénz bonuszt kaptak.
    - Az iszlámvallású államok bonusz harci morálja 3-ról 3-re csökkent.

    Magyar változások:
    - Magyarország számára „Horse Archer” helyett „Steppe Cavalry”-t vált kiképezhetővé.
    - Magyarországon már nem lehet „Slavonic Axeman”-t és „Slavonic Bowman”-t kiképezni, helyettük „Axeman” és „Bowman” a váltak kiképezhetővé.
    - Magyarország zászlajának színe javítva lett.
    - A magyar királyi családok javítva lettek.
    - Erdélyben kiképezhetővé vált egy új katonai egység a „Székely”.
    - Erdély a korai korszakban játszható tartománnyá vált.
    - Ajtony (Bánát) a korai korszakban játszható tartománnyá vált.
    - Néhány magyar név lett hozzáadva a játékhoz, illetve a meg lévők ki lettek javítva.
    - A többjátékos módban lehetségessé vált magyar katonai egységeket kiválasztani a „Magyar units” opció alatt.
    - Magyarország minden magyar nemzetiségű régiójában lehetséges „Steppe Cavalry”-t kiképezni.


    Királyságváltozások:
    - Több új játszható királyság lett a játékba beletéve – a legtöbb elvain „Holy Rome” módosításából lett másolva!
    - Több királyi család meg lett változtatva. – javuk elvain „Holy Rome” módosításából másolva!
    - Rengeteg új királyságegyesítő küldetés került bele a játékba – elvain ’”Holy Rome” módosításából másolva!
    - A cseh nevek ki lettek javítva, illetve bővítve – elvain „Holy Rome” modjából
    - Az egyes nemzetek nevei nem ABC sorrendűek többé.

    Helyi változások:
    - A következő tartományokban lehetségessé vált a „Halberdier” katonai egység kiképzése: Buda, Mercia, Krakow, Muscovy.
    - Jeruzsálemben lehetségessé vált „Templar” kiképzése a katolikusok számára.
    - Jeruzsálemben lehetségessé vált „Saracen” kiképzése a muzulmánok számára.

    Újdonságok:
    - A játékba belekerült egy új épület a keresztények számára a „Hospital”. Az ikonja Laudantól származik, az ötlet elvainé!
    - A játékba belekerült egy új épület a muzulmánok számára a „Zawiya”. Az ikonja Laudantól származik, az ötlet elvainé!
    - A játékba belekerült egy új épület a pogányok számára a „Holy Place”. Az ikonja Bulgarkotonostól származik!
    - A játékba több új nemzet került bele: kun, besenyő, mongol, horvát, szlovén, holland, dán, norvég, svéd, finn, porosz, litván, skót, walesi, ír, portugál, katalán.
  • Papiczky
    #1019
    A beígért képek:

    Királyságok listája a korai korszakban (1000)


    Királyságok listája a középidőben (1200)


    Királyságok listája a kései időszakban (1350)


    Az Anjou királyi család (1350)


    Gyulafehérvár teljesen kiépítve


    Harc közben a székelyek
  • loki1990
    #1018
    hello mind keto johet csak mond hogy mit csináljak........
  • Papiczky
    #1017
    Egyébként volna itt egy kérdés:
    Adjak hozzá a játékhoz új katonai egységeket úgy, hogy egy másikat másolok le? - a kinézetét persze, az értékei mások lennének.
    A kevésbé gyakoriakra gondoltam, mint a Jinet.
  • Papiczky
    #1016
    Sajna nincs. a Gamespy szerverek már nem igen üzemelnek - senkit nem láttam rajtuk. Viszont ha van kedved hozzá ketten kipróbálhatjuk, a modomat úgy is tesztelnem kell multiban.
  • loki1990
    #1015
    kosz de nincs senki akivel játszhatnék ezért online nem lehet?
  • Papiczky
    #1014
    Válaszd a játék menüjében a Play With Friends feliratot. Több csatlakozásra van lehetőséged, válaszd ki azt amelyik neked és játékos társadnak leginkább megfelelő.
  • loki1990
    #1013
    hellósztok interneten hogyan lehet játszani. elore is kosz
  • Papiczky
    #1012
    Az e-mail címem: [email protected] . Megnézem a fájlaid. Sajna a Dunát nem tudom arébb tenni, de lehet még ez a térképes módosítás sem kerül be, mivel nem tudom, hogyan írhatnám át a határokat ezzel megegyezőre. Rex sajnos már nem foglalkozik Knights of Honorral, pedig biztos jó dolgai lehetnek.
  • TGWH
    #1011
    Remek. Jah igen, ha gondolod, elküldhetem a tartományokat, városokat tartalmazó fájlokat, hogy tudd, milyen lesz a magyarítás.
    Nagyon örülök, hogy van egy (Rex-szel együtt talán kettő?) modder, és szeretném, ha a magyarítás, vagy egy magyarítás + térkép mod elérhető lenne, természetesen magyar nyelven. Igaz már sok mindent átírtam, a legjobb változtatásom talán az, hogy nekem nem Hungary meg Muscovy látszik a politikai térképen, az államok ranglistáján, a menüben ahol országot kell választanod, hanem Magyar Királyság és Moszkvai Fejedelemség (nagyfejedelemség már túl hosszú lett volna sajnos :( ).
    Most majd ha folytatom, akkor azzal fogom talán kezdeni, hogy átnézem, majd kicsit változatossá teszem a játékot azzal, hogy hol Magyarország lesz kiírva, hol Magyar Királyság :D
    Egy mailcímet ha hagysz, akkor átküldöm a fájlokat. Nem azt kérem, hogy ezek alapján írd át a sajátodat, csak lásd, én így csinálom, ha tetszik, nyugodtan vedd át, csak legalább lásd, hogy a későbbiekben össze lehet-e egyeztetni a modjainkat. Majd mondjuk én úgy képzelem el, hogy a fájljaidhoz írom hozzá azt, ami a magyarításból adódóan oda kéne hogy kerüljön.

    ui.: azt a rohadt Dunát igazán arrébb tehetnéd ha tudod :D
  • Papiczky
    #1010
    Amit most mutatok nem lesz piskóta. A térképet a fórumon tevékenykedő "Mathyas Rex"-től kaptam, ámulok és bámulok... Ez csak a political viewben látszik így így, egyébként a nagy térképen minden úgy van ahogyan eredetileg. Továbbá a nagy terepkép is, ami rajzolva lett a játékhoz az eredeti határaival rendelkezik. Ha tudom ezeket megváltoztatom, hogy igazodjanak vonalaikhoz elvégre ezzel a térképpel lehetne eszméletlen jó, és sokkal jobb Magyarországot alkotni. Ha esetleg nem sikerülne és csak a politikai térképen látszana ilyennek szerintetek maradjon?
    Jönnek a képek!


    Itt látható Magyarország és annak kiigazított határai.


    Jól megfigyelhető, hogy ezen a képen látszanak még az eredeti rajzolt vonalak. Ez némiképpen talán zavarba ejtő lehet, de átrajzolni őket még mindig könnyebb mint gyakorlatban módosítani, főleg azért mert a vonalak belemásznak más idegen tartományokba, ugyanakkor el is vesznek a hazaiból.


    Ezen az utolsó képen pedig jól megfigyelhető, hogy a határok nem változtak, csak a politikai térképen.
  • Papiczky
    #1009
    Köszönöm a jókívánságaid bigapó! Kedves tőled és ösztönzőleg hat!
    TGWH: Köszönöm az ajánlatot, majd mindenképp élek vele :) A legjobb ha sok felől lesz letölthető, csinálok a modnak majd én is egy kétnyelvű kis két lapos bemutató oldalt ahonnan szintén le lehet majd tölteni. Valamint feltöltöm több tárhelyre is.

    A mod természetesen mindenki által elérhető lesz, telepítési utasítással együtt természetesen :) Jövőhéten ha minden jól megy fel is töltöm addig legyetek türelemmel. Hamarosan még több írásos ízelítővel jelentkezem :)
  • TGWH
    #1008
    Ha gondolod és nincs még tárhelyed, ide felteheted:
    http://tgwh.cjb.hu/ A magyar nyelvű koh-nak szánom ezt az oldalt, de leálltam egy időre, hogy a másik játék kész legyen végre. Majd folytatom, ha emlékszem még a jelszavamra...
  • bigapó
    #1007
    Mindenképpen csináld végig, nagyon ígéretesnek tűnik a fejlesztésed. Le a kalappal, hogy szíved-lelked beleteszed egy ilyen dologba, gratulálok hozzá, az életben is hasonló elszántságot kívánok neked.

    Azt elmondod, hogy hol találom meg majd a modot és, hogy hogy kell felrakni?
  • Papiczky
    #1006
    Néhány nevet töröltem azokból amelyeket én adtam hozzá, annyira sokra azért nincs szükség egyik új nemzetnél sem.
    A nemzetek listája a következő:
    horvát, holland, krajnai (szlovén), kun, besenyő, walesi, skót, ír, finn, dán, svéd, norvég, porosz, katalán, portugál, litván, mongol.
  • Papiczky
    #1005
    Eszméletlen lassú ütemben halad a mod fejlesztésének utolsó fázisa. Tulajdonképpen már csak a neveken végzem az utolsó simításokat, valamint lesz beépítve a játékba még néhány új királyság. A királyságok hamar elkészíthetőek, viszont a nevekkel irdatlan sokat kell szöszmötölni. Több mint 2500 nevet kell ilyen, vagy olyan módon átszerkesztenem... Durván 700-at adtam hozzá saját magam, de mivel zavar, hogy az eredeti játékban a nevek ABC rendben jönnek, így rendesen összekuszálom az összes névtáblát. Tulajdonképpen nagyon zavaró dolog, hogy egy olyan nagy névtáblán mint a magyar több mint 5-6 A betűs név van, ezért az első 6 vezéred biztos A betűs lesz. Ezt valamiképp megváltoztatom.
  • Papiczky
    #1004
    A nicknevem Papiczky (mint itt). Köszi szépen, hogy elintézed nekem :) A pogányok letelepedésének ötletét lehet, hogy elvetem. Egyébként erre gondoltam:

  • TGWH
    #1003
    De igen. Kérdezi, mi a nickneved.
    Pogányoknak nem templom, hanem kőoltár dukál max :D
  • Papiczky
    #1002
    Bővült a changelog. A mod egyre jobb lesz :)

    - A pogányok számára bekerült a játékba egy új épület, a „Temple” mely aranyat és könyveket biztosít.
    - Néhány pogány törzs, ha felveszi valamely keresztény hitet csatlakozhat az európai népek családjába és maga is királysággá válhat. Ezek a következőek: besenyők, kunok, kazárok
    - A Német Római Birodalom egyesíthető a játékos által, amennyiben a következő királyságok valamelyikét irányítja bármely korszakban: Germany, Austria, Brandenburg, Hannover, Pomerania, Palatinat, Bavaria, Bohemia – Elvain „Holy Rome” modjából másolva!
  • Papiczky
    #1001
    A moderátor semmit nem csinál még most sem sajnos. Pedig jó lenne már ha írhatnék én is.
  • TGWH
    #1000
    Jah, Buék mindenkinek, kösz, én már nagy munkában vagyok így rögtön év elején :D
  • TGWH
    #999
    Remek, egy ilyent is könnyen be lehet építeni bármilyen modba. A moderátor még nem válaszolt. Nem tudsz belépni még mindig a hiv. fórumra?
  • Papiczky
    #998
    Boldog új évet!
    Megfontolandó dolog. Valóban nem lenne rossz. Most jelenleg azonban a nevekkel bajlódok... rengeteg nemzet számára nincsenek meg a megfelelő nevek, az norvégokat, dánokat, svédeket is egy északi neveket tartalmazó csoport tömöríti csupán.
    A következő új nemzeti nevek kerülnek majd bele a játékba: skót, walesi, ír, svéd, norvég, dán, finn, litván, besenyő, kun, horvát, szlovén, holland, katalán.
  • TGWH
    #997
    Eszembe jutott v.mi, hogy mi lenne még jó. Minden egyes tartománynak adhatnál valós nevet, ahol ez lehetséges, és valós várost :D
    Lényegében szerzel térképeket, gépre viszed - vagy netről szerzel -, és photoshopban vagy fireworksben beilleszted a játékból kimentett térképrészletekre. Két réteg, nagyjából egymáson, felső kicsit átlátszóvá téve, és máris el tudod dönteni, hogy mi legyen az adott terület neve. Ezt azért javasolnám, mert nagyon el lehet keveredni, ha ránézel a játék térképére, majd megpróbálod megsaccolni, hogy Moszkvától 7 centire balra le milyen térség lehet. Én már próbáltam.
    Igazából sok időbe telik, és el lehet vele szöszölni, hogy rákeresel melyik város volt meg 1000 körül. A másik meg, hogy ezt aztán terjesztheted, és sok mod épülhet rá, meg a magyarítás is :D
  • Papiczky
    #996
    A következőkkel bővült ki a "changelog":

    - Jeruzsálemben lehetséges Templomos katonákat kiképezni keresztények számára, a muszlimok Szaracénokat képezhetnek ki
    - A játék AI-ja némileg agresszívabb
    - A következő tartományokban is lehetségessé vált a „Halberdier” (Alabárdos) katonai egység kiképzése: Buda, Mercia, Krakow
    - Új nemzetiségek kerültek bele a játékba, azok lakhelyükhöz igazítva: horvát, krajnai (szlovén), holland – Elvain „Holy Rome 1.8” modjából másolva! – valamint: kun és besenyő – ezek saját „adalékok”
    - Csökkentve a katolikus vallású államok pénz bonusza 30%-ról 20%-ra, de 10%-al több vallási pontot kapnak
    - A kiátkozott katolikus országok bevétele 10%-al csökken
    - Az Erdélyi vajdaság a következő katonai egységei bárhol kiképezhetőek, természetesen csak akkor ha a játékos Erdélyt irányítja: Székely, Szteppi Lovasság. A továbbiakban nincs lehetőség „Man at Arms” kiképzésére
    - A következő új játszható frakciókkal bővült a játék: Bavaria (1350)
    - A magyar személyek nevei ékezetesek. Új magyar női illetve férfinevekkel bővült a játék, továbbá több magyar személynév is ki lett javítva.
    - A magyar királyi családok neveinek történelemhez hű kijavítása. Sajnos a hiányos történelmi adatok miatt azonban nem garantált a teljes névegyezés, különösen a játék középső idejében.

    A későbbiekben további frakciók várhatóak, valamint a nevek beillesztésével még most is foglalkozok, de halad.
  • Papiczky
    #995
    Sikerült megoldanom a nevekkel való problémám, így most már minden magyar nevet tudok ékezetesíteni. Köszönöm a leírásod. Hamarosan bemásolom ide a "changelogom"-ból, hogy mi került bővítésre, módosításra. Lesz néhány újdonság.
  • Papiczky
    #994
    Egyébként szerintem a következő provinciákat használd Magyarország esetében. Ugyanis Szlavónia az elvileg a játékban is, Horvátország része. Csak a térkép, és ezzel együtt a közép-európai határok is elég rosszul lettek kivitelezve.
    Erdély, Bánát, Felvidék, Kárpátia (Kárpátalja csak az első világháború után használatos), Alföld (Hungaria helyett, viszont akkor itt át kell nevezni a várost Szolnokra), a Dunántúl az szerintem meg pont jó, de akár maradhat a Pannónia is.
  • Papiczky
    #993
    [male]
    Abel.m Ábel

    Tehát így gondoltad? Sajnos nekem így nem működik. Bár lehet én értettem félre valamit.
  • Papiczky
    #992
    Köszi szépen a tabos tippjeidnek hasznát veszem, nem sejtettem volna, hogy azt így kell.
    Tehát amit szeretnék az a magyar nevek "ékezetesítése", kijavítása (Sigmund - Zsigmond), valamint néhány új magyar név hozzáadása, vagy ha úgy tetszik lecserélése azokkal amelyeknek semmi értelme nincsen a mi nyelvünkben (egy-kettő ilyen van).

    A townokkal kapcsolatos fájlokat tudom szerkeszteni, azokkal szerencsére nincs baj. Ott láttam én is a tabokat. A méltóságnevekhez viszont adok hozzá pár újat, mert Erdélyen kívül még kerülnek be önálló területek a modomba. Valamint a Gyula mint méltóságnév is bekerül az Erdélyi Vajdasághoz. A gyula neve pedig Zsigmond lesz azt hiszem.
  • TGWH
    #991
    Na jó, akkor megjegyzések:
    - .m után TAB van
    - rangoknál mindegyik után TAB van
    - eu_realms.tsv-ben mindegyik után TAB van tsc helyett tsv, asszem ugyan az a fájl
    - eu_towns.tsv-ben mindegyik után TAB van